Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,081 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,762 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 499 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[20/5/2013] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 77)
Άριστα 18-20
32
41,56%
Πολύ καλά 15-18
12
15,58%
Καλά 12-15
6
7,79%
Μέτρια 10-12
17
22,08%
Όχι καλά 5-10
4
5,19%
Καθόλου καλά 0-5
6
7,79%

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,167 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 20:30, 19-05-13:

Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2013, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια...

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί.

Καλή επιτυχία!

Θέματα!

Ενδεικτικές Απαντήσεις

Προηγούμενα μαθήματα:
[17/5/2013] Νεοελληνική Γλώσσα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spy-ak : 20-05-13 στις 16:39. Αιτία: Προσθήκη ενδεικτικών απαντήσεων
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Η/Υ (ΑΕΙ/Ξάνθη) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,167 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 07:48, 20-05-13:

Το θέμα ξεκλειδώθηκε!!
Στο αρχικό πόστ του θέματος θα ανέβουν τα θέματα που έπεσαν σήμερα και μερικές προτεινόμενες λύσεις που θα κυκλοφορήσουν στο ίντερνετ.

Καλή επιτυχία σε όλους τους υποψηφίους!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη spy-ak : 21-05-13 στις 00:07.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Mister No0ne

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mister No0ne
Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 379 μηνύματα.

O Mister No0ne έγραψε στις 09:02, 20-05-13:

βγηκαν τα θεματα????

ximikos

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη ximikos
Ο ximikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O ximikos έγραψε στις 10:08, 20-05-13:

https://www.dropbox.com/s/k6t4h0qxsq...er_no_1305.pdf

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,221 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 10:10, 20-05-13:

Τα θέματα, Δημήτρη βάλτα στην αρχική

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη nikosxdxd
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,540 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 10:10, 20-05-13:

Το Θεμα Γ προς το τελος και το Θεμα Δ μου φαινονται λιγο τσιμπημενα.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,221 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 10:13, 20-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από nikosxdxd
Το Θεμα Γ προς το τελος και το Θεμα Δ μου φαινονται λιγο τσιμπημενα.
Το Γ όχι τόσο, αλλά το Δ μεγάλο μου φαίνεται.

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 10:15, 20-05-13:

Πιο δύσκολα απ'τα περσινά μου φαίνονται.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Νομικής (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,540 μηνύματα.

O nikosxdxd έγραψε στις 10:16, 20-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Δαλιδά
Το Γ όχι τόσο, αλλά το Δ μεγάλο μου φαίνεται.
Ε ναι εκτος απ το Δ1...τα αλλα ειναι λιγο περιεργα.

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

H Δαλιδά έγραψε στις 10:18, 20-05-13:

Ε ναι εκτος απ το Δ1...τα αλλα ειναι λιγο περιεργα.
Πάντως βλέπω το σχηματάκι με τους άξονες το βάλανε πάλι. Πέρσι τετράγωνο, φέτος τρίγωνο, άντε και του χρόνου ρόμβο.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 10:36, 20-05-13:

Γενικά πάντως άκουσα από διάφορους ότι ήταν αρκετά τσιμπημένα. Και την ώρα που βγήκα κατά τις 11 δεν είχε βγει κι ένας συμμαθητής μου που είναι διαμαντάκι στα μαθηματικά, οπότε.... Καλή επιτυχία σε όλους πάντως
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Mister No0ne

Φοιτητής

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 379 μηνύματα.

O Mister No0ne έγραψε στις 10:51, 20-05-13:

Ωραια θεματα, μολις τα ελυσα, ειναι τσιμπημενα, ιδιας δυσκολιας περιπου με τα περσινα ( λιγο πιο δυσκολα φετος), αλλα με περισσοτερες παγιδες φετος. Αρκετα ξεκαθαρα μπορω να πω αλλα νομιζω οτι θα πεσουν λιγο οι βαθμοι φετος.. Αντε να δουμε τι εκανε κι ο αδερφος

akikos (Ανδρέας)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη akikos
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,754 μηνύματα.

O akikos έγραψε στις 10:52, 20-05-13:

Τα θέματα είναι καλά με τη λογική ότι υπάρχει κάποια διαβάθμιση δυσκολίας. Υπάρχουν σημεία που δεν εφαρμόζονται οι "φροντιστηριακές μεθοδολογίες" αλλά αν ο υποψήφιος είναι ήρεμος βγαίνουν με τη λογική συνδυάζοντας τα δεδομένα που έχει. Οι υποψήφιοι που διάλεξαν το μάθημα αδικούνται σε κάθε περίπτωση γιατί στη Βιολογία τα θέματα ήταν του στυλ τι κάνει νιάνου νιάου στα κεραμίδια.

konna96

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη konna96
H konna96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Ιωάννινα) . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H konna96 έγραψε στις 11:18, 20-05-13:

πφφ ..μολις μιλησα με μια φιλη μου..πολυ δυσκολα μου ειπε..και ειναι απο τις καλες μαθητριες..:$..

Shiv (Γιώργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Shiv
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O Shiv έγραψε στις 11:23, 20-05-13:

Αρκετά δύσκολα τα θέματα αυτή την χρονιά.Προσωπικά δεν έλυσα μόνο το Γ3 και πρέπει να είχα κάνει καποιες λαθος πράξεις στο λ στο 4ο θέμα.
Γύρω στο 18 υπολογίζω αλλα θα δείξει

nikosxdxd (Νίκος)

Φοιτητής

O nikosxdxd έγραψε στις 11:23, 20-05-13:

Και η αδερφη μου αφησε ενα ερωτημα του Γ θεματος κενο...γυρω στο 18 λεει :/
Αρχική Δημοσίευση από Shiv
Αρκετά δύσκολα τα θέματα αυτή την χρονιά.Προσωπικά δεν έλυσα μόνο το Γ3 και πρέπει να είχα κάνει καποιες λαθος πράξεις στο λ στο 4ο θέμα.
Γύρω στο 18 υπολογίζω αλλα θα δείξει
Kαι η αδερφη μου το Γ3 δεν ελυσε, αποτι μου ειπε ηθελε μια μεθοδολογια που δεν ειχε δει ποτε.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

vHSdis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vHSdis
Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 93 μηνύματα.

O vHSdis έγραψε στις 11:25, 20-05-13:

Γ@μησαν τα μαθηματικα.Και στη βιολογια οσοι ηταν μεχρι και 15,θα χουν πανω απο 18 :Ρ

Διακεκριμένο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 11:27, 20-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Τα θέματα είναι καλά με τη λογική ότι υπάρχει κάποια διαβάθμιση δυσκολίας. Υπάρχουν σημεία που δεν εφαρμόζονται οι "φροντιστηριακές μεθοδολογίες" αλλά αν ο υποψήφιος είναι ήρεμος βγαίνουν με τη λογική συνδυάζοντας τα δεδομένα που έχει. Οι υποψήφιοι που διάλεξαν το μάθημα αδικούνται σε κάθε περίπτωση γιατί στη Βιολογία τα θέματα ήταν του στυλ τι κάνει νιάνου νιάου στα κεραμίδια.
Ισχύει. Κάθε χρόνο και δυσκολότερα βάζουν μαθηματικά γενικής ενώ βιολογία αν εξαιρέσεις τα περσινά είναι γελοία.
Αν ήμουν Β λυκείου θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά να διαλέξω μαθηματικά.

vHSdis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O vHSdis έγραψε στις 11:28, 20-05-13:

Και η αδερφη μου αφησε ενα ερωτημα του Γ θεματος κενο...γυρω στο 18 λεει :/

Kαι η αδερφη μου το Γ3 δεν ελυσε, αποτι μου ειπε ηθελε μια μεθοδολογια που δεν ειχε δει ποτε.

Εγω νομιζω την εχω ξαναδει ως μεθοδολογια στον μπαρλα.

giorgosklou

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη giorgosklou
Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 213 μηνύματα.

O giorgosklou έγραψε στις 11:30, 20-05-13:

γιατι το κανανε αυτο??
τοσο δυσκολα θεμετα???
τωρα οσοι ειχαν βιολογια περνανε παντου
ελεοςς

Mister No0ne

Φοιτητής

O Mister No0ne έγραψε στις 11:38, 20-05-13:

το γ3 ηθελε ιστογραμμα Fi. τα φροντηστηρια το κανουν, υπαρχει και μια εφαρμογη στο βιβλιο ( σ αυτο το σιχαμα που ευτελιζει τα μαθηματικα αλλα anyway). Εγω προσωπικα την ειχα δουλεψει την μεθοδολογια στο φροντιστηριο

και μην αγχεστε... εχετε 4 μαθηματα ακομα

akis95

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη akis95
Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O akis95 έγραψε στις 11:44, 20-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Mister No0ne
το γ3 ηθελε ιστογραμμα Fi. τα φροντηστηρια το κανουν, υπαρχει και μια εφαρμογη στο βιβλιο ( σ αυτο το σιχαμα που ευτελιζει τα μαθηματικα αλλα anyway). Εγω προσωπικα την ειχα δουλεψει την μεθοδολογια στο φροντιστηριο

και μην αγχεστε... εχετε 4 μαθηματα ακομα
νομιζω λυνεται και χωρις αυτο

Mister No0ne

Φοιτητής

O Mister No0ne έγραψε στις 11:46, 20-05-13:

ναι?? θα το κοιταξω.. αλλα με ιστογραμμα Fi βγαινει

ΝΙΚΟΣ Σ.

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ΝΙΚΟΣ Σ.
Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού (Σ.Μ.Υ.Ν.) Γενική Σειρά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

O ΝΙΚΟΣ Σ. έγραψε στις 11:47, 20-05-13:

Εγώ αργησά λίγο στο β και από ότι άκουσα(παίζει να μην ισχυεί)έκανα ένα λαθάκι στο δ4 και δεν έκανα το δ1(δεν ξέρω γιατί, απλά κόλλησε το μυαλό μου). Οπότε γύρω στο 18-18.5. Καλά είναι αν και ήθελα 20άρι. Πάντως τα θέματα μου φάνηκαν ιδιαίτερα δύσκολα, καμία σχέση με τα περσινά. Οπότε είμαι πολύ χαρούμενος με το 18. Αυτό που πραγματικά με εξόργισε είναι το πόσο εύκοαλ έβαλαν στην βιολογία(το άκουσα απο 2-3 παιδιά στο εξεταστικό και μου το επιβεβαίωσε ένς πολύ καλός μου φίλος που θεωρεί ότι έχει γύρω στο 17 ενώ πήγαινε για βάση).ΕΛΕΟΣ!!! Περίμενα ένα δύσκολο μάθημα μετά την μαλακία στην έκθεση(οι αδιάβαστοι έγραψαν 14 για πλάκα) αλλά σε όλους. Οχι στους βλάκες που δεν πήραν την παπαγαλία.

ogame23

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ogame23
Ο ogame23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικό (ΣΣΑΣ) Θεσσαλονίκης Γενική Σειρά . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O ogame23 Μέγα το πλήθος των ηλιθίων! έγραψε στις 11:51, 20-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από giorgosklou
γιατι το κανανε αυτο??
τοσο δυσκολα θεμετα???
τωρα οσοι ειχαν βιολογια περνανε παντου
ελεοςς
Ε όχι και έτσι απο +- 2με3 μονάδες σε γενικής....

CityBong (Leon)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CityBong
Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O CityBong έγραψε στις 11:52, 20-05-13:

ΕΛΕΟΣ. Έλυσα τα περσυνά σε 1 ώρα, κ σήμερα έκατσα 3 ώρες και ενώ πήγαινα για 20 έχω 15-16.. Απλά ξεφτύλα

1. κόλλησα στο γ2 γιατί δεν ήξερα τι να κάνω την διάμεσο αφού δεν ήξερες πως είναι οι παρατηρήσεις.. με λίγα λόγια συμπήρωσα (και εξήγησα) τις κλάσεις και τα xi (Πες από τα 7 να πάρω 2-4)
2. Άλλο πάλι τουτο το γ3.. εγώ πέταξα ένα τύπο για να βγει το αποτέλεσμα μπας και πάρω κάτι (x1*f1+x2*f2+x3*f3)/6 = 400/6 = 200/3 αλλά ξέρω ότι δεν θα το πάρουν σωστό...( Ίσως από τα 7 να πάρω 1-3 ή και κανένα)
3. ΠΟΥ ΝΑ ΞΈΡΩ ΓΩ ΌΤΙ a*lna*b*lnb*g*lng=a*lna + b*lnb + g*lng (1-2 από τα 7 πάλι)
4. Είχα σκατοανχωθεί από τα προηγούμενα και έκανα μόνο το α (3 από τα 7)

Με λίγα λόγια 15-16.5 σε μαθηματικά γενικής, ΤΙ ΝΑ ΠΩ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris001 : 20-05-13 στις 14:04. Αιτία: greeklish

HonoreDeBalzac

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη HonoreDeBalzac
Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 329 μηνύματα.

O HonoreDeBalzac έγραψε στις 11:55, 20-05-13:

Μας γάμησαν τον πάτο γαμώ το κράτος τους....
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

vHSdis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O vHSdis έγραψε στις 11:55, 20-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από CityBong
ΕΛΕΟΣ. Έλυσα τα περσυνά σε 1 ώρα, κ σήμερα έκατσα 3 ώρες και ενώ πήγαινα για 20 έχω 15-16.. Απλά ξεφτύλα

1. κόλλησα στο γ2 γιατί δεν ήξερα τι να κάνω την διάμεσο αφού δεν ήξερες πως είναι οι παρατηρήσεις.. με λίγα λόγια συμπήρωσα (και εξήγησα) τις κλάσεις και τα xi (Πες από τα 7 να πάρω 2-4)
2. Άλλο πάλι τουτο το γ3.. εγώ πέταξα ένα τύπο για να βγει το αποτέλεσμα μπας και πάρω κάτι (x1*f1+x2*f2+x3*f3)/6 = 400/6 = 200/3 alla 3erw oti den 9a to parun swsto...( Ίσως από τα 7 να πάρω 1-3 ή και κανένα)
3. ΠΟΥ ΝΑ ΞΈΡΩ ΓΩ ΌΤΙ a*lna*b*lnb*g*lng=a*lna + b*lnb + g*lng (1-2 από τα 7 πάλι)
4. Είχα σκατοανχωθεί από τα προηγούμενα και έκανα μόνο το α (3 από τα 7)

Με λίγα λόγια 15-16.5 σε μαθηματικά γενικής, ΤΙ ΝΑ ΠΩ

Ναι σωστα η ιδιοτητα των λογαριθμων απο τη Βλυκειου ειναι γνωση διαστημικη.
Θελετε και τα λετε;
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

giorgosklou

Δραστήριο Μέλος

O giorgosklou έγραψε στις 11:59, 20-05-13:

δεν περναμε πουθενα τωρα
3 μοναδες μπονους η βιολογια
και δεν ειναι λιγοι απο θετικη-τεχνολογικη που δινουν βιολογια
αρα θα ανεβουν οι βασεις σε συνδιασμο με την ευκολη εκθεση

οποτε του χρονου παλι

nrel

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nrel
Ο nrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O nrel έγραψε στις 11:59, 20-05-13:

αντικειμενικα οι θεωρητικοι πηγαν απατοι
οι περισσοτεροι απο τους θεωρητικους φιλους μου λενε κατω απο 12

καμια σχεση με καμια αλλη χρονια αυτα ηταν ΤΑ αγγουρια απο αποψη χρονου,απο αποψη τελειωτητας(στην κατανομη μου πειρε 5 λεπτα να αποδειξω τα εσωτερικα ποσοστα) και απο αποψη μαθηματικης σκεψης να ξεκλειδωσεις τα ζητουμενα οπως το Δ1 και το τελευταιο

προσωπικα δεν καταφερα να βγαλω το κ=2 το εκλεισα αναμεσα στο 2,3 αλλα δν μπορουσα να απορριψω το 3
δν σταθηκα πολυ και παλι καλα γτ ουτε ελεγχο δεν προλαβα να κανω στο γραπτο μου!

παιδες μη ζοριζεστε,οσοι πανε για 5ο πεδιο παιζουν καλα και με 15(μια χαρα βαθμος για οσους πηγεναν κατω απο 18 στα μαθ γεν)
οι περισσοτεροι θεωρητικοι που επελεξαν τα μαθ γεν εφυγαν(εμειναν μονο τα δυνατα γραπτα,τα οπια ειναι ετσι και αλλιως δυνατα σε οποιαδηποτε θεματα)

τρομαζω στην ιδεα τι θα μπει στα μαθ κατ..
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

george398

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη george398
Ο george398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O george398 έγραψε στις 12:01, 20-05-13:

Ανέθεμαμαι αν έπιασα βάση. Πολύ δύσκολα για εμάς της θεωρητικής...
Τα μαθηματικά όλοι για Αστυνομία τα πήρατε??

nrel

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nrel
Ο nrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O nrel έγραψε στις 12:02, 20-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από george398
ΝΑΙΙΙΙΙΙΙ

Mister No0ne

Φοιτητής

O Mister No0ne έγραψε στις 12:04, 20-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από george398
συμφωνω οτι πρεπει να σκεφτονται τα παιδια της θεωρητικης... ειναι κριμα δηλαδη να προετοιμαζονται, να διαλεγουν το μαθημα για 5ο πεδιο και να τους χαλανε το ενα μαθημα βαρυτητας.... δινεις ΑΟΘ??

giorgosklou

Δραστήριο Μέλος

O giorgosklou έγραψε στις 12:06, 20-05-13:

θα μας διαλυσουν και στο ΑΟΘ
οπως και στη φυσικη κ. και τα μαθηματικα κ.
χαλια ολα

george398

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη george398
Ο george398 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 55 μηνύματα.

O george398 έγραψε στις 12:07, 20-05-13:

συμφωνω οτι πρεπει να σκεφτονται τα παιδια της θεωρητικης... ειναι κριμα δηλαδη να προετοιμαζονται, να διαλεγουν το μαθημα για 5ο πεδιο και να τους χαλανε το ενα μαθημα βαρυτητας.... δινεις ΑΟΘ??
Ναι το δίνω. Δηλαδή έλεος...
Το 05 είχα πάει αδιάβαστος και έγραψα 10.5, τώρα διάβαζα όλη τη χρονιά και πάτωσα.

Διακεκριμένο μέλος

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 12:07, 20-05-13:

Οι της τεχνολογικής χαλιούνται περισσότερο μιας και πρέπει να γράψουν φυσική και μαθηματικά κατ όπου είναι πιο δύσκολα + ότι στην έκθεση κάποιος της θεωρητικής γράφει καλύτερα απ'αυτόν της τεχνολογικής.

Mister No0ne

Φοιτητής

O Mister No0ne έγραψε στις 12:07, 20-05-13:

φυσικη και μαθηματικα το πιστευω, αοθ δεν νομιζω.. ειναι η φυση του μαθηματος τετοια

dimijim (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimijim
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 615 μηνύματα.

O dimijim έγραψε στις 12:09, 20-05-13:

Αυτό ήταν το δύσκολο που σας βάλανε;
Έλεος... Τόσο δύσκολο; Μα τόσο;
Σας κακοποίησαν, προτείνω επανάληψη των εξετάσεων για να σταματήσετε να κλαίγεστε!
-8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 12:10, 20-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από dimijim
Σας κακοποίησαν, προτείνω επανάληψη των εξετάσεων για να σταματήσετε να κλαίγεστε!
Κάτσε λύσε τα όλα και μετά μιλάς.
Το μόνο εύκολο είναι να λες εξυπνάδες.
12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

ΝΙΚΟΣ Σ.

Φοιτητής

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού (Σ.Μ.Υ.Ν.) Γενική Σειρά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

O ΝΙΚΟΣ Σ. έγραψε στις 12:13, 20-05-13:

Απιστευτό αυτό που έγινε με την βιολογία. Εγώ θέλω στρατιωτικές που μπορούν να δηλώσουν και ενώ εμείς με τα μαθηματικά είμαστε πάνω- κάτω φυσιολογικά(ευκολή έκθεση-δύσκολα μαθηματικά) από αυτούς ο κάθε μέτρια προετοιμασμένος έχει ήδη 2 καλούς βαθμούς.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris001 : 20-05-13 στις 13:58. Αιτία: προσαρμογή στους όρους

geo_7_

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη geo_7_
Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών (ΑΕΙ/Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O geo_7_ έγραψε στις 12:13, 20-05-13:

Αρκετα δυσκολα τα θεματα εκτος απο Α Β Θεμα τα αλλα ηταν αρκετα δυσκολα.Πιστευω γυρω στο 13 15 και ενω πηγαινα 17 τι να πω και διαβαζα ολη τν χρονια.Παντως για τα παιδια απο την θεωρητικη ηταν αρκετα δυσκολα ή και για παιδια που δεν κανουν φροντιστιρια πρεπει να τα σκεφτομαστε και αυτα.This is Greece ...!!!!

Imagica

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη Imagica
H Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.

H Imagica έγραψε στις 12:14, 20-05-13:

μας γαμησαν,εδω οι θετικοτεχνολογικοι στην ταξη ελεγαν φυσικοι καλυτερα θα γραψουμε...

ΝΙΚΟΣ Σ.

Φοιτητής

O ΝΙΚΟΣ Σ. έγραψε στις 12:16, 20-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από dimijim
Προφανώς δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς. Τα φετινά ήταν πολύ δύσκολα(ουτέ κοντα σε παλαιότερα). Εγώ χτες στην επανάληψη έγραψα 20άρια στις πανελλήνιες 2009-2012 και τώρα ίδρωσα για να πάω γύρω στο 18(11 σελίδες-3 ώρες ακριβώς ούτε να τα ξανακοιτάξω δεν πρόλαβα)

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O dimitris001 έγραψε στις 12:16, 20-05-13:

Λοιπόν μόλις είδα και έλυσα τα θέματα....
Είναι ιδιαίτερής δυσκολίας για παιδιά θεωρητικής κατεύθυνσης και μέτριας για ένα πολύ καλά διαβασμένο και προετοισμένο μαθητή θετικο0τεχνολογικής κατευθυνσης!
Τα θέματα ήταν πολλά για το 3ωρο που είχατε στη διαθεση σας(όπως ήταν και πέρυσι), συνεχίζουμε στην πορεία που χάραξε το περσινό Δ θέμα με σχήμα σε άξονες, να παίρνεις απο εκεί διάφορα τυχαία σημεια που οι συντεταγμένες τους να ικανοποιούν ορισμένες προϋποθέσεις κλπ-κλπ.....κλασσικά πάλι το Δ θέμα ήταν σαν να έλυνες 4 διαφορετικές ασκήσεις και προοριζόταν για καλά προετοιμασμένους μαθητές με πλήρη αυτοσυγκέντρωση....τα 3 προηγούμενα θέματ ήταν καλά και προοριζόταν για την πλειοψηφία των υποψηφίων αν και έκρυβαν αρκετές παγιδες.....

Κατακλείδα: Πολύ ωραία θέματα, αυξημένης δυσκολίας(ίσως να επρεπε να ειναι λιγο ευκολοτερα ή λιγοτερες ασκησεςι λογω των παιδιών της θεωρητικής) που ξεχώριζαν τους μαθητές...

Καλή επιτυχία σε όλους!!!

giorgosklou

Δραστήριο Μέλος

O giorgosklou έγραψε στις 12:20, 20-05-13:

να ηταν δυσκολα και της βιολογιας να πω ενταξει
αλλα τωρα μας ξεχωρισαν κανονικα
δινουμε σαφεστατο προβαδισμα σε αυτους

CityBong (Leon)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CityBong
Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 151 μηνύματα.

O CityBong έγραψε στις 12:23, 20-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από vHSdis
Ναι σωστα η ιδιοτητα των λογαριθμων απο τη Βλυκειου ειναι γνωση διαστημικη.
Θελετε και τα λετε;
δίνω 2η φορά χωρίς φροντηστήρια χωρίς σχολείο και κάτι τέτοια πρέπει να τα βρω μόνος μου
από την στιγμή που από όλες τις ασκήσεις που έκανα, καμοιά δεν είχε αυτόν τον τύπο δεν θα μπορούσα κάπως να τον ξέρω.

dimijim (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη dimijim
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής (ΑΕΙ/Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 615 μηνύματα.

O dimijim έγραψε στις 12:23, 20-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από giorgosklou
να ηταν δυσκολα και της βιολογιας να πω ενταξει
αλλα τωρα μας ξεχωρισαν κανονικα
δινουμε σαφεστατο προβαδισμα σε αυτους
Δηλαδή επειδή δε γράψατε εσείς, φταίνε τα θέματα της Βιολογίας που ήταν εύκολα;
Αν ήταν εύκολα και το ξέρατε, να διαλέγατε Βιολογία.
Κι επιπλέον, εγώ επειδή έδωσα και πέρσι, θυμάμαι στη Βιολογία να είναι δύσκολα και σε εσάς φυσιολογικά.
Οπότε σταματήστε να κλαίγεστε επειδή σε εμάς έβαλαν εύκολα κι εσάς σας ζόρισαν...

Αρχική Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ Σ.
Απιστευτό αυτό που έγινε με την βιολογία. Εγώ θέλω στρατιωτικές που μπορούν να δηλώσουν και ενώ εμείς με τα μαθηματικά είμαστε πάνω- κάτω φυσιολογικά(ευκολή έκθεση-δύσκολα μαθηματικά) από αυτούς ο κάθε μέτρια προετοιμασμένος έχει ήδη 2 καλούς βαθμούς.
Δηλαδή όποιος έγραψε σήμερα καλά στη Βιολογία είναι άχρηστος;
Ωραία μας τα λες χρήσιμε...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris001 : 20-05-13 στις 14:00. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O dimitris001 έγραψε στις 12:24, 20-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ Σ.
Προφανώς δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς. Τα φετινά ήταν πολύ δύσκολα(ουτέ κοντα σε παλαιότερα). Εγώ χτες στην επανάληψη έγραψα 20άρια στις πανελλήνιες 2009-2012 και τώρα ίδρωσα για να πάω γύρω στο 18(11 σελίδες-3 ώρες ακριβώς ούτε να τα ξανακοιτάξω δεν πρόλαβα)
Αρχικά θέλω να σου πω το εξής...
Δεν είναι υποχρεωμένοι τα θέματα που θα βάζουν να είναι της ίδιας λογικής των παλαιότερων χρόνων....και αμα θες τη γνωμη μου καλυτερα που βαζουν διαφορετικης νοοτροπιας καθε χρονια αφού τότε και μονο τοτε φαίνεται τι πραγματικά ξέρει ο εξεταζόμενος και αν αυτα που εχει μαθει τα εχει παπαγαλήσει ή τα εχει κατανοήσει σε βαθος ωστε να λύσει τις καινουριες ασκησεις που θα του προκυψουν παιρνοντας πολλες φορες την πρωτοβουλια για κατι..
Δεν μπορείς να συγκρίνεις αν τα θεματα των προηγούμενων ετων ηταν πιο ευκολα ή πιο δυσκολα και αυτο διοτι σημερα που εγραφες ησουν αγχωμενος, είχες την πίεση του χρόνου, την κούραση όλης της χρονιας κλπ ενω οταν τα ελυνες ήσουν στο σπιτακι/φροντηστήριο σου, ήρεμος και χαλαρός με πιο καθαρό μυαλό....
Όσο για το "ούτε να τα ξανακοιτάξω δεν πρόλαβα" μην ανησυχείς είναι κάτι το οποιο θα συμβαίνει σχεδόν πάντα απο εδώ και πέρα..(Πανελλήνιες/πανεπιστημιο κλπ)

vHSdis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O vHSdis έγραψε στις 12:25, 20-05-13:

δίνω 2η φορά χωρίς φροντηστήρια χωρίς σχολείο και κάτι τέτοια πρέπει να τα βρω μόνος μου
από την στιγμή που από όλες τις ασκήσεις που έκανα, καμοιά δεν είχε αυτόν τον τύπο δεν θα μπορούσα κάπως να τον ξέρω.
Ειναι βασικη λογαριθμικη γνωση,φιλε μου.

Ειναι σαν να μου λες ειχε μεσα διαιρεση και δεν ηξερα να την κανω,επειδη δεν την ειχα ξαναδει ως πραξη.

Τα θεματα ηταν εξαιρετικα δυσκολα για το μεσο μαθητη,συμφωνω,αλλα οχι λογω αυτης της ιδιοτητας.

kostakis2

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη kostakis2
Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Τουριστικών Επιχειρήσεων ΤΕΙ Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.

O kostakis2 έγραψε στις 12:25, 20-05-13:

Ωχ Παναγία μου! Τι θέματα ήταν αυτά;
Καλά που δεν έδινα φέτος, γιατί ήμουν και από θεωρητική!!!
Πάντως εγώ χαλαρά θα δυσκολευόμυν από το Θέμα Β. (Μη σας πω και από το Α )
Καλη επιτυχία πάντως παιδιά!!!

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους