[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Κανονικά η υποτακτική είναι στην ύλη της γ' ..αλλά δεν είναι λίγοι οι καθηγητές που την κάνουν στα τέλη της β' ..όπως και μερικοί καθηγητές στα αρχαία κάνουν λίγο στα παιδιά τον πλάγιο λόγο ...εμείς όχι μόνο δεν την αγγίξαμε μετά βίας προλάβαμε να τελειώσουμε το 18 κείμενο! :whistle:

στο σχολείο φτάσαμε μέχρι κείμενο 16 και αυτο με τα χιλια ζορια, αυτη να μας λεει συνταξη και οτι προλαβαινουμε να γράφουμε.
Απλά σήμερα μας ζήτησαν να κλείνουμε κανονικά την υποτακτική χωρίς να την αναλύσουμε ή να την δουμε όλοι μάζι είπε οτι την ειχαν κανει περσι τα παιδια(εγώ δεν πήγαινα εκεί) :mad:
όσο για τον πλάγιο λόγο ύλη της τρίτης είναι ή της δευτέρας? εγώ πέρσι δεν τον είχα κάνει καθόλου και σήμερα κανονικά μας έδωσαν και ασκήσεις γιατί το είχαν κάνει οι αλλοι :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
στο σχολείο φτάσαμε μέχρι κείμενο 16 και αυτο με τα χιλια ζορια, αυτη να μας λεει συνταξη και οτι προλαβαινουμε να γράφουμε.
Απλά σήμερα μας ζήτησαν να κλείνουμε κανονικά την υποτακτική χωρίς να την αναλύσουμε ή να την δουμε όλοι μάζι είπε οτι την ειχαν κανει περσι τα παιδια(εγώ δεν πήγαινα εκεί) :mad:
όσο για τον πλάγιο λόγο ύλη της τρίτης είναι ή της δευτέρας? εγώ πέρσι δεν τον είχα κάνει καθόλου και σήμερα κανονικά μας έδωσαν και ασκήσεις γιατί το είχαν κάνει οι αλλοι :wacko:

Ο πλαγιος λογος γινεται στην τριτη λυκειου..εμεις στο σχολειο και στο φρονιστηριο τον διδαχθηκαμε τοτε.αν δεν τον εχεις διδαχθει απο πουθενα να ζητησεις απο το φροντιστηριο να στον εξηγησουν γιατι αλλιως δεν θα καταλαβαινεις τιποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
παλι καλά μην τα μαθαίνω χωρις λόγο :D
περίπου πόση ώρα σε παίρνει να μάθεις κάθε μάθημα;
εξαρταται το μεγεθος του μαθηματος αλλα τα πρωτα που εχουμε κανει στην ιστορια καπου στην μια μιση ωρα ,τα μαθαινω και αυτολεξη:)

Μονο εμεις ξεκινησαμε με Κρητικο στην λογοτεχνια??:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Ο πλαγιος λογος γινεται στην τριτη λυκειου..εμεις στο σχολειο και στο φρονιστηριο τον διδαχθηκαμε τοτε.αν δεν τον εχεις διδαχθει απο πουθενα να ζητησεις απο το φροντιστηριο να στον εξηγησουν γιατι αλλιως δεν θα καταλαβαινεις τιποτα!

μάλιστα. το ζήτησα να μου το εξηγήσουν και μονο αφρους δεν έβγαλε, λες και δεν ήταν η δουλειά της..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
στο σχολείο φτάσαμε μέχρι κείμενο 16 και αυτο με τα χιλια ζορια, αυτη να μας λεει συνταξη και οτι προλαβαινουμε να γράφουμε.
Απλά σήμερα μας ζήτησαν να κλείνουμε κανονικά την υποτακτική χωρίς να την αναλύσουμε ή να την δουμε όλοι μάζι είπε οτι την ειχαν κανει περσι τα παιδια(εγώ δεν πήγαινα εκεί) :mad:
όσο για τον πλάγιο λόγο ύλη της τρίτης είναι ή της δευτέρας? εγώ πέρσι δεν τον είχα κάνει καθόλου και σήμερα κανονικά μας έδωσαν και ασκήσεις γιατί το είχαν κάνει οι αλλοι :wacko:

Πλάγιος λόγος στα αρχαία :redface:...αυτό εννοούσα ..το δικό μας τμήμα της Θεωρητικής φέτος τσίμα τσίμα πρόλαβε να τελειώσει μεταφρασμένο ισοκράτη και το 18 κείμενο στα λατινικά ...στο 2ο τμήμα Θεωρητικής στο σχολείο όχι μόνο προλάβανε και κάνανε επαναλήψεις ...αλλά στα αρχαία τους προχώρησε στον πλάγιο λόγο και στα λατινικά στην υποτακτική ..
Κανονικά αυτά τα 2 είναι στην ύλη της γ' ..
Άμα δεν την ξέρεις να της πεις να στην εξηγήσει..στο κάτω κάτω αυτή είναι η δουλεία της ..! έλεος ..:whist
le:

Έκανα καλά που έχω ξεκίνησει από τα πεζά στη λογοτεχνία ;;; :worry: (αμάρτημα της μητρός μου)...
Μήπως θα έπρεπε να ξεκινήσω από το Κρητικό ή γενικά από τα ποιήματα ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Έκανα καλά που έχω ξεκίνησει από τα πεζά στη λογοτεχνία ;;; :worry: (αμάρτημα της μητρός μου)...
Μήπως θα έπρεπε να ξεκινήσω από το Κρητικό ή γενικά από τα ποιήματα ;;

Γνώμη μου πως καλύτερα από ποίημα. Είναι πιο εύκολα και θα εκληματιστείς γρηγορότερα. Έγω αν ήταν στο χέρι μου θα άρχισα από τα Αντικλείδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Γνώμη μου πως καλύτερα από ποίημα. Είναι πιο εύκολα και θα εκληματιστείς γρηγορότερα. Έγω αν ήταν στο χέρι μου θα άρχισα από τα Αντικλείδια.

Τώρα έχω αρχίσει ήδη ..τέλος πάντων ..δεν πειράζει ..ας φύγουν τα δύσκολα πρώτα ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
διαβασμα,ψυγειo,διαβασμα.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
ωραία,χαίρομαι που δε θα θεωρηθώ η τρελή του φόρουμ! :laugh:
καλά,φταίει κι η καθηγήτρια που έχω,την καλύτερη εντύπωση αποκόμισα:D
κρητικό εσείς;εμάς μας είπε ότι σχετικά το πιο 'ζόρικο' κεφάλαιο είναι αυτό που κάνουμε και καλύτερα να το τελειώνουμε από τώρα..πάντως πολύ ενδιαφέρον,πραγματικά!για αρχή πάντως είδα με καλό μάτι την ιστορία,όπως και τη λογοτεχνία :) (με γιώργο ιωάννου ξεκινάμε..βεβαια αυτονοητο ειναι οτι προηγουνται οι εισαγωγες!!!


νομίζω ο καθένας με ότι τον βολεύει ξεκινάει..:P εσύ με αγροτικό ξεκίνησες;
αυτες οι εισαγωγες στα κειμενα!! ειδικα του ιωαννου. κατα τη γνωμη μου στην υλη της λογοτεχνιας δεν υπαρχει δυσκολοτερος ποιητης-πεζογραφος απο τον ιωαννου. ειδικα το κειμενο του μες στους προσφυγικους συνοικισμους για 2 μηνες μου φαινοταν ακατανοητο.οσοι δινετε προσεξτε το.το φοβομουν για φετος αλλα μας λυπηθηκαν και εβαλαν καβαφη!!αν θελουν να σας τσακισουν θα βαλλουν αυτο.εχει παρα πολλες αφηγηματικες τεχνικες τις οποιες δεν τις ανελυε ιδιαιτερα ουτε το βοήθημά μου ουτε προσθετες σημειωσεις40 σελιδων.επισης προσεξτε οτι τα 2 τελευται χρονια επεσε ποιημα και οτι οταν θα δινετε θα έχουν περάσει 3 χρόνια από τότε που έπεσε ο κεμάλ που είναι έργο του ίδιου συγγραφέα. δεν θα τίθεται καν θέμα <θα ξαναβάλλουν οωάννου?>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Έκανα καλά που έχω ξεκίνησει από τα πεζά στη λογοτεχνία ;;; :worry: (αμάρτημα της μητρός μου)...
Μήπως θα έπρεπε να ξεκινήσω από το Κρητικό ή γενικά από τα ποιήματα ;;
καλό θα ήταν να ξεκινήσεις με τον κρητικό που είναι πάρα πολύ απαιτητικό ποιήμα. εχει άπειρα σχήματα λόγου,εκφραστικά μέσα,πολλά σχόλια στο σχολικό που πρέπει να τα ξέρεις απ εξω ,ερμηνειες της φεγγαροντυμενης,του ηχου,επιρροη απο το δημοτικο τραγουδι,διακειμενικα στοιχεια{θεματα που εντοπιζονται και σε αλλα εργα του σολωμου,αντε να θυμασαι τι εντοπιζεται στον λαμπρο , τι στη γυναικα της ζακυθος η στα εργα της κρητικς λογοτεχνιας ερωτοκριτος ερωφιλη. γι αυτο τωρα πυ εχετε χρονο λογω καλοκαιριου καλο θα ηταν να ξεκινησετε με αυτον.ως προς το αμαρτημα εχει ιδιαιτερα ενδιαφερουσα πλοκη ειδικα μετα την απομακρυνση της οικογενειας απο την εκκλησια.απο αποψη περιεχομενου δεν θα εχετε παιδια προβλημα.αυτο που πρεπει να προσεξετε στο αμαρημα οπως και σε καθε πεζο ειναι τα στοιχεια τεχνικης αφηγηση,αφηγηματικοι τροποι,γλωσσα,στο βιζυηνο και στον παπαδιαμαντη εχει πολλα στοιχεια εισαγωγης (τι ειναι ηθογραφικο διηγημα,στον παπαδιαμαντη η σχεση του με την θρητη φυση).ξεχασα να αναφερω για τον κρητικο οτι εχει εξαιρετικα δυσκολη στιχουργικη.ακομη δεν καταλαβα ουτε θα καταλαβω αφου τελειωσα καιδ εν θα σχοληθω με την λογοτεχνια ξανα τι ειναι χασμωδια,συνειδηση.διασκελισμος.γενικα να ξερετε οτι η λογοτεχνια δεν προσφερεται για υψηλο βαθμο.γι αυτο διαβαστε παρα πολυ καλα ιστορια,λατινικα,βιολογια και γνωστο και την λογοτεχνια δειτε την πιο χαλαρα.δεν λεω να αδιαφορειτε αλλα να μην τρελαθειτε αμα δεν θυμαστε ολο το βοηθημα απ εξω.γενικα καλο κουραγιο σε οσους δινουν.δεν μπορειτε να φανταστειτε τι σας περιμενει.πιστεψτε ομως με καλο προγραμματισμο και χωρις αγχος μπορειτε να πατε πολυ καλα σε ολα τα μαθηματα.κοπιαστε και οταν βγουν τα αποτελεσματα θα νιωθετε απιστευτα δικαιωμενοι!!

στο σχολείο φτάσαμε μέχρι κείμενο 16 και αυτο με τα χιλια ζορια, αυτη να μας λεει συνταξη και οτι προλαβαινουμε να γράφουμε.
Απλά σήμερα μας ζήτησαν να κλείνουμε κανονικά την υποτακτική χωρίς να την αναλύσουμε ή να την δουμε όλοι μάζι είπε οτι την ειχαν κανει περσι τα παιδια(εγώ δεν πήγαινα εκεί) :mad:
όσο για τον πλάγιο λόγο ύλη της τρίτης είναι ή της δευτέρας? εγώ πέρσι δεν τον είχα κάνει καθόλου και σήμερα κανονικά μας έδωσαν και ασκήσεις γιατί το είχαν κάνει οι αλλοι :wacko:
θεωρω απαραδεκτο να διδασκεται η υποτακτικη απο τηειου εφοσον αυτη περιεχεται μονο στο εγχειριδιο της γ λυκειου.πολλα παιδια δεν εχουν κατανοησει καλα καλα την οριστικη.οχι οτι η υπτακτικη ειναι δυσκολη απεναντιας.ωστοσο πιστευω οτι πρεπει να βαδιζουμε με τη σειρα που καθοριζουν τα βιβλια.οσο για την διδασκαλια του πλαγιου λογου στη β λυκειου..........ασχολιαστο.εδω τα παιδια εχουν τοσα κενα σε βασικοτερα πραγματα που τρεχουν και δεν προλαβαινουν να τα καλυψουν γραμματικη , προσδιορισμους,προτασεις.προσωπικα διδαχθηκα πρωτη φορα πλαγιο λογο στο φροντιστηριο στην α λυκειου και δεν καταλαβα και πολλα.ξαναδιδαχθηκα στα τελη φεβρουαριου της γ λυκειου. καλο θα ηταν να αφησουμε τους πλαγιους απο τη β και να καλυψουμε τυχον κενα γιατι στην τριτη λυκειου καλως η κακως δεν μπορεις να αφοσειωθεις στο αγνωστο.γενικα βεβαια ο πλαγιος λογος δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολος στα αρχαια.παντως εχω παρατηρησει οτι στις πανελληνιες ειται τιθεται καποιο γελοιο ερωτημα σχετικα με τον πλαγιο λογο (φετος) ειτε απαιτητικο(πριν το 2007) δεν βλεπω κατι μετριας δυσκολιας.αντιθετα στα λατινικα μην αγχωνεστε γιατι ο πλαγιος λογος ειναι πανευκολος .γενικα στα λατινικα ειμαι ετοιμος να απαντησω ευχαριστως σε καθε σας ερωτηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
(Θεωρητική talking:P) Εμείς ξεκινήσαμε Ιστορία από το Αγροτικό και Λογοτεχνία από τον Κρητικό, δηλαδή με τη σειρά που τα έχει το βιβλίο. Ελπίζω μόνο να μη βγει τίποτα από αυτά εκτός ύλης. Ξέρει μήπως κανείς τα κομμάτια της εισαγωγής των Αρχαίων που πρέπει να μάθουμε απ' έξω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
καλό θα ήταν να ξεκινήσεις με τον κρητικό που είναι πάρα πολύ απαιτητικό ποιήμα. εχει άπειρα σχήματα λόγου,εκφραστικά μέσα,πολλά σχόλια στο σχολικό που πρέπει να τα ξέρεις απ εξω ,ερμηνειες της φεγγαροντυμενης,του ηχου,επιρροη απο το δημοτικο τραγουδι,διακειμενικα στοιχεια{θεματα που εντοπιζονται και σε αλλα εργα του σολωμου,αντε να θυμασαι τι εντοπιζεται στον λαμπρο , τι στη γυναικα της ζακυθος η στα εργα της κρητικς λογοτεχνιας ερωτοκριτος ερωφιλη. γι αυτο τωρα πυ εχετε χρονο λογω καλοκαιριου καλο θα ηταν να ξεκινησετε με αυτον.ως προς το αμαρτημα εχει ιδιαιτερα ενδιαφερουσα πλοκη ειδικα μετα την απομακρυνση της οικογενειας απο την εκκλησια.απο αποψη περιεχομενου δεν θα εχετε παιδια προβλημα.αυτο που πρεπει να προσεξετε στο αμαρημα οπως και σε καθε πεζο ειναι τα στοιχεια τεχνικης αφηγηση,αφηγηματικοι τροποι,γλωσσα,στο βιζυηνο και στον παπαδιαμαντη εχει πολλα στοιχεια εισαγωγης (τι ειναι ηθογραφικο διηγημα,στον παπαδιαμαντη η σχεση του με την θρητη φυση).ξεχασα να αναφερω για τον κρητικο οτι εχει εξαιρετικα δυσκολη στιχουργικη.ακομη δεν καταλαβα ουτε θα καταλαβω αφου τελειωσα καιδ εν θα σχοληθω με την λογοτεχνια ξανα τι ειναι χασμωδια,συνειδηση.διασκελισμος.γενικα να ξερετε οτι η λογοτεχνια δεν προσφερεται για υψηλο βαθμο.γι αυτο διαβαστε παρα πολυ καλα ιστορια,λατινικα,βιολογια και γνωστο και την λογοτεχνια δειτε την πιο χαλαρα.δεν λεω να αδιαφορειτε αλλα να μην τρελαθειτε αμα δεν θυμαστε ολο το βοηθημα απ εξω.γενικα καλο κουραγιο σε οσους δινουν.δεν μπορειτε να φανταστειτε τι σας περιμενει.πιστεψτε ομως με καλο προγραμματισμο και χωρις αγχος μπορειτε να πατε πολυ καλα σε ολα τα μαθηματα.κοπιαστε και οταν βγουν τα αποτελεσματα θα νιωθετε απιστευτα δικαιωμενοι!!

ποπο τα ειδα ολα αυτα και αγχωθηκα λες και ξαναδινω :P παλι καλα θεουλη μου που τελειωσαμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XristinoOz^_^

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Πωπω παναγία μου πολύ θεωρητικοσυζήτηση έπεσε :P Δεν είναι για μένα αυτά..:P Κανένας της θετικής δεν υπάρχει; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Πωπω παναγία μου πολύ θεωρητικοσυζήτηση έπεσε :P Δεν είναι για μένα αυτά..:P Κανένας της θετικής δεν υπάρχει; :D
εχεις ξεκινησει βιολογια κατ. ? χαχα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XristinoOz^_^

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εχεις ξεκινησει βιολογια κατ. ? χαχα;)

Αχ τι ωραία! :D Και νόμιζα πως ήμουν μόνη μου.. Ναι την ξεκίνησα την βιολογία.. Κοντεύω να τελειώσω το 1ο κεφάλαιο..(δεν κάνω φροντιστήριο, διαβάζω μόνη μου).. Εσύ την ξεκίνησες; Σχετικά είναι εύκολη, προσοχή θέλει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Αχ τι ωραία! :D Και νόμιζα πως ήμουν μόνη μου.. Ναι την ξεκίνησα την βιολογία.. Κοντεύω να τελειώσω το 1ο κεφάλαιο..(δεν κάνω φροντιστήριο, διαβάζω μόνη μου).. Εσύ την ξεκίνησες; Σχετικά είναι εύκολη, προσοχή θέλει..
η φραση ''ειμαι μονη μου'' δεν ταιριαζει με το αισκοολ!;)
σημερα εκανα το 1ο μαθημα σε φροντιστηριο....ναι δεν ειναι και τοσο δυσκολη(που ελεγαν ολοι οτι ειναι πολυ δυσκολη). βεβαια δεν εχω κατσει ακομα να την μαθω:redface:
το βιβλιο ειναι αρκετα χαλια ομως απο οτι καταλαβα. ηδη απο το 1ο μαθημα μας ειπε ''δεν ισχυει αυτο που λεει εδω, ισχυει αυτο(μπλα μπλα μπλα). σας το λεω για να το καταλαβετε, αλλα εσεις θα το γραφατε ετσι οπως το εχει το βιβλιο.''δηλαδη λαθος:mad: και λεω εγω. εεεδω ειμαστε! αγαπαμε ελληνικο συστημα παιδειας!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_vi_ra

Νεοφερμένος

Η el_vi_ra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
η φραση ''ειμαι μονη μου'' δεν ταιριαζει με το αισκοολ!;)
σημερα εκανα το 1ο μαθημα σε φροντιστηριο....ναι δεν ειναι και τοσο δυσκολη(που ελεγαν ολοι οτι ειναι πολυ δυσκολη). βεβαια δεν εχω κατσει ακομα να την μαθω:redface:
το βιβλιο ειναι αρκετα χαλια ομως απο οτι καταλαβα. ηδη απο το 1ο μαθημα μας ειπε ''δεν ισχυει αυτο που λεει εδω, ισχυει αυτο(μπλα μπλα μπλα). σας το λεω για να το καταλαβετε, αλλα εσεις θα το γραφατε ετσι οπως το εχει το βιβλιο.''δηλαδη λαθος:mad: και λεω εγω. εεεδω ειμαστε! αγαπαμε ελληνικο συστημα παιδειας!!:P


χαχαχαχαχα ετσι σας ειπε? το τρομερο μας συστημα παιδειας απο παλια ετσι ηταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XristinoOz^_^

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Βόλος). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
η φραση ''ειμαι μονη μου'' δεν ταιριαζει με το αισκοολ!;)
σημερα εκανα το 1ο μαθημα σε φροντιστηριο....ναι δεν ειναι και τοσο δυσκολη(που ελεγαν ολοι οτι ειναι πολυ δυσκολη). βεβαια δεν εχω κατσει ακομα να την μαθω:redface:
το βιβλιο ειναι αρκετα χαλια ομως απο οτι καταλαβα. ηδη απο το 1ο μαθημα μας ειπε ''δεν ισχυει αυτο που λεει εδω, ισχυει αυτο(μπλα μπλα μπλα). σας το λεω για να το καταλαβετε, αλλα εσεις θα το γραφατε ετσι οπως το εχει το βιβλιο.''δηλαδη λαθος:mad: και λεω εγω. εεεδω ειμαστε! αγαπαμε ελληνικο συστημα παιδειας!!:P

Αααα πανέμορφα :P Βέβαια! Το Σύστημα μας, είναι από τα καλύτερα στην Ευρώπη :P Ουδεμία αντίρρηση σε αυτό :P Θέλουν πολλές σφαλιάρες όλοι τους μέσα στο υπουργείο..:mad:

Δεν είναι δύσκολη στο να την μάθεις, μην ανησυχείς καθόλου ;) Ιδίως τα πρώτα είναι αρκετά εύκολα..Μέχρι που φτάσατε στο πρώτο μάθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top