Φροντιστήρια σχολικών μαθημάτων

Metal Heart

Νεοφερμένος

Ο Metal Heart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Υπάρχουν μαθήματα, όπως μαθηματικά και αρχαία που οι ώρες του σχολείου δεν επαρκούν και δυστυχώς χρειάζεται φροντιστήριο ή ιδιαίτερα. Σε κάθε περίπτωση, απαιτείται διάβασμα από σένα. Και τον καλύτερο καθηγητή να έχεις, κυρίως από εσένα εξαρτάται η επίδοσή σου στα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
εγω νομιζω ηταν βλακεια μου που πηγαινα τοσες ωρες ιδιαιτερα ... αν αφιερωνα την ωρα που ελειπα στο ιδιαιτερο στο προσωπικο διαβασμα πιστευω θα τα ειχα παει πολυ καλυτερα... και πολλες φορες οι καθηγητες δεν εχουν παντα δικιο ως προς τι πρεπει να διαβαζουμε (παλι καλα που δεν ακουσα την καθηγητρια μου σε ορισμενα θεματα, αλλιως θα τα πηγαινα χειροτερα σε καποια μαθηματα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
εγω νομιζω ηταν βλακεια μου που πηγαινα τοσες ωρες ιδιαιτερα ... αν αφιερωνα την ωρα που ελειπα στο ιδιαιτερο στο προσωπικο διαβασμα πιστευω θα τα ειχα παει πολυ καλυτερα... και πολλες φορες οι καθηγητες δεν εχουν παντα δικιο ως προς τι πρεπει να διαβαζουμε (παλι καλα που δεν ακουσα την καθηγητρια μου σε ορισμενα θεματα, αλλιως θα τα πηγαινα χειροτερα σε καποια μαθηματα).
Συμφωνω μαζι σου!!το να κανεις πολλες ωρες φροντηστηρια ειναι σκετη υπερβολη τελικα...το προσωπικο διαβασμα ειναι αυτο που χρειαζεται κυριως...και τον καλυτερο καθηγητη να εχεις αν εσυ δεν διαβαζεις...δεν θα γραψεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Συμφωνω μαζι σου!!το να κανεις πολλες ωρες φροντηστηρια ειναι σκετη υπερβολη τελικα...το προσωπικο διαβασμα ειναι αυτο που χρειαζεται κυριως...και τον καλυτερο καθηγητη να εχεις αν εσυ δεν διαβαζεις...δεν θα γραψεις!!
Σωστό και αυτό.. Αλλά όταν στο σχολείο με τον καθηγητή που έχεις δεν καταλαβαίνεις τίποτα είναι θέμα..
Έχω 2 τέτοιους καθηγητές στην κατεύθυνση και είναι δύσκολα,, κανείς δεν τον καταλαβαίνει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
εγω νομιζω ηταν βλακεια μου που πηγαινα τοσες ωρες ιδιαιτερα ... αν αφιερωνα την ωρα που ελειπα στο ιδιαιτερο στο προσωπικο διαβασμα πιστευω θα τα ειχα παει πολυ καλυτερα... και πολλες φορες οι καθηγητες δεν εχουν παντα δικιο ως προς τι πρεπει να διαβαζουμε (παλι καλα που δεν ακουσα την καθηγητρια μου σε ορισμενα θεματα, αλλιως θα τα πηγαινα χειροτερα σε καποια μαθηματα).

Που πέρασες τελικά; :hmm: Πάντως αυτό που λες για το προσωπικό διάβασμα ειναι πολύ σωστό. Το διαπιστώνω καθημερινά.
Σωστό και αυτό.. Αλλά όταν στο σχολείο με τον καθηγητή που έχεις δεν καταλαβαίνεις τίποτα είναι θέμα..
Έχω 2 τέτοιους καθηγητές στην κατεύθυνση και είναι δύσκολα,, κανείς δεν τον καταλαβαίνει:P

Και πάλι. Όταν στρώνεται κανείς μόνος του, ξέρει την ύλη και γενικά ψάχνεται μόνος του πάλι και δεν περιμένει κάποιο φροντιστήριο να του δώσει ώθηση, τότε θα δει ότι το μάθημα στο σχολείο θα του φανεί υπεραρκετό. Προσωπικά κάνω μόνο σε τρια μαθήματα φροντιστήριο και ήδη αισθάνομαι να πιέζομαι φοβερά με τις ώρες . Τις υπόλοιπες χρονιές δεν έκανα κι ούτε έχω μείνει πίσω. Απλά έχουν σπείρει όλοι το φόβο ότι χωρίς φροντιστήριο δεν τα καταφέρνει κανείς κι ορμάνε όλοι στα ιδιαίτερα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KatM

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Η άποψή μου είναι πως τα φροντιστήρια δεν κάνουν θαύματα,αν δεν έχει θέληση ο μαθητής...αυτή είναι η πικρή αλήθεια.Για παράδειγμα εγώ δεν έκανα ούτε μια ώρα φροντιστήριο στη κατεύθυνση και έβγαλα περισσότερα μόρια από δυο-τρία παιδιά που πλήρωναν τεράστια ποσά και σπαταλούσαν ανώφελα τις ώρες τους αλλά και τα χρήματά τους στα φροντιστήρια και στα ιδιαίτερα .Μιλάω για την θεωρητική κυρίως.Σίγουρα οι σημειώσεις,η πίεση που σου ασκεί ένα φροντιστήριο είναι χρήσιμα αλλά όλα με μέτρο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Που πέρασες τελικά; :hmm: Πάντως αυτό που λες για το προσωπικό διάβασμα ειναι πολύ σωστό. Το διαπιστώνω καθημερινά.

Στην 2η μου επιλογη που ηταν η γερμανικη φιλολογια θεσσαλονικης. Την 1η μου επιλογη την εχασα για καμια 300 μορια. Δεν εχει ομως ιδιαιτερη σημασια, αφου ακομα και πριν την ανακοινωση των βασεων ειχα αποφασισει οτι θα σπουδασω στην Γερμανια :) Ημουν Γερμανια ακομα πριν ανακοινωθουν οι βασεις. Την δευτερα ξεκιναει η εισαγωγικη βδομαδα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Στην 2η μου επιλογη που ηταν η γερμανικη φιλολογια θεσσαλονικης. Την 1η μου επιλογη την εχασα για καμια 300 μορια. Δεν εχει ομως ιδιαιτερη σημασια, αφου ακομα και πριν την ανακοινωση των βασεων ειχα αποφασισει οτι θα σπουδασω στην Γερμανια :) Ημουν Γερμανια ακομα πριν ανακοινωθουν οι βασεις. Την δευτερα ξεκιναει η εισαγωγικη βδομαδα :)

Μπράβο ρε, χίλιες φορές καλύτερα. ΚΙ εγώ για Γερμανία ψάχνομαι. Θα σπουδάσεις κάτι αντίστοιχο εκεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Μπράβο ρε, χίλιες φορές καλύτερα. ΚΙ εγώ για Γερμανία ψάχνομαι. Θα σπουδάσεις κάτι αντίστοιχο εκεί;
Νομικη στη Χαιδελβεργη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Νομικη στη Χαιδελβεργη

8)8)Τι τέλεια. Και κάνεις αίτηση είπαμε με απολυτήριο λυκείου, σωστά; Ξέρεις αν εχουν τμήμα μετάφρασης-διερμηνειας εκεί;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
8)8)Τι τέλεια. Και κάνεις αίτηση είπαμε με απολυτήριο λυκείου, σωστά; Ξέρεις αν εχουν τμήμα μετάφρασης-διερμηνειας εκεί;:hmm:
δε γνωριζω... δες στο σαιτ του πανεπιστημιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κερκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
εγω γενικα πιστευω οτι οι ελληνες εχουμε την αποψη οτι αμα δεν πληρωσουμε δεν γινετε τιποτα σωστα. κι ομως δεν ειναι η ουσιαστικη γνωση στο χρημα που δινεις. ολο αυτο ειναι μια προπαγανδα που ξεκινησαν τα φροντιστηρια τα οποια ειναι μια επιχειρηση κι αυτα ουσιαστικα. βεβαια δε λεω πως δε βοηθανε και καθολου. παρ ολα αυτα το θεμα ειναι το ποσο διαβαζεις απο μονος σου και το ποσο προσεχεις, οσο γινεται δηλαδη, στην ταξη. δηλαδη παλια που δεν υπηρχαν τα ιδιαιτερα πως βγηκαν ολοι αυτοι οι επιστημονες, οι γιατροι και οι δικηγοροι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Στο σχολείο μας γίνεται καλό μάθημα, τουλάχιστον στα μαθήματα που με ενδιαφέρουν.Έχουμε έναν φυσικό ο οποίος είναι νέος καλή παράδοση του μαθήματος, βάζει πολλές ασκήσεις και πολλά τεστ για να μας αναγκάζει να διαβάζουμε :D . Ο Μαθηματικός μια από τα ίδια. Και τον χημικό εγώ προσωπικά τον θεωρώ ιδιοφυία .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Στο σχολείο μας μόνο ο βιολόγος κάνει καλό μάθημα.. και ένας φιλόλογος αλλά εμείς δεν τον έχουμε..
ευτυχώς υπάρχει το φροντιστήριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Εμάς μόνο η φιλόλογος των αρχαίων αξίζει. Οι υπόλοιποι έχουν ψυχολογικά προβλήματα:hehe:
Ο φυσικός λέει "μη διαβάβαζετε αυτό, δε θα το χρειαστείτε στη Γ' λυκείου".
Οι μαθηματικοί "σας βάζουμε θέματα παρόμοιας δυσκολίας με αυτά που θα δείτε στην Γ' λυκείου, άσχετα αν δεν κάνουμε καλά το μάθημά μας"":hehe:.
Αυτή της έκθεσης και των κειμένων "ααα, έτσι είναι; Έτσι βάλτε το", "όχι κυρία, δεν είναι έτσι", "δίκιο έχεις". (καθυστερημένηηη:hehe:).
Οι άλλοι τρώγονται, αλλά τι να κάνω τους απαιτητικούς καθηγητές στα θρησκευτικά/Αρχές οικονομίας;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αυτή της έκθεσης και των κειμένων "ααα, έτσι είναι; Έτσι βάλτε το", "όχι κυρία, δεν είναι έτσι", "δίκιο έχεις". (καθυστερημένηηη:hehe:)
Τα ίδια λέει και σε μας και είμαστε 3η λυκείου:P Πήρε και αρχαία κατεύθυνσης το βούρλο φλέβες κόβουν τα παιδιά στη θεωριτική:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_95kt

Νεοφερμένος

Η maria_95kt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Παντως εγω πιστευα οτι θα με βοηθησουν στης κατευθυνσης και γενικης.
Ουτε ασκησεις μας βαζουν,ουτε σημειωσεις και γενικα να ναι καλα οι φιλοι που μ δινουν απτα φροντ τους.
Απο μια καθηγητρια ζητησα ασκησεις για τα χριστουγεννα και μ ειπε οποιος θελει βρισκει μονος του!Μου αναψαν τα λαμπακια αλλα δεν ηθελα να τσακωθω και με αυτην την καθηγητρια κ να γινω κ γραφικη..οποτε αμα γυρνουσα τον χρονο πισω,σιγουρα θα πηγαινα καποιες ωρες φροντ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top