Πρόθεση ψήφου 2008-2009

Τι θα ψηφίζατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 3)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άλλο κόμμα

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 33.3%
  • ΔΞ / ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ntinost

Νεοφερμένος

Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Σίγουρα θα ψήφιζα ΝΔ.Γενικότερα με αντιπροσωπεύει ο φιλελευθερισμός και πιστεύω πως τα τελευταία 5 χρόνια έχουν γίνει τεράστια άλματα προόδου σε σχέση με τα χρόνια διακυβέρνησης του ΠΑΣΟΚ που όχι μόνο δεν ωφέλησαν τον ελληνικό λαό αλλά έπληξαν σοβαρά την εικόνα της χώρας μας στο εξωτερικό και στην Ε.Ε. Εύχομαι τουλάχιστον ο ελληνικός λαός να συνειδητοποιήσει όλα τα παραπάνω και να πράξει ανάλογα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Αυρά είναι ποσοστά για τις Ευρωεκλογές νομίζω. Ίσως θα ΄πρεπε να μηδενιστούν και να αρχίσουν από σήμερα καινούργια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Σίγουρα θα ψήφιζα ΝΔ.Γενικότερα με αντιπροσωπεύει ο φιλελευθερισμός και πιστεύω πως τα τελευταία 5 χρόνια έχουν γίνει τεράστια άλματα προόδου σε σχέση με τα χρόνια διακυβέρνησης του ΠΑΣΟΚ που όχι μόνο δεν ωφέλησαν τον ελληνικό λαό αλλά έπληξαν σοβαρά την εικόνα της χώρας μας στο εξωτερικό και στην Ε.Ε. Εύχομαι τουλάχιστον ο ελληνικός λαός να συνειδητοποιήσει όλα τα παραπάνω και να πράξει ανάλογα...

Νομίζω ότι σε ταϊζουν και σένα κουτόχορτο. Μήπως θυμάσαι τί είχε κάνει το ΠΑΣΟΚ όταν ήταν εξουσία και τί έκανε η Ν.Δ; Μην ακούς τί σου λένε οι άλλοι, διαμόρφωσε τις δικές σου γνώμες και απόψεις. Και αμφιβάλλω αν ξέρεις τί σημαίνει φιλελευθερισμός και σοσιαλισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinost

Νεοφερμένος

Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Βεβαίως και ξέρω τι σημαίνει φιλελευθερισμός και τι σοσιαλισμός και προτιμώ τον φιλελευθερισμό (φιλελευθερισμός=φιλώ(αγαπώ)+ελευθερία δηλ. η τάση, το ρεύμα, το σύστημα που έχει ως στόχο την ελευθερία του ατόμου σε κάθε τομέα της ζωής του και αυτό ακριβώς πρεσβεύει η ΝΔ και αυτό ακριβώς πράττει.)Το ΠΑΣΟΚ αντίθετα με κάθε του πράξη προσπαθεί να καταστρέψει την χώρα έχοντας την εισάγει σε ένα καταστροφικό προεκλογικό κλίμα εδώ και 2 χρόνια.Υπευθυνότητα μεγάλη, τι να πω.
Αγαπητέ EVRIS και δικιά μου προσωπικότητα έχω ώστε να διαλέξω τι με αντιπροσωπεύει και σε παρακαλώ να μειώσεις τους τόνους γιατί δεν θα καταφέρεις (όσο και να το θες) να με εξοργίσεις. Έχω γαιδουρινή υπομονή...
Όσο για την κατάσταση της χώρας, μιλούν ξεκάθαρα οι αριθμοί μέσα σε μια μεγάλη κρίση που έχει οδηγήσει σε καταστροφή πολλές απο τις πιο δυνατές οικονομίες του κόσμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Για πες μου τί κάνει η ΝΔ για τις αξίες που πρεσβεύει και τί κάνει το ΠΑΣΟΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinost

Νεοφερμένος

Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Να θυμήσω τα τεράστια σκάνδαλα του ΠΑΣΟΚ που έχουν αφήσει εποχή?
Η ΝΔ συνεχώς βρίσκεται δίπλα στον πολίτη και με πολιτικές εφαρμόσιμες και όχι τρελά όνειρα(βλέπε ΠΑΣΟΚ) αντιμετωπίζει με υπευθυνότητα τις συνέπειες της μεγάλης παγκόσμιας κρίσης.
Μάλιστα βλέποντας μια απο τις προηγούμενες μέρες το δελτίο ειδήσεων του MEGΑ(όπου όλοι οι δημοσιογράφοι είναι γνωστό πως είναι υπέρ του ΠΑΣΟΚ) άκουσα τα ακόλουθα:
Η Αποστολάκη έλεγε πως το ΠΑΣΟΚ έχει σχέδιο και θα αντιμετωπίσει την κρίση χωρίς καμία δυσάρεστη τροπολογία για το λαό και Καψής ειρωνικά της είπε: πάντως το πασοκ θα είναι η μοναδική κυβέρνηση διεθνώς που θα αντιμετωπίσει την κρίση χωρίς να γίνει καθόλου δυσάρεστη και πως θα πρέπει να αποτελέσει πρότυπο για όλες τις κυβερνήσεις. ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Όσα υπόσχεται το πασοκ δεν είναι εφαρμόσιμα.
Η υπευθυνότητα του πρωθυπουργού αποδεικνύεται από το χθεσινό διάγγελμά του όπου είπε την αλήθεια κατάματα στον ελληνικό λαό και από την κήρυξη εκλογών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Σε άλλη χώρα ζω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Λοιπόν φίλε... Πρώτον, διαγγέλματα κάνει μόνο ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας. Αυτό που έκανε ο Καραμανλής είναι δήλωση. Και για ποια αλήθεια μου λες ότι είπε; Νομίζω κοροϊδεύεις τον εαυτό σου. Είπε ότι κάνει πρόωρες εκλογές γιατί δεν αντέχει την προεκλογική περίοδο που επιβάλει το ΠΑΣΟΚ, και ζητά την ψήφο μας για να κάνει το έργο του. Ποιό έργο;;; Είχε 5 χρόνια να το κάνει. Του δώσαμε την ευκαιρία το 2004 και μετά ξανά το 2007! Τα ίδια πράγματα έλεγε αν θυμάσαι μικρέ μου φίλε. Τρως κουτόχορτο... μπεεεεεεε. Όλοι κοροϊδεύουν τον Παπανδρέου ότι δεν ξέρει να μιλάει! Και τον Καραμανλή που ξέρει να μιλάει, τον είδαμε και αυτόν! Να τα λέει ωραία ξέρει, να τα κάνει δεν ξέρει.

Υ.Γ.Το παπαγαλάκι στο μέγκα του Καραμανλή που λέγεται Πρετεντέρης το ξέρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Σε άλλη χώρα ζω;
Μάλλον. Ορισμός του ρήματος βαυκαλίζομαι όσα λέγονται εδώ μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Να θυμήσω τα τεράστια σκάνδαλα του ΠΑΣΟΚ που έχουν αφήσει εποχή?
Η ΝΔ συνεχώς βρίσκεται δίπλα στον πολίτη και με πολιτικές εφαρμόσιμες και όχι τρελά όνειρα(βλέπε ΠΑΣΟΚ) αντιμετωπίζει με υπευθυνότητα τις συνέπειες της μεγάλης παγκόσμιας κρίσης.
Μάλιστα βλέποντας μια απο τις προηγούμενες μέρες το δελτίο ειδήσεων του MEGΑ(όπου όλοι οι δημοσιογράφοι είναι γνωστό πως είναι υπέρ του ΠΑΣΟΚ) άκουσα τα ακόλουθα:
Η Αποστολάκη έλεγε πως το ΠΑΣΟΚ έχει σχέδιο και θα αντιμετωπίσει την κρίση χωρίς καμία δυσάρεστη τροπολογία για το λαό και Καψής ειρωνικά της είπε: πάντως το πασοκ θα είναι η μοναδική κυβέρνηση διεθνώς που θα αντιμετωπίσει την κρίση χωρίς να γίνει καθόλου δυσάρεστη και πως θα πρέπει να αποτελέσει πρότυπο για όλες τις κυβερνήσεις. ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Όσα υπόσχεται το πασοκ δεν είναι εφαρμόσιμα.
Η υπευθυνότητα του πρωθυπουργού αποδεικνύεται από το χθεσινό διάγγελμά του όπου είπε την αλήθεια κατάματα στον ελληνικό λαό και από την κήρυξη εκλογών.

αυτο που ξερω ειναι οτι μεχρι και στο θεμα της απασχολησης, η ΝΔ εδωσε καποια χρηματα για το ανοιγμα επιχειρησεων σε ανεργους, που ηταν καταδικασμενες να κλεισουν. ξαφνικα ανοιξαν απειρα καταστηματα με ρουχα, που οσο να'ναι δεν τα βασταει, ουτε τα χρειαζεται η αγορα. ωραιος τροπος να
μειωσεις, πλασματικα, την ανεργεια, και ταυτοχρονα να στηριξεις τους μεγαλοκαρχαριες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Βεβαίως και ξέρω τι σημαίνει φιλελευθερισμός και τι σοσιαλισμός και προτιμώ τον φιλελευθερισμό (φιλελευθερισμός=φιλώ(αγαπώ)+ελευθερία δηλ. η τάση, το ρεύμα, το σύστημα που έχει ως στόχο την ελευθερία του ατόμου σε κάθε τομέα της ζωής του και αυτό ακριβώς πρεσβεύει η ΝΔ και αυτό ακριβώς πράττει.)Το ΠΑΣΟΚ αντίθετα με κάθε του πράξη προσπαθεί να καταστρέψει την χώρα έχοντας την εισάγει σε ένα καταστροφικό προεκλογικό κλίμα εδώ και 2 χρόνια.Υπευθυνότητα μεγάλη, τι να πω.
Αγαπητέ EVRIS και δικιά μου προσωπικότητα έχω ώστε να διαλέξω τι με αντιπροσωπεύει και σε παρακαλώ να μειώσεις τους τόνους γιατί δεν θα καταφέρεις (όσο και να το θες) να με εξοργίσεις. Έχω γαιδουρινή υπομονή...
Όσο για την κατάσταση της χώρας, μιλούν ξεκάθαρα οι αριθμοί μέσα σε μια μεγάλη κρίση που έχει οδηγήσει σε καταστροφή πολλές απο τις πιο δυνατές οικονομίες του κόσμου.

Γαϊδουρινό μυαλό έχεις, όχι υπομονή.

Δεν με ενδιαφέρει ποιος κλέβει λιγότερο ή ποιος ξεπουλάει την χώρα τούτη περισσότερο. Με ενδιαφέρει πρώτα απ'όλα η αλήθεια. Κανένας δεν έχει τα @@ να παραδεχτεί ευθέως και όχι πλαγίως ότι "ΝΑΙ, κλέψαμε τόσα κονδύλια", "ΝΑΙ, χαρίζουμε την ελληνική γη στους ξένους και στους καρχαρίες (αφού την κάψουμε πρώτα)", "ΝΑΙ, πήραμε μίζες" κλπ, παρά το μόνο που ξέρουν είναι λασπολογίες μεταξύ τους και ασύστολα ψεύδη, τα οποία κάθε φορά που τα ακούω μου προκαλούν νευρικό γέλιο ταυτόχρονα με απορία για το πώς τα ξεστομίζουν χωρίς να γελάνε οι ίδιοι. Το κάνουν όμως γιατί υπάρχουν ανίδεοι σαν εσένα που τους πιστεύουν. Γιατί εσύ δεν βλέπεις τι κομπίνες γίνονται και τι παιχνίδια παίζονται από πίσω παρά μόνο ό,τι σου πλασάρουν στην tv. Εγώ όμως τυγχάνει να έχω γνωστούς που τα έχουν ζήσει από μέσα και ξέρουν κάτι παραπάνω από σένα και από τα παπαγαλάκια τους δημοσιογράφους.

Αλλά δεν χρειάζεται να έχεις κάποιον γνωστό να σ'τα πει. Τα ματάκια σου άνοιξε αγόρι μου. Τα ματάκια σου. Πάνε κάνε μια βόλτα στην Ομόνοια λοιπόν, αφού είσαι τόσο ικανοποιημένος από αυτές τις πολιτικές. Πάνε κάνε βόλτα στο κέντρο της πρωτεύουσας της φιλελεύθερης ετούτης χώρας με τις αλματώδεις προόδους (βραδάκι κατά προτίμηση για να είναι ρομαντικά :inlove:) και αυτά που θα δεις θα αντικατοπτρίζουν στο έπακρο την εικόνα του (ανύπαρκτου) κράτους.
Αν φοβάσαι όμως, κάνε μια βόλτα σε καμιά στατιστική υπηρεσία να μάθεις πόσοι ζουν κάτω από τα όρια της φτώχειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top