Σημαιοφόροι

Thunder

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής : Ο μαθητής/τρια με το μεγαλύτερο Μέσο Όρο της Β' Λυκείου παίρνει τη σημαία και στις 2 παρελάσεις ή την παίρνει τον Οκτώβρη αλλά για να την ξαναπάρει και το Μάρτιο πρέπει να έχει το μεγαλύτερο Μέσο Όρο στο Α' Τετράμηνο της Γ' Λυκείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
To πρώτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.

Thunder

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ευχαριστώ mostel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Τίποτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Στο σημείο αυτό θα ήθελα να αναφέρω και ποιος είναι σημαιοφόρος στο 1ο Ενιαίο Λύκειο Κιλκίς.mostel: για ποιον χτυπάει η καμπάνα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
By the way, συγχαρητήρια Στέλιο!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Ευχαριστώ Ηλιάννα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nina

Νεοφερμένος

Η nina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
συγχαρητήρια κι από εμένα βρε!!!πάντα επιτυχίες....και με το καλό να περάσεις κι όπου θες του χρόνου!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

debbie+mary

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Θα ήθελα τη βοήθειά σας όποιος και αν γνωρίζει κάτι. Έχω μια κόρη που είναι ΣΤ΄Δημοτικού και πέρυσι πήρε σε όλα τα μαθήματα και σε όλα τα τρίμηνα 10 (καθαρό). Το ίδιο ακριβώς συνέβη και με έναν συμμαθητή της. Μόνο λοιπόν αυτοί οι δύο μαθητές ήταν άριστοι καθόλη τη σχολική χρονιά.:clapup: Ομως ο Διευθυντής ισχυρίζεται ότι πρέπει να μπουν σε κλήρωση μαζί με άλλους 4-5 συμμαθητές τους που είχαν ένα 9 σε κάποιο μάθημα γιατί ο μέσος όρος αυτών βγάζει 10 ( δηλ. 9,8 ). Τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Η εγκύκλιος αναφέρει και το κλασματικό μέρος του Μ.Ο. υπολογίζεται για το θέμα της σημαίας. Πώς πρέπει να ενεργήσω? Ξέρει κανείς? Σας έχει ξανασυμβεί ή έχετε ξανακούσει κάτι ανάλογο? Σας ευχαριστώ πολύ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Παρ'οτι δεν απαντώ άμεσα στο ερώτημά σας, είναι τόσο σημαντικό να μπει στη σημαία (γιατί πρώτη γυμνασίου θα είναι απλά παραστάτης, όχι σημαιοφόρος) η κόρη σας; Θα μπειτε σε μια διαδικασια αντιπαραθεσης η οποια πιθανοτατα να οδηγησει σε αντιπαθειες προς το προσωπο της κορης σας, δε νομιζω πως αξιζει να κανετε σκηνη για κατι τοσο μικρο και πραγματικα ασημαντο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Θα ήθελα τη βοήθειά σας όποιος και αν γνωρίζει κάτι. Έχω μια κόρη που είναι ΣΤ΄Δημοτικού και πέρυσι πήρε σε όλα τα μαθήματα και σε όλα τα τρίμηνα 10 (καθαρό). Το ίδιο ακριβώς συνέβη και με έναν συμμαθητή της. Μόνο λοιπόν αυτοί οι δύο μαθητές ήταν άριστοι καθόλη τη σχολική χρονιά.:clapup: Ομως ο Διευθυντής ισχυρίζεται ότι πρέπει να μπουν σε κλήρωση μαζί με άλλους 4-5 συμμαθητές τους που είχαν ένα 9 σε κάποιο μάθημα γιατί ο μέσος όρος αυτών βγάζει 10 ( δηλ. 9,8 ). Τί γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Η εγκύκλιος αναφέρει και το κλασματικό μέρος του Μ.Ο. υπολογίζεται για το θέμα της σημαίας. Πώς πρέπει να ενεργήσω? Ξέρει κανείς? Σας έχει ξανασυμβεί ή έχετε ξανακούσει κάτι ανάλογο? Σας ευχαριστώ πολύ...:)

+ εγώ στο δημοτικό ειχα τον υψηλοτερο βαθμο (σε ολα τα μαθηματα 10) + παρ'ολα αυτα η σημαια -επειτα απο κληρωση- δωθηκε σε ενα μαθητη που ειχε +8+9 στον ελεγχο...
Δεν γνωριζω αν γινεται κατι...Σε εμας παντως ετσι το ειχαν αφησει αν και ειναι λιγο αδικο! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fan(aticos) fan

Νεοφερμένος

Ο fan(aticos) fan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
σε εμάς όσοι είχαν καθαρό 10 έμπαιναν στην κλήρωση για σημαιοφόρος και όσοι είχαν 9,7-9,8-9,9 στην κλήρωση για παραστάτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Σε εμάς είχαμε πολλούς μαθητές με καθαρό βαθμό 10,οπότε όταν πήγαμε ΣΤ' δημοτικού κάναμε κλήρωση μεταξύ μας (ο 1ος της κλήρωσης μπήκε σημαιοφόρος,οι επόμενοι 5 παραστάτες και ο τελευταίος κατάθεση στεφάνου).

Καταλαβαίνω ότι θέλετε να καμαρώσετε την κόρη σας στην σημαία,αλλά βρίσκομαι και εγώ σε μία ενδιάμεση θέση,όπως η Αλεξάνδρα.Δηλαδή,είναι τιμή ένα παιδί να κρατάει την σημαία του σχολείου του στην παρέλαση,αλλά ακόμα και αν δεν βγει στην κλήρωση,δεν πειράζει.Είναι πολύ μικρής βαρύτητας-κατά την γνώμη μου πάντα-ένα τέτοιο θέμα ώστε να δημιουργηθούν αντιπαραθέσεις μεταξύ παιδιών,γονέων και διευθυντή.Όσον αφορά αυτό που σας είπε ο διευθυντής,όντως έτσι γίνεται..

Αυτά από εμένα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ημουν σημαιοφορος στην εκτη δημοτικου, γιατι ημουν η μονη με καθαρο 10 στη ταξη μου, υπηρχαν δυο κοπελες με 9,9 και ενα αγορι με 9,8 αλλα δεν εγινε κληρωση. αν γινοταν η μαμα μου θα εσπαγε το γραφειο του διευθυντη βασικα. :P

στο αλλο τμημα απο το δικο μου, εγινε κληρωση παρολο που υπηρχε και ενα παιδι με 9,8. ειχε γινει φασαρια θυμαμαι με εκεινο το τμημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Σε εμάς ο Γυμναστής (ο δάσκαλος μας έβαζε στους μισούς όλους 10) είχε βάλει σε όλους 9 εκτός από έναν που του είχε βάλει 10 (που ήταν γιος ενός δασκάλου). Πήρε τη σημαία χωρίς κλήρωση. Είχε φάει τόσο δούλεμα και ειρωνικά χειροκροτήματα στις πρόβες που (προς τιμή του) τελικά ζήτησε από το διευθυντή να μην πάρει τη σημαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Sorry τωρα καταλαβα πως μπηκε εκτη ταξη, νομιζα πως εμπαινε α' γυμνασιου. Μμμμ, σιγα, κι εγω ημουν η μονη με ολα 10 και οι αλλοι ειχαν και 9 και λογω κληρωσης εχασα τη σημαια. Δεν με ειδα να μου εμεινε τραυμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Σε εμάς εγώ τα είχα όλα 10 και μία άλλη κοπέλα είχε ένα 9 και τον Οκτώβριο την είχα εγώ ενώ το Μάρτιο η άλλη κοπέλα.
Γενικά όμως συμφωνώ με την Αλεξάνδρα, δε χρειάζεται να δημιουργηθεί ένταση παρόλο που είναι άδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panabarbes

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
ημουν σημαιοφορος στην εκτη δημοτικου, γιατι ημουν η μονη με καθαρο 10 στη ταξη μου, υπηρχαν δυο κοπελες με 9,9 και ενα αγορι με 9,8 αλλα δεν εγινε κληρωση. αν γινοταν η μαμα μου θα εσπαγε το γραφειο του διευθυντη βασικα. :P

στο αλλο τμημα απο το δικο μου, εγινε κληρωση παρολο που υπηρχε και ενα παιδι με 9,8. ειχε γινει φασαρια θυμαμαι με εκεινο το τμημα.

Κάτι τέτοια κάνουν κάποιοι γονείς και δίνουν λάθος παράδειγμα στα παιδιά τους..
Μαμάδες (κυρίως) αλλά και μπαμπάδες αγωνιούν να δουν το παιδί τους να βγάζει καλό βαθμό για να πάρει την σημαία τώρα,το απουσιολόγιο αύριο κ.ο.κ.
Ουσιαστικά χάνεται όλο το νόημα του σχολείου,όπου τα παιδιά βάζουν σκοπό να βγάλουν 20 και να γίνουν απουσιολόγοι και σημαιοφόροι..:(

ΥΓ:Ό,τι είπα χωρίς παρεξήγηση στο πρόσωπο του δημιουργού του θέματος και στην λοβ ειντζελ :)
ΥΓ2:Σόρρυ για το οφτοπικ :sorry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top