Πανελλήνιες: Γκάφες που κάνατε και το καταλάβατε αργότερα!

floydiantree

Νεοφερμένος

Η floydiantree αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Έκθεση αντί για εισήγηση έγραψα άρθρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas211t

Νεοφερμένος

Ο kwstas211t αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Έκθεση αντί για εισήγηση έγραψα άρθρο.
πολλοί φιλοι μου ΄κάναν το ίδιο λάθος ,ισως επειδή έλεγε κάτι για μια ημεριδα και απο τη συγχηση το αντιληφθηκαν διαφορετικά οι μαθητές .....;):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

floydiantree

Νεοφερμένος

Η floydiantree αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
^Ναι πολλοί την έπαθαν έτσι φέτος. Πάντως δεν μου κόψανε πολύ, οπότε πάλι καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στα μαθηματικα κατευθυνσης οταν επρεπε να λυσω την εξισωση ημχ+συνχ=0 ενω το ειχα μετατρεψει τελεια σε μια μορφη του τυπου ημα=ημω αντι να γραψω α=2κπ+ω η α=2κπ+π-ω εγραψα α=ω η α=π-ω μια γκαφα που μου στοιχησε περιπου 15 μοναδες και την εισαγωγη μου στην πρωτη μου επιλογη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelo27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Angelo27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Στα μαθηματικα κατευθυνσης οταν επρεπε να λυσω την εξισωση ημχ+συνχ=0 ενω το ειχα μετατρεψει τελεια σε μια μορφη του τυπου ημα=ημω αντι να γραψω α=2κπ+ω η α=2κπ+π-ω εγραψα α=ω η α=π-ω μια γκαφα που μου στοιχησε περιπου 15 μοναδες και την εισαγωγη μου στην πρωτη μου επιλογη

Τελικα δε βρηκες ομως 3π/4 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οχι προφανως και οχι γιατι με την μαλακια που κανα ηταν να σαν να εβαζα κ=0 και μονο και εβγαινε χ=-π/4 και την απερριψα καθως ημασταν στο διαστημα [0,π]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

barba ben

Νεοφερμένος

Ο barba ben αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Έχασα Σ/Λ στα μαθηματικά γιατί άλλο διάβασα και άλλο απάντησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelo27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Angelo27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
οχι προφανως και οχι γιατι με την μαλακια που κανα ηταν να σαν να εβαζα κ=0 και μονο και εβγαινε χ=-π/4 και την απερριψα καθως ημασταν στο διαστημα [0,π]

Μην σκας κι εγω αν και βρηκα 3π/4 έλυνα άλλη εξίσωση, την ημχ -συνχ =0. Αφού το κατάλαβα μετά κι ενω ειχα βρει π/4 πήγα και έβαλα παντου μπροστα από το π/4 ένα 3. Τώρα δε θυμάμαι αν πήγα να διορθώσω την εξίσωση. Ισως να εχασα απο εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχασα και εγω ΣΛ στα μαθηματικά.Το τρίτο αν θυμάμαι καλά αυτό με την f'(x)<>0 Αλλά εσύ προφανώς αναφέρεσαι σε κάποιο άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Mακρινο 2008.Τελευταιο μαθημα Χημεια.Σκιζω τα γραφω τελεια και ζηταγε νομιζω τον ογκο και αντι ο μπαγλαμας να γραψω v=n/c γραφω v=nc και το 0,025 το γραφω 25*10^-2.Ετσι ενα δεδομενο εικοσαρι καθως τα χα γραψει τελεια γινεται 19.6 που μεταξυ μας ηταν τρελη αδικια καθως ηταν 19,8 ο ενας μου βαλε 99 ο αλλος 97.12 χρονια μετα θα ηθελα να τον ειχα μπροστα μου που μου κοψε αλλα 2 μορια.Ετσι χαθηκανε 60 μοριακια που μου κοστισανε πολη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισης μακρινο 2008.Που γινεται η μεταγραφη στα βακτηρια??Λεω ρε φουστη μου ολα τα χρονια τα πολλαπλης ηταν της πλακας τωρα βρηκανε να βαλουνε δυσκολο.Λεω ωπα κανανε τσατσια δεν εχουν πυρηνα τα βακτηρια και αντι ο πανιβλακας να βαλω κυτταροπλασμα παω και βαζω μιτοχονδρια.Χαμενα 5 μορια δηλαδη 1 μοναδα αποτελεσμα 240 μορια μαζι με χημεια χαμενα απο το τιποτα στην κυριολεξια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Mακρινο 2008.Τελευταιο μαθημα Χημεια.Σκιζω τα γραφω τελεια και ζηταγε νομιζω τον ογκο και αντι ο μπαγλαμας να γραψω v=n/c γραφω v=nc και το 0,025 το γραφω 25*10^-2.Ετσι ενα δεδομενο εικοσαρι καθως τα χα γραψει τελεια γινεται 19.6 που μεταξυ μας ηταν τρελη αδικια καθως ηταν 19,8 ο ενας μου βαλε 99 ο αλλος 97.12 χρονια μετα θα ηθελα να τον ειχα μπροστα μου που μου κοψε αλλα 2 μορια.Ετσι χαθηκανε 60 μοριακια που μου κοστισανε πολη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισης μακρινο 2008.Που γινεται η μεταγραφη στα βακτηρια??Λεω ρε φουστη μου ολα τα χρονια τα πολλαπλης ηταν της πλακας τωρα βρηκανε να βαλουνε δυσκολο.Λεω ωπα κανανε τσατσια δεν εχουν πυρηνα τα βακτηρια και αντι ο πανιβλακας να βαλω κυτταροπλασμα παω και βαζω μιτοχονδρια.Χαμενα 5 μορια δηλαδη 1 μοναδα αποτελεσμα 240 μορια μαζι με χημεια χαμενα απο το τιποτα στην κυριολεξια.Οχι τιποτα αλλο αλλα με ρωτησε και μια γκομενα που καθοταν πισω μου τι να το βαλω και τις λεω βαλτο αυτο και παιζει να το αλλαξε.Οχι τιποτα αλλο το χω τυψεις οτι εχασε μορια επειδη της το ειπα λαθος και ηταν και ωραια γκομενα...
Μη στεναχωριέσαι δε θα σου καθότανε για ένα πολλαπλής
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Γενικως παντως ειναι αυτο που λεμε το περιεργο να σαι 18 χρονων.Θυμαμαι ειχε και eurovision τοτε εκεινες τις μερες με μια ρουμανα τραγουδιστρια τρομερη ψαχτε το τραγουδι στο youtube να το βρειτε οποτε τετοια λαθη δικαιολογουνται
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Εγω ξεχνούσα να μεταφερω μικροπραγματα απο το το πρόχειρο η να απαντήσω υποερωτηματα.
Γενικά έγραφα μεσα στον πανικό, στην κούραση κι στην αϋπνία .Α κι στην αφαγια .Εδωσα πανελλήνιες 10 κιλα κατω .
Απο τα 6 μαθήματα μονο στα 3 τα απάντησα ουσιαστικα ολα.
Πάραυτα μιλαμε για ελάχιστες μονάδες και εν τέλει τα πήγα πολυ καλα .
Δεν ξέρω κάποιον να το επαθε αυτο σε τέτοιο βαθμό😅
Ναι μιλάμε για λιγα μόρια, αλλα εφόσον συνέβη στην έκθεση ειπα ντάξει , έχει συμβεί και στις καλύτερες οικογένειες , παμε δυναμικά στα αλλα.
Μετα όμως και στα υπόλοιπα μαθήματα γυρνούσα σπίτι κι επερνα χαμπάρι οτι ολο και κατι είχα ξεχασει πχ την πυραμίδα στη βιολογία.Αλήθεια μετα την έκθεση , τα κοιτούσα πιο καλα απλα ο πανικός μου ήταν αλλο επίπεδο.....
 

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Από το άγχος μου στην ιστορία, ξέχασα να γράψω τις ερωτήσεις ανάπτυξης, και εννοείται ότι μου στοίχισε μόρια..

(Εντωμεταξύ το πήρα πρέφα 3 μέρες μετά, πιο αργόστροφη πεθαίνεις.)
 

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ξόδεψα σχεδόν όλο το βράδυ πριν την ιστορία κι εγώ διαβάζοντας. Το άγχος στο πικ, μέχρι που ξημερώματα έστειλα και μήνυμα στην καθηγήτρια μου να της πω συγγνώμη προκαταβολικά που θα απογοητεύσω και τις δυο μας. :hehe: (Ναι, είμαι ντράμα κουίν πειράζει;; )

Από την αϋπνία αυτή και τη θολούρα, ξέχασα να μεταφέρω μια μικρή πηγούλα που ήταν μοναχή της στην τελευταία σελίδα. Εάν την είχα γράψει, ο ένας βαθμολογητής θα μου είχε βάλει 100, μου έκοψε μόνο 3 μονάδες!
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Ξοδεψα πολυτιμο χρονο στην περιληψη, γιατι ειναι το πιο αδυναμο μου σημείο στην Ν.Ε γλωσσα και λογω μεγαλης βιασύνης επειδη μου χε μεινει λιγος χρονος για τις υπολοιπες ασκησεις και την εκθεση, τελικα ξεχασα καποιες ( την εκθεση δεν την ολοκληρωσα).
Οι διορθωτες παρα ηταν επιεικείς μαζι μου...
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Ξοδεψα πολυτιμο χρονο στην περιληψη, γιατι ειναι το πιο αδυναμο μου σημείο στην Ν.Ε γλωσσα και λογω μεγαλης βιασύνης επειδη μου χε μεινει λιγος χρονος για τις υπολοιπες ασκησεις και την εκθεση, τελικα ξεχασα καποιες ( την εκθεση δεν την ολοκληρωσα).
Οι διορθωτες παρα ηταν επιεικείς μαζι μου...
ποσο πηρες
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top