[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
"Πόσα παιδιά έχει ο Bolzano?? Τουλάχιστον ένα!"

ΧΑΑΧΑΧαχαχαχαΑΧΑΧΑΧαχαχαχΑΑΧΑ ΑΚΟΜΑ ΛΙΩΝΩ χααχχαχαχαΑΧΑΑΧΑΧΑαχαχαΑΧΧΑΑΧ

ναι όμως το ολοκληρωμένο ανέκδοτο είναι....
-πόσα παιδιά έχει ο bolzano??
-τουλάχιστον ένα...
-ναι, αλλά επειδή ζει τη ζωή του μονότονα έχει ένα ακριβώς.........:D:D

όσοι δίνετε φέτος πανελλήνιες(επειδή σίγουρα κοιτάτε αυτό το μήνυμα....like this:worry::hmm::confused:) ελάτε και ξαναδείτε το τον Νοεμβρη...να γελάσετε και εσεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosarkan

Νεοφερμένος

Ο panosarkan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Λοιπόν. Το ΑΕΠΠ έχει πολλή θεωρεία. Το μεγαλύτερο μέρος της θεωρίας εξετάζεται στην αρχή του έτους και προς το τέλος.

Παπαγαλία δεν θέλει παρά ελάχιστη, και αυτή είναι υπόθεση τελευταίων δυο μηνών. Όταν λέω θεωρεία εννοώ θεωρητικές ασκήσεις, μετατροπές, πινακάκια κλπ. Θα καταλάβεις μέσα στη χρονιά τι εννοώ. Εξετάζεται στη θεωρεία αλλά όχι γράφοντας σελίδες κειμένων ή παραγράφων.

Οι πανελλήνιες έχουν ερωτήσεις ανάπτυξης οι οποίες είναι μικρές συνήθως.

Οι ασκήσεις είναι από γελοίες έως απαιτητικές. Όμως η δυσκολία διαφέρει από μαθητή σε μαθητή. Αν έχεις ασχοληθεί με πληροφορική και προγραμματισμό παλιότερα, δεν θα έχεις πρόβλημα. Πολύ σημαντικό εδώ είναι η εξάσκηση, μέσα στην χρονιά πρέπει να λύσεις όσο πιο πολλές και απαιτητικές ασκήσεις μπορείς. Τους τελευταίους μήνες έλυνα ασκήσεις αρκετά μεγαλύτερης δυσκολίας από αυτής των πανελληνίων. Δεν θυμάμαι για παλιότερα, αλλά τα τελευταία δυο χρόνια οι ασκήσεις που πέφτουν τις πανελλήνιες δεν είναι δύσκολες. Αλλά και πάλι αυτό σχετικό...

Μπορώ να παραθέτω μέσα στην χρονιά ασκήσεις για όποιον θέλει, και να λύνω απορίες.

Υ.Γ. Καλά κάνεις και ξεκινάς από Σεπτέμβρη, δεν είναι μάθημα για το καλοκαίρι. Βγαίνει άνετα μέσα στην χρονιά. Διάβασε Φυσική και Μαθηματικά όσο μπορείς τώρα.

Υ.Γ. Θα κάνεις φροντιστήριο-ιδιαίτερο? Αν όχι να ξέρεις πως ένα βοήθημα θα το χρειαστείς σίγουρα. Το βιβλίο δεν έχει ασκήσεις.
Καταρχήν ευχαριστώ για τις πληροφορίες,είμαι σε δίλημμα να κάνω ιδιαίτερο ή φροντιστήριο;Θα κάνω ιδιαίτερο σε μαθηματικά και φυσική πιστεύεις αξίζει να ξοδέψω λεφτά για ιδιαίτερο και στην ΑΕΠΠ; από βοήθημα τι προτείνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καταρχήν ευχαριστώ για τις πληροφορίες,είμαι σε δίλημμα να κάνω ιδιαίτερο ή φροντιστήριο;Θα κάνω ιδιαίτερο σε μαθηματικά και φυσική πιστεύεις αξίζει να ξοδέψω λεφτά για ιδιαίτερο και στην ΑΕΠΠ; από βοήθημα τι προτείνεις;

Αυτό είναι καθαρά δική σου υπόθεση. Όσο από βοήθημα, θα δουλέψετε αυτό που θα κάνει ο καθηγητής σου. Αρκεί να έχει μπόλικες ασκήσεις να λύνει το χέρι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_vi_ra

Νεοφερμένος

Η el_vi_ra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
το κακο ειναι πως τα εχω παρατησει χρονια φαινεται και απο την ηλικια μου και εκανα και αλλαγη κατευθυνσης γιατι αλλα ονειρα ειχα τοτε αλλα τωρα το προβλημα μου ειναι πως δουλευω κιολας και δεν ξερω να φτιαξω σωστο χρονο διαβασματος..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
ναι όμως το ολοκληρωμένο ανέκδοτο είναι....
-πόσα παιδιά έχει ο bolzano??
-τουλάχιστον ένα...
-ναι, αλλά επειδή ζει τη ζωή του μονότονα έχει ένα ακριβώς.........:D:D


όσοι δίνετε φέτος πανελλήνιες(επειδή σίγουρα κοιτάτε αυτό το μήνυμα....like this:worry::hmm::confused:) ελάτε και ξαναδείτε το τον Νοεμβρη...να γελάσετε και εσεις...:P
ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ:rofl::rofl:.....Δεν μπορω να σταματησω να γελαω.....ΧΑΧΑΧΑ:rofl::rofl::rofl::rofl:
Δεν ειχα ακουσει ποτε το ολοκληρο....!!!!!:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Θα φτάσω Αριστοτέλη και θα σου πω! :D

Θα σ'αρέσει! είναι τέλειος και κατα την γνώμη μου έχουν και κάποια χρησιμότητα οσα αναφέρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ane

Νεοφερμένος

Ο ane αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
γαμαατο ηταν!! εχει λιγο Μπραφ στιλ??;)


εγω γελασα με ολα αυτα!:whistle: μηπως να ανησυχησω??:redface::P

Βασικά απλά αντιγράφω τον Mikeuis . Από το https://www.antigrafwtonmikeuis.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ZinaM

Νεοφερμένος

Η Ζήνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Εγώ τελειώνω 27 Ιουλίου :(
Ρε τελικά δεν μ'αρέσει η γ λυκείου :'( :'(

Κι εγώ 27 τελειώνω...Αλλά δε θ'αφήσουμε τα φροντιστήρια να μας χαλάσουν το κέφι! Ένα καλοκαίρι είναι, αν δουλέψουμε φέτος, του χρόνου θα είμαστε ξέγνοιαστοι και ελεύθεροι τέτοια εποχή να διασκεδάζουμε σε κάποιο όμορφο μέρος με φίλους!:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theoremgeek

Νεοφερμένος

Η theoremgeek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
η επιφυλλιδα τι ειναι;;;
Ποτέ δεν θα καταλάβετε απόλυτα... Οι διαφορές της με τα άλλα είδη είναι τόσο λεπτές που θα φτάσετε τελευταία μέρα πριν τις εξετάσεις να αναρωτιέστε τι είναι επιφυλλίδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Προς θεωρητικούς: την εισαγωγή στα αρχαία για να τη μάθετε απ'έξω,διαβάζετε μια πρόταση και την λέτε ή διαβάζετε όλη την παράγραφο πολλές φορές μέχρι να την καταλάβετε και μετά προσπαθείτε να την πείτε απ'έξω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Προς θεωρητικούς: την εισαγωγή στα αρχαία για να τη μάθετε απ'έξω,διαβάζετε μια πρόταση και την λέτε ή διαβάζετε όλη την παράγραφο πολλές φορές μέχρι να την καταλάβετε και μετά προσπαθείτε να την πείτε απ'έξω??

Πχ...πες ότι είμαι στην διαλεκτική μέθοδο του Σωκράτη ..τη διαβάζω τουλάχιστον 3 φορές να την εμπεδώσω,μετά κοιτάω κάποιες ερωτησούλες ---> https://www.study4exams.gr/anc_greek/course/view.php?id=63 ...και τέλος τσεκάρω τον εαυτό μου προσπαθώντας να τα πω απ'έξω ή γράφοντας σ'ενα τετράδιο τις ερωτήσεις για να τις απαντήσω ..(το 2ο βοηθάει περισσότερο) ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Κατερινάκι σ'ευχαριστώ! :)
Ναι,σίγουρα βοηθάνε περισσότερο οι ερωτήσεις... :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_vi_ra

Νεοφερμένος

Η el_vi_ra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Προς θεωρητικούς: την εισαγωγή στα αρχαία για να τη μάθετε απ'έξω,διαβάζετε μια πρόταση και την λέτε ή διαβάζετε όλη την παράγραφο πολλές φορές μέχρι να την καταλάβετε και μετά προσπαθείτε να την πείτε απ'έξω??

εγω διαβαζω παραγραφους οσο μπορω μικροτερες τις χωριζω εγω αναλογα πως με βολευει και τις μαθαινω απ εξω στο τελος προσπαθω να το πω ολο μαζι... τωρα διαβασα οτι σου ειπε η κατερινα και εγω χρησιμοποιω ερωτησεις σχεδον σε ολα τα μαθηματα αλλα αν ειναι μεγαλη η απαντηση παλι τη χωριζω μεχρι να την μαθω απ εξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Μου φαίνεται λίγο παλούκι η παπαγαλία,αλλά δεν πειράζει..έχουμε καιρό μπροστά μας..θα μας μείνουν με το συνεχές διάβασμα & τις επαναλήψεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_vi_ra

Νεοφερμένος

Η el_vi_ra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Μου φαίνεται λίγο παλούκι η παπαγαλία,αλλά δεν πειράζει..έχουμε καιρό μπροστά μας..θα μας μείνουν με το συνεχές διάβασμα & τις επαναλήψεις..


για το μόνο που μπορώ να σε επιβεβαιώσω είναι πως με την επανάληψη σταματάει να είναι παπαγαλία είναι αποστήθιση που δεν ξεχνάς ποτέ το βλέπω σε μένα...στο περίπου τα θυμάμαι αλλά δεν μπορώ να τα πω και αυτολεξεί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
για το μόνο που μπορώ να σε επιβεβαιώσω είναι πως με την επανάληψη σταματάει να είναι παπαγαλία είναι αποστήθιση που δεν ξεχνάς ποτέ το βλέπω σε μένα...στο περίπου τα θυμάμαι αλλά δεν μπορώ να τα πω και αυτολεξεί..

οντως..αμα τα εχετε κατανοησει ειναι πιο ευκολη η αποστηθιση(δε μαρεσει να τη λεω παπαγαλια:P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
για το μόνο που μπορώ να σε επιβεβαιώσω είναι πως με την επανάληψη σταματάει να είναι παπαγαλία είναι αποστήθιση που δεν ξεχνάς ποτέ το βλέπω σε μένα...στο περίπου τα θυμάμαι αλλά δεν μπορώ να τα πω και αυτολεξεί..

αυτολεξει θα μπορεις να τα πεις ολα σε περιπου 8 μηνες απο τωρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Σωστά..αποστήθιση.. :)
Άντε να δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
oλα καλα θα πανε..δεν ειναι τιποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Αυτό θα λέμε κι εμείς του χρόνου όταν τελειώσουμε..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top