Μετά το πτυχίο Κοινωνιολογίας, τι;

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
γεια σας!!!
ειμαι καινουρια στην παρεα σας γι αυτο συγχωρηστε μου τυχον λαθη.
λοιπον το θεμα που με απασχολει ειναι το εξης: τον ιουνιο παιρνω πτυχιο κοινωνιολογιας και δεν ξερω τι να το κανω :D.
εννοω με το πτυχιο αυτο απλα δεν θα καταφερω να εργαστω πουθενα.
θα ηθελα την αποψη σας στον τομεα που θα μπορουσα να κανω μεταπτυχιακο, τι ζηταει η αγορα και πως μπορω να το συνδυασω με το πτυχιο μου?
κατι που φαινεται ενδιαφερον ειναι ενα μεταπτυχιακο στη διοικηση μοναδων υγειας, τι γνωριζετε για αυτο?

ελπιζω να μην φαινομαι πολυ γενικολογη, ειμαι απλα πολυ μπερδεμενη και σε μεταβατικη περιοδο

ευχαριστω εκ των προτερων:)

μα κανεις βρε παιδια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Για το μεταπτυχιακό δεν ξέρω, αλλά αν είναι να σου δώσει μία κατεύθυνση, γιατί όχι;;;
Αλλιώς πού μπορείς να εργαστείς; Σε εταιρία, σε σχολείο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
χαχα..να εργαστω μονο με το πτυχιο?μαλλον σε σουβλατζιδικο!!!!
σοβαρα τωρα...ειναι τοσο γενικο το αντικειμενο που δεν κανεις τιποτα, εκτος απο δημοσιο που ειναι πολυ σπανιο και δη στην επαρχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Για μεταπτυχιακό μπορείς να κοιτάξεις και κάτι σε διοίκηση ανθρώπινου δυναμικού, που το ζητάνε πολύ οι εταιρείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
εννοεις διοικηση/διαχειρηση ανθρωπινων πορων?
που μπορω να κανω ενα τετοιο μεταπτυχιακο στην ελλαδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Σε πρώτη φάση κορνίζαρε το... μετά κορνίζαρε το μεταπτυχιακό...και μετά αφού στείλεις μια ντάνα βιογραφικά και με την βοήθεια της τύχης (ή του μέσου) ίσως κάαατι κάτσει...υπομονή! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Έχει κάτι ωραία μεταπτυχιακά το ΜΙΘΕ πάνω σε αυτό που ζητάς.Είναι αρκετά ενδιαφέροντα σε σημείο που τα σκέφτομαι και εγώ.Και απότι μας έχει πει ένας καθηγητής έχουν μεγάλη ζήτηση!Αν ενδιαφέρεσαι σε ενημερώνω καταλλήλως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
xa εγω θα πάρω μάλλον πτυχίο το σεπτεμβρη... κοινωνιολογιας...
δηλαδή και εγώ ανεργη

τι να πω και εγω ψαχνομαι ακόμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
αυτο που μ ενδιαφερει πρωτιστως αγαπητε metal lover ειναι το μεταπτυχιακο που θα κανω να εχει ζητηση στην αγορα, ΜΙΘΕ δεν εχω ιδεα τι ειναι, αν εχεις ην διαθεση να με ενημερωσεις θα μ εκανες χαρουμενη:)


Ζανιν ασε, πακετο εχουμε φαει......δεν σκεπτεσαι τπτ?κανα μεταπτυχιακο...τπτ κατατακτηριες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
πολλά σκεπτομαι...

1. κατατακτηριες ψυχολογια
2. μεταπτυχιακό εγκληματολογια, οργανωτική και οικονομικηψυχολογια
3. μεταπτυχιακό στο εξωτερικό
4. με το που πάρω πτυχιο να ψαξω για δουλεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
αυτο που μ ενδιαφερει πρωτιστως αγαπητε metal lover ειναι το μεταπτυχιακο που θα κανω να εχει ζητηση στην αγορα, ΜΙΘΕ δεν εχω ιδεα τι ειναι, αν εχεις ην διαθεση να με ενημερωσεις θα μ εκανες χαρουμενη:)


Ζανιν ασε, πακετο εχουμε φαει......δεν σκεπτεσαι τπτ?κανα μεταπτυχιακο...τπτ κατατακτηριες?

Είναι τμήμα του Καποδιστριακού και έχει μεταπυχιακά πάνω στην κοινωνία και την επιστήμη κάπως έτσι.Εγώ ανήκω στην πληροφορική του καποδιστριακού αλλά πήρα ένα ελεύθερο μάθημα από εκεί.Και ο καθηγητής που μας το έκανε είπε ότι το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό είναι το πρώτο στο είδος του στην ελλάδα και έχει τρελή ζήτηση.Και είναι αρκετά ενδιαφέρον και πιστεύω σημαντικό για εταιρείες κτλ.

Για περισσότερα θα σου στείλω πιμι κάποια στιγμή γιατί τώρα βιάζομαι!

Ζανίν αν θες τις πληροφορίες μου λες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
ευχαριστω καλο μου παιδι!!!!!:)

ζανιν..ωραια αυτα που λες, τα εχω σκεφτει κι εγω πολλες φορες αλλα τα πρωτα δυο δεν εχουν φαι....αν και μ ενδιαφερουν πολυ, ειδικα η εγκληματολογια.
αυτο που βλεπω ειναι πιανω μια δουλεια κ βλεπουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JOANNA

Νεοφερμένος

Η JOANNA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
χαχα..να εργαστω μονο με το πτυχιο?μαλλον σε σουβλατζιδικο!!!!
σοβαρα τωρα...ειναι τοσο γενικο το αντικειμενο που δεν κανεις τιποτα, εκτος απο δημοσιο που ειναι πολυ σπανιο και δη στην επαρχια
κοιτα η δουλεια δεν ειναι ντροπη
εχει 3 χρονια που πηρα πτυχιο πληροφορικης εχω κ κατι αλλα πτυχια ομως δουλεια τιποτα
εχω στειλει αιτησεις βαρεθηκα τζαμπα τα παραβολα στο ασεπ
δουλεψα σερβιτορα, σε video club , πωλητρια και τωρα παω παλι πωλητρια

και επισης την δουλεια αυτην την βρηκα με πολυ γνωστο ...
ετσι ειναι η ζωη
και στα ΙΕΚ που εκανα αιτηση το μαθημα μου το κανει γνωστος του διευθυντη
και στα ΚΕΕ η γυναικα του διευθυντη κανει την πληροφορικη
αρα γνωστος του γνωστου παιδια
τα πτυχια ειναι η βαση
οι γνωριμιες η λυση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
πραγματι η δουλεια δεν εναι ντροπη, και γι αυτο μεχρι τωρα εχω κανει παρα πολλες δουλειες...απλα οταν εχεις πτυχιο ΑΕΙ λες ρε γαμωτο κατι στο αντικειμενο μ ου η παρεμφερες,κατι που να στηριζει το βιογραφικο!!!
εσυ εχεις πτυχιο ΑΕΙ?

τεσπα οντως γνωστους θελει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
laluna αλήθεια τελικα εχεις καταληξει κάπου?

πάντως για μεταπτυχιακά οι εξετασεις βομιζω είναι τον σε3πτεμβρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
σορι, σκεπτομαι να κανω αιτηση στο ΕΑΠ μεταπτυχιακο στην διοικηση μοναδων υγειας, η στο πανεπιστημιο ιωαννινων στην ιδια ειδικοτητα.
η καποιο αλλο μεταπτυχιακο στην εκπαιδευση...δεν ξερω ακομα γμτ

εσυ?καμμια σκεψη για μεταπτυχιακο εκτος της εγκληματολογιας?

βασικα εαν ειχες επιλογη σε το τομεα θα ηθελες να εργαστεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
\τι ειναι ακριβως το ΕΑΠ?

μου αρεσει και η ψυχολογια...
ψυχολογια του θυματος...
ή κάτι για την απεξάρτηση
ή οργανωτική και οικονομική ψυχολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LaLuna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
ειναι το ελληνικο ανοικτο πανεπιστημιο.

ωραια κι ενδιαφεροντα αυτα που λες...ψωμι δεν ξερω αν εχουν

τεσπα..σ εκανα αντ στο μσν


ΜΕΤΑΛ ευχαριστω πολυ για την κατατοπιση!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Μην πατε στο ΕΑΠ, ή αν πάτε στο ΕΑΠ ψάξτε το πάρα πολύ πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Τίποτα!Ελπίζω στο μέλλον να είμαστε στο ίδιο πανεπιστημειακό ίδρυμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top