Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 419 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

[23/5/2012] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 103)
Άριστα 18-20
61
59,22%
Πολύ καλά 15-18
19
18,45%
Καλά 12-15
9
8,74%
Μέτρια 10-12
7
6,80%
Όχι καλά 5-10
3
2,91%
Καθόλου καλά 0-5
4
3,88%

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 13:50, 23-05-12:

Και γω παραλιγο να την πατησω με την διαμεσο,αλλα την υπολογισα στο προχειρο μεσω αθροιστικης συχνοτητας για επαληθευση και εβγαινε 25 οποτε ξε-αγχωθηκα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Joaquín
Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 13:59, 23-05-12:

Για καλά προετοιμασμένους θετικούς και τεχνολογικούς, θεωρώ ότι ήταν βατά.Δε μπορώ να ξέρω τι γίνεται με τους θεωρητικούς βέβαια, υποθέτω πως στο τέταρτο πολλοί θα ίσιωσαν τη γραβάτα τους και θα αποχώρησαν με αργά πηδηματάκια.

Πολλοί έχασαν το Δ3 πάντως, από το σχολείο μου.Και η πλάκα είναι ότι το συντελεστή μεταβλητότητας τον ΟΡΙΣΑΝ ΣΩΣΤΑ στο Ατόσο.Ένα γαμημένο απόλυτο έχει όλη η ύλη ρε πούστη...(οι 2 κολλητοί μου την έκαναν τη μαλακία, για αυτό το λέω).

Προσωπικά, 100% περιμένω, και τη θεωρία κομπλέ την έγραψα έτσι όπως τα είδα τώρα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

marialena! (Μαριαλένα)

Μαθητής Γ' λυκείου

Το avatar του χρήστη marialena!
H Μαριαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Γεωλογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H marialena! έγραψε στις 14:01, 23-05-12:

Εγω πιστευω οτι δεν εχω κανει καποιο λαθος. Τα ελυσα ολα σε 2μιση ωρες χωρις σταματημο και με 14 σελιδες γραπτο. Πραγματικα εγραφα σαν να απευθυνομουν σε τριχρονο (αν μπορουσαμε να μιλησουμε σε τριχρονο για στατιστικη). Η διακυμανση που ηθελε 84 δε μου εβγαινε με τον απλο τυπο οποτε εκανα τον δυσκολο και επρεπε να βρω το τετραγωνο του 14400 (γτφ) το κανα κι αυτο... Αμα δε μου κοψει ο εξεταστης γιατι θα με περασει για μαζοχα, θα μου το βαλει το 100ρακι!! Τα θεματα παντως δεν ηταν ευκολα ο,τι και να λεμε τωρα. Ολοι ξεφυσουσαμε και οι μισοι τα κεφαλια τους βαρουσαν μολις ειδαν το Δ3... Τι να πω...κριμα για τα παιδια της θεωρητικης που τα χαντακωσανε.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

fretoe

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη fretoe
Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 325 μηνύματα.

O fretoe έγραψε στις 14:01, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από ZouGRaF
Και γω παραλιγο να την πατησω με την διαμεσο,αλλα την υπολογισα στο προχειρο μεσω αθροιστικης συχνοτητας για επαληθευση και εβγαινε 25 οποτε ξε-αγχωθηκα
Εγω που βρηκα την διαμεσο μεσω του πολυγωνου και οχι του ιστογραμματος, λετε να μου κοψουν? γιατι η ασκηση λεει με βαση το ιστογραμμα...

Παραλογικός (Κώστας)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Παραλογικός
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

O Παραλογικός έγραψε στις 14:01, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Οι 20 που έβαλαν άριστα έγραψαν το λιγότερο 19?
Άριστα θεωρείται 18.5-20

άντζυ

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Τουριστικών Επιχειρήσεων ΤΕΙ Αθήνας . Έχει γράψει 475 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 14:04, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Χαρουλιτα
Α και στο ποσοστο, ξεχασα να το αφαιρεσω...
Αυτό το ξέχασα κ γω... όλοι λένε ότι ήταν τα δυσκολότερα θέματα που έχουν μπει..Γενικά δεν νομίζω ότι ήταν κ πολύ δύσκολα..απλά ήθελε ψυχραιμία κ να μην βιάζεσαι (αλλά ίσως να ήθελαν περισσότερο χρόνο)..από βλακεία μου έχασα κ το Δ2... όπως επίσης κ το Δ4..που βασικά όσο χρόνο κ να είχα δν νομίζω τελικά να το έβγαζα..Έκανα την κλασσική αντικατάσταση.. (όπως κ οι περισσότεροι που το έκαναν λάθος..) Γενικά βασιζόμουν σ'αυτόν το βαθμό..περίμενα το λιγότερο 17 κ τελικά είμαι γύρω στο 15... Που σημαίνει ότι την ξεχνάμε την ΑΣΟΕΕ...

Dmitsos (Δημήτρης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Dmitsos
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Αθήνας . Έχει γράψει 906 μηνύματα.

O Dmitsos έγραψε στις 14:04, 23-05-12:

Από πέρυσι τα τσιμπάνε τα γενικής, κάτι θα' χουν πάθει μάλλον

Μου θυμίζουν στυλ κατεύθυνσης προσωπικά.
Ειδικά το ψαρωτικό (αλλά κατά τη γνώμη μου όχι ιδιαίτερα δύσκολο αν έπιανες την ιδέα) τελευταίο ερώτημα του 4ου θέματος!

Καλή συνέχεια παιδιά και καλώς να δεχτείτε τα κατεύθυνσης!

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 14:10, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από fretoe
Εγω που βρηκα την διαμεσο μεσω του πολυγωνου και οχι του ιστογραμματος, λετε να μου κοψουν? γιατι η ασκηση λεει με βαση το ιστογραμμα...
Οχι δεν θα κοψουν,απλα εγω την υπολογισα και μεσω αθροιστικης συχνοτητας για σιγουρια

3faki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη 3faki
H 3faki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H 3faki έγραψε στις 14:13, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Αποστολακης Μαν
Καιρος να σοβαρευτουμε λιγο!!!!!!!!!!!!!!! Οποιος απο την επιτροπη που εθεσε τα θεματα νομιζει οτι ενας μαθητης θεωρητικης κατευθυνσης μπορουσε να ανταπεξελθει σε αυτης της δυσκολιας τις ασκησεις νομιζω οτι ειναι για δεσιμο. Μιλαω ως μαθηματικος. Ειναι παρα πολυ δυσκολο (εως απιθανο ) σε μια μονο χρονια ο μαθητης της Θεωρ. κατευθυνσης να καταφερει να προετοιμαστει σε ικανοποιητικο βαθμο για τετοιου ειδους θεματα. Σε αντιθεση ενας μαθητης της Τεχνολογικης πιστευω οτι μινιμουμ πρεπει να παρει 15 .
κύριε αποστολάκη σύμφωνο με όσα λέτε για το επίπεδο τον θεμάτων , αλλα θεωρώ πως το όλο σύστημα είναι σχετικά δίκαιο,εφόσον δίνεται το δικαίωμα στη θεωρητική να μπει σε οικονομικές σχολες,οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν ένα σχετικά καλο επίπεδο ώστε να μπορούν να ανταπεξέλθουν και στις σχολες που θέλουν να περάσουν.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Θάλεια : 23-05-12 στις 14:17. Αιτία: greeklish
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

fretoe

Φοιτητής

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 325 μηνύματα.

O fretoe έγραψε στις 14:14, 23-05-12:

Οχι δεν θα κοψουν,απλα εγω την υπολογισα και μεσω αθροιστικης συχνοτητας για σιγουρια
αυτο εκανα και γω, εφτιαξα κανονικα το πολυγωνο αθροιστικων σχετικων συχνοτητων στο καθαρο, απλα φοβαμαι μην το κοψουν επειδη η εκφωνηση ελεγε απο το ιστογραμμα, και απτις λυσεις που ειδα μεχρι τωρα, δεν κανουν αναφορα καθολου για το πολυγωνο αθροιστικων συχνοτητων

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,221 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 14:15, 23-05-12:

Ε ρε πουστη μου να ξερεις τις απαντησεις αλλα να μην σου φτανει ο χρονος...Τα Δ3 και Δ4 ηταν παρομοια με κατι ασκησεις απο οεφε/επαναληπτικες/study4exams δεν θυμαμαι απο που ακριβως που ειχα δει εχθες...Παντως για τους θεωρητικους τα θεματα ηταν απαγορευτικα.Ελπιζω στο 5ο πεδιο να πεσουν οι βασεις!
Και εγώ από θεωρητική, μου φάνηκαν αρκετά απαιτητικά αλλά νομίζω ευκολότερα από τα περσινά. Το άτιμο το απόλυτο... το έγραψα στον τύπο αλλά δεν το αντικατέστησα μετά ! Η πίεση του χρόνου νομίζω τα δυσκόλευε πιο πολύ τα πράγματα.

paladin_k20

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη paladin_k20
Ο paladin_k20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών Πάτρας . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

O paladin_k20 έγραψε στις 14:21, 23-05-12:

Πιο ευκολα απο τα περσινα θεωρω.

fretoe

Φοιτητής

O fretoe έγραψε στις 14:31, 23-05-12:

Στο πρωτο θεμα, στον κλασικο ορισμο της πιθανοτητας, μονο τον τυπο δεν επρεπε να γραψουμε?

Δαλιδά (Cortana)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 4,221 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 14:34, 23-05-12:

Όχι... και το από πάνω. 4 μόρια για έναν τύπο;

Limoncello

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Limoncello
H Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H Limoncello Real eyes,realize,real lies. έγραψε στις 14:38, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από 3faki
κύριε αποστολάκη σύμφωνο με όσα λέτε για το επίπεδο τον θεμάτων , αλλα θεωρώ πως το όλο σύστημα είναι σχετικά δίκαιο,εφόσον δίνεται το δικαίωμα στη θεωρητική να μπει σε οικονομικές σχολες,οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν ένα σχετικά καλο επίπεδο ώστε να μπορούν να ανταπεξέλθουν και στις σχολες που θέλουν να περάσουν.
Σαφώς να έχουν καλό επίπεδο αλλά με θέματα νοοτροπίας γενικής και όχι κατεύθυνσης.Από όποια σκοπιά και να το δεις τα μαθηματικά γενικής ΔΕΝ ήταν εύκολα,ήταν παρόμοιας δυσκολίας με τα περσινά.Υπήρχε μια σχετική πίεση χρόνου και είχαν "παγιδούλες" χωρίς να εξετάζεις ουσιαστική στατιστική.Ή μη μου πείς οτι στην Οικονομική σχολή θα κάνουν πράξεις μόνοι τους και όχι με κομπιουτεράκι!Απλά έχει αλλάξει η νοοτροπία των Πανελλαδικών τα τελευταία χρόνια και δεν εξετάζουν τα απλά και τα τετριμμένα!

Αρχική Δημοσίευση από fretoe
Είναι αντιπαιδαγωγικό να σου υποδεικνύει κάποιος πως να λύσεις μια άσκηση.Με τη βοήθεια του ιστογράμματος άρα και του πολυγώνου.Κάθε επιστημονικά τεκμηριωμένη λύση είναι αποδεκτή
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Sourotiri

Καθηγητής

Το avatar του χρήστη Sourotiri
Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής . Έχει γράψει 1,027 μηνύματα.

O Sourotiri έγραψε στις 14:43, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Limoncello
Ή μη μου πείς οτι στην Οικονομική σχολή θα κάνουν πράξεις μόνοι τους και όχι με κομπιουτεράκι!
Δεν είναι θέμα για το κομπιουτεράκι, είναι γενικότερα θέμα αντίληψης της ύλης των συναρτήσεων και της στατιστικής. Ένας μαθητής που γνωρίζει μέτρια όλα αυτά τα πράγματα, δεν μπορεί να σταθεί. Και στα σημερινά θέματα, δεν τέθηκε θέμα δύσκολων πράξεων, αλλά εμβάθυνσης της ύλης και χρήσης του σωστού μαθηματικού ενστίκτου.

TreStOr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TreStOr
Ο TreStOr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O TreStOr Αδιάβαστος.Αδιάβαστος.Αδιάβαστος.... έγραψε στις 14:49, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από depth.hunter
"Ευκολότερα από τις προηγούμενες χρονιές ήταν τα θέματα στα Μαθηματικά" http://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4723441 -.-
Να τους κοπούν τα πόδια από τη ρίζα άκου εύκολα...Μια (καμπάνα) έλειπε στο δεύτερο και θα τρώγαμε μεσημεριανό στα θρανία.Κατά την άποψη μου χρονοβόρες πολύ οι πράξεις και 0 εξέταση πάνω σε θέματα στατιστικής.Πιο πολύ μου φάνηκε ότι θέλανε να μας εξετάσουν στις πράξεις..
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Mr.Blonde

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Mr.Blonde
Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 829 μηνύματα.

O Mr.Blonde έγραψε στις 14:58, 23-05-12:

Να ρωτησω στο Γ1 χρειαζεται αποδειξη για να αποδειξουμε οτι το ενδεχομενο ειναι βεβαιο;

stelios1994-4 (Στελιος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη stelios1994-4
Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

O stelios1994-4 έγραψε στις 15:00, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dmitsos
Μου θυμίζουν στυλ κατεύθυνσης προσωπικά.
Ειδικά το ψαρωτικό (αλλά κατά τη γνώμη μου όχι ιδιαίτερα δύσκολο αν έπιανες την ιδέα) τελευταίο ερώτημα του 4ου θέματος!
Πλάκα κάνεις? Μόλις είδα το Δ4 κατευθείαν ΘΜΤ σκέφτηκα

Για το δεύτερο:

Για το τέταρτο:
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Limoncello

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Limoncello
H Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H Limoncello Real eyes,realize,real lies. έγραψε στις 15:02, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Sourotiri
Δεν είναι θέμα για το κομπιουτεράκι, είναι γενικότερα θέμα αντίληψης της ύλης των συναρτήσεων και της στατιστικής. Ένας μαθητής που γνωρίζει μέτρια όλα αυτά τα πράγματα, δεν μπορεί να σταθεί. Και στα σημερινά θέματα, δεν τέθηκε θέμα δύσκολων πράξεων, αλλά εμβάθυνσης της ύλης και χρήσης του σωστού μαθηματικού ενστίκτου.
Ποιο θέμα αντίληψης της στατιστικής?Τι ακριβώς εξέταζαν στη στατιστική τα σημερινά θέματα?Και για το θέμα των πράξεων τα παιδιά της θεωρητικής στο σχολείο μου είχαν θέμα,όσο κι αν εμένα μου φάνηκαν απλές.Από κει και πέρα συμφωνώ για την εμβάθυνση της ύλης όσο αφορά το απόλυτο στο CV αλλά δεν νομίζω οτι το Δ4 θα δείξει κατά πόσο ένας υποψήφιος είναι ικανός να μπεί σε μία οικονομική σχολή.

kostas original

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kostas original
Ο kostas original αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O kostas original έγραψε στις 15:07, 23-05-12:

15-16 θεωρειται καλος βαθμος?

ἅλς

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη ἅλς
Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,081 μηνύματα.

O ἅλς Παυση πλου σε αυτη τη θαλασσα .... έγραψε στις 15:07, 23-05-12:

DrEaMErOus

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη DrEaMErOus
Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 148 μηνύματα.

O DrEaMErOus έγραψε στις 15:12, 23-05-12:

αισθάνομαι κάπως καλύτερα μετά από αυτό...

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη drosos
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,144 μηνύματα.

O drosos έγραψε στις 15:26, 23-05-12:

Να βαλει τα γυαλια στους βλακες που λενε τα πιο ευκολα θεματα!!!(Σαφως μιλαω για τις εφημεριδες και τα φροντιστηρια)

mariospaok4 (Μαριος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mariospaok4
Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O mariospaok4 έγραψε στις 15:27, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από DrEaMErOus
αισθάνομαι κάπως καλύτερα μετά από αυτό...
κι εγω το ιδιο !!!

Παραλογικός (Κώστας)

Φοιτητής

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

O Παραλογικός έγραψε στις 15:29, 23-05-12:

Η αλήθεια είναι ότι τα θέματα ήταν τουλάχιστον ίδιας δυσκολίας με τα περσινά και ίσως λίγο πιο δύσκολα.Έχουν δίκιο που γράφουν ότι για να τα λύσεις έπρεπε να γνωρίζεις όλη την ύλη και να μπορείς να λύνεις συνδυαστικά!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Θάλεια : 23-05-12 στις 15:36. Αιτία: spoiler στο quote

Mr.Blonde

Φοιτητής

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλονίκης . Έχει γράψει 829 μηνύματα.

O Mr.Blonde έγραψε στις 15:31, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από bilakos
2μιση ωρες ασταματητο γραψιμο.
συνολο: 13 σελιδες.
εχασα μονο στο Δ3 οπου δεν εβαλα το απολυτο και εχασα τη μια λυση.
εκανα την αποδειξη με τον γραμμικο συνδυασμο και αλοιμονο σε οποιον πει οτι δεν χρειαζοταν. δεν εχει το βιβλιο αυτο το πραγμα και δεν μπορουμε να στηριχτουμε στην εφαρμογη του βιβλιου. πιστευω οτι πρεπει να ανταμειφθουν οσοι εκαναν την αποδειξη.
οσο για το Δ4 τι να πω...
αμα το ψαξει κανεις σε βαθος, θα δει οτι ο ορισμος της γνησιως φθινουσας ειναι για χ1<χ2 και οχι για χ1<=χ2. αρα δεν γινεται να εφαρμοστει η λυση που πρωταγωνιστει στα φροντιστηρια. ηθελε αρκετο ψαξιμο.
To υπουργειο παιδειας ανφερει ξεκαθαρα ,οτι αποδεικνυεται σε εφαρμογες και στην κατευθυνση και στη γενικη ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ!!!

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,144 μηνύματα.

O drosos έγραψε στις 15:32, 23-05-12:

Αν δεις στο βιβλιο λεει μονο για την προσθεση και τον πολλαπλασιασμο οχι για τον συνδυασμο οποτε αν ειχες χρονο καλο θα ηταν να το κανεις... Αλλα αν δεν το εκανες παλι δεν νομιζω να το πιασουν λαθος(το πολυ ενα μορια να κοψουν οχι παραπανω)

giwrgossp

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη giwrgossp
Ο giwrgossp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Πειραιά . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O giwrgossp έγραψε στις 15:32, 23-05-12:

Θέλει κάποιος να μου απαντήσει τι δύσκολο υπήρχε μέχρι και το 4ο θέμα 2 ερώτημα ? Γιατί βλέπω να τα συγκρίνεται με τα περσινά , αλλά πραγματικά καμία σχέση τα θέματα για έναν από τεχνολογική-θετική ήταν αρκετά βατά. Πέρσι είχε γίνει χαμός, τώρα βλέπω όσους ρώτησα να μου λένε ότι ήταν εύκολα. Φιλικά

puma1991

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη puma1991
Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O puma1991 έγραψε στις 15:36, 23-05-12:

Πολύ δύσκολα θέματα παιδιά, κρίμα..................
Παιδιά μην δίνεται σημασία στα σχόλια που μιλάνε για ευκολία θεμάτων. Αυτοί θα είναι οι ίδιοι που μετά θα λένε για μεγάλη πτώση βάσεων!
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Mr.Blonde

Φοιτητής

O Mr.Blonde έγραψε στις 15:38, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από giwrgossp
Θέλει κάποιος να μου απαντήσει τι δύσκολο υπήρχε μέχρι και το 4ο θέμα 2 ερώτημα ? Γιατί βλέπω να τα συγκρίνεται με τα περσινά , αλλά πραγματικά καμία σχέση τα θέματα για έναν από τεχνολογική-θετική ήταν αρκετά βατά. Πέρσι είχε γίνει χαμός, τώρα βλέπω όσους ρώτησα να μου λένε ότι ήταν εύκολα. Φιλικά
Η συγκριση αυτη ειναι ανουσια.Το περσινο 3ο θεμα ηταν το μονο που μπερδευε.Τα αλλα και ειδικα το 4ο ηταν γελοια.

ελεναα

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ελεναα
H ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 451 μηνύματα.

H ελεναα έγραψε στις 15:39, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Σα θεωρητική μπορώ να πω.... ουυυυφ
Ατέλειωτα! Μέχρι παρα 10 έλυνα.
Τις λύσεις τις βρήκαμε;

spy ak και εγώ 8% έβγαλα
πωσ τα πηγεσ σε γενικεσ γραμμες.και εγω περυσι απο θεωρητικη εδωσα μαθηματικα γενικησ(χωρισ αοθ) και εγραψα 10,1.ειναι αδικια αυτο που γινεται με τα μαθηματικα γενκησ.επιτελουσ δεν καταλαβαινουν οτι δινουν το μαθημα μαθητεσ της θεωρητικησ?

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

Ο Йоаким αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 15:43, 23-05-12:

Τελικά πέταξα μια ψιλομαλακία.
Στο Δ4, αντί για να πω φθίνουσα στο (0,1], έγραψα πάνω από το συνεπάγεται "f γν. φθινούσα στο [0,1]".Υπάρχει περίπτωση να μου κόψει πάνω από 1 μόριο;

puma1991

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη puma1991
Ο puma1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 132 μηνύματα.

O puma1991 έγραψε στις 15:45, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από giwrgossp
Άντε γεια ρε φίλε, μια ζωή τα ίδια να πούμε!!
Κρίνουμε ενα μάθημα σε σχέση με το επίπεδο του μαθήματος, οι ασκήσεις που μπήκαν θεωρούνται από τις πολύ δύσκολες ασκήσεις του βιβλίου!

Παραλογικός (Κώστας)

Φοιτητής

O Παραλογικός έγραψε στις 15:47, 23-05-12:

Όπως και να έχει είναι ανούσιο να ασχολούμαστε με το επίπεδο δυσκολίας των θεμάτων.Η δυσκολία κάθε χρόνο ορίζεται από τους θεματοδότες ανάλογα με τον σκοπό που έχουν. π.χ. πέρσι σκοπός τους ήταν να πέσουν οι βάσεις,και καλά έκαναν κατά την άποψη μου,απλώς δεν μπόρεσαν να το προβλέψουν οι περσινοί υποψήφιοι μιας και είχαν συνηθίσει σε βατά θέματα.Απ'ότι φαίνεται και φέτος συνεχίζουν στο ίδιο μοτίβο δηλαδή να κρατηθούν οι βάσεις σε φυσιολογικά επίπεδα.(Γιατί για να μην γελιόμαστε φυσιολογικά είναι τα επίπεδα δεν είναι δυνατόν για να μπεις ιατρική να πρέπει να γράψεις 19.500 μόρια)

catgirlbarbara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη catgirlbarbara
H catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 389 μηνύματα.

H catgirlbarbara Ba-Be-Bi έγραψε στις 15:47, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από ελεναα
ειναι αδικια αυτο που γινεται με τα μαθηματικα γενκησ.επιτελουσ δεν καταλαβαινουν οτι δινουν το μαθημα μαθητεσ της θεωρητικησ?
δε νοιαζονται, και νομιζω πως επιτηδες το κανουν

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

O drosos έγραψε στις 15:54, 23-05-12:

Θελουν να μειωσουν τους εισακτετους στο 5ο πεδιο τα τελευταια χρονια για αυτο βαζουν δυσκολα μαθηματικα γενικης και περνει η μπαλα και τους αλλους που χουν επιλεξει 2ο-4ο!

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 15:55, 23-05-12:

Δρόσος, ΔΕΝ παίζουν ρόλο τα θέματα για τον αριθμό των εισακτέων.

catgirlbarbara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη catgirlbarbara
H catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 389 μηνύματα.

H catgirlbarbara Ba-Be-Bi έγραψε στις 15:57, 23-05-12:

ειναι σαν να σου λενε ''διαλεξες θεωρητικη; δεν εχεις θεση στα οικονομικα ή τεχνολογικα τμηματα''.

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 15:59, 23-05-12:

Είναι σαν να σου λένε, "αν θες οικονομικές σχολές, απέδειξε ότι γνωρίζεις στοιχειώδη μαθηματικά".Που να δείτε και της κατεύθυνσης γοργόνες μου..
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

O drosos έγραψε στις 16:01, 23-05-12:

Για αυτο περσυ επεσαν τοσο οι βασεις;;; Ναι συμφωνω δεν εχουν σχεση μονο τα θεματα αλλα περισσοτερο πως γραφει ο καθενας. Απλως το ποσοστο που θα εγραφε πανω απο 15 σαφως και θα μειωθει με την δυσκολια των θεματων.(Για τις βασεις ειναι λιγο νωρις να ξερουμε τι θα κανουνε)

giwrgossp

Φοιτητής

Ο giwrgossp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Πειραιά . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O giwrgossp έγραψε στις 16:02, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από catgirlbarbara
ειναι σαν να σου λενε ''διαλεξες θεωρητικη; δεν εχεις θεση στα οικονομικα ή τεχνολογικα τμηματα''.
Oχι είναι λες και σου λένε θες τέτοια κατεύθυνση? χρειάζεσαι γνώσεις πάνω στα μαθηματικά . Αυτό θα στο έλεγαν άμα δεν επιτρεπόταν το πέρασμα από την θεωρητική

TreStOr

Νεοφερμένος

Ο TreStOr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O TreStOr Αδιάβαστος.Αδιάβαστος.Αδιάβαστος.... έγραψε στις 16:04, 23-05-12:

Όπως το κόβω θα γράψω 10 μαθηματικά κατεύθυνσης και κάνα 8αρι στην γενική παιδεία...

drosos (Βασίλης)

Φοιτητής

O drosos έγραψε στις 16:04, 23-05-12:

Ρε παιδια κοιταξτε τα θεματα μεχρι το 2009 μαθηματικα γενικης ενας θεωρητικο εφθανε χαλαρα μεχρι 3ο θεμα και οι καλυτεροι ελυναν και 4ο. Ενας θετικο-τεχνολογικος δεν ειχε δικαιολογια να γραψει κατω απο 15. Αλλα 2010-2012 βαζουν πολυ πιο δυσκολα θεματα(σε συγκριση με τα προηγουμενα) με πολυ μαθηματικη σκεψη και με αρκετες παγιδες!

giwrgossp

Φοιτητής

O giwrgossp έγραψε στις 16:06, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από drosos
Ρε παιδια κοιταξτε τα θεματα μεχρι το 2009 μαθηματικα γενικης ενας θεωρητικο εφθανε χαλαρα μεχρι 3ο θεμα και οι καλυτεροι ελυναν και 4ο. Ενας θετικο-τεχνολογικος δεν ειχε δικαιολογια να γραψει κατω απο 15. Αλλα 2010-2012 βαζουν πολυ πιο δυσκολα θεματα(σε συγκριση με τα προηγουμενα) με πολυ μαθηματικη σκεψη και με αρκετες παγιδες!
Ακριβως αυτο, με απλα λογια.

solonas07 (Σόλων)

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη solonas07
Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 386 μηνύματα.

O solonas07 έγραψε στις 16:08, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Alchemist
Για καλά προετοιμασμένους θετικούς και τεχνολογικούς, θεωρώ ότι ήταν βατά.Δε μπορώ να ξέρω τι γίνεται με τους θεωρητικούς βέβαια, υποθέτω πως στο τέταρτο πολλοί θα ίσιωσαν τη γραβάτα τους και θα αποχώρησαν με αργά πηδηματάκια.

Πολλοί έχασαν το Δ3 πάντως, από το σχολείο μου.Και η πλάκα είναι ότι το συντελεστή μεταβλητότητας τον ΟΡΙΣΑΝ ΣΩΣΤΑ στο Ατόσο.Ένα γαμημένο απόλυτο έχει όλη η ύλη ρε πούστη...(οι 2 κολλητοί μου την έκαναν τη μαλακία, για αυτό το λέω).

Προσωπικά, 100% περιμένω, και τη θεωρία κομπλέ την έγραψα έτσι όπως τα είδα τώρα.
Εγώ την τσαλάκωσα περσσότερο, γοργόνα μου! Ούτε καθαριστήριο δεν τη σώζει!

TreStOr

Νεοφερμένος

O TreStOr Αδιάβαστος.Αδιάβαστος.Αδιάβαστος.... έγραψε στις 16:10, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από drosos
Μια διόρθωση.Τα φετινά θέλανε ναι μεν να έχεις μυαλό αλλά μας μαμησαν στις πράξεις.Τελειώνοντας το 2o αποκόμισα ένα πονοκέφαλο και μια θολούρα που κόντεψα να τα παρατήσω

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 16:11, 23-05-12:

Μην κλαίγεστε μωρέ, καιρός ήταν οι σοβάδες της θεωρητικής να βγούνε από τις οικονομικές σχολές.Αυτοί οι ΛΙΓΟΙ που έχουν μια κάποια μαθηματική ικανότητα, ας γράψουν, οι άλλοι μπούλο.Για να μη νομίζουν και μερικοί ότι το μάθημα είναι δύσκολο.Με το συμπάθειο, κιόλας.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

stavroulamath

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stavroulamath
H stavroulamath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H stavroulamath έγραψε στις 16:13, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από dimitris001
Παιδια έχω μια απορία..Τα έχω ολα σωστά αλλά έχω μια απορία και θα ήθελα να με βοηθήσετε να μου πείτε την άποψή σας.
Στο 3ο θέμα στο Γ3 ζητάει το P{(A-B)(ενωση)(B-A)} αν Α={ο μαθητης Γαλλικά} και Β={ο μαθητής Ισπανικά}, οπότε επειδή η τομή τους είναι το κενό, από τον απλό προσθετικο νόμο τα αθροίζεις.
Εγω πήγα και βρήκα το Ρ(Α-Β) και το Ρ(Β-Α) αλλά μετά ξέχασα να τα προσθέσω.......
Το ερώτημα πιάνει 6 μονάδες στα 100, πόσο λέτε να μου κόψουν????????

please, πείτε μου.....
πανω απο 3 μοναδες δεν νομιζω να σου κοψουν, καταλαβες τι ζητουσαν..φανταζομαι το Ρ((Α-Β)U(Β-Α)) δεν το εγραψες ε?γιατι αν το εγραψες και δεν εκανες απλα την προσθεση μπορει να σου κοψουν και 1 μοριο..ειναι στην κριση τους..καλα αποτελεσματα σε ολους σας..και μη στεναχωριεστε..αυτο που θα πετυχετε θα ειναι το καλυτερο για σας..θα το δειτε αργοτερα..

Joaquín (Йоаким)

Φοιτητής

O Joaquín ---------------------------------------- έγραψε στις 16:13, 23-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από solonas07
Εγώ την τσαλάκωσα περσσότερο, γοργόνα μου! Ούτε καθαριστήριο δεν τη σώζει!
Έγραψες καλά ρε γκει;Άιντε, καλή συνέχεια.

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους