Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,081 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,762 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 510 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[28/5/2012] Αρχαία Ελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)
Άριστα 18-20
9
19,15%
Πολύ καλά 15-18
17
36,17%
Καλά 12-15
11
23,40%
Μέτρια 10-12
7
14,89%
Όχι καλά 5-10
2
4,26%
Καθόλου καλά 0-5
1
2,13%

SparksFly (Αναστασία)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη SparksFly
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Θεολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H SparksFly Βασικά, Ευλόγησον! έγραψε στις 12:03, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από eduard
Δοτική προσωπική στο απρόσωπο ἔστι, από την οποία προκύπτει το υποκείμενο του απαρεμφάτου ἐπιδεῖν
Σε παντρεύομαι!`
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

eduard

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη eduard
Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O eduard έγραψε στις 12:06, 28-05-12:

Θεϊκό!!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

evi07larissa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi07larissa
H evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 802 μηνύματα.

H evi07larissa έγραψε στις 12:06, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από lordi13
παιδιά ο υποθετικός λόγος στο άγνωστο δεν ήθελε άλλαγμα...
Γιατί;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη isida!!!
H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε στις 12:06, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από lordi13
παιδιά ο υποθετικός λόγος στο άγνωστο δεν ήθελε άλλαγμα...
ρωτας ή το λες σιγουρα?
γτ εγω νομιζω οτι ηθελε....

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,640 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 12:06, 28-05-12:

Αντισος οι 5-6??? Απο πότε??? Απο τις ποιο sos ήταν στα Ηθικά Νικομάχεια.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ^Dark Angel^
H Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κοινωνικής Διοίκησης Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 12:07, 28-05-12:

Το γνωστο ηταν πολυ καλο απο πλευρα θεματων. Τα εχω παει καλα,εκτος απο ενα σιγουρο λαθακι που εχω στην τελευταια ασκηση.
Το αγνωστο ηταν μετριο. Η μεταφραση μου βγηκε αν και σε καποια σημεια δεν μπορεσα να τη βγαλλω σωστα. Απο γραμματικη ετσι κ' ετσι,συντακτικο το σκοτωσα.

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,370 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 12:08, 28-05-12:

Ξεχασα να γραψω εισαγωγη

ΥΓ:Το αγνωστο απο τα ευκολοτερα που εχουν πεσει ποτε...χθες μαλιστα ειπα οτι θα πεσει Θουκυδιδης

^Dark Angel^ (Χρυσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ^Dark Angel^
H Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κοινωνικής Διοίκησης Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.

H ^Dark Angel^ έγραψε στις 12:09, 28-05-12:

Να ρωτησω κατι?
Η λεξη αρετη παραγεται απο το ρημα αραρισκω,σωστα?

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,697 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 12:10, 28-05-12:

ΛΥΣΕΙΣ :

http://pegasus.keystone.gr/kapp/8/05.../n_dua_arx.pdf

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε στις 12:11, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από DrHouse
Ξεχασα να γραψω εισαγωγη

ΥΓ:Το αγνωστο απο τα ευκολοτερα που εχουν πεσει ποτε...χθες μαλιστα ειπα οτι θα πεσει Θουκυδιδης
και εγω ..την εφραψα με δικα μου λογια..κοντευω να σκασω ρε γαμωτο
αγνωστο πρεπει να εχω παρει πανω απο 35/40
δεν ειναι τραγικο να γραφεις αγνωστο και να μη γραφεις εισαγωγη?????????
ελεος

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 3,370 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 12:13, 28-05-12:

και εγω ..την εφραψα με δικα μου λογια..κοντευω να σκασω ρε γαμωτο
Εγω δεν την εγραψα καν,την ξεχασα
Αγνωστο,καλα,οταν μας δινουν 2 γενικες και 1 δοτικη γινεται too kiddy
Το κειμενο παλι...τα μισα ηταν νεα ελληνικα

SparksFly (Αναστασία)

Φοιτητής

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , Φοιτητής του τμήματος Θεολογίας Αθήνας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H SparksFly Βασικά, Ευλόγησον! έγραψε στις 12:24, 28-05-12:

Στην εισαγωγή και εγώ σκάλωσα και δεν θυμόμουν λέξη...και έγραψα το ρεζουμέ της υπόθεσης...ξέρετε...ότι ο Τέλης ήταν στριμμένο άντερο και αντικοινωνικός και μέχρι και τον άνθρωπο που του άνοιξε τα μάτια ασχολίαστο δεν τον άφησε...φυσικά δεν έιχε φίλους πολλούς αλλά είχε πάρα πολλούς εχθρούς...και πως νόμιζε πως αυτά που έλεγε ήταν πιο κοντά στην αλήθεια...ευπρεπώς βέβαια...

Queen of Hearts

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Queen of Hearts
H Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 714 μηνύματα.

H Queen of Hearts έγραψε στις 12:26, 28-05-12:

στο αγνωστο εκανα τραγικοτατα λαθη......θελω να αυτοκτονησω...αμα εχει κανεις σας κανα οπλο στειλτε το μου...θα σας αφησω την διευθυνση μου.......................

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

H isida!!! έγραψε στις 12:30, 28-05-12:

το τω γιατι δεν ειναι δοτικη προσωπικη κτητικη ????/ αφου εχει το εστι??????????????

nicool

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nicool
H nicool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H nicool έγραψε στις 12:32, 28-05-12:

μα να εχω ολοσωστο συντακτικο κ να χασω τη μετοχη ???!!!!! κατα τ αλλα πολυ καλαααα

Dalian (Substrata)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 12:33, 28-05-12:

Καλά πιστεύω έγραψα αν και δεν τολμάω να ανοίξω τις απαντήσεις. Στο Άγνωστο πρέπει να 'χω κάνει 2-3 μαλακιούλες..

ίσως το βρω το θάρρος να clickάρω αργότερα

SparksFly (Αναστασία)

Φοιτητής

H SparksFly Βασικά, Ευλόγησον! έγραψε στις 12:33, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από christina.kstr
στο αγνωστο εκανα τραγικοτατα λαθη......θελω να αυτοκτονησω...αμα εχει κανεις σας κανα οπλο στειλτε το μου...θα σας αφησω την διευθυνση μου.......................
έλα μωρέ...και εγώ έχω κάνει και είμαι για σκότωμα...σιγά...γιατί νομίζεις πως όλη η ελλάδα είναι τόσο σαϊνια που έχουν γράψει ε?

pit14

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη pit14
Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 227 μηνύματα.

O pit14 έγραψε στις 12:37, 28-05-12:

δεχομαι συγχαρητηρια!!!!απο εχθες σας ειπα για 5-6 Αριστοτελη...σχετικα με περισυ ευκολα ηταν το θεματα ευτυχως και το αγνωστο μετριο...με δυσκολεψε ο πλαγιος λογος!!!νομιζω ενα 18 το επιασα!!!

lordi13 (φίλιππος)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη lordi13
Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 208 μηνύματα.

O lordi13 έγραψε στις 12:37, 28-05-12:

άκυρο αυτό που είπα πριν για τον πλάγιο λόγοι...κάτι σκέφτηκα...

Rainbowarrior

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Rainbowarrior
Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,989 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 12:37, 28-05-12:

Γιατί δεν έχουμε δημοσκόπηση;
Έγραψα ικανοποιητικά. Γνωστό 11+ στην χειρότερη, 12 στην καλύτερη , και άγνωστο 5.8 στην χειρότερη, 6,5 στην καλύτερη. (με έφαγαν οι τόνοι στη γραμματική :/ )

Κατά τ'άλλα αρκετά ικανοποιημένος.

Go_for_it!

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Go_for_it!
Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 525 μηνύματα.

O Go_for_it! ἐφλεγόμην καὶ οὐκέτ' ἐν ἐμαυτοῦ ἦν έγραψε στις 12:37, 28-05-12:

το τω γιατι δεν ειναι δοτικη προσωπικη κτητικη ????/ αφου εχει το εστι??????????????
Δ.Π.κτητική με το εστί όταν έχει υπαρκτική σημασία και όχι συνδετική.
κάτι πρέπει να παίζει με το "τω επιδειν" (έναρθρο απαρέμφατο; και τρέπεται σε αιτιατική "τό επιδειν" για να αποτελέσει το υποκείμενο του απαρεμφάτου επιδειν σε ετεροπροσωπία, το οποίο είναι υποκ. στο απρσ. εστί). αυτή είναι η σκέψη μου, αλλά δεν έχω ιδέα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Go_for_it! : 28-05-12 στις 12:48.

SparksFly (Αναστασία)

Φοιτητής

H SparksFly Βασικά, Ευλόγησον! έγραψε στις 12:40, 28-05-12:

το ρημάδι το "τω"δεν μπορεί να είναι υποκέιμενο του έναρθρου απαρεμφάτου δλδ του επιδείν ?

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

H isida!!! έγραψε στις 12:41, 28-05-12:

παιδια απο εισαγωγη αν γραψεις τα βασικα σημεια με διακ σου λογια ποσο σου κοβουν?
φοβαμαι να ρωτησωσ το φρντ...θα με κραξουν

^natasa666^ (Νατάσα)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ^natasa666^
H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) . Έχει γράψει 294 μηνύματα.

H ^natasa666^ :-) έγραψε στις 12:41, 28-05-12:

ολα πολυ καλα
νομιζω εγραψα πολυ καλη μεταφραση,το συντακτικο ολο σωστο αλλα εκανα κατι ηλιθιοτητες στην γραμματικη........γιατι;;;;;;;;;;;;;να τραβαω τα μαλλια μου ειμαι..........

Go_for_it!

Φοιτητής

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 525 μηνύματα.

O Go_for_it! ἐφλεγόμην καὶ οὐκέτ' ἐν ἐμαυτοῦ ἦν έγραψε στις 12:42, 28-05-12:

το ρημάδι το "τω"δεν μπορεί να είναι υποκέιμενο του έναρθρου απαρεμφάτου δλδ του επιδείν ?
μα, δεν είναι μετοχή.

Rainbowarrior

Φοιτητής

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,989 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 12:43, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Και θα μπει ο nafasskata που έλεγε και ξανάλεγε θα πέσουν ηθικά... πάντως ήταν βατά. Ήρθε και σε σας διευκρίνιση για την κουκίδα που είχε σε μια ερώτηση ;

Θυμάσαι ότι χθες το βράδυ σου πρόβλεψα ακριβώς και το κομμάτι της εισαγωγής που μας έβαλαν, έτσι;

Αγνωστο

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Αγνωστο
H Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 431 μηνύματα.

H Αγνωστο έγραψε στις 12:43, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από espeonfan
Δ.Π.κτητική με το εστί όταν έχει υπαρκτική σημασία και όχι συνδετική.
κάτι πρέπει να παίζει με το "τω επιδειν" (έναρθρο απαρέμφατο; και τρέπεται σε αιτιατική "τό επιδειν" για να αποτελέσει το υποκείμενο του απροπ. ρημ. εστί σε ετεροπροσωπία). αυτή είναι η σκέψη μου, αλλά δεν έχω ιδέα
Σε αυτή την περίπτωση θα τονιζόταν! Τώρα είναι δεύτερος τύπος της αντωνυμίας τινί και λειτουργεί ως απλή δοτ. προσωπική που αν τραπεί σε αιτιατική γίνεται το υποκείμενο του απαρεμφάτου.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

STRATOS111

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη STRATOS111
Ο STRATOS111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

O STRATOS111 έγραψε στις 12:43, 28-05-12:

Το τω νομίζω είναι η δοτική ενικού της αόριστης αντωνυμίας που λειτουργεί ως δοτική προσωπική του απροσώπου έστι και από αυτό βγαίνει σε αιτιατική το υποκείμενο του απαρεμφάτου επιδείν. Έτσι δεν είναι;; Πάω Β' Λυκείου και δεν είμαι σίγουρος.

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 12:43, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από isida!!!
παιδια απο εισαγωγη αν γραψεις τα βασικα σημεια με διακ σου λογια ποσο σου κοβουν?
Και ολη με δικα σου λογια να την γραψεις δεν σε κοβουν...μην ακους τις μαλακιες που λενε ορισμενα κομοδινα.

Go_for_it!

Φοιτητής

O Go_for_it! ἐφλεγόμην καὶ οὐκέτ' ἐν ἐμαυτοῦ ἦν έγραψε στις 12:46, 28-05-12:

Σε αυτή την περίπτωση θα τονιζόταν! Τώρα είναι δεύτερος τύπος της αντωνυμίας τινί και λειτουργεί ως απλή δοτ. προσωπική που αν τραπεί σε αιτιατική γίνεται το υποκείμενο του απαρεμφάτου.
τινί, τω; σωστάαααα (δεν το σκέφτηκα )
πάω να κάνω μια διόρθωση σε δικό μου post...

SparksFly (Αναστασία)

Φοιτητής

H SparksFly Βασικά, Ευλόγησον! έγραψε στις 12:47, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από espeonfan
μα, δεν είναι μετοχή.
το συντακτικό της αναστασίας δεν το έχετε διαβάσει...για αυτό τα λέτε

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

H isida!!! έγραψε στις 12:47, 28-05-12:

μακαρι...και 5 να μου κοψουν οκ θα το δεχτω ..παρακατω με τιποτα...

υ.γ. μονο εμας δεν μας επετρεπαν να γρψουμε πανω στο αγνωστο...οταν μας το πε ο ειδικος της επιτροπης του ριξα ενα βρισιδι και μου λεει μπορεις να δεχτεις ο,τι σου λεω χωρις αντιλογο???????????
και φυσικα τον εγραψα και το κανα με μολυβι και μετα το'σβησα...γινεται αγνωστο χωρις συνταξη?

bable2

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη bable2
H bable2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H bable2 έγραψε στις 12:47, 28-05-12:

βρε παιδια,εγω που στον πλαγιο λογο εβαλα ει κρατησοιεν αντι κρατησαιεν θα μου το παρουν λαθος λογω χρονου???????????

SparksFly (Αναστασία)

Φοιτητής

H SparksFly Βασικά, Ευλόγησον! έγραψε στις 12:49, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Αγνωστο
Εγραψα ότι είναι το υποκέιμενο του απαρεμφάτου και δεν έγραψα ότι πρέπει να πάει σε ΑΙΤΙΑΤΙΚΗ....(πρέπει να βγάλουν emoticon αυτομουτζώματος...αυτό κάνω από το πρωί...)

eduard

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη eduard
Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

O eduard έγραψε στις 12:50, 28-05-12:

Αν τα έχεις γράψει σωστά τα βασικά σημεία αλλά στο περίπου τότε θα πάρεις από 6-8/10

Dalian (Substrata)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 12:51, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από bable2
βρε παιδια,εγω που στον πλαγιο λογο εβαλα ει κρατησοιεν αντι κρατησαιεν θα μου το παρουν λαθος λογω χρονου???????????
εσύ τι λες? το ένα είναι ευκτική μέλλοντα και το άλλο ευκτική αορίστου...

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 12:53, 28-05-12:

μακαρι...και 5 να μου κοψουν οκ θα το δεχτω ..παρακατω με τιποτα...

υ.γ. μονο εμας δεν μας επετρεπαν να γρψουμε πανω στο αγνωστο...οταν μας το πε ο ειδικος της επιτροπης του ριξα ενα βρισιδι και μου λεει μπορεις να δεχτεις ο,τι σου λεω χωρις αντιλογο???????????
και φυσικα τον εγραψα και το κανα με μολυβι και μετα το'σβησα...γινεται αγνωστο χωρις συνταξη?
Οχι,δεν μπορεις να δεχθεις οτι σου λεει χωρις αντιλογο. Υπαλληλακος ειναι,μην πεφτεις θυμα του.Μονο φωνασκοι μπορουν να μεινουν,πρακτικα δεν μπορουν να σου κανουν κατι.

Go_for_it!

Φοιτητής

O Go_for_it! ἐφλεγόμην καὶ οὐκέτ' ἐν ἐμαυτοῦ ἦν έγραψε στις 12:54, 28-05-12:

(πρέπει να βγάλουν emoticon αυτομουτζώματος...)
συμφωνώ. έτσι όπως πάω, θα τα χρησιμοποιώ σε κάθε post μου (όταν βγούν, ενημερώστε με )

Johnnaousa

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 13:01, 28-05-12:

Μπράβο παιδιά βλέπω πως οι περισσότεροι είστε ικανοποιημένοι και είναι πολυ σημαντικό αφού είναι το μάθημα βαρύτητας σας

STELLA95 (stella)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη STELLA95
H stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) . Έχει γράψει 331 μηνύματα.

H STELLA95 Νεα αρχη.νεα ζωη έγραψε στις 13:02, 28-05-12:

εγω ειμαι β λυκειου αν και ειδα τα θεματα για το γνωστο δεν ξερω γτ δεν εχω ασχοληθει αλλα το αγωνστο οι ασκησεισ του μου φανηκαν αρκετα ευκολες και τ κειμενο ειχε ενα μικροσ βαθμο δυσκιλιας οσον αφορα καποιες λεξεις και περιοδους. γενικα μου φανηκε καλο για πανελληνιες

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,221 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 13:02, 28-05-12:

Όπου ακούς πολλά κεράσια πάντως...
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 13:07, 28-05-12:

Όπου ακούς πολλά κεράσια πάντως...
Οι λαικες παροιμιες σου εχουν κανει κακο...και οχι τιποτα αλλο,δεν ισχυουν κιολας,διοτι απλα ειναι λαικες

Το γνωμικο ακουγεται καλυτερα*

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,221 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 13:10, 28-05-12:

Λαικές παροιμίες = γνωμικά

obviously αλλά γνωμικά ακούγονται πιο σοφιστικέ...με κρέμα γάλακτος..
Επαναλαμβάνω, εγώ για να εκτιμήσω απλά θα περιμένω τους βαθμούς. Οι λαικές παροιμίες ισχύουν σχεδόν πάντα...η όχι σχεδόν...πάντα.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,451 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 13:15, 28-05-12:

εκανα μια πατατα... ολη δικια μου... αντι εφοραν εγραψα επιοραν

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 13:17, 28-05-12:

Λαικές παροιμίες = γνωμικά

obviously αλλά γνωμικά ακούγονται πιο σοφιστικέ...με κρέμα γάλακτος..
Επαναλαμβάνω, εγώ για να εκτιμήσω απλά θα περιμένω τους βαθμούς. Οι λαικές παροιμίες ισχύουν σχεδόν πάντα...η όχι σχεδόν...πάντα.

Εσυ και η μανα του Βιζυηνου...βλεπεις,ολα τα ''λαικα'' γιατροσοφια που εφαρμοσε επιασαν
Μπορεις να περιμενεις και την χρυσαλιδα να πεταξει πανω απο το νερο

Rainbowarrior

Φοιτητής

O Rainbowarrior έγραψε στις 13:21, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από DrHouse
Εσυ και η μανα του Βιζυηνου...βλεπεις,ολα τα ''λαικα'' γιατροσοφια που εφαρμοσε επιασαν
Μπορεις να περιμενεις και την χρυσαλιδα να πεταξει πανω απο το νερο
Άλλο δεισιδαιμονία και άλλο λαϊκές παροιμίες...
Εδώ και πολλάα χρόνια!

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

H Δαλιδά έγραψε στις 13:22, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από NikoTexXx
εκανα μια πατατα... ολη δικια μου... αντι εφοραν εγραψα επιοραν
και γω εκείνη τη στιγμή δεν μου πέρασε πό το μυαλό !

NikoTexXx (Νίκος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη NikoTexXx
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,451 μηνύματα.

O NikoTexXx έγραψε στις 13:25, 28-05-12:

και γω εκείνη τη στιγμή δεν μου πέρασε πό το μυαλό !
ουτε εμενα... πως σου φανηκαν τα θεματα?

DrHouse (intelligentsia)

Φοιτητής

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 13:30, 28-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από nafasskataa
Άλλο δεισιδαιμονία και άλλο λαϊκές παροιμίες...
Εδώ και πολλάα χρόνια!
Ο λαος εξ'αρχης ''γενναει'' και γαλουχει μυθους και δεισιδαιμονιες.

kleokasap

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη kleokasap
H kleokasap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H kleokasap έγραψε στις 13:39, 28-05-12:

ρεε παιδια αμα εχουμε γραψει σωστο τον τυπο και λαθος τον τονο φευγει ολο???

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους