Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 66,082 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,766 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 514 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Πανελλήνιες ξανά ή 10%;

vasilis12345

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη vasilis12345
Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών . Έχει γράψει 408 μηνύματα.

O vasilis12345 έγραψε στις 02:09, 07-11-12:

2 χρονια πανελληνιες δινω με το 90
καταρχας το φλεβαρη δηλωνα αν θελω να παω με το 10 ή το 90

και δευτερον στο σχολειο μου καρτελακι εβγαζαν και στο 90 και στο 10
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Γιάννακας

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γιάννακας
Ο Γιάννακας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Γιάννακας έγραψε στις 14:50, 16-01-13:

Λοιπόν όπως είδατε και στο τίτλο θέλω βοήθεια πάνω σε αυτό το θέμα!
Έχω περάσει Ηλεκτρονική στο ΤΕΙ Αθήνας, κάτι που τελικά δν μου άρεσε όσο νόμιζα!
Είμαι στη κατηγορία τριτέκνων και έχω αδερφό/ή που σπουδάζουν, και άκουσα ότι για το ακαδημαικό έτος 2013-2014 θα υπάρχουν μεταγραφές (δν ξέρω κατα πόσο ισχυεί ).
Έγραψα περίπου 11500 στις εξετάσεις πέρσυ. Και σκέφτομαι τώρα να ξαναδώσω, ή να δηλώσω με το 10%??
Μηχανολόγια/ενεργειακή τεχνολογία είχα ως πρώτες επιλογές πέρσυ. Ευχαριστώ!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Xaris SSSS

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 15:57, 16-01-13:

Λίγο άκυρη ερώτηση αλλά...
Τι είναι το 10 και το 90%?
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

coyοte

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη coyοte
Ο coyοte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O coyοte έγραψε στις 16:02, 16-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Xaris SSSS
ποσοστα εισακτεων σε σχολες

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,640 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 16:10, 16-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννακας
Έχω περάσει Ηλεκτρονική στο ΤΕΙ Αθήνας, κάτι που τελικά δν μου άρεσε όσο νόμιζα!
Είμαι στη κατηγορία τριτέκνων και έχω αδερφό/ή που σπουδάζουν, και άκουσα ότι για το ακαδημαικό έτος 2013-2014 θα υπάρχουν μεταγραφές (δν ξέρω κατα πόσο ισχυεί ).
Έγραψα περίπου 11500 στις εξετάσεις πέρσυ. Και σκέφτομαι τώρα να ξαναδώσω, ή να δηλώσω με το 10%??
Κάνε 10% έχεις αρκετές πιθανότητες να μπεις.

Civilara

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Civilara
Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,181 μηνύματα.

O Civilara Farewell έγραψε στις 16:14, 16-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Xaris SSSS
Κάθε έτος καθορίζεται με απόφαση του υπουργού παιδείας, μεταξύ άλλων κατηγοριών, ο αριθμός των θέσεων εισακτέων των υποψηφίων οι οποίοι είναι απόφοιτοι (ίδιου ή προγενέστερου έτους) ημερησίων ενιαίων λυκείων και ημερησίων επαγγελματικών λυκείων-ομάδας Β (μία κατηγορία υποψηφίων και για τους δύο τύπους λυκείων). Το 90% των θέσεων των υποψηφίων αυτής της κατηγορίας διατίθεται στους αποφοίτους (ίδιου ή προγενέστερου έτους) που δίνουν πανελλήνιες εξετάσεις το ίδιο έτος που υποβάλλουν μηχανογραφικό δελτίο και το 10% των θέσεων στους αποφοίτους (προγενέστερου έτους) οι οποίοι έδωσαν τελευταία φορά πανελλήνιες εξετάσεις το αμέσως προηγούμενο ή προ-προηγούμενο έτος από εκείνο που υποβάλλουν μηχανογραφικό δελτίο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Xaris SSSS

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) . Έχει γράψει 1,952 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 16:16, 16-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από coyοte
ποσοστα εισακτεων σε σχολες
Δηλαδή για να καταλάβω, μπορεί κάποιος μια χρονιά αφού έχει γράψει πανελλήνιες να εισαχθεί σε κάποιο πανεπιστήμιο με τα μόρια που είχε βγάλει? Και από αυτούς που ξανακάνουν αίτηση μόνο ένα 10% θα μπει?

Υ.Γ.: οκ, ο Γιώργος το εξήγησε

Γιάννακας

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γιάννακας
Ο Γιάννακας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 15 μηνύματα.

O Γιάννακας έγραψε στις 16:18, 16-01-13:

Αν ισχύουν οι μεταγραφές είναι σίγουρο. Αλλά αν δν ισχύουν φοβάμαι μήπως δν πιάσω στο ΤΕΙ Πειραιά Μηχανολογία ή στο ΤΕΙ Αθήνας ενεργειακή τεχνολογία Έχει βγεί κάποια απόφαση για τις μεταγραφές? Και για 10% μεχρι πότε μπορώ να δηλώσω?

pikis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pikis
Ο pikis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O pikis έγραψε στις 20:50, 21-01-13:

παιδια το πρέπει να κάνουμε για να ξανακανουμε μηχανογραφικό κρατώντας τους ίδιους βαθμούς ? Εννοώ πρέπει να παμε στο παλιό μας σχολείο να δηλώσουμε κάτι τώρα??

Chris1993 (Χρήστος)

Πτυχιούχος

Το avatar του χρήστη Chris1993
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΟΠΑ/Αθήνα) . Έχει γράψει 4,697 μηνύματα.

O Chris1993 έγραψε στις 21:09, 21-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννακας
Αν δεν υπάρξει κάποια τρελή διαφορά στον αριθμό αυτών που κάνουν 10%, η Βάση Γενικής Σειράς του τμήματος ΤΕΙ Μηχανολογίας Πειραιά και του τμήματος Ενεργειακής Τεχνολογίας δεν θα ξεπεράσει τις 12.500 μόρια.
Απο εκεί και πέρα δεν θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου.

123τινκ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη 123τινκ
Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 91 μηνύματα.

O 123τινκ έγραψε στις 18:26, 16-02-13:

Παιδιά είναι λογικό κάποιος που έχει περάσει στο τμήμα εφαρμοσμένης πληροφορικής και πολυμέσων του ΤΕΙ Κρήτης να ξαναδώσει για να περάσει στο τμήμα πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ ή στο τμήμα πληροφορικής ΟΠΑ?

Giwrgos-G7 (γιωργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Giwrgos-G7
Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ναυτιλιακών Σπουδών Πειραιά και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O Giwrgos-G7 έγραψε στις 01:35, 07-03-13:

καλησπερα παιδια ειμαι αποφοιτος σπουδαζω λογιστικη στον πειραια...στοχος μου ειναι τα ναυτιλιακα του πειραια εκανα χθες την δηλωση για τις πανελληνιες...για το 90% αλλα διαβαζω σημερα για μεγαλη πτωση στο 10% και ειμαι 200 μορια κατω απο τα ναυτιλιακα με το 10%...μηπως ξερει κανεις αν γινετε τελικα να κανω μηχανογραφικο με το 10% ??
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Μαντάμ_Σουσού

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Μαντάμ_Σουσού
H Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος --- . Έχει γράψει 151 μηνύματα.

H Μαντάμ_Σουσού έγραψε στις 15:43, 07-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Giwrgos-G7
καλησπερα παιδια ειμαι αποφοιτος σπουδαζω λογιστικη στον πειραια...στοχος μου ειναι τα ναυτιλιακα του πειραια εκανα χθες την δηλωση για τις πανελληνιες...για το 90% αλλα διαβαζω σημερα για μεγαλη πτωση στο 10% και ειμαι 200 μορια κατω απο τα ναυτιλιακα με το 10%...μηπως ξερει κανεις αν γινετε τελικα να κανω μηχανογραφικο με το 10% ??
έκανες χτες δήλωση για πανελλήνιες ?
Εισαι σίγουρος χτες είχαμε 6 του μηνος και οι αιτήσεις είχαν διορία μέχρι 5 του μηνός.

Ενιγουεί .....δεν ξερω αν γίνεται αυτό που ρωτάς, αυτό που ξέρω γω, είναι πως αν αλλάξεις γνώμη για τις πανελλάδικες ( αποφασίζεις πχ. οτι τελικά δε θες να δώσεις ρε παιδί μου) πας 20 μέρες πριν την έναρξη των πανελλαδικών και το ακυρώνεις. Φορ σορ αυτό. Για αυτό που ρωτάς εσύ δεν ξέρω αν γίνεται...δλδ να δώσεις και πανελλήνιες και να κανεις και 10% γι αυτό το αναφέρω.
Μπορεις πχ. να μην δώσεις και να πας μετα τον Ιουλιο (ή δεν ξέρω πότε) και φτιάχνεις μηχανογραφικό με το 10%.

Giwrgos-G7 (γιωργος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Giwrgos-G7
Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ναυτιλιακών Σπουδών Πειραιά και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O Giwrgos-G7 έγραψε στις 00:50, 11-03-13:

ναι αυτο εννοω να μην δωσω τελικα με το 90% και να κανω κατευθειαν μηχανογραφικο για το 10%..εμαθα πως γινεται σιγουρα..ελπιζω να περασω...

gianniS_M

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gianniS_M
Ο gianniS_M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O gianniS_M έγραψε στις 11:43, 30-03-13:

Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς πότε ξεκινούν οι διαδικασίες για την συμμετοχή στο 10%; Γνωρίζω οτι έκαναν αιτήσεις όσοι θέλουν και στρατιωτικές σχολές...Μήπως έχει βγεί κάποια ανακοίνωση και για τις υπόλοιπες σχολές??

μαρσουπιλαμι2

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη μαρσουπιλαμι2
H μαρσουπιλαμι2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H μαρσουπιλαμι2 έγραψε στις 21:06, 19-05-13:

Παιδιά γεια σας! Έχω μία απορία! Το 2012 έδωσα κι εγώ πανελλαδικές και δεν πέρασα πουθενά,αφού έβγαλα 9800 μόρια! Πέρυσι είχα πάρει κ ειδικό μάθημα αγγλικά και έπιανα τη σχολή εφαρμογής ξένων γλωσσών στη διοίκηση και στο εμπόριο στην Ηγουμενίτσα,αλλά δεν τη δήλωσα... Πικραμένη ιστορία... Φέτος αποφάσισα να δώσω με το 10%. Το θέμα μου όμως είναι πως δεν ξέρω πολλά περί του 10%. Δηλαδή, φέτος υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να πιάσω κάποιες σχολές; Ή ακριβώς τις ίδιες με πέρυσι; Τί παίζει ακριβώς;

cha0s (Σταύρος)

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,640 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 21:19, 19-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από μαρσουπιλαμι2
Παιδιά γεια σας! Έχω μία απορία! Το 2012 έδωσα κι εγώ πανελλαδικές και δεν πέρασα πουθενά,αφού έβγαλα 9800 μόρια! Πέρυσι είχα πάρει κ ειδικό μάθημα αγγλικά και έπιανα τη σχολή εφαρμογής ξένων γλωσσών στη διοίκηση και στο εμπόριο στην Ηγουμενίτσα,αλλά δεν τη δήλωσα... Πικραμένη ιστορία... Φέτος αποφάσισα να δώσω με το 10%. Το θέμα μου όμως είναι πως δεν ξέρω πολλά περί του 10%. Δηλαδή, φέτος υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να πιάσω κάποιες σχολές; Ή ακριβώς τις ίδιες με πέρυσι; Τί παίζει ακριβώς;
δε νομίζω να υπάρχει και αρκετός κόσμος που θέλει αυτή τη σχολή, οπότε για 'μενα την πιάνεις χαλαρά

μαρσουπιλαμι2

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη μαρσουπιλαμι2
H μαρσουπιλαμι2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H μαρσουπιλαμι2 έγραψε στις 21:31, 19-05-13:

Αχ πολύ ωραία!!! Μακάρι βρε συ μακάρι!!! Για καμία άλλη επίσης χαμηλή; Πώς το βλέπεις;

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,310 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 13:41, 28-07-14:

Γεια σας!Φετος εδινα παννληνιες και ειασα γυρω στα 10χιλιαδες και κατι αλλα σκοπευω να ξαναδωσω παννεληνιες.Εχω ελπιδες για Ημμυ εμπ η πατρας η ceid η μαθηματικο αν ξαναδωσω του χρονου παννεληνιες?

nikos kaladas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nikos kaladas
Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 215 μηνύματα.

O nikos kaladas έγραψε στις 13:51, 28-07-14:

δεν ξερω αν τρολαρεις αλλα μου φαινεται αδιανοητο απο 10.000 μορια να βγαλεις 19.000 μορια.για να βγαλεις 10 σημαινει οτι ησουν πολυ κακος μαθητης ολα τα χρονια στο σχολειο.ο καθενας βεβαια μπορει να ονειρευεται.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Alan

Φοιτητής

Το avatar του χρήστη Alan
Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών (ΑΕΙ/Αθήνα) . Έχει γράψει 556 μηνύματα.

O Alan έγραψε στις 14:09, 28-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos199666
Γεια σας!Φετος εδινα παννληνιες και ειασα γυρω στα 10χιλιαδες και κατι αλλα σκοπευω να ξαναδωσω παννεληνιες.Εχω ελπιδες για Ημμυ εμπ η πατρας η ceid η μαθηματικο αν ξαναδωσω του χρονου παννεληνιες?
Άμα το πάρεις σοβαρά και στρωθείς,έχεις ελπίδες για το οτιδήποτε.Απο 'κει και πέρα,εξαρτάται από το πόσο είσαι διατεθημένος να θυσιάσεις .

Giorgos199666

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,310 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 15:47, 28-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από nikos kaladas
δεν ξερω αν τρολαρεις αλλα μου φαινεται αδιανοητο απο 10.000 μορια να βγαλεις 19.000 μορια.για να βγαλεις 10 σημαινει οτι ησουν πολυ κακος μαθητης ολα τα χρονια στο σχολειο.ο καθενας βεβαια μπορει να ονειρευεται.
Καταρχιν ουτε εγω περιμενα να βγαλω τοσο λιγα περιμενα γυρω στα 14χιλιαδες αλλα πηγα με αγχος και τα εκανα σαλατα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Emilouko : 28-07-14 στις 21:32. Αιτία: Διόρθωση παράθεσης.

buffon85

Απόφοιτος

Το avatar του χρήστη buffon85
H buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος του τμήματος Ψυχολογίας (ΑΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 500 μηνύματα.

H buffon85 . έγραψε στις 16:09, 28-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Giorgos199666
αυτη η ερωτηση μπορει να απαντηθει μονο απο εσενα. εχεις δυνατοτητα να κανεις καποια μαθηματα;
επισης πρεπει να βαλεις μια ημερομηνια κατα την οποια θα αρχισεις να διαβαζεις. δεν σου λεω να το κανεις απο τωρα. αλλα αν πεις 15 αυγουστου θα αρχισω να διαβαζω, να το κανεις τοτε και οχι 16. προφανως πρεπει να διαβαζεις συστηματικα κλπ. φετος δεν εχεις τοσες ωρες χαμενες στο σχολειο και προφανως καποια πραγματα τα ξερεις ηδη απο την αλλη ειναι πιο ευκολο να ξεφυγεις απο το προγραμμα΄.

spyros1996

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη spyros1996
Ο spyros1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 35 μηνύματα.

O spyros1996 έγραψε στις 03:30, 18-12-14:

εγω με 18800 εχω πιθανοτητες για μηχανολογους εμπ με 10 τοις εκατο το 2015 ή ονειρεύομαι?

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους