Πανελλήνιες από ΤΕΕ

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ε ναι.
Τίποτα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλκίμαχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλκίμαχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Παιδιά μήπως έχουμε κανένα νέο σχετικά με το πότε υποβάλουν μηχανογραφικά οι μαθητές και οι απόφοιτοι των ΕΠΑΛ; Το ξέρω ότι ρωτάω σχετικά νωρίς αλλά όποιος ξέρει κάτι ας κάνει τον κόπο να το γράψει! Ευχαριστώ!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
τον μαρτιο για α ομαδα
τον ιουνιο για την β
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sim...

Νεοφερμένος

Ο sim... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
τα φετινα θεματα πως τα βλεπετε ? ευκολα η δυσκολα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλκίμαχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλκίμαχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
mathitisp ευχαριστώ για την πληροφορία φίλε μου, τουλάχιστον να ξέρω πως να κινηθώ και πότε να ξεκινήσω να τους πρήζω με τηλέφωνα!
Sim... τα θέματα , διαχρονικά στις πανελλήνιες, δεν είναι ούτε εύκολα ούτε και δύσκολα. Αν διαβάσεις σωστά μάλλον θα σου φανούν εξαιρετικά εύκολα... Αν δεν διαβάσεις όπως πρέπει ή θα τα βρεις μπαστούνια τελείως ή απλά θα δυσκολευτείς λίγο παραπάνω... ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sim...

Νεοφερμένος

Ο sim... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
οκκκ....και..ευχαριστωωω... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niki00200

Νεοφερμένος

Η niki00200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
καλησπέρα σας θέλω να θίξω ένα θέμα σχετικά με μια τροποποίηση .το 2010 ήταν η τελευταία χρονιά που οι απόφοιτοι του τεε έδιναν με βάση αυτό. δηλαδή απόφοιτοι πρωινού τεε έδιναν 2 μαθήματα γενικής παιδιάς και ένα μάθημα ειδικότητας ενώ οι απόφοιτοι εσπερινοί τεε έδινα μόνο 2 μαθήματα γενικής παιδιάς η τροποποίηση που έγινε όμως αφορά μόνο τους απόφοιτους των πρωινών τεε και αναφέρει πως οι απόφοιτοι πρωινού εάν επιθυμούν να αλλάξουν ειδικότητα δηλαδή κάποιος από το τομέα οικονομίας και διοίκησης μπορεί να λάβει μέρος στις πανελλαδικές εξετάσεις και να δηλώσει σχόλες από τον τομέα υγείας και προ νιας και να εξεταστεί στο αντίστοιχο μάθημα ειδικότητας . αυτό ισχύει και για την φετινή χρονιά απλά με τα μαθήματα του επαλ δηλαδή από οικ, και διοίκηση για υγείας και προ νιας θα εξεταστεί σε 4 μαθήματα 2 γενικής και 2 ειδικότητας
για απόφοιτους εσπερινού τεε όμως ισχύει οτι ακριβώς ισχύει αντίστοιχα και για τους εσπερινούς των επαλ χωρίς ώμος να έχουν και αυτοί το δικαίωμα αλλαγής ειδικότητας . είμαι απόφοιτη εσπερινού τεε και θέλω και εγώ να συμμετάσχω στης πανελλαδικές του 11 αλλάζοντας την ειδικότητα μου και δε θα με πείραζε καθόλου προκειμένου να μου δοθεί και σε έμενα αλλά και σε άλλους μαθητές η δυνατότητα αυτή να δώσω μαθήματα ειδικότητας.. παρακαλώ όποιον αφορά αυτό το θέμα να κινητοποιηθεί..προσωπικά έχω κάνει κάποιες κινήσεις στέλνοντας επιστολές προς αρμόδιους του υπουργείου και η απάντηση που πήρα (τηλεφωνικος) ήταν πως ενώ συμφωνούν πως είναι άδικο για ένα άτομο δε ξέρουν εάν θα αλλάξουν κάτι..το θέμα έχει δημοσιευτεί και σε εφημερίδα την 21/1/2011.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
μακαρι να ηταν η μονη αδικια για τους αποφοιτους ΤΕΕ,ΤΕΛ κλπ εσπερινων και ημερισιων..αξιζει να αναφερω μια αλλη αδικια που υπαρχει..ενω οι αποφοιτοι ημερισιου ΤΕΕ υποτιθετε πως εχουν τα ιδια δικαιωματα με τους αποφοιτους ΕΠΑΛ Α, ενας αποφοιτος ΤΕΕ ΔΕΝ μπορει να συμμετεχει σε πανελληνιες ΕΠΑΛ Β. ενας αποφοιτος ΕΠΑΛ Α ομως μπορει :P και ειναι πραγματικα τραγικοτατο διοτι περισσοτερο σχετιζονται τα μαθηματα πανελληνιων ΕΠΑΛ Β με του ΤΕΕ παρα του ΓΕΛ (που εχουν δικαιωμα να συμμετεχουν) με του ΤΕΕ. Δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος να γινονται τετοιες αδικιες. Δεν υπαρχει καποιος σκοπος που συμβαινουν ολα αυτα..απλα οι παλιοι αποφοιτοι ΤΕΕ-ΤΕΛ που ενδιαφερονται ακομα για τις πανελληνιες ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου. Ετσι κανεις αρμοδιος δεν ασχολειται.Αν η χωρα μας ηταν λιγο σωστη, τετοιοι νομοι θα αλλαζαν ακομη κι αν ΕΝΑ μονο ατομο παρουσιαζε ενδιαφερον για τις πανελληνιες. Ειναι ΑΔΙΚΟ να μην μπορεις να κυνηγισεις τα ονειρα σου επειδη καποιος αρμοδιος βαριοτανε να ασχολιθει περισσοτερο με το θεμα.

νομιζω πως οι αποφοιτοι ΤΕΕ εσπ εχουν δικαιωμα να συμμετεχουν στις πανελληνιες ΓΕΛ εσπ.απο κει μπορεις να περασεις σε οποια σχολη θες (θελει πολυ διαβασμα βεβαια).καλη επιτυχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niki00200

Νεοφερμένος

Η niki00200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
ναι το ξέρω πως μπορώ να δώσω τα 6 μαθήματα του γενικού λυκείου...αλλά...τι ποσοστό επιτυχίας έχω δουλεύοντας 5 μέρες την εβδομάδα και διαβάζοντας 6 μαθήματα που τα 4 είναι μαθήματα που δεν έχω διδαχτεί? δεν είναι εφικτό να καλύψω ύλη 2 η 3 ετών.. αυτό που θέλω είναι να γνωρίσω άτομα η να έρθουν σε επαφή μαζί μου για να δώσουν βάση στο θέμα.. μέσο έμενα έγινε γνωστό το θέμα και δημοσιεύτηκε στην εφημερίδα και επρόκειτο να κατατεθεί ερώτηση στη βουλή από 4 βουλευτές.. η εφημερίδα όμως θα ήθελε να το κάνει ρεπορτάζ ερχόμενη σε επικοινωνία με μερικούς αποφοίτους χωρίς να δημοσιεύσει ονόματα...εγώ προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσω απλά έτσι επειδή κάποιοι άχρηστοι και απαράδεκτοι κάνουν τέτοιου είδους τροποποίησης χωρίς να σκεφτούν τυχόν αδικίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλκίμαχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλκίμαχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Πολλές οι αδικίες...και κρίμα για αυτούς τους ανθρώπους γιατί πραγματικά αξίζουν.
Παιδιά το μόνο που μπορείτε να κάνετε είναι να οργανωθείτε όλοι οι εσπερινοί που θέλουν να προχωρήσουν στις σπουδές τους και να ζητήσετε να αναγνωριστούν τα δικαιώματα σας γιατί αυτό είναι δικαίωμα σας! Άλλη ιδέα είναι να υπάρξει μία ενιαία φωνή διαμαρτυρίας από όλους όσους είναι απόφοιτοι ΤΕΕ, ΤΕΛ, ΕΠΑΛ κλπ. γιατί πραγματικά οι αδικίες είναι πολλές. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιόν λόγο δεν γίνεται να αλλάξεις ειδικότητα στο εσπερινό! Με ποιο σκεπτικό; Ότι είσαι ''μεγάλος'' και οι πιθανότητες να αλλάξεις απόψεις είναι λίγες;:hmm: Όπως και να έχει τώρα δεν νομίζω να αλλάξει κάτι γιατί είμαστε στην μέση της χρονιάς. Ίσως από του χρόνου.
Με την δουλειά που λες είναι πραγματικά παλούκι αλλά όχι ακατόρθωτο!
Μην ξεχνάς πως αν δεν τρέξει ο άμεσα ενδιαφερόμενος δεν γίνεται τίποτα! Το 2003 με πρωτοβουλία συγκεκριμένης ομάδας παιδιών από ΤΕΕ της Αττικής τα οποία έκαναν τέτοιες κινήσεις διαμαρτυρίας και ασκώντας πίεση με διάφορους τρόπους, μπόρεσαν και τελικά άνοιξε ο δρόμος, τουλάχιστον των Στρατιωτικών Σχολών, για τα παιδιά του ΤΕΕ. Το συγκεκριμένο ΤΕΕ ήταν ημερήσιο αλλά έκανε το 7ωρο μάθημα το απόγευμα γιατί σχεδόν όλοι οι μαθητές δούλευαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niki00200

Νεοφερμένος

Η niki00200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
αυτό ακριβώς θέλω να κάνω .. έχω γράψει σε διάφορα forum αλλά δε βλέπω να υπάρχει ιδιαίτερη κινητοποίηση ..εάν υπάρξει μαζική πίεση θα υπάρξουν και αποτελέσματα.. παρακαλώ ας έρθει σε επικοινωνία μαζί μου οποιος ενδιαφερετε να ξαναδώσει πανελλαδικές αλλάζοντας την ειδικότητα του .. είναι εφικτό !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
εγω παντως με ενα search στο google ειδα οτι το συγκεκριμενο θεμα πηρε μεγαλες διαστασεις.σε παρα πολλα γνωστα blogs γραψανε για το θεμα (και νομιζω και σε μια εφημεριδα..)

ωστοσο δεν νομιζω πως υπαρχει δευτερο και τριτο ατομο απο νυχτερινο ΤΕΕ που να ενδιαφερετε να δωσει..καλο θα ηταν να το ζητησεις σαν χαρη απο παλιους σου συμαθητες-φιλους για να σε βοηθισουν.

επησις οι επσερινοι ΕΠΑΛ δεν εχουν το ιδιο προβλημα? οτι ισχυει σε αυτους ισχυει και σε σας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλκίμαχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλκίμαχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι άσχετο που ωστόσο είναι σχετικό με τις πανελλαδικές των ΕΠΑΛ; Πότε περίπου λέτε να αρχίσουν οι εξετάσεις; Μάιο; ή Ιούνιο; Γιατί από την μία μερικοί μου λένε Μάιο άλλοι μου λένε ότι επειδή τα ΕΠΑΛ δίνουν πρώτα για απολυτήριο θα δώσουν αργότερα. Και εγώ έχω κόψει επαφές με το σχολείο από το 2003 και όταν είσαι έξω από τον χορό η ράδιο αρβύλα πάει σύννεφο...
Εν το μεταξύ, κάτι που νομίζω είναι αρκετά σοβαρό ,δεν υπάρχει ακόμα καμία ανακοίνωση από το υπουργείο για τις ημερομηνίες κατάθεσης μηχανογραφικών και δηλώσεων τόσο για τους ΕΠΑΛ 3ης τάξης όσο και για τους απόφοιτους ΤΕΕ ΤΕΛ κλπ. Πότε περιμένουν να μας πούνε ημερομηνίες τελευταία στιγμή; Το ξέρω ότι το χρονικό περιθώριο είναι σχετικά μεγάλο και πως μπορεί να είμαι λίγο υπερβολικός. Υπάρχουν όμως άτομα τα οποία έχουν ξεκαθαρίσει με τα αφεντικά τους μόνο 5 μέρες άδεια για αυτά τα πράγματα! Δηλαδή μία μέρα για να πας τα χαρτιά σου και άλλες 4 για να δώσεις αργότερα. Αν δεν ξέρεις από νωρίς πότε είναι πως θα κανονίσεις την πορεία σου; :mad:
Άλλο κουλό. Στην ιστοσελίδα του υπουργείου έχει δημοσιοποιημένα για το κοινό 7 τηλέφωνα για ερωτήσεις απορίες κοκ! ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΟΥΝ και αυτό το κάνουν συνέχεια! Όποια μέρα και να πάρεις δεν απαντά κανείς! Αν το σηκώσει κάποιος ''περαστικός'' θα σου πει δεν είμαι αρμόδιος κύριε να σας δώσω ένα τηλέφωνο να πάρετε εκεί. Αν πάρεις εκεί που θα σου δώσει θα σου πουν τα ίδια. Τελικά καταλήγεις να παίρνεις 200 τηλέφωνα όπου κανένας δεν είναι αρμόδιος! Για απάντηση σε e-mail ούτε λόγος! Δεν το συζητάμε καν... Κύριοι των υπουργείων αν δεν έχετε σκοπό να επικοινωνείτε με τους πολίτες για να τους λύσετε τις απορίες ,κάτι που έτσι κι αλλιώς είστε υποχρεωμένοι να κάνετε, τότε ΜΗΝ ΑΝΑΡΤΑΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ στις ιστοσελίδες σας και μην δίνετε κανένα e-mail γιατί χάνουμε τον χρόνο μας με τις χαζομάρες σας! Να μας το πουν ξερά να ξέρουμε και εμείς τι να κάνουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niki00200

Νεοφερμένος

Η niki00200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Κύριοι των υπουργείων αν δεν έχετε σκοπό να επικοινωνείτε με τους πολίτες για να τους λύσετε τις απορίες ,κάτι που έτσι κι αλλιώς είστε υποχρεωμένοι να κάνετε, τότε ΜΗΝ ΑΝΑΡΤΑΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ στις ιστοσελίδες σας και μην δίνετε κανένα e-mail γιατί χάνουμε τον χρόνο μας με τις χαζομάρες σας! Να μας το πουν ξερά να ξέρουμε και εμείς τι να κάνουμε.............αυτο πραγματικα πρεπει να τους το πεις...

ζητα τη κυρια Γιαννοθαναση(ζγραφειο 90 , τηλ 210-344-2688 παρα και αυτο να το χεις (ασχετο..θα δεις ποσα αχρηστα ατομα αποσχολει το βρωμο υπουργειο.....) https://users.sch.gr/gkaripid/paidia/newphonesypepth.pdf και η απαντηση που θα σου δωσει....<δε γνωριζουμε το ποτε ακριβως θα βγουν οι ημερομηνιες..θα αναρτηθουν εγκαιρα......γεια σας > .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλκίμαχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλκίμαχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Νομίζω ότι βρήκα κάτι σχετικά με τις ημερομηνίες κατάθεσης Εδώ λέει ότι θα είναι φέτος ενιαίες για όλους μαζί (ΓΕΛ ΕΠΑΛ ΤΕΕ ΤΕΛ) από τις 10 Φεβρουαρίου!
Όποιος ενδιαφέρεται ας τσεκάρει στο link.

https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...tochhs-ypopshfiwn-panelladikes-exetaseis.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Νομίζω ότι βρήκα κάτι σχετικά με τις ημερομηνίες κατάθεσης Εδώ λέει ότι θα είναι φέτος ενιαίες για όλους μαζί (ΓΕΛ ΕΠΑΛ ΤΕΕ ΤΕΛ) από τις 10 Φεβρουαρίου!
Όποιος ενδιαφέρεται ας τσεκάρει στο link.

https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...tochhs-ypopshfiwn-panelladikes-exetaseis.html
Δεν αναφέρεται σε κατάθεση μηχανογραφικών όμως, ε. Η ημερομηνία είναι για τις δηλώσεις. Τα μηχανογραφικά θα δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλκίμαχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλκίμαχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Είμαι απόφοιτος ΤΕΕ Β' κύκλου και θέλω να ξαναδώσω πανελλήνιες αλλά αυτή την φορά με διαφορετική ειδικότητα.

Σήμερα 10-2-2011 υποτίθεται πως θα άρχιζαν οι δηλώσεις συμμετοχής για τις πανελλήνιες.

Έτσι και εγώ είπα για σήμερα να πάω να κάνω την δήλωση μου, υποψιασμένος από πριν για το δημόσιουπαλληλίστικο ύφάκι και την Ελληναράδικη χαζομάρα με μπόλικες δώσεις κόμπλεξ που πιθανόν να συναντούσα, Θα μου πεις ναι ρε φίλε αλλά εκεί οι άνθρωποι δεν είναι να τους αποπαίρνεις διότι το πολύ το τάκα τάκα κάνει το παιδί......χαζό!
Και για να είμαι δίκαιος με την πάρτη τους αποφάσισα πριν πάω, να τους ενημερώσω με τηλεφώνημα ότι :
1) Σύμφωνα με την ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ- ΕΝΤΟΛΗ, οι δηλώσεις συμμετοχής για της πανελλαδικές θα ξεκινήσουν στις 10! (όχι στις 12 ούτε στις 13 ούτε στις 15...)
2) Πως σύμφωνα με την παράγραφο 3 σελίδα 2 της εγκυκλίου από την διεύθυνση Οργάνωσης (ΣΤΑΝΤΑΡ:whistle:) και Διεξαγωγής Εξετάσεων του υπουργείου παιδείας που εστάλη σε όλα τα σχολεία με τον χαρακτηρισμό ΕΞ. ΕΠΕΙΓΟΝ αναφέρεται ότι μεταξύ άλλων είμαι και εγώ (ως πτυχιούχος ΤΕΕ β' Κύκλου) δικαιούχος συμμετοχής.
3) Επίσης όπως αναφέρεται στην περίπτωση (Α) εδάφιο α' 2η παράγραφος , οι πτυχιούχοι παλαιότερων χρόνων μπορούν να συμμετάσχουν σε διαφορετική ειδικότητα από αυτήν που αποφοίτησαν!
4) Ότι πάω από εκεί να κάνω την δήλωση αφού έτσι είναι και έτσι πρέπει να γίνει και ότι για όλα αυτά πρώτα έχω ενημερωθεί από το υπουργείο (να ναι καλά η κοπέλα που μου τα εξήγησε όλα)

Στο τηλέφωνο ο κύριος διευθυντής (θα τον χαρακτήριζα αλλιώς αλλά δεν μου το επιτρέπω ακόμα) μου είπε βεβαίως να περάσετε.
Έτσι και εγώ πήγα από κει με όλα τα προβλεπόμενα (πτυχίο,δήλωση)
Κοιτάζοντας το πτυχίο μου και την ειδικότητα μου γύρισε με στραβωμένη μούρη και μου είπε: Τι ειδικότητα είναι αυτή; εμείς δεν έχουμε τέτοια! Μου το πέταξε σαν να ήταν κανένα εξώδικο και μου λέει δεν μπορείτε να κάνετε δήλωση αν δεν το επιβεβαιώσω πρώτα. Του λέω sorry αλλά να επιβεβαιώσεις τι ακριβώς; το αυτονόητο; Το πτυχίο μου είναι ξεκάθαρα πτυχίο ημερήσιου ΤΕΕ β΄ Κύκλου και μάλιστα έχω ξαναδώσει εξετάσεις κύριε έξυπνε πέρασα σε σχολή και την τελείωσα! ποιο είναι το πρόβλημα;
Μου απάντησε ότι αυτό δεν θα του το επιβεβαιώσω εγώ (?) και μου είπε να ξαναπάω την Δευτέρα αφού πρώτα τον πάρω τηλέφωνο για να μην ξαναπάω τσάμπα σε περίπτωση που δεν μπορώ. Του είπα ότι αυτά που λέει είναι για γέλια και ότι δεν γνωρίζει (ως όφειλε) που παν τα 4!
Σηκώθηκα και έφυγα για να μην χοντρύνει το σκηνικό γιατί και εγώ δεν φημίζομαι για την υπομονή μου με τέτοια άτομα. Βγαίνοντας έξω ξαναπήρα τηλέφωνο στο υπουργείο όπου οι άνθρωποι μου είπαν ξεκάθαρα πως ο διευθυντής του σχολείου οφείλει επιτόπου να μου κάνει την δήλωση και πως δεν έχει να επιβεβαιωθεί για τίποτα από κανέναν εφόσον η εγκύκλιος του εστάλη, ήταν σαφής, και ήταν υποχρεωμένος να την διαβάσει όλη και να ενημερωθεί!

Ηθικόν δίδαγμα: Μην αφήνεται τα διαδικαστικά τελευταία στιγμή ειδικά αν έχετε πρόβλημα με τον χρόνο. Εγώ πήγα πρώτη μέρα κιόλας και αντιμετώπισα πρόβλημα επειδή κάποιος άνθρωπος με πρόσφατη λοβοτομή κατέχει διευθυντική θέση σε σχολείο! Μην περιμένετε να ενημερωθείτε από τα σχολεία. 80% θα σας πουν ηλιθιότητες και βλακείες! Να ενημερώνεστε μόνο από το υπουργείο και να τους υπενθυμίζετε (what ever) τα όσα προβλέπονται για να τα κάνουν! Οι άνθρωποι δεν την παλεύουν καθόλου λέμε! Μην μασάτε!
Το περιστατικό μου το παραθέτω παραπάνω γιατί παλικάρι σε παρόμοια περίπτωση που συνάντησα σήμερα αποδέχτηκε έτσι εν λευκώ τους ισχυρισμούς του παραπάνω ανθρώπου και άρχισε να πιστεύει ότι δεν μπορεί να δώσει μόνο και μόνο επειδή δεν ξέρει να διαβάζει και να ενημερώνεται! Αν δεν ήμουν εγώ να του τα εξηγήσω πιθανόν για 15 μέρες να κλαιγόταν για τον χαμένο κόπο του και δεν ξέρω γω τι άλλο εξασφαλίζοντας ταυτόχρονα διαζύγιο με τις φετινές εξετάσεις.
ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ ΛΕΜΕ!

Άντε καλή επιτυχία σε όλους σας και καλά νεύρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dj_FeH

Νεοφερμένος

Ο Dj_FeH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Έχω τελειώσει το ΤΕΕ Β' Κύκλου εφαρμοσμένων τεχνών το 2005 και θέλω να δώσω πανελλήνιες φέτος για αστυφυλάκων μόνο. Και όπως γνωρίζω ανήκει στην ομάδα Α' του ΕΠΑΛ. Σωστα? Πρέπει να γραφτώ σε κάποια τάξη ή δίνω πανελλήνιες μόνο? Και πώς γίνεται αυτό? Ευχαριστώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elnionio

Νεοφερμένος

Ο elnionio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
απλα πραγματα πανε στο επαλ της περιοχης σου,και πες τους οτι θες να ξανα δωσεις παννεληνιες και ολα τα υπολοιπα θα σου πουνε αυτη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top