Τμήμα Εσωτερικής Αρχιτεκτονικής (Διεθνές Πανεπιστήμιο Ελλάδας)

Αναστασια

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπερα :) Ύστερα από αρκετό ψάξιμο αποφάσισα να σπουδασω αρχιτεκτονική εσωτερικού χώρου (interior design). Οι σχολές που βρήκα είναι η ΑΚΤΟ και η Βακαλο. Θα ήθελα να μάθω όσα περισσότερα πράγματα γίνεται για αυτές τις 2, γιατί απ'οσα διάβασα ,κάποιοι είναι πολύ ευχαριστημένοι και κάποιοι άλλοι καθόλου. Επισης, θα ήθελα να μάθω την τιμή των διδάκτρων στην ΑΚΤΟ,αν και δεν νομίζω να διαφέρει πολύ απο την Βακαλο (είναι 6950€). Αξίζουν οι σχολές για τα λεφτά τους? Ξέρει κανείς άλλες σχολές που διδάσκουν το αντικείμενο? Και τέλος, διάβασα ότι υπάρχουν εκπτωσεις. Προερχομαι από μονογονεϊκη οικογένεια,και γενικά στο σχολείο έχω καλούς βαθμους. Απ'οτι διαβασα,στην ΑΚΤΟ κανουν έκπτωση για αυτά τα "προσοντα" (δεν ξέρω αν γίνεται κατι αντίστοιχο στην Βακαλο). Ξέρει κανείς το ποσοστο της έκπτωσης?

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις,και ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θα πας να πετάξεις τόσα λεφτά ενώ υπάρχει το αντίστοιχο τμήμα στα ΤΕΙ Αθήνας. https://www.teiath.gr/sgtks/eadsa/
Καλύτερα να φυλάξεις τα λεφτά σου για ένα καλό μεταπτυχιακό στο εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αναστασια

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θα πας να πετάξεις τόσα λεφτά ενώ υπάρχει το αντίστοιχο τμήμα στα ΤΕΙ Αθήνας. https://www.teiath.gr/sgtks/eadsa/
Καλύτερα να φυλάξεις τα λεφτά σου για ένα καλό μεταπτυχιακό στο εξωτερικό.

ΩΠΑ.Αυτο δεν το ήξερα. Είχα ψάξει τα τει του 2ου πεδίου,αλλα βρήκα μόνο γραφιστική,και όταν έκανα αναζητηση μου εβγαζε κυριως ΑΚΤΟ και Βακαλο,για αυτο υπεθεσα ότι δεν υπάρχει τιποτα άλλο. Σε ευχαριστώ,θα το κοιτάξω πιο αναλυτικά τώρα :clapup:

Απο θετική μπαίνω εκεί ή πρέπει αναγκαστικά να πάω στην τεχνολογική?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
ΩΠΑ.Αυτο δεν το ήξερα. Είχα ψάξει τα τει του 2ου πεδίου,αλλα βρήκα μόνο γραφιστική,και όταν έκανα αναζητηση μου εβγαζε κυριως ΑΚΤΟ και Βακαλο,για αυτο υπεθεσα ότι δεν υπάρχει τιποτα άλλο. Σε ευχαριστώ,θα το κοιτάξω πιο αναλυτικά τώρα :clapup:

Απο θετική μπαίνω εκεί ή πρέπει αναγκαστικά να πάω στην τεχνολογική?

Τεχνολογική πλέον δεν υπάρχει. Για να πας στο τμήμα πρέπει να είσαι από θετική κατεύθυνση με 4ο μάθημα τα μαθηματικά. Υπολόγισε όμως ότι για τη συγκεκριμένη σχολή πρέπει να εξεταστείς στα ειδικά μαθήματα του γραμμικού και του ελεύθερου σχεδίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αναστασια

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τεχνολογική πλέον δεν υπάρχει. Για να πας στο τμήμα πρέπει να είσαι από θετική κατεύθυνση με 4ο μάθημα τα μαθηματικά. Υπολόγισε όμως ότι για τη συγκεκριμένη σχολή πρέπει να εξεταστείς στα ειδικά μαθήματα του γραμμικού και του ελεύθερου σχεδίου.

Με το σχέδιο δεν υπάρχει θέμα,πιανει το χέρι μου. Ασχολουμσι από μικρή με τη ζωγραφική, δεν ζω χωρίς αυτήν. Σε ευχαριστώ πολύ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ανεξάρτητα από το αν νιωθεις πως εχεις ταλέντο ή οχι,να ξερεις οτι θα πρεπει να κανεις καποια μαθηματα και να προετοιμαστείς κατάλληλα για την εξεταση στα σχεδια,ειδικα στο γραμμικο που θα σου ειναι κατι καινουριο. Καλη επιτυχία :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αναστασια

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ανεξάρτητα από το αν νιωθεις πως εχεις ταλέντο ή οχι,να ξερεις οτι θα πρεπει να κανεις καποια μαθηματα και να προετοιμαστείς κατάλληλα για την εξεταση στα σχεδια,ειδικα στο γραμμικο που θα σου ειναι κατι καινουριο. Καλη επιτυχία :happy:

Ετσι κι αλλιώς στο σχολείο δεν υπάρχει ως μάθημα επιλογής το γραμμικό κσι το ελεύθερο σχέδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ετσι κι αλλιώς στο σχολείο δεν υπάρχει ως μάθημα επιλογής το γραμμικό κσι το ελεύθερο σχέδιο?

Ναι,αλλα αν γινεται κανονικο μαθημα και κανονικη προετοιμασια στο δικο σου σχολειο τι να πω,σας παραδεχομαι :P Γενικα το ελευθερο δεν εχει να κανει με ζωγραφικη και ολα καλα, ειναι απαιτητικο μαθημα και πρεπει να χρησιμοποιεις σωστα το μολυβι. Οσο για το γραμμικο, υπαρχουν παααρα πολλα πραγματα που πρεπει να μαθεις καθως συνηθως δεν υπαρχει επαφη με το συγκεκριμενο ειδος σχεδιου απο πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αναστασια

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ναι,αλλα αν γινεται κανονικο μαθημα και κανονικη προετοιμασια στο δικο σου σχολειο τι να πω,σας παραδεχομαι :P Γενικα το ελευθερο δεν εχει να κανει με ζωγραφικη και ολα καλα, ειναι απαιτητικο μαθημα και πρεπει να χρησιμοποιεις σωστα το μολυβι. Οσο για το γραμμικο, υπαρχουν παααρα πολλα πραγματα που πρεπει να μαθεις καθως συνηθως δεν υπαρχει επαφη με το συγκεκριμενο ειδος σχεδιου απο πριν.

Στο ελεύθερο δεν υπάρχει θέμα. Μολύβι και χρώμα τα έχω μάθει εδώ και καιρό απο μόνη μου. Στο σχολείο μου οτσν τύχαινε να περναω έξω από την αίθουσα του σχεδιου,δεν υπήρχαν πολλά παιδια και έκαναν όντως μάθημα.
Με το γραμμικό δεν έχω ασχοληθει σχεδόν καθόλου,γισ να πω την αλήθεια. Μόνο στο γυμνάσιο ή τρελή καθηγήτρια προσπαθούσε να μας μάθει κάτι,αλλα απο τη στιγμή που όλοι χαζευαν δεν γινόταν τίποτα. Ελπιζω ο καθηγητής του λυκείου να ειναι καλύτερος :ρ Στην χειροτερη περίπτωση θα πάω σε καμία σχολή,γιστι το γραμμικό μου φαίνεται λιγο δυσκολο για νσ το μαθω μονη.

Μόνο στην τριτη εχουμε σχεδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Eχεις εξασκηθει δηλαδη σε ρεαλιστικη απεικονιση αντικειμενων,με τονους,σκιασεις,μετρημα,κλισεις κτλ; Ριξε μια ματια να δεις τι ζητανε,να δεις αν μπορεις να ανταποκριθεις. Δεν χαριζουν βαθμους :P Στο γραμμικο χρειαζεσαι πολυ εξοπλισμο,πενακια,διαβητες,απ'ολα, και καθοδηγηση απο καποιον,σιγουρα. Εμεις ειχαμε στη β λυκειου σχεδιο αλλα δεν καναμε τιποτα,νομιζω υπαρχει και στην τριτη ομως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αναστασια

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Eχεις εξασκηθει δηλαδη σε ρεαλιστικη απεικονιση αντικειμενων,με τονους,σκιασεις,μετρημα,κλισεις κτλ; Ριξε μια ματια να δεις τι ζητανε,να δεις αν μπορεις να ανταποκριθεις. Δεν χαριζουν βαθμους :P Στο γραμμικο χρειαζεσαι πολλα υλικα και καθοδηγηση απο καποιον,σιγουρα. Εμεις ειχαμε στη β λυκειου σχεδιο αλλα δεν καναμε τιποτα,νομιζω υπαρχει και στην τριτη ομως :P

Από οτσν θυμάμαι τον εαυτό μου,παντα ζωγράφιζα. Και αφού όλοι μου έλεγαν οτι έχω ταλέντο, μου έδιναν θάρρος να ασχολούμαι ολο και περισσοτερο. Και όσο περνούσαν τα χρόνια ζωγράφιζα όλο και καλύτερα. Τώρα μπορώ να πω ότι ναι,ζωγραφιζω ρεαλιστικά (νιώθω περήφανη :redface:), και πιστεύω ειμαι αρκετά καλή για την ηλικία μου,ειδικα αν σκεφτείς οτι δεν έχω πάει ποτέ σε σχολή. Ακόμη και μία συμμαθήτρια μου που παει σε σχολή και θελει να μπει στην καλών τεχνών,δεν κάνει σχέδια σαν εμενα (όχι δεν θέλω να παινευτω). Βέβαια το πρόβλημα είναι ότι ζωγραφίζω μόνο με μολύβι και επαγγελματικές ξυλομπογιες,αντε και λίγη τέμπερα και ακρυλικο,αν και αυτό ηταν πριν 3-4 χρόνια οπότε οι προσπάθειες μου δεν ήταν ιδιαίτερα επιτυχείς. Με κάρβουνο είναι ζήτημα να χω σχεδιάσει 1-2 φορές. Λάδι δεν έχω αγγιξει ποτε. Βασικά, ακρυλικό,λαδι και τέμπερα δεν χρειαζεται να ξέρεις ή μόνο μολύβι?Με μολύβι ειχα κάνει εξάσκηση και σε σκιές(με είχαν παιδεψει,θυμαμαι),τονους και όλα. Αν και κυρίως ζωγραφίζω ζώα και πορτρέτα,οποτε είχα δώσει και αρκετή βάση σε ανατομία.

Πενακια?
Αν ενδιαφέρεσαι και ασχολεισαι τότε το μαθαίνεις ευκολα,ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δεν αμφιβαλω,και εγώ απο μικρή ζωγράφιζα όπως εσύ καλή ώρα αλλά δεν ξέρω, εγώ θα ένιωθα ανασφάλεια να πάω να δώσω χωρίς να έχω κάποιον καθηγητή να μου πει μικρά μυστικά,συμβουλές κ.ο.κ. Δεν λέω να κάνεις σε όλο το λύκειο φροντιστήριο, αλλά στην γ' λυκείου τουλάχιστον καλό θα ήταν. Η εξέταση του σχεδίου είναι συνολικά 6 ώρες το γραμμικό και άλλες 6 ώρες το ελεύθερο, οπότε καταλαβαίνεις τι γίνεται. Αν έχεις καλό καθηγητή στο σχολείο μπορείς να του πεις να σε βοηθήσει παραπάνω αλλα ό,τι νομίζεις :P Ας πούμε στην εξεταση είχα δει έναν μπροστινό μου να κάνει μια άσπρη γλάστρα, γκρι,σχεδόν μαύρη με το μολύβι. Αν κάνεις την άσπρη γλάστρα μαύρη,τα αλλα τι θα τα κανεις,οεο? :P Βασική λογική είναι αλλά πρέπει να μπεις σ'αυτή τη λογική και το κλίμα ενός εργαστηρίου σχεδίου βοηθάει. Μόνο μολύβι χρειάζεται. Στο γραμμικό ναι, κάνεις κανονικά σχέδια μικρών κατοικιών ή άλλων χώρων σε κλίμακα 1/50 συνήθως, κατόψεις,όψεις,τομές,όλα αυτα. Αυτά είναι που θα σου χρειαστούν στη σχολή. Σε εμάς ας πούμε, οι γνώσεις γραμμικού θεωρούνται δεδομένες, δεν κάνουμε μαθηματα σχεδιου παλι. (Για οτιδηποτε χρειαστεις σχετικα με το σχέδιο,μπορεις να στειλεις πμ :happy: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Αναστασια

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ναι ε? Χτες προχτες που εψαχνα για τα μαθήματα σχεδίου ,κάπου διάβασα οτι αν μπεις σε σχολή που θσλει σχέδιο, μπορείς να κάνεις και γραμμικό και ελεύθερο στο σχολειο. Το ένα όμως το κάνεις αναγκαστικά μετά τη λήξη της σχολικής μέρας. Οπότε αν ισχύει και αν έχω καλό καθηγητη,θα κανω αυτό. Αλλιώς θα βρω σχολη,γιατι όντως δεν είμαι σίγουρη για τα πάντα. Δεν βλάπτουν ,άλλωστε, και οι γνώσεις ενός ειδικού.
Γλάστρα σας έβαλαν να κάνετε? Εγώ πάντα είχα στο νου μου σύνθεση φρούτων. Το πιο κλασσικό ξέρω γω :Ρ

Το νιώθω,θα καω με το γραμμικο. Θα φοβάμαι ότι είμαι χαλια και θα ασχολούμαι ολη μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Συνθεση αντικειμενων βαζουν,για την ακριβεια αυτο ηταν το θεμα.
Αν εχεις καλο καθηγητη, εκμεταλλευσου το οσο γίνεται και ζήτα συμβουλές,βοήθεια κτλ. Απλα το λέω γιατί δυστυχώς πολλοι δεν παιρνουν στα σοβαρα τα ειδικά μαθήματα, ούτε οι καθηγητές, όυτε οι μαθητες που τα διαλεγουν επειδη συνηθως τα θεωρουν "η ώρα του παιδιού" και αναγκαστικά δεν γίνεται καμια δουλειά στο σχολείο. Ελπίζω σε εσάς να μην είναι έτσι. Όσο για το γραμμικό, μην ανησυχεις, έχεις χρόνο μπροστά σου! Εξάσκηση χρειάζεται και θα μάθεις.
Η αληθεια είναι πως είναι κουραστικό το σχέδιο, όσο και να σου αρέσει μερικές φορες ζηλεύεις τους αλλους που έχουν περισσότερο χρόνο για διάβασμα ή μετά τις πανελλήνιες δεν έχουν άλλο ειδικό μάθημα, αλλά αν έχεις στόχο, τίποτα δεν πάει χαμένο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αναστασια

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αα,αρα θα πρέπει νσ ασχοληθω περισσότερο με τα αντικείμενα. Δεν είχα ασχοληθεί ιδιαίτερα στο παρελθόν. Συνήθως βάζουν μικρά αντικείμενα όπως όταν έδωσες εσυ,ή μπορεί να βάλουν και πχ ενα τραπέζι ή κάποιο έπιπλο?
Δυστυχώς είναι αλήθεια. Η καθηγήτρια που ανέφεραν πριν,προσπαθουσε να μας μάθει και σκιές,και χρώμα. Μας ειχε βάλει να κάνουμε κύβους,ορθογωνια,σφαιρες κλπ κσι προσπαθούσε να μας μάθει πώς να τα σκιαζουμε,αλλα δυστυχώς κανείς δεν έδινε σημασία και όλοι έκαναν φασαρία,με αποτέλεσμα εμεις οι 2-3 που ενδιαφερόμαστε να μην μπορουμε να μάθουμε κάτι :/
Εγώ πάντα χαλαρωνω όταν ζωγραφίζω ή σχεδιάζω κατι. Για παράδειγμα, πριν μία εβδομάδα εκατσα κσι ζωγράφισα επί 6,5 ώρες συνεχόμενα ένα πορτρέτο. Είχα να ασχοληθω καιρό και για αυτό το είχα αναγκη. Αλλά ναι, ίσως να κουραστω και εγώ εκείνη την περίοδο. Αλλά το χω πάρει αποφαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Μπορει να βαλουν και καποιο μικρο τραπεζάκι ή αν είσαι πολύ ατυχη,καμια καρεκλα :P Αλλα συνηθως καρεκλες μπαινουν σε κατατακτηριες εξετασεις. Μια χρονια ειχαν βαλει μια ομπρέλα με άλλα αντικείμενα από κάτω.
Ειναι πολυ κριμα να εισαι αναγκασμενος να κανεις φροντιστηριο στα ειδικα μαθηματα :/: Ο,τι και αν αποφασισεις, καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αναστασια

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μπορει να βαλουν και καποιο μικρο τραπεζάκι ή αν είσαι πολύ ατυχη,καμια καρεκλα :P Αλλα συνηθως καρεκλες μπαινουν σε κατατακτηριες εξετασεις. Μια χρονια ειχαν βαλει μια ομπρέλα με άλλα αντικείμενα από κάτω.
Ειναι πολυ κριμα να εισαι αναγκασμενος να κανεις φροντιστηριο στα ειδικα μαθηματα :/: Ο,τι και αν αποφασισεις, καλη επιτυχια!

Δε ξέρω,δεν μου φαίνεται ιδιαίτερα δύσκολη. Βέβαια άλλο να το κάνεις σε μπλοκ 40χ30 και άλλο σε μεγάλο χαρτί. Αλλά αρχίζω και πειθομαι οτι δεν θα έχω ιδιαίτερο θέμα με το ελεύθερο σχέδιο.Απλως ίσως χρειαστεί να ασχοληθω λίγο περισσοτερο με τις σκιες.
Δηλαδη σου δινουν 6 ολοκληρες ωρες για αυτο? Και πρεπει να πιανει αναγκαστικα ολο το χαρτι?Η ομπρέλα πάντως ακούγεται ενδιαφέρουσα,μαλλον ειμαι μαζοχα :Ρ

Προτιμώ να κανω φροντηστηριο στο σχέδιο παρά στη φυσική ή την αλγεβρα:hmm:
Σε ευχαριστώ :3 Για να είμαι ειλικρινής ,πριν λιγες μέρες έμαθα οτι υπάρχουν σχολές για ντιζάιν στην Ελλάδα. Μου φαινόταν εξωπραγματικό να έχουμε κατι τέτοιο,συν οτι ποτε δεν είχε πάρει το αυτι μου για κάποια σχολή. Είχα αλλάξει τόσα επαγγέλματα στο μυαλό μου (κτηνιατρική,αρχιτεκτονικη,μαιευτικη,βιολογια,ακομη και αστυνομία), αλλά δεν ένιωθα με κανενα σιγουριά,ενιωθα έξω απ'τα νερά μου. Πριν λίγες μέρες μας έφεραν διαφημιστικό κατάλογο απο τα ΙΚΕΑ, και επειδή πάντα χαίρεται το ματι μου να βλεπει ωραία διακοσμημένα δωμάτια,εκατσα και το είδα. Και τοτε μου ήρθε η ιδέα, κσι ενιωσα τοσο όμορφα που ολα μπήκαν στη θεση τους και επιτέλους βρήκα κατι που όντως θα μου άρεσε να κανω. Για αυτο δεν πρόκειται να το βάλω κατω για κανένα λόγο.

Και συγνώμη που σε κούρασα με τις πολλές ερωτήσεις μου :$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top