Αγγλική Φιλολογία

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Mα καλά βρε κορίτσι μου και εσύ το μεγαλύτερο σου όνειρο είναι η αγγλική φιλολογία;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarilynSt

Νεοφερμένος

Η MarilynSt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Mα καλά βρε κορίτσι μου και εσύ το μεγαλύτερο σου όνειρο είναι η αγγλική φιλολογία;;;


Mάλιστα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy2

Νεοφερμένος

Η Νανσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Mα καλά βρε κορίτσι μου και εσύ το μεγαλύτερο σου όνειρο είναι η αγγλική φιλολογία;;;



Γιατί; Τι κακό έχει η Αγγλική Φιλολογία; :/: Κι εγώ τον ίδιο στόχο έχω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IkCa

Νεοφερμένος

Η IkCa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
επειδή ενδιαφέρεται μια φίλη μου πιστεύετε ότι όντως θα αυξηθούν οι βάσεις φέτος; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kappa97

Νεοφερμένος

Η kappa97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Φαίνεται πως στην Αθήνα θα υπάρχει μικρή αύξηση , ενώ στη Θεσσαλονίκη μικρή μείωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nancy2

Νεοφερμένος

Η Νανσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Για να μαζευόμαστε σιγά σιγά! Αγγλική Φιλολογία ΑΠΘ εγώ! Κανείς άλλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Severous

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Μπράβο, μπράβο! Αν χρειαστείτε καμιά βοήθεια εδώ είμαστε και οι παλιοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarilynSt

Νεοφερμένος

Η MarilynSt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Να'μαι κι εγώ!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeloula

Νεοφερμένος

Η Nefeloula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
συγχαρητήρια , παιδιά! καλές σπουδές!!

Να'μαι κι εγώ!!!:D
συγχαρητήρια, Μarilyn, :clapup::clapup::clapup:
πόσο έγραψες στα αγγλικά; ήταν
το όνειρό σου...μπράβο σου!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarilynSt

Νεοφερμένος

Η MarilynSt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
συγχαρητήρια , παιδιά! καλές σπουδές!!


συγχαρητήρια, Μarilyn, :clapup::clapup::clapup:
πόσο έγραψες στα αγγλικά; ήταν
το όνειρό σου...μπράβο σου!!!!

Όχι όσο καλά περίμενα, 17.5 έγραψα (ο ένας 91 κι ο άλλος 84). Μάλλον έγραψα υπερβολικά μεγάλη έκθεση και δεν έπρεπε, δεν ξέρω. Αλλά ήταν πάντα το όνειρό μου και δεν μπορώ να περιγράψω πόσο χαρούμενη και "πλήρης" νιώθω τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MariaLin

Νεοφερμένος

Η MariaLin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, μπορεί κάποιος να μου δώσει ορισμένες πληροφορίες για τη σχολή (ενδιαφέρομαι για της Θεσσαλονίκης); Σκέφτομαι να μπω αλλά δεν έχω ακόμη αποφασίσει αν είναι καλύτερο να δώσω κατατακτήριες ή πανελλήνιες (ή και τα δύο). Υπάρχει κανείς που μπήκε με κατατακτήριες να μας ενημερώσει για το βαθμό δυσκολίας; (έχω ασχοληθεί εκτενώς με το μάθημα της γλωσσολογίας και των πολιτισμικών σπουδών, αλλά δεν έχω δουλέψει καθόλου τη λογοτεχνία, προλαβαίνω σε δύο μήνες; :P) Επίσης, υπάρχει κανένας απόφοιτος ΑΕΙ που να μπήκε με πανελλήνιες να μας πει την εμπειρία του; Είμαι φιλόλογος της ελληνικής οπότε υποθέτω ότι η επιλογή των πανελληνίων έχει περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας. Σόρρυ αν σας κούρασα, ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανος221

Νεοφερμένος

Ο Πανος221 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Περασα Αγγλικη Αθηνας! (Εχασα της θεσσαλονικης για 80 μορια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kappa97

Νεοφερμένος

Η kappa97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Για να μαζευόμαστε σιγά σιγά! Αγγλική Φιλολογία ΑΠΘ εγώ! Κανείς άλλος;

Έχω φτιάξει αυτό το θέμα ειδικά για τους πρωτοετείς :

https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=161123
Eλάτε να μαζευτούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassiabn

Νεοφερμένος

Η vassiabn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Όσοι είστε φοιτητές της Αγγλικής ή έχετε τελειώσει την σχολή πείτε μου τις εμπειρίες σας είτε θετικες είτε αρνητικές :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lookyluk

Νεοφερμένος

Ο lookyluk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σε ολους ,
ενδιαφερομαι να δωσω κατατακτηριες γαι αγγλικη φιλολογία στο ΑΠΘ εχω παρει την ύλη για τις εξετασεις 2016-2017. Ολα αυτα τα βιβλία της ύλης πως μπορώ να τα βρω;
ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Obito

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Obito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Κοιταξες στη βιβλιοθηκη της Αγγλικης στο ΑΠΘ; Εαν υπαρχουν εκει και εχεις ακομα ακαδημαικη ταυτοτητα απο αλλο τμημα του ΑΠΘ, μπορεις να τα δανειστεις, ή εαν δεν εχεις, μπορεις να ζητησεις απο εναν φιλο/γνωστο να τα δανειστει στη δικη του καρτα. Εναλλακτικα μπορεις να ρωτησεις εαν μπορεις να δανειστεις για λιγο, ωστε να πεταχτεις να τα βγαλεις φωτοτυπιες στη Μελενικου ή κατι τετοιο. Φωτοτυπιες μεσα στη βιβλιοθηκη κοστιζουν αρκετα μαλλον, ωστε να βγαλεις ολοκληρα βιβλια για 3 μαθηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gamer XD

Νεοφερμένος

Ο Gamer XD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας,

Είμαι νέο μέλος την κοινότητα.Θα ήθελα κατ αρχήν να σας δώσω ένα μεγάλο συγχαρητήρια για την δημιουργία της κοινότητας αλλα και την βοήθεια που προσφέρεται.
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι σχετικά με την σχολή που ενδιαφέρομαι να περάσω.
Σκέφτομαι να βάλω αγγλική φιλολογία αλλα το επίπεδο γνώσεων μου σα αγγλικά είναι pre-intermediate και πηγαίνω Δευτέρα Λυκείου.Αυτο που θα ήθελα να σας ρωτήσω είναι αν με αυτό το επίπεδο γνώσεων θα αντιμετωπίσω μεγάλο πρόβλημα αν τελικά διαλέξω την σχολή ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον είναι πρόθυμος να απαντήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Μπα κανενα προβλημα δεν θα εχεις,μη σε απασχολει.Αφου τα μαθηματα ολα γινονται στα Ελληνικα,ειδικα ΑΠΘ.Διαλεξε τη με κλειστα ματια,μη το σκεφτεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarilynSt

Νεοφερμένος

Η MarilynSt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Μπα κανενα προβλημα δεν θα εχεις,μη σε απασχολει.Αφου τα μαθηματα ολα γινονται στα Ελληνικα,ειδικα ΑΠΘ.Διαλεξε τη με κλειστα ματια,μη το σκεφτεσαι.

Στα Αγγλικά γίνονται όλα τα μαθήματα, ειδικά στο ΑΠΘ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Γεια σας,

Είμαι νέο μέλος την κοινότητα.Θα ήθελα κατ αρχήν να σας δώσω ένα μεγάλο συγχαρητήρια για την δημιουργία της κοινότητας αλλα και την βοήθεια που προσφέρεται.
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι σχετικά με την σχολή που ενδιαφέρομαι να περάσω.
Σκέφτομαι να βάλω αγγλική φιλολογία αλλα το επίπεδο γνώσεων μου σα αγγλικά είναι pre-intermediate και πηγαίνω Δευτέρα Λυκείου.Αυτο που θα ήθελα να σας ρωτήσω είναι αν με αυτό το επίπεδο γνώσεων θα αντιμετωπίσω μεγάλο πρόβλημα αν τελικά διαλέξω την σχολή ;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον είναι πρόθυμος να απαντήσει.

αρχικά, όλα τα μαθήματα γίνονται στα αγγλικά πλην ορισμένων μαθημάτων επιλογής στα πρώτα εξάμηνα.
στο θέμα μας τώρα. υποθέτω ότι όταν λες pre-intermediate εννοείς Β1? αν ναι, ίσως θα έπρεπε να ξεσκονίσεις λίγο τα αγγλικά σου, αν σ' ενδιαφέρει όντως η σχολή. με ένα Β2 είσαι καλυμμένος αλλά με κάτι λιγότερο από αυτό ίσως πράγματι να αντιμετωπίσεις κάποιες δυσκολίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top