[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
γύρισα μετά από ένα 3ωρο ιστορίας,λογοτεχνίας κι έκθεσης..παίδες,είμαι η μόνη εδώ μέσα που με την ιστορία ενθουσιάστηκε; :inlove: (ελπίζω να μη φάω ντομάτες,ευχαριστώ! :D )..ξεκινήσαμε από το 2ο κεφάλαιο σχετικά με το σύνταγμα,τον όθωνα,τα πολιτικά κόμματα,κτλ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
γύρισα μετά από ένα 3ωρο ιστορίας,λογοτεχνίας κι έκθεσης..παίδες,είμαι η μόνη εδώ μέσα που με την ιστορία ενθουσιάστηκε; :inlove: (ελπίζω να μη φάω ντομάτες,ευχαριστώ! :D )..ξεκινήσαμε από το 2ο κεφάλαιο σχετικά με το σύνταγμα,τον όθωνα,τα πολιτικά κόμματα,κτλ :)
χιχιχι οχι μην ανησυχεις και εμενα μου αρεσει :thumbup:(που γενικα την βαριεμαι αλλα η νεοτερη ειναι ωραια)εμεις ομως ξεκινησαμε απο το κρητικο ζητημα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
γύρισα μετά από ένα 3ωρο ιστορίας,λογοτεχνίας κι έκθεσης..παίδες,είμαι η μόνη εδώ μέσα που με την ιστορία ενθουσιάστηκε; :inlove: (ελπίζω να μη φάω ντομάτες,ευχαριστώ! :D )..ξεκινήσαμε από το 2ο κεφάλαιο σχετικά με το σύνταγμα,τον όθωνα,τα πολιτικά κόμματα,κτλ :)

Δεν ξεκινήσατε με το Αγροτικό; :hmm:

χιχιχι οχι μην ανησυχεις και εμενα μου αρεσει :thumbup:(που γενικα την βαριεμαι αλλα η νεοτερη ειναι ωραια)εμεις ομως ξεκινησαμε απο το κρητικο ζητημα :)

Ούτε εσείς ξεκινήσατε με το Αγροτικό; Περίεργο μου φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ούτε εσείς ξεκινήσατε με το Αγροτικό; Περίεργο μου φαίνεται.
γενικα το αγροτικο δεν ενδεικνυται για να ξεκινησει κανεις...κ εγω περυσι απο κομματα ειχα ξεκινησει, μετα αγροτικο, προσφυγικο, ποντιακο κ τελος κρητικο! ΑΧ..ΩΡΑΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ:redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
γενικα το αγροτικο δεν ενδεικνυται για να ξεκινησει κανεις...κ εγω περυσι απο κομματα ειχα ξεκινησει, μετα αγροτικο, προσφυγικο, ποντιακο κ τελος κρητικο! ΑΧ..ΩΡΑΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ:redface::D

Εγώ ξεκίνησα εχθές με Αγροτικό. Ενδιαφέρον φαίνεται. Αιτίες, συνέπειες, νομοθετική επίλυση ζητημάτων....

Σήμερα έκανα Λογοτεχνία, Έκθεση και Αγγλικά.
Αρχίσαμε, λοιπόν, να κάνουμε ανάλυση του Κρητικού. Στο σημείο που αναφέρεται το: Τρία αστροπελέκια επέσανε, λέει η καθηγήτρια, ότι το Τρία λειτουργεί ως σύμβολο* και πριν προλάβει να ολοκληρώσει, την κοίταξα με νόημα, της έκλεισα το μάτι και αρχίσαμε να γελάμε. :P

*πληροφοριακά, δηλώνει την επιρροή από τα δημοτικά τραγούδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα εχθές με Αγροτικό. Ενδιαφέρον φαίνεται. Αιτίες, συνέπειες, νομοθετική επίλυση ζητημάτων....

Σήμερα έκανα Λογοτεχνία, Έκθεση και Αγγλικά.
Αρχίσαμε, λοιπόν, να κάνουμε ανάλυση του Κρητικού. Στο σημείο που αναφέρεται το: Τρία αστροπελέκια επέσανε, λέει η καθηγήτρια, ότι το Τρία λειτουργεί ως σύμβολο* και πριν προλάβει να ολοκληρώσει, την κοίταξα με νόημα, της έκλεισα το μάτι και αρχίσαμε να γελάμε. :P

*πληροφοριακά, δηλώνει την επιρροή από τα δημοτικά τραγούδια.
αγγλικα? wtf:P ωραιος ο κρητικος αλλα λιγο μεγαλο και καποια στιγμη κουραζει...και οι αναλυσεις καποιες φορες ειναι εξωπραγματικες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
αγγλικα? wtf:P ωραιος ο κρητικος αλλα λιγο μεγαλο και καποια στιγμη κουραζει...και οι αναλυσεις καποιες φορες ειναι εξωπραγματικες:P

Από τον πρώτο στίχο. Τα οκτώ λέει άλφα δηλώνουν την απόσταση! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Από τον πρώτο στίχο. Τα οκτώ λέει άλφα δηλώνουν την απόσταση! :P
χαχαχαχαχα(εκπλησσομαι που τα θυμαμαι 2 μηνες μετα τις πανελληνιες!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Ούτε εσείς ξεκινήσατε με το Αγροτικό; Περίεργο μου φαίνεται.
Ναι διοτι φοβοταν ο καθηγητης για τυχον αλλαγη της υλης και μας ειπε οτι το κρητικο θα ειναι σιγουρα στην υλη, βεβαια η αληθεια ειναι οτι τα περρισοτερα φροντ ξεκινανε με αγροτικο.....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
και εμείς από αγροτικό ξεκινήσαμε, υπάρχει πραγματι περίπτωση να βγει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
και εμείς από αγροτικό ξεκινήσαμε, υπάρχει πραγματι περίπτωση να βγει;
μμμμ.....δεν ξερω :hmm: αλλα για να ξεκινησαν τα περισσοτερα φροντ με το αγροτικο μαλλον θα ειναι,δεν νομιζω να επερναν το ρισκο αν υπηρχε περιπτωση να βγει απο την υλη ,οποτε μην ανησυχεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
μμμμ.....δεν ξερω :hmm: αλλα για να ξεκινησαν τα περισσοτερα φροντ με το αγροτικο μαλλον θα ειναι,δεν νομιζω να επερναν το ρισκο αν υπηρχε περιπτωση να βγει απο την υλη ,οποτε μην ανησυχεις;)

παλι καλά μην τα μαθαίνω χωρις λόγο :D
περίπου πόση ώρα σε παίρνει να μάθεις κάθε μάθημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
χιχιχι οχι μην ανησυχεις και εμενα μου αρεσει :thumbup:(που γενικα την βαριεμαι αλλα η νεοτερη ειναι ωραια)εμεις ομως ξεκινησαμε απο το κρητικο ζητημα :)
ωραία,χαίρομαι που δε θα θεωρηθώ η τρελή του φόρουμ! :laugh:
καλά,φταίει κι η καθηγήτρια που έχω,την καλύτερη εντύπωση αποκόμισα:D
κρητικό εσείς;εμάς μας είπε ότι σχετικά το πιο 'ζόρικο' κεφάλαιο είναι αυτό που κάνουμε και καλύτερα να το τελειώνουμε από τώρα..πάντως πολύ ενδιαφέρον,πραγματικά!για αρχή πάντως είδα με καλό μάτι την ιστορία,όπως και τη λογοτεχνία :) (με γιώργο ιωάννου ξεκινάμε..βεβαια αυτονοητο ειναι οτι προηγουνται οι εισαγωγες!!!

Ούτε εσείς ξεκινήσατε με το Αγροτικό; Περίεργο μου φαίνεται.
νομίζω ο καθένας με ότι τον βολεύει ξεκινάει..:P εσύ με αγροτικό ξεκίνησες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
ωραία,χαίρομαι που δε θα θεωρηθώ η τρελή του φόρουμ! :laugh:
καλά,φταίει κι η καθηγήτρια που έχω,την καλύτερη εντύπωση αποκόμισα:D
κρητικό εσείς;εμάς μας είπε ότι σχετικά το πιο 'ζόρικο' κεφάλαιο είναι αυτό που κάνουμε και καλύτερα να το τελειώνουμε από τώρα..πάντως πολύ ενδιαφέρον,πραγματικά!για αρχή πάντως είδα με καλό μάτι την ιστορία,όπως και τη λογοτεχνία :) (με γιώργο ιωάννου ξεκινάμε..βεβαια αυτονοητο ειναι οτι προηγουνται οι εισαγωγες!!!

εμεις γιατί ξεκινήσαμε με πολυδούρη και χωρίς εισαγωγές? :mad:
και εχω αρχισει να πιστευω οτι λατινικα θα γραψω μόνο την μετάφραση :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilisL2

Νεοφερμένος

Ο vasilisL2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδιά, καλησπέρα.
Στο άγνωστο ο καθηγητής θα μας βάλει στα αφωνόληκτα βαρύτονα α' συζυγίας τεστ. Ξέρετε κάποια ιστοσελίδα με ασκήσεις γραμματικής; Τα ξέρω τα συγκεκριμένα αλλά θέλω να κάνω και άλλη εξάσκηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
εμεις γιατί ξεκινήσαμε με πολυδούρη και χωρίς εισαγωγές? :mad:
και εχω αρχισει να πιστευω οτι λατινικα θα γραψω μόνο την μετάφραση :hmm:

Μη λες μ_λ_κίες ρε! Αρχή είναι ακόμα! Πάλεψε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
εμεις γιατί ξεκινήσαμε με πολυδούρη και χωρίς εισαγωγές? :mad:
και εχω αρχισει να πιστευω οτι λατινικα θα γραψω μόνο την μετάφραση :hmm:
κοίτα,στη λογοτεχνία ειδικά πάλι ο καθένας με ότι θέλει ξεκινάει..
εμεις ολο το καλοκαιρι εισαγωγη θα δουλευουμε σιγουρα οπως μας ειπε ο καθηγητης μας (αφορα ολα τα κειμενα η εισαγωγη και τα μερη που θα κανουμε)..θα ξεκινησουμε με ιωαννου (στου κεμαλ το σπιτι)..
αποκλείεται να μην κανετε εισαγωγη :|
γιατί καλέ έτσι με τα λατινικά,αμαν αυτη η απαισιοδοξια.. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
ενώ σε άγνωστο, ιστορία,βιολογία και από ότι μου είπαν και οι καθηγητες των κειμένων και της έκθεσης, είναι πολύ καλοί αυτή των λατινικών εδώ μου καθεται :mad: την πρώτη βδομάδα σε άλλο τμήμα μου την είχαν αρχαια και ένιωθα πως δεν ήξερα τιποτα, τώρα που την πήρα λατινικά και πάλι το ίδιο νιώθω :(

εσείς την υποτακτική την είχατε κάνει απο πέρσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
ενώ σε άγνωστο, ιστορία,βιολογία και από ότι μου είπαν και οι καθηγητες των κειμένων και της έκθεσης, είναι πολύ καλοί αυτή των λατινικών εδώ μου καθεται :mad: την πρώτη βδομάδα σε άλλο τμήμα μου την είχαν αρχαια και ένιωθα πως δεν ήξερα τιποτα, τώρα που την πήρα λατινικά και πάλι το ίδιο νιώθω :(

εσείς την υποτακτική την είχατε κάνει απο πέρσι?

Κανονικά η υποτακτική είναι στην ύλη της γ' ..αλλά δεν είναι λίγοι οι καθηγητές που την κάνουν στα τέλη της β' ..όπως και μερικοί καθηγητές στα αρχαία κάνουν λίγο στα παιδιά τον πλάγιο λόγο ...εμείς όχι μόνο δεν την αγγίξαμε μετά βίας προλάβαμε να τελειώσουμε το 18 κείμενο! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Εμείς ιστορία ξεκινήσαμε από αγροτικό, μετά κόμματα και μετά παρευξείνιο. Το μικρασιατικό θα το βγάλω μόνος μου τώρα.

Κείμενα αρχίσαμε από τα πεζά, πρώτα Βιζυηνό και μετά Παπαδιαμάντη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top