Δημόσιας Διοίκησης Παντείου

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι για τη σχολή δημόσιας διοίκησης Παντείου αλλά δεν γνωρίζω πολλά για αυτήν. Πληροφορίες σχετικά με το αντικείμενο μελέτης , ζήτηση, απαιτούμενη κατεύθυνση, επαγγέλματα που προκύπτουν κ.α θα με βοηθούσαν στην επιλογή μου... Όποιος γνωρίζει κάτι παρακαλώ να βοηθήσει εμένα και άλλα παιδιά που ενδιαφέρονται γι' αυτή τη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
ριξε μια ματια ΕΔΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
ευχαριστώ για τη σελίδα αλλά μήπως ξέρεις σε ποια σελίδα βρίσκουμε κάτι ανάλογο και για άλλα επαγγέλματα; επίσης, θα με βοηθούσε η γνώμη κάποιου που έχει περάσει και ξέρει τα θετικά και τα αρνητικά της σχολής σχετικά με την αποκατάσταση και γενικότερα με τις σπουδές σ' αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimiMoli

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης Μολύβας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Η ξαδέρφη μου πέρασε νομίζω σ' αυτή τη σχολή, αλλά είναι μόλις το πρώτο έτος της εκεί. Αν θες μπορώ να ρωτήσω πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
ευχαριστώ για τη σελίδα αλλά μήπως ξέρεις σε ποια σελίδα βρίσκουμε κάτι ανάλογο και για άλλα επαγγέλματα;
η σελιδα ειναι https://195.251.20.34/studies.asp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra16

Νεοφερμένος

Η alexandra16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
αν δε σου κάνει κόπο, θα με βοηθούσες αρκετά. ευχαριστώ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Σχολή Δημόσιας Διοίκησης και Οικονομίας

Γνωρίζεται σχετικά? Από ότι ξέρω δίνεις εξετάσεις και περνάς στην σχολή και μετέπειτα γίνεσαι διπλωματικός ακόλουθος ή manager σε δημόσιες εταιρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
manager γίνεσαι απο ΟΔΕ επίσημα... για την εν λόγω σχολή ξέρω ότι έχεις προοπτικές ως υπάλληλος τράπεζας... έτσι αναφέρει το site του δικτύου Νέστωρ για αυτή τη σχολή..:bye:

-Hλίας-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
:thanks:

Υπάρχει κανένας στο φορουμ που να έχει περάσει στην σχολή η να γνωρίζει σχετικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loki8

Νεοφερμένος

Ο loki8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς πόσα μαθήματα έχει η Δημόσια Διοίκηση στην Πάντειο και αν έχει υποχρεωτικά μαθήματα ?
Ενδιαφέρομαι για τη σχολή σαν 2ο πτυχίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς πόσα μαθήματα έχει η Δημόσια Διοίκηση στην Πάντειο και αν έχει υποχρεωτικά μαθήματα ?
Ενδιαφέρομαι για τη σχολή σαν 2ο πτυχίο...
υποχρεωτικα μαθηματα εχουν ολες οι σχολες,εαν εννοεις για παρακολουθησεις δεν νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
52 μαθήματα για πτυχίο μαζί με την ξένη γλώσσα

έχει υποχρεωτικά μαθήματα μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο πρόγραμμα σπουδών https://pubadmin.panteion.gr/h_02.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loki8

Νεοφερμένος

Ο loki8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ποιό θεωρείτε οτι ειναι πιο εύκολο, Δημόσιας Διοίκησης στην Πάντειο ή Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης στο ΕΚΠΑ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ θα διάλεγα το τμήμα Πολιτικής επιστήμης και Δημόσιας διοίκησης. Είναι κατά βάση θεωρητικό τμήμα, με κατευθύνσεις και έχει επίσης ελάχιστα οικονομικά μαθήματα. Επίσης θα πάρεις πολλές γενικές γνώσεις. Η απόφαση δική σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loki8

Νεοφερμένος

Ο loki8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος αν το Πολιτικής επιστήμης και Δημόσιας διοίκησης έχει μαθήματα υποχρεωτικής παρακολούθησης?
Επίσης, πόσα είναι τα απαιτούμενα μαθήματα για να πάρει κάποιος πτυχίο?
Τέλος, θεωρείτε ότι βγαίνει εύκολα σαν σχολή? Χαζή ερώτηση αλλά με δεδομένο ότι θα εργάζομαι κιόλας, δεν μπορώ να δηλώσω και Νομική :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
το πολιτικό στο εκπα είναι πιο εύκολο..αλλά είναι και άλλο το αντικείμενο ρε συ..και πάντα κάθε τμήμα έχει και τις δικές του δυσκολίες..
στη δημόσια διοίκηση παντείου που είναι και στο 5ο πεδίο υπάρχουν κατευθύνσεις: η Δημόσια Οικονομική και η Δημοσίων θεσμών. στην θεσμών κάνεις μόνο δίκαια κ έχεις την δυνατότητα αν θες με κατατακτήριες εξετάσεις να περάσεις στο 2ο έτος νομικής.

οι περισσότεροι πάνε στην Δ.Οικονομική που κάνεις καθαρά και μόνο οικονομικά μαθήματα..στην ουσία πρόκειται για μια εξειδίκευση της οικονομικής επιστήμης (public managment), και μετά έχεις την προοπτική του να κάνεις κάποιο μεταπτυχιακό στα οικονομικά-χρηματοοικονομικά ή στη διοίκηση επιχειρήσεων ή στη λογιστική κτλ.
γενικά η πλειοψηφία των παιδιών που περνάνε στη δημόσια παντείου προέρχονται από τεχνολογική κατεύθυνση με μάθημα επιλογής τα μαθηματικά γενικής και το αοθ. όσοι περνάνε από θεωρητική τα βρίσκουν λίγο μπαστούνια λόγω έλλειψης γνώσεων βασικών μαθηματικών,στατιστικής και οικονομικών

το θέμα είναι εσύ τι θέλεις ακρηβώς να σπουδάσεις :) και τι θα σε ενδιέφερε και για μετά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loki8

Νεοφερμένος

Ο loki8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Βασικά τελειώνω μια στρατιωτική σχολή της αεροπορίας φέτος και δεν θέλω να μείνω σε αυτό αλλά να κάνω και ένα πτυχίο πανεπιστημίου.
Και τα 2 με ενδιαφέρουν αλλά κοιτάω και άλλα πράγματα όπως ποιό έχει λιγότερα μαθήματα και κυρίως ποιό βγαίνει πιο εύκολα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Βασικά τελειώνω μια στρατιωτική σχολή της αεροπορίας φέτος και δεν θέλω να μείνω σε αυτό αλλά να κάνω και ένα πτυχίο πανεπιστημίου.
Και τα 2 με ενδιαφέρουν αλλά κοιτάω και άλλα πράγματα όπως ποιό έχει λιγότερα μαθήματα και κυρίως ποιό βγαίνει πιο εύκολα :)

Άσχετο αλλά αν πάρεις πτυχίο πανεπιστημίου από υποαξιωματικός γίνεσαι αξιωματικός, δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει για όλα τα τμήματα πάντως από οικονομικό και νομική σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loki8

Νεοφερμένος

Ο loki8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Άσχετο αλλά αν πάρεις πτυχίο πανεπιστημίου από υποαξιωματικός γίνεσαι αξιωματικός, δεν ξέρω βέβαια αν ισχύει για όλα τα τμήματα πάντως από οικονομικό και νομική σίγουρα.

Για την ειδικότητά μου αυτό ισχύει και για το πτυχίο της Δημόσιας Διοίκησης.

Γενικά, το τμήμα αυτό για να βγεί θέλει τρελό διάβασμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικά τελειώνω μια στρατιωτική σχολή της αεροπορίας φέτος και δεν θέλω να μείνω σε αυτό αλλά να κάνω και ένα πτυχίο πανεπιστημίου.
Και τα 2 με ενδιαφέρουν αλλά κοιτάω και άλλα πράγματα όπως ποιό έχει λιγότερα μαθήματα και κυρίως ποιό βγαίνει πιο εύκολα :)
Το πολιτικό του ΕΚΠΑ να επιλέξεις και συγκεκριμένα (από το τέταρτο εξάμηνο) την κατεύθυνση Δημόσιας Διοίκησης. Σου έχω απαντήσει στο θέμα " Πολιτικής Επιστήμης και Δημόσιας Διοίκησης Αθήνας". Δες το και επίσης μπες στο σάιτ της σχολής. Είναι αναλυτικότατο και θα σου λύσει όλες σου τις απορίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top