Συμβουλές και χρόνος διαβάσματος

Katerinaa

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα^.^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Εγω προσωπικα διαβαζα μαξιμουμ 2 ωρες στο Γυμνάσιο και εβγαλα πανω απο 19 και στις 3 ταξεις.Αυτο σημαινει οτι ειτε ημουν ιδιοφυΐα και "τα επαιρνα τα γράμματα" ειτε οτι αυτες οι τάξεις δεν χρειάζεται να δινεις τοση σημασια.Αντιθετα πρεπει να δινεις την δεουσα σημασια .Καποιους ακουω οτι διαβαζουνε 8/10 ωρες δηλαδη τι φαση?


Νίκο εξαρτάται πάντα και το σχολείο. Εγώ θυμάμαι να διαβάζω αρκετά (όχι όλη μέρα βέβαια) και κάθε μέρα. Εμείς είχαμε και αυστηρούς καθηγητές, και δύσκολα μας έβαζαν και βαθμούς :Ρ Όχι ότι τώρα έχει αλλάξει κάτι :Ρ Πάντως δεν μετανιώνω, οι βάσεις που είχα στο γυμνάσιο με βοήθησαν πάρα πολύ :) Τώρα, τι να σου πω είναι ανάλογα και το άτομο.. 8/10 ώρες είναι ΣΚΕΤΗ υπερβολή, σε όποιο σχολείο και να πηγαίνεις πιστεύω. Για να πω την αλήθεια βέβαια, στις εξετάσεις τότε ίσως να είχα πιάσει και το 8ωρο/10ωρο :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Απο οτι φαίνεται θα γυρίσουμε στις Δέσμες δηλαδή θα μειωθούν ακόμα λιγότερο τα μαθήματα και θα μεγσλωσουν οι ύλες, συνεπώς το καλύτερο ειναι να αποφασίσετε απο το γυμνάσιο τι θέλετε να γίνετε και να επικεντρωθείτε σε αυτά τα τέσσερα μαθήματα με προσωπικό διάβασμα και με φροντιστήριο ιδιαίτερα βγάζοντας την ύλη της επόμενης χρονιάς. Επίσης είμαι της άποψης να αφιερώνετε όσο περισσότερο διάβασμα μπορείτε και περιορίζοντας τις εξωσχολικές δραστηριότητες σε μια η δυο που σας αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ νομίζω πως έχετε χρόνια μπροστά σας να κουραστείτε. Εκμεταλλευθείτε τη μείωση των εξετάσεων ώστε να διαβάζετε και να αφομοιώνετε χωρίς άγχος και χωρίς την αποσπασματική λογική των sos, κυρίως όμως αξιοποιείστε το χρόνο για να κάνετε πράγματα που σας αρέσουν, είτε εντός είτε εκτός σχολείου. Και αν χρειάζεστε κάποια παραπάνω υποστήριξη, απευθυνθείτε πρώτα στους καθηγητές σας, πριν καταφύγετε στα φροντιστήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Παιδιά , κανείς δεν χρειάζεται φροντιστήριο στο γυμνάσιο, μην υπερβάλλουμε! Αν διαβάζεις μόνος σου μια χαρά θα είναι. Πιστεύω ότι από δευτέρα λυκείου και μετά χρειάζεται κάποιος ιδιαίτερο/ φροντιστήριο.

Συμφωνω 100% .Και εγω απο δευτερα Λύκειου άρχισα τα φροντιστήρια και να σας πω την αληθεια δεν με βοήθησαν και ιδιαιτερα.Παπατζες ειναι ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά....... Θα ήθελα να μοιραστώ κάτι που μου συμβαίνει μαζί σας ...

Σας έχει τύχει ποτέ, όταν προσπαθείτε να διαβάσετε στο σπίτι σας κυρίως και θέλετε να συγκεντρωθείτε, να εκνευρίζεστε όταν ακούτε είτε θορύβους εξωτερικούς είτε εσωτερικούς δηλαδή μέσα στο σπίτι είτε δηλαδή ομιλίες άλλων ατόμων είτε πχ από την κουζίνα κλπ ; :redface: Το βιώνω πολλές φορές σε σημείο να εκνευρίζομαι πχ επειδή ακούω ένα βήχα ή ένα φτέρνισμα και να λέω από μέσα μου "σταμάτα επιτέλους". Ή να βγαίνω και να λέω πχ στους γονείς μου "σταματήστε να μιλάτε δυνατά πιο σιγά δεν με αφήνετε να διαβάσω" με νεύρα.

Κλείνω την πόρτα και την μπαλκονόπορτα του δωματίου μου, αλλά ακούγονται συζητήσεις και λοιπά και ειδικά τώρα που κάνει ζέστη έχω και τα παράθυρα ανοιχτά, οπότε η ηχορύπανση αυξάνεται και μου σπάνε τα νεύρα μου πάρα πολύ. Είμαι από τους ανθρώπους που για να διαβάσει θέλω την απόλυτη ησυχία πράγμα που που είναι αδύνατον και εάν δεν με αφήνουν να συγκεντρωθώ τσιτώνομαι (δεν πίνω καφέδες :P ).

Τυχαίνει και σε εσάς ή μόνο εγώ Εάν ναι, τι κάνετε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τυχαίνει και σε εσάς ή μόνο εγώ Εάν ναι, τι κάνετε ;

Οι ωτοασπίδες είναι η λύση στο πρόβλημά σου! Αν τις δοκιμάσεις, θα αναρωτηθείς πώς ζούσες τόσον καιρό χωρίς αυτές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Οι ωτοασπίδες είναι η λύση στο πρόβλημά σου! Αν τις δοκιμάσεις, θα αναρωτηθείς πώς ζούσες τόσον καιρό χωρίς αυτές!

Το έχω σκεφτεί να τις πάρω, αλλά παρότι μου έχουν πει και άλλοι να τις δοκιμάσω, κάποιοι μου έχουν πει να μην τις χρησιμοποιώ γιατί προκαλούν προβλήματα στα αυτιά μακροπρόθεσμα και μη. Άσε που οτιδήποτε ξένο σώμα πάνω μου επειδή είμαι "ΠΕΡΙΕΡΓΗ " με ενοχλεί έντονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το έχω σκεφτεί να τις πάρω, αλλά παρότι μου έχουν πει και άλλοι να τις δοκιμάσω, κάποιοι μου έχουν πει να μην τις χρησιμοποιώ γιατί προκαλούν προβλήματα στα αυτιά μακροπρόθεσμα και μη. Άσε που οτιδήποτε ξένο σώμα πάνω μου επειδή είμαι "ΠΕΡΙΕΡΓΗ " με ενοχλεί έντονα.

Αν τις φοράς 24 ώρες το 24ωρο ασφαλώς και κάποιο πρόβλημα θα σου παρουσιαστεί (ευνόητο είναι). Αν τις φοράς ορισμένες ώρες της ημέρας (τις ώρες που διαβάζεις) απολύτως τίποτα δεν θα πάθεις! Σου μιλάω εκ πείρας! Τώρα αν έχεις πρόβλημα με τα "ξένα σώματα" απλά ζυγίζεις ποιο σε ενοχλεί περισσότερο (η φασαρία ή το ξένο σώμα) και αποφασίζεις ανάλογα. Επειδή όμως δεν μπορείς να απαιτήσεις από τον κόσμο (μέσα και έξω από το σπίτι σου) να σταματήσει να ζει έτσι ώστε εσύ να έχεις την ησυχία που θέλεις για να διαβάσεις, θα σου πρότεινα να τις δοκιμάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Αν τις φοράς 24 ώρες το 24ωρο ασφαλώς και κάποιο πρόβλημα θα σου παρουσιαστεί (ευνόητο είναι). Αν τις φοράς ορισμένες ώρες της ημέρας (τις ώρες που διαβάζεις) απολύτως τίποτα δεν θα πάθεις! Σου μιλάω εκ πείρας! Τώρα αν έχεις πρόβλημα με τα "ξένα σώματα" απλά ζυγίζεις ποιο σε ενοχλεί περισσότερο (η φασαρία ή το ξένο σώμα) και αποφασίζεις ανάλογα. Επειδή όμως δεν μπορείς να απαιτήσεις από τον κόσμο (μέσα και έξω από το σπίτι σου) να σταματήσει να ζει έτσι ώστε εσύ να έχεις την ησυχία που θέλεις για να διαβάσεις, θα σου πρότεινα να τις δοκιμάσεις!

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες, σίγουρα δεν μπορείς να τους επιβάλεις απλά το είπα γιατί είμαι περίεργη. Και δεν ακούς το παραμικρό ε; Είχες το ίδιο "πρόβλημα" και τις πήρες ή ξεκίνησες από τον ύπνο γιατί πολλοί τις παίρνουν επειδή τους ενοχλούν οι θόρυβοι και το βράδυ.

Μία χαζή ερώτηση εάν ήθελες να μάθεις κάτι απέξω, να διαβάσεις κάτι φωναχτά δεν βοηθούσαν ε; Διότι εάν δεν ακούς, πως πχ θα διαβάσεις και θα πεις ένα κείμενο που απαιτεί να κατανοήσεις και να απομνημονεύσεις στοιχεία φωναχτά ; Γιατί εγώ πχ δεν μπορώ να συγκεντρωθώ, είτε γράφω είτε θέλω να διαβάσω φωναχτά εάν ακούω φωνές διασπώμαι. Κακά τα ψέματα αν δεν ακούσεις αυτά που λες δεν μαθαίνεις. Καταλαβαίνεις τι εννοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες, σίγουρα δεν μπορείς να τους επιβάλεις απλά το είπα γιατί είμαι περίεργη. Και δεν ακούς το παραμικρό ε; Είχες το ίδιο "πρόβλημα" και τις πήρες ή ξεκίνησες από τον ύπνο γιατί πολλοί τις παίρνουν επειδή τους ενοχλούν οι θόρυβοι και το βράδυ.

Μία χαζή ερώτηση εάν ήθελες να μάθεις κάτι απέξω, να διαβάσεις κάτι φωναχτά δεν βοηθούσαν ε; Διότι εάν δεν ακούς, πως πχ θα διαβάσεις και θα πεις ένα κείμενο που απαιτεί να κατανοήσεις και να απομνημονεύσεις στοιχεία φωναχτά ; Γιατί εγώ πχ δεν μπορώ να συγκεντρωθώ, είτε γράφω είτε θέλω να διαβάσω φωναχτά εάν ακούω φωνές διασπώμαι. Κακά τα ψέματα αν δεν ακούσεις αυτά που λες δεν μαθαίνεις. Καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Ε, όχι και δεν ακούς το παραμικρό! Υποτίθεται ότι οι δικοί σου αφού ξέρουν ότι διαβάζεις, δεν θα ουρλιάζουν ούτε ότι ο απέναντι θα παίζει drums! Πάντως από τις συνηθισμένες ομιλίες και θορύβους, θα γλιτώσεις! Ναι κι εγώ για τον ίδιο λόγο τις χρησιμοποιώ. Για το άλλο που ρωτάς, δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί εγώ είμαι οπτικός τύπος (μελετάω με την ανάγνωση και το γράψιμο) και ποτέ μου δεν διάβασα φωναχτά. Φαντάζομαι όμως ότι τη δική σου φωνή, θα μπορείς να την ακούς. Κοίτα το κόστος είναι μηδαμινό (γύρω στο 1 ευρώ το ζευγάρι κάνουν) οπότε μια δοκιμή θα σε πείσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ε, όχι και δεν ακούς το παραμικρό! Υποτίθεται ότι οι δικοί σου αφού ξέρουν ότι διαβάζεις, δεν θα ουρλιάζουν ούτε ότι ο απέναντι θα παίζει drums! Πάντως από τις συνηθισμένες ομιλίες και θορύβους, θα γλιτώσεις! Ναι κι εγώ για τον ίδιο λόγο τις χρησιμοποιώ. Για το άλλο που ρωτάς, δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί εγώ είμαι οπτικός τύπος (μελετάω με την ανάγνωση και το γράψιμο) και ποτέ μου δεν διάβασα φωναχτά. Φαντάζομαι όμως ότι τη δική σου φωνή, θα μπορείς να την ακούς. Κοίτα το κόστος είναι μηδαμινό (γύρω στο 1 ευρώ το ζευγάρι κάνουν) οπότε μια δοκιμή θα σε πείσει.

Χχαχαχα εντάξει δεν ουρλιάζουν αλλιώς θα είχα φρικάρει :P . Αλλά από γείτονες άλλο τίποτα τι σου εξιστορώ τώρα ...!!
Αχ αυτό με το γράψιμο το έχω και εγώ σε μερικά κομμάτια πχ κι εγώ τα γράφω γιατί μου μένουν καλύτερα και τα κατανοώ και μετά που τα λέω φωναχτά όντως τα μαθαίνω πιο γρήγορα και μπορώ να καταλαβαίνω τι διαβάζω ! Μακάρι, θα τις δοκιμάσω anyway thanxs :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinaa

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα^.^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά....... Θα ήθελα να μοιραστώ κάτι που μου συμβαίνει μαζί σας ...

Σας έχει τύχει ποτέ, όταν προσπαθείτε να διαβάσετε στο σπίτι σας κυρίως και θέλετε να συγκεντρωθείτε, να εκνευρίζεστε όταν ακούτε είτε θορύβους εξωτερικούς είτε εσωτερικούς δηλαδή μέσα στο σπίτι είτε δηλαδή ομιλίες άλλων ατόμων είτε πχ από την κουζίνα κλπ ; :redface: Το βιώνω πολλές φορές σε σημείο να εκνευρίζομαι πχ επειδή ακούω ένα βήχα ή ένα φτέρνισμα και να λέω από μέσα μου "σταμάτα επιτέλους". Ή να βγαίνω και να λέω πχ στους γονείς μου "σταματήστε να μιλάτε δυνατά πιο σιγά δεν με αφήνετε να διαβάσω" με νεύρα.

Κλείνω την πόρτα και την μπαλκονόπορτα του δωματίου μου, αλλά ακούγονται συζητήσεις και λοιπά και ειδικά τώρα που κάνει ζέστη έχω και τα παράθυρα ανοιχτά, οπότε η ηχορύπανση αυξάνεται και μου σπάνε τα νεύρα μου πάρα πολύ. Είμαι από τους ανθρώπους που για να διαβάσει θέλω την απόλυτη ησυχία πράγμα που που είναι αδύνατον και εάν δεν με αφήνουν να συγκεντρωθώ τσιτώνομαι (δεν πίνω καφέδες :P ).

Τυχαίνει και σε εσάς ή μόνο εγώ Εάν ναι, τι κάνετε ;

Αχ και να'ξερες σε τι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ βαθμό ταυτίζομαι μαζί σου! :P Εγώ προσπαθώ να το ξεπεράσω σταδιακά, για να κάνω τη δική μου ζωή πιο εύκολη ( και φυσικά των άλλων που δεν θα υπομένουν τη συνεχή διαμαρτυρία μου :P ) Θα σου πρότεινα απλά την ώρα που θα διαβάζεις να είσαι ΑΠΟΛΥΤΑ συγκεντρωμένη και να λες δυνατά αυτά που διαβάζεις/προσπαθείς να κατανοήσεις, ώστε να αποτυπώνονται στη μνήμη σου, αλλά και ώστε να νιώθεις ότι υπάρχει η φωνή σου και το βιβλίο εκείνη τη στιγμή και μόνο. Κυρίως αυτό μπορώ να σε συμβουλεύσω ως κάτι πιο πρακτικό, αφού εμένα με έχει βοηθήσει πολύ :thumbup: Ξέχνα τα πάντα όταν διαβάζεις, άσε να γίνεται και πυρηνική καταστροφή... που λέει ο λόγος :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Παιδιά εάν πρέπει να διαβάσετε δεν έχετε καθόλου όρεξη μέρες πολλές μέρες, παρότι έχετε στόχους και κίνητρα μεγάλα για να το κάνετε, αλλά για ένα παράδοξο λόγο, δεν θέλετε να διαβάσετε επειδή ίσως σκέφτεστε πχ την αποτυχία και τα έχετε φορτώσει στον κόκορα :P, τί κάνετε ;


Αχ και να'ξερες σε τι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ βαθμό ταυτίζομαι μαζί σου! Εγώ προσπαθώ να το ξεπεράσω σταδιακά, για να κάνω τη δική μου ζωή πιο εύκολη ( και φυσικά των άλλων που δεν θα υπομένουν τη συνεχή διαμαρτυρία μου ) Θα σου πρότεινα απλά την ώρα που θα διαβάζεις να είσαι ΑΠΟΛΥΤΑ συγκεντρωμένη και να λες δυνατά αυτά που διαβάζεις/προσπαθείς να κατανοήσεις, ώστε να αποτυπώνονται στη μνήμη σου, αλλά και ώστε να νιώθεις ότι υπάρχει η φωνή σου και το βιβλίο εκείνη τη στιγμή και μόνο. Κυρίως αυτό μπορώ να σε συμβουλεύσω ως κάτι πιο πρακτικό, αφού εμένα με έχει βοηθήσει πολύ Ξέχνα τα πάντα όταν διαβάζεις, άσε να γίνεται και πυρηνική καταστροφή... που λέει ο λόγος :Ρ

Χααχαχαχαχ <3 Νιώθεις επομένως και πόσο κουραστικό και εκνευριστικό είναι. Μερικές φορές γίνομαι από τα νεύρα μου τρομερά ερειστική απέναντι στους γονείς μου όταν συμβαίνει αυτό γιατί δεν ξέρω τι μου φταίει.
Κοίτα άλλες φορές είμαι άλλες το κάνω κάποιες άλλες φορές όχι τις περισσότερες φορές όμως ναι είμαι μόνο εγώ και το διάβασμα και τίποτα άλλο. Αλλά όταν με πιάνει δεν ξέρω τι να κάνω :'( και καταλήγω ούτε εγώ να μην μπορώ να διαβάσω και με τους γονείς μου να χαλαστούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Εγώ παλι παθαίνω το ακριβώς αντίθετο. Αν ειμαι κλεισμένη μόνη μου σε ένα δωμάτιο με απόλυτη ησυχία, δεν υπάρχει περίπτωση να διαβάσω. Πιο πιθανό είναι να κάθομαι να κοιτάω τον τοίχο παρα να διαβάσω. Δεν ξέρω γιατί, βαριέμαι :P Όταν έχω κόσμο γύρω μου νιώθω ότι έχω παρεα, ακούω θόρυβο, κτλ και συγκεντρώνονται καλύτερα. Για τις πανελληνιες διάβαζα στον καναπέ στο σαλόνι :P Στο σχολείο έκανα ακόμα και ασκήσεις για την έκθεση ας πούμε μέσα στην τάξη και έπαιρνα τους μεγαλύτερους βαθμούς :P Δεν ξέρω, οταν ειμαι εντελώς μόνη μου, βαριέμαι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Εγώ παλι παθαίνω το ακριβώς αντίθετο. Αν ειμαι κλεισμένη μόνη μου σε ένα δωμάτιο με απόλυτη ησυχία, δεν υπάρχει περίπτωση να διαβάσω. Πιο πιθανό είναι να κάθομαι να κοιτάω τον τοίχο παρα να διαβάσω. Δεν ξέρω γιατί, βαριέμαι :P Όταν έχω κόσμο γύρω μου νιώθω ότι έχω παρεα, ακούω θόρυβο, κτλ και συγκεντρώνονται καλύτερα. Για τις πανελληνιες διάβαζα στον καναπέ στο σαλόνι :P Στο σχολείο έκανα ακόμα και ασκήσεις για την έκθεση ας πούμε μέσα στην τάξη και έπαιρνα τους μεγαλύτερους βαθμούς :P Δεν ξέρω, οταν ειμαι εντελώς μόνη μου, βαριέμαι :redface:

Εμένα θα με πιάσει η βαρεμάρα μου είτε μόνη είτε με κόσμο που εκεί εννοείται δεν διαβάζω. Και όταν βαριέμαι έχω πάλι νεύρα και χασμουριέμαι θα κάνω οτιδήποτε άλλο εάν βαριέμαι για να μην διαβάσω :P . Εγώ πετάω χαρτάκια αν βαριέμαι και παίζω μπάσκετ στην ντουλάπα ούτε 5χρόνο, χχαχαχ.! Τελείως "ανάποδη" με την καλή έννοια χαχαχ!! . :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack25

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jack25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Εμένα θα με πιάσει η βαρεμάρα μου είτε μόνη είτε με κόσμο που εκεί εννοείται δεν διαβάζω. Και όταν βαριέμαι έχω πάλι νεύρα και χασμουριέμαι θα κάνω οτιδήποτε άλλο εάν βαριέμαι για να μην διαβάσω :P . Εγώ πετάω χαρτάκια αν βαριέμαι και παίζω μπάσκετ στην ντουλάπα ούτε 5χρόνο, χχαχαχ.! Τελείως "ανάποδη" με την καλή έννοια χαχαχ!! . :redface:

μπάσκετ πώς έπαιζες ? είχες καρφώσει μίνι μπασκέτα στο τοίχο ή καμιά στεφάνη ? Αν ναι , από που την αγόρασες ? Με ενδιαφέρει το θέμα , γι αυτό σε ρωτάω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
μπάσκετ πώς έπαιζες ? είχες καρφώσει μίνι μπασκέτα στο τοίχο ή καμιά στεφάνη ? Αν ναι , από που την αγόρασες ? Με ενδιαφέρει το θέμα , γι αυτό σε ρωτάω !

xaxaaxaax όχι έκανα χαρτάκια μπαλάκια και τα πέταγα πάνω από την ντουλάπα από τα νεύρα μου αν και πιο πολύ τώρα , απλά νευριάζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σας έχει τύχει ποτέ, όταν προσπαθείτε να διαβάσετε στο σπίτι σας κυρίως και θέλετε να συγκεντρωθείτε, να εκνευρίζεστε όταν ακούτε είτε θορύβους εξωτερικούς είτε εσωτερικούς δηλαδή μέσα στο σπίτι είτε δηλαδή ομιλίες άλλων ατόμων είτε πχ από την κουζίνα κλπ ; :redface:

Αγαπητή μου Σοφούλα, συζητάμε για το πώς θα μπορέσεις να συγκεντρωθείς για να διαβάσεις και συνέχεια μέσα στο φόρουμ σε βρίσκω! Σαν μεγαλύτερη που είμαι , θα σε μαλώσω!<3:)΄Ισως βέβαια να είναι ο ενθουσιασμός της νεοφερμένης αλλά έχω την εντύπωση ότι είσαι μέσα όλο το 24ωρο!΄Οποτε μπαίνω, τσουπ νάτην η Σοφούλα μέσα!:) Είσαι a breath of fresh air στο φόρουμ και είμαι σίγουρη ότι όλοι (όπως κι εγώ) απολαμβάνουμε την παρέα σου αλλά συγκεντρώσου στην εξεταστική και στην πτυχιακή σου γιατί θα μας κάνεις να αισθανόμαστε τύψεις που μας βρήκες! Με πολλή αγάπη στο λέω!<3<3 Φιλάκια!:air_kiss::air_kiss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Αγαπητή μου Σοφούλα, συζητάμε για το πώς θα μπορέσεις να συγκεντρωθείς για να διαβάσεις και συνέχεια μέσα στο φόρουμ σε βρίσκω! Σαν μεγαλύτερη που είμαι , θα σε μαλώσω!<3:)΄Ισως βέβαια να είναι ο ενθουσιασμός της νεοφερμένης αλλά έχω την εντύπωση ότι είσαι μέσα όλο το 24ωρο!΄Οποτε μπαίνω, τσουπ νάτην η Σοφούλα μέσα!:) Είσαι a breath of fresh air στο φόρουμ και είμαι σίγουρη ότι όλοι (όπως κι εγώ) απολαμβάνουμε την παρέα σου αλλά συγκεντρώσου στην εξεταστική και στην πτυχιακή σου γιατί θα μας κάνεις να αισθανόμαστε τύψεις που μας βρήκες! Με πολλή αγάπη στο λέω!<3<3 Φιλάκια!:air_kiss::air_kiss:

Έχω τελειώσει τα μαθήματα πλέον, πτυχιακή έχω μόνο την οποία την προχωράω όταν δίνει το οκ ο επιβλέποντας. Μέχρι 28/6 μου είπε μην κάνω τπτ που έχω συνάντηση μαζί του. Μίλαγα για το όταν είχα εξεταστική όχι τώρα που δεν έχω. Από χειμώνα θα ξαναέχω πάλι λόγω νέου ΠΣ. Όταν έχω διάβασμα λιώνω 8ώαρα και 12ωάρα εάν δεν βαριέμαι :P και με πιάνει η τελειομανία. Χαχαχα ναι από το πρωί ως το βράδυ προέκταση του χεριού μου μπαίνω και από το κινητό ακόμα και στον δρόμο <3 μες το καλοκαίρι βρήκανε και αυτοί ... Χχαχα τύψεις λέει :inlove:

Υγ: Μοναδική η παρέα σας, αγαπώ :-*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ρε παιδιά αν δεν έχετε όρεξη να διαβάσετε αλλά πρέπει τι κάνετε; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top