Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,875 μηνύματα σε 74,638 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 569 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[31/5/2013] Αρχές Οικονομικής Θεωρίας

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 32)
Άριστα 18-20
25
78,13%
Πολύ καλά 15-18
2
6,25%
Καλά 12-15
2
6,25%
Μέτρια 10-12
1
3,13%
Όχι καλά 5-10
0
0%
Καθόλου καλά 0-5
2
6,25%

spy-ak

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη spy-ak
H spy-ak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Σχολής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 4,747 μηνύματα.

H spy-ak έγραψε στις 23:15, 30-05-13:

Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2013, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια...

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί.

Καλή επιτυχία!

Θέματα
Ενδεικτικές Απαντήσεις

Προηγούμενα μαθήματα:
[17/5/2013] Νεοελληνική Γλώσσα

[20/5/2013] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας
[20/5/2013] Βιολογία Γενικής Παιδείας
[20/5/2013] Φυσική Γενικής Παιδείας
[20/5/2013] Ιστορία Γενικής Παιδείας

[22/5/2013] Νεοελληνική Λογοτεχνία
[22/5/2013] Φυσική Κατεύθυνσης
[24/5/2013] Βιολογία Κατεύθυνσης
[24/5/2013] Χημεία-Βιοχημεία
[24/5/2013] Ιστορία Κατεύθυνσης
[24/5/2013] Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων
[27/5/2013] Μαθηματικά Κατεύθυνσης
[27/5/2013] Αρχαία Ελληνική Γλώσσα
[29/5/2013] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον
[29/5/2013] Ηλεκτρολογία
[29/5/2013] Χημεία Κατεύθυνσης
[29/5/2013] Λατινικά

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spy-ak : 31-05-13 στις 13:06. Αιτία: Προσθήκη ενδεικτικών απαντήσεων
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

{~*1rèNe*~} (Ειρήνη)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη {~*1rèNe*~}
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Μεταπτυχιακός φοιτητής του τμήματος Εκπαίδευσης & Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,015 μηνύματα.

H {~*1rèNe*~} έγραψε στις 08:03, 31-05-13:

Το νήμα ξεκλειδώθηκε!!
Στο αρχικό πόστ του θέματος θα ανέβουν τα
θέματα που έπεσαν σήμερα και μερικές
προτεινόμενες λύσεις που θα κυκλοφορήσουν
στο ίντερνετ. Καλή προσπάθεια σε όλους τους υποψηφίους και καλό καλοκαίρι!!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 09:27, 31-05-13:

http://www.minedu.gov.gr/publications/docs2013/them_oik_epil_c_hmer_no_1305.pdf

τα θεματα...πως τα βλεπετε;;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Dmitsos (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dmitsos
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Αθήνας . Έχει γράψει 906 μηνύματα.

O Dmitsos έγραψε στις 09:44, 31-05-13:

Oι οικονομολόγοι αποδεικνύονται πάντα προβλέψιμοι.
Δικαιώνονται πάντα αυτοί που διαβάζουν 2 μέρες παραπάνω.
Αν ξέρεις το βιβλίο νεράκι, είσαι προσεκτικός, ψύχραιμος και τυχερός γράφεις άνετα.

Πω θυμάμαι που με έβριζα όταν το διάβαζα για να το δώσω αλλά τελικά ήταν το πιο εύκολο 100 τότε.
ΠΑΙΔΕΣ, ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΖΩΗ
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Kostas Stath (Geronimo)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Kostas Stath
Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 343 μηνύματα.

O Kostas Stath Email : kostasst01@gmail.com έγραψε στις 09:47, 31-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
τα θεματα...πως τα βλεπετε;;
Καλά θέματα για διαβασμένους με πολλές λεπτομέρειες στη θεωρία .
Βέβαια αν έχεις το άγχος σου όλα δύσκολα φαίνονται ... Το Θέμα Γ νομίζω ήταν πιο απαιτητικό από το Δ .
Καλά αποτελέσματα σε όλους ...
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Dmitsos (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dmitsos
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Αθήνας . Έχει γράψει 906 μηνύματα.

O Dmitsos έγραψε στις 09:53, 31-05-13:

Πάντως το ΑΟΘ νομίζω είναι το μάθημα στο οποίο 16 σελίδες είναι απλά για πέταμα.

Ρωτήστε όποιον θέλετε, πάνω από 2,5 σελίδες δεν έχει γράψει.

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 10:01, 31-05-13:

Πιο δύσκολα απ'τα περσινά αλλά εντάξει το ΑΟΘ είναι το μάθημα μπόνους, δύσκολα κάποιος δεν γράφει.

greg1995

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη greg1995
Ο greg1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O greg1995 έγραψε στις 10:05, 31-05-13:

Ρε παιδια ελεος με αυτα τα θεματα στο αοθ...Πααλι βαλανε πανευκολα....Τι να πω νταξει οποις ειχε απλα μια ιδεα το 18 το επιανε ανετα...Το 20 το πιασαμε χαλαρα...Ελπιζω να αλλαξει η πολιτικη τους τα επομενα χρονια και να βαζουν πιο δυσκολα...
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Kostas Stath (Geronimo)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Kostas Stath
Ο Geronimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 343 μηνύματα.

O Kostas Stath Email : kostasst01@gmail.com έγραψε στις 10:06, 31-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dmitsos
Πάντως το ΑΟΘ νομίζω είναι το μάθημα στο οποίο 16 σελίδες είναι απλά για πέταμα.
Ρωτήστε όποιον θέλετε, πάνω από 2,5 σελίδες δεν έχει γράψει.
Εμένα μη με ρωτήσετε . Νομίζω είχα τελειώσει τις 14 (με το πρόχειρο) και έγραφα και στα περιθώρια ...
Αν και φέτος είχε αρκετή θεωρία οπότε νομίζω θα ξόδεψαν αρκετές σελίδες ...

greg1995

Νεοφερμένος

O greg1995 έγραψε στις 10:07, 31-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Kostas Stath
Εμένα μη με ρωτήσετε . Νομίζω είχα τελειώσει τις 14 (με το πρόχειρο) και έγραφα και στα περιθώρια ...
Αν και φέτος είχε αρκετή θεωρία οπότε νομίζω θα ξόδεψαν αρκετές σελίδες ...
μπα φιλε εγω εγραψα 5 σελιδες...

lefteris_92

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lefteris_92
Ο lefteris_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 41 μηνύματα.

O lefteris_92 έγραψε στις 10:14, 31-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από greg1995
Ρε παιδια ελεος με αυτα τα θεματα στο αοθ...Πααλι βαλανε πανευκολα....Τι να πω νταξει οποις ειχε απλα μια ιδεα το 18 το επιανε ανετα...Το 20 το πιασαμε χαλαρα...Ελπιζω να αλλαξει η πολιτικη τους τα επομενα χρονια και να βαζουν πιο δυσκολα...
επρεπε σε εσενα να βαλουν παλουκια να μην γραψεις καλα!

greg1995

Νεοφερμένος

O greg1995 έγραψε στις 10:22, 31-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από lefteris_92
επρεπε σε εσενα να βαλουν παλουκια να μην γραψεις καλα!
μακαρι να εβαζαν φιλε ημουν παρα πολυ καλα προετημασμενος και πιστευω οτι οι καλα προετοιμασμενοι μαθητες στο αοθ αδηκουνται με τετοια θεματα

ΝΙΚΟΣ Σ.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΝΙΚΟΣ Σ.
Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού (Σ.Μ.Υ.Ν.) Γενική Σειρά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

O ΝΙΚΟΣ Σ. έγραψε στις 10:24, 31-05-13:

Νομίζω έγραψα 20αρι(περιμένω λύσεις για να είμαι σίγουρος).Νορμάλ θέματα αλλά 1 κλικ πάνω από πέρσι. 4 σελίδες έγραψα αλλά φουλ, χωρίς μοντζούρες.

maniavas (Μάνια)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη maniavas
H Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H maniavas έγραψε στις 10:25, 31-05-13:

Εύκολα ήταν πολύ θεωρία είχε όμως έλεος πάω στο Γ 3 να σου πάλι θεωρία και νομιζω ουσιαστικα το Γ1 ΚΑΙ Γ2 την ίδια παρατήρηση εξέταζε με το ceteris paribus To Δ ήταν αρκετά κλασικό τίποτα το ιδιαίτερο αν είχες ασχοληθεί με το μάθημα

Giannis207

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Giannis207
Ο Giannis207 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Giannis207 έγραψε στις 10:30, 31-05-13:

Παιδιά στο Γ1 ποιον συνδυασμο πηρατε?

maniavas (Μάνια)

Φοιτητής

H Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Στατιστικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H maniavas έγραψε στις 10:31, 31-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Giannis207
ΑΔ

Giannis207

Φοιτητής

Ο Giannis207 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O Giannis207 έγραψε στις 10:33, 31-05-13:

Μονο?

maniavas (Μάνια)

Φοιτητής

H maniavas έγραψε στις 10:36, 31-05-13:

ΝΑΙ πρεπει να ειναι σταθεροι ολοι οι παραγοντες που επηρεαζουν τη ζήτηση στον ΒΕ η τιμή του υποκαταστατου είναι μικρότερη

lefteris_92

Νεοφερμένος

O lefteris_92 έγραψε στις 10:37, 31-05-13:

στο Γ1 ηταν δυο συνδυασμοι... στο Γ2 ηταν ενας...

aggressive

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη aggressive
H aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 923 μηνύματα.

H aggressive έγραψε στις 10:38, 31-05-13:

Tα θέματα του ΑΟΘ πρέπει να είναι για αυτούς που το έχουν μάθει παπαγαλία όλη την χρονιά. Τι δύσκολο να βάλουν όταν όλα είναι θεωρία? Έτσι αν δεν τα έχεις πάει πολύ καλά σε κάποιο άλλο μάθημα, γράφοντας 20, σε βοηθάει να αυξήσεις τα συνολικά σου μόρια.

lefteris_92

Νεοφερμένος

O lefteris_92 έγραψε στις 10:38, 31-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από maniavas
ΝΑΙ πρεπει να ειναι σταθεροι ολοι οι παραγοντες που επηρεαζουν τη ζήτηση στον ΒΕ η τιμή του υποκαταστατου είναι μικρότερη
σιγουρα?

maniavas (Μάνια)

Φοιτητής

H maniavas έγραψε στις 10:42, 31-05-13:

Νομίζω ας περιμένουμε κανένας από τους καθηγητές να μας πει αλλα αφου αλλαζει η συναρτηση ...

Giannis207

Φοιτητής

O Giannis207 έγραψε στις 10:45, 31-05-13:

Για που δινετε παιδια?

lefteris_92

Νεοφερμένος

O lefteris_92 έγραψε στις 10:50, 31-05-13:

μια τελικα ηταν η ελαστικοτητα και στις δυο περιπτωσεις!

maniavas (Μάνια)

Φοιτητής

H maniavas έγραψε στις 10:52, 31-05-13:

Για που δινετε παιδια?
θα δείξει θέλω πολύ στατιστική άλλα οι περισσότερου λένε οτι δεν είναι καλή επιλογή και έχω μπερδευτεί πολύ αλλιώς χρηματοοικονομικά φροντιστήριο μου λένε πληροφορική
Εσύ;

Giannis207

Φοιτητής

O Giannis207 έγραψε στις 10:55, 31-05-13:

μια τελικα ηταν η ελαστικοτητα και στις δυο περιπτωσεις!
Ποσο να μας κοψουν ??

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 10:56, 31-05-13:

θα δείξει θέλω πολύ στατιστική άλλα οι περισσότερου λένε οτι δεν είναι καλή επιλογή και έχω μπερδευτεί πολύ αλλιώς χρηματοοικονομικά φροντιστήριο μου λένε πληροφορική
Εσύ;
σου λένε; τι εννοείς; αστους να λένε,ό,τι θες εσύ θα σπουδασεις!

Giannis207

Φοιτητής

O Giannis207 έγραψε στις 10:56, 31-05-13:

Εσύ;
Για αστυνομια με τα ολα!

greg1995

Νεοφερμένος

O greg1995 έγραψε στις 10:57, 31-05-13:

στο Γ1 ηταν δυο συνδυασμοι... στο Γ2 ηταν ενας...
και στο γ1 ηταν ενας συνδιασμος αφου υπαρχει το υποκαταστατο...

Για αστυνομια με τα ολα!
και εγω τα ιδια...ξες τιποτα για το ποσους θα παρουν?

Giannis207

Φοιτητής

O Giannis207 έγραψε στις 10:58, 31-05-13:

Ποσο παιζει να κοψουν αν πηρες και αλλον ενα?

και εγω τα ιδια...ξες τιποτα για το ποσους θα παρουν?
Τιποτα φιλε.Δεν ακουγεται τιποτα.Στο σχολειο σου ειχες πολλους να δινουν για εκει?

giorgosklou

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη giorgosklou
Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 213 μηνύματα.

O giorgosklou έγραψε στις 11:03, 31-05-13:

γ@μω το πρωτο επιλογης
πως την πατησα ετσι???
ε?????
και ηταν τοσο απλο
ελεος

george398

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη george398
Ο george398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O george398 έγραψε στις 11:04, 31-05-13:

Στον Α-Δ ποιο πήρατε αρχικό και ποιο τελικό??

giorgosklou

Δραστήριο Μέλος

O giorgosklou έγραψε στις 11:06, 31-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από george398
Στον Α-Δ ποιο πήρατε αρχικό και ποιο τελικό??
Α αρχικο Δ τελικο

http://www.poukamisas.gr/images/uploads/prox_apantiseis_aoth.pdf
οι απαντησεις

ΝΙΚΟΣ Σ.

Φοιτητής

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού (Σ.Μ.Υ.Ν.) Γενική Σειρά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

O ΝΙΚΟΣ Σ. έγραψε στις 11:07, 31-05-13:

Για αστυνομια με τα ολα!
Και εγώ αστυνομία θέλω αλλά δυσκολα βγάζω πάνω από 17 στο 5ο και φοβάμαι μεγάλη ανοδο

giorgosklou

Δραστήριο Μέλος

O giorgosklou έγραψε στις 11:08, 31-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ Σ.
Και εγώ αστυνομία θέλω αλλά δυσκολα βγάζω πάνω από 17 στο 5ο και φοβάμαι μεγάλη ανοδο
τι ανοδο
βασεων?????
γιατι?

maniavas (Μάνια)

Φοιτητής

H maniavas έγραψε στις 11:12, 31-05-13:

Στο 5 θα έχει πτώση και αστυνομία δεν δήλωσαν πολύ στο σχολείο μου γιατί δεν θέλουν να χάσουν 2 χρονιά περιμένοντας

giorgosklou

Δραστήριο Μέλος

O giorgosklou έγραψε στις 11:15, 31-05-13:

σιγουρα αστυνομια με τπτ ανοδος
αλλα ο αλλος μπορει να παει στρατο και μετα αστυνομια καταλαβες.........

greg1995

Νεοφερμένος

O greg1995 έγραψε στις 11:18, 31-05-13:

Ποσο παιζει να κοψουν αν πηρες και αλλον ενα?

Τιποτα φιλε.Δεν ακουγεται τιποτα.Στο σχολειο σου ειχες πολλους να δινουν για εκει?
2 ατομα δηλωσαμε εγω πηγα πανω απο 16.000 νομιζω ο αλλος δεν εγραψε καλα εσυ?

ρε μαγκες μη λετε σιγουρα οτι θα πεσει γιατι αυτοι μπορει να βγαλουν προκηριξη για 100 αστυφιλακες και 20 αξξιωματικους..

BloodSparrow

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BloodSparrow
Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 321 μηνύματα.

O BloodSparrow έγραψε στις 11:18, 31-05-13:

2 εδω 2 εκει και αλλοι ποσοι παραπερα , φαινεται πως δεν ειμαστε λιγοι για αστυνομια.

εγω εγραψα ενα 17 στο ΑοΘ , επειδη .... ειμαι μαλακας.

Vicky13 (Βίκυ)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Vicky13
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών (ΟΠΑ/Αθήνα) και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 487 μηνύματα.

H Vicky13 έγραψε στις 11:20, 31-05-13:

Έχασα το Α2 αρα 19..

Sourotiri

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Sourotiri
Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 1,027 μηνύματα.

O Sourotiri έγραψε στις 11:20, 31-05-13:

Καλησπερίζω κι εγώ με την σειρά μου.

Οι δικές μου απαντήσεις είναι εδώ:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/...%202003%29.doc

Πάμε στον σχολιασμό:

ΘΕΜΑ Α: Αρκετά βατά ερωτήματα, με λίγες παγίδες βέβαια, όπως το ερώτημα Α1γ (ήθελε προσοχή για να το θυμάσαι) και το Α1δ (στα... ψιλά γράμματα του βιβλίου, αν και έβγαινε και με την λογική).

ΘΕΜΑ Β: Κατά την γνώμη μου εντελώς αναπάντεχο. Εύκολο, αλλά αναπάντεχο.

ΘΕΜΑ Γ:

Πιο δύσκολο από το θέμα Δ (!!!), στη νοοτροπία των θεμάτων του ΟΕΦΕ. Έχουμε 2 προσδιοριστικούς παράγοντες της ζήτησης του αγαθού Χ, το εισόδημα και την τιμή του Ζ. Η τοξοειδής ελαστικότητα τους θέλει και τους δυο σταθερούς (άρα οι σωστοί συνδυασμοί είναι ο Α και ο Δ). Η εισοδηματική ελαστικότητα θέλει σταθερή την τιμή και μεταβολή στους άλλους προσδιοριστικούς παράγοντες εκτός από το εισόδημα (άρα οι σωστοί συνδυασμοί είναι ο Α και ο Β). Έκπληξη η ξεκάθαρη ερώτηση θεωρίας στο τρίτο ερώτημα.

ΘΕΜΑ Δ:

Η μόνη δυσκολία στο θέμα Δ1 ήταν η πληροφορία ότι το ΑΡ γίνεται μέγιστο. Όποιος θυμόταν ότι το ΑΡ = ΜΡ σε αυτόν τον συνδυασμό, ο πίνακας βγαίνει με απλές πράξεις. Στο Δ2 έχουμε δυο ενδιάμεσους συνδυασμούς, για τους οποίους πρέπει πρώτα να υπολογίσουμε το MC. Οι δε πίνακες προσφοράς στο Δ3, κλασσικό ερώτημα. Το Δ4 από την άλλη, ήταν τόσο απλό, που η ευκολία του με παραξένεψε. Για περίπου 5 λεπτά σκεφτόμουν μήπως εννοεί κάτι άλλο από το προφανές, αλλά τελικά δεν συνέβαινε κάτι τέτοιο.

Κοντολογίς, θεωρώ ότι τα θέματα ήταν πονηρά, και ως εκ τούτου δύσκολα. Όχι όμως κάτι που να είναι στα όρια της ύλης, ούτε φυσικά και εκτός αυτής. Σαφώς πιο δύσκολα από τα προηγούμενα, μου θύμισαν θέματα του ΟΕΦΕ.

giorgosklou

Δραστήριο Μέλος

O giorgosklou έγραψε στις 11:22, 31-05-13:

κι εγω το Α1 απο μεγαλη απροσεξια
ενω το Α2 το εκανα 5 φορες
το Α1 μονο μια
και τον ηπια τωρα κανονικα

artemaki (Άρτεμις)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη artemaki
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 899 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε στις 11:23, 31-05-13:

Πω εγω δεν τα πηγα καθολου καλα και ειχα προσπαθησει τοσο πολυ.

Γυρω στο 10 υπολογιζω.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

BloodSparrow

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BloodSparrow
Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 321 μηνύματα.

O BloodSparrow έγραψε στις 11:26, 31-05-13:

@sourotiri
Δινουν μοναδες οι βαθμολογητες για σωστη μεθοδο;
δεν μπορεσα να λυσω ολο το πινακα , οποτε στα υπολοιπα ερωτηματα (βλεπε πινακα προσφορας και επιβαρυνση συνολικης δαπανης) δουλεψα υποθετικα , δηλαδη Εστω οτι vc=τοσο.

ειναι κριμα να πηγαινεις για 20 και να φευγεις με 16-17.Η διαφορα στα μορια αγγιζει το χιλιαρι...

maniavas (Μάνια)

Φοιτητής

H maniavas έγραψε στις 11:27, 31-05-13:

θα παίξει μεγάλο ρόλο οι θέσεις που θα δώσουν

Sourotiri

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Sourotiri
Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 1,027 μηνύματα.

O Sourotiri έγραψε στις 11:28, 31-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από BloodSparrow
@sourotiri
Δινουν μοναδες οι βαθμολογητες για σωστη μεθοδο;
δεν μπορεσα να λυσω ολο το πινακα , οποτε στα υπολοιπα ερωτηματα (βλεπε πινακα προσφορας και επιβαρυνση συνολικης δαπανης) δουλεψα υποθετικα , δηλαδη Εστω οτι vc=τοσο.

ειναι κριμα να πηγαινεις για 20 και να φευγεις με 16-17.Η διαφορα στα μορια αγγιζει το χιλιαρι...
Σε αυτό θα σου απαντήσει πιο εμπεριστατωμένα ο συνάδελφος geokam που είναι ο ίδιος βαθμολογητής.

greg1995

Νεοφερμένος

O greg1995 έγραψε στις 11:29, 31-05-13:

θα παίξει μεγάλο ρόλο οι θέσεις που θα δώσουν
ελπιζω να μην ανεβουν πανω απο 400-500 μορια...

angelis23

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη angelis23
Ο angelis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Αθήνας . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

O angelis23 έγραψε στις 11:30, 31-05-13:

Πονηρα λιγακι τα θεματα φετος και πιο δυσκολα απο τα περσινα θα ελεγα..!!Οπως και να εχει ευχομαι σε ολους σας καλα αποτελεσματα και καλο καλοκαιρι..!

ΝΙΚΟΣ Σ.

Φοιτητής

O ΝΙΚΟΣ Σ. έγραψε στις 11:33, 31-05-13:

Είδα τις λύσεις. 99% 20άρι. Καλές διακοπές σε όλα τα παιδιά και καλά αποτελέσματα!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

maniavas (Μάνια)

Φοιτητής

H maniavas έγραψε στις 11:37, 31-05-13:

Είδα τις λύσεις. 99% 20άρι. Καλές διακοπές σε όλα τα παιδιά και καλά αποτελέσματα!
Μια από τα ίδια μακάρι γιατί προσπάθησα πολύ

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους