Piercing

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Δεν ακουγεται ασχημο!Να ρωτησω οτν λες καραφλα εννοεις τελειως ξυρισμενο(γλομπος που λεμε) η τυπου χρισαυγιτη? :redface:

το τελειος ξυρισμένο ειναι τύπου Χρυσαυγητη ,ουσιαστικά λες δυο φορές το ίδιο πραμα :D , ....οχι τοσο κοντό αλλα ναι θα ειναι κάρτα κοντό :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κούκου-Βάγια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κούκου-Βάγια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 275 μηνύματα.
το τελειος ξυρισμένο ειναι τύπου Χρυσαυγητη ,ουσιαστικά λες δυο φορές το ίδιο πραμα :D , ....οχι τοσο κοντό αλλα ναι θα ειναι κάρτα κοντό :D
Εγω καραφλα λεω το 1ο και ξυρισμενο τυπου χρυσαυγιτη λεω το 2ο..Btw καταλαβα τι περιπου θα κανεις,ενδιαφερον ειναι,θα δειχνει ωραιο και με τους κρικους ειδικα αν υποστηριζεις αυτο το στυλακι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Εγω καραφλα λεω το 1ο και ξυρισμενο τυπου χρυσαυγιτη λεω το 2ο..Btw καταλαβα τι περιπου θα κανεις,ενδιαφερον ειναι,θα δειχνει ωραιο και με τους κρικους ειδικα αν υποστηριζεις αυτο το στυλακι!

https://gazettereview.com/2015/12/happened-eminem-now-2016-update/ αυτο , καμία σχέση με τους καραγκιόζηδες απο πανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VillyT

Νεοφερμένος

Η VillyT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φροντίδα Piercing. Ξέρει κανείς τίποτα; Έκανα τρύπα ψηλά στο αυτί σήμερα και οι μόνες οδηγίες που πήρα ήταν να μην το πειράζω και να μην κοιμάμαι επάνω του. Ρώτησα για το κλασικό στριφογύρισμα που ξέρουμε όλοι και η απάντηση ήταν ότι αυτό έχει ξεπεραστεί. Δεν πονάει, πέρασε και το κοκκίνισμα/πρήξιμο και όλα καλά είναι. Αλλά ξέρει κανείς τίποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Φροντίδα Piercing. Ξέρει κανείς τίποτα; Έκανα τρύπα ψηλά στο αυτί σήμερα και οι μόνες οδηγίες που πήρα ήταν να μην το πειράζω και να μην κοιμάμαι επάνω του. Ρώτησα για το κλασικό στριφογύρισμα που ξέρουμε όλοι και η απάντηση ήταν ότι αυτό έχει ξεπεραστεί. Δεν πονάει, πέρασε και το κοκκίνισμα/πρήξιμο και όλα καλά είναι. Αλλά ξέρει κανείς τίποτα?

Όταν έκανα εγώ piercing ( σε άλλο σημείο αλλά δεν νομίζω να έχει σημασία) μου'χαν πει να πάρω ορό από φαρμακείο και απλά να τον ρίχνω πάνω στο piercing/ πάνω σε μπατονέτα και να καθαρίζω την περιοχή αυτή. Την ίδια δουλειά κάνει και το αλατόνερο, με μη ιωδιούχο αλάτι κατά προτίμηση.
Καλού-κακού, ρώτα και τον piercer όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VillyT

Νεοφερμένος

Η VillyT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Την piercer την ρώτησα όταν έκανα την τρύπα αλλά μου φάνηκε λίγο "φτωχή" η απάντηση (αυτή που έγραψα ήδη επάνω) οπότε είπα να πάρω γνώμες κι από δω. 8 η ώρα κλείσανε τα φαρμακεία, θα δω αύριο, αλλά όταν λες αλατόνερο, το εννοείς όπως κάνουμε πλύσεις στην μύτη/στόμα κλπ? Λίγο βραστό νερό και μέσα διαλύω το αλάτι? Τι καθαρίζω με αυτό? Το σκουλαρικάκι ή την τρύπα την ίδια? Το σκουλαρίκι το αφήνω μέσα ή το ξεκουμπώνω και το βγάζω?

Τελευταία φορά που έκανα τρύπες ήταν οι κλασσικές του λοβού και ήταν πριν χρόνια. Το μόνο που θυμάμαι είναι το στριφογύρισμα του σκουλαρικιού και το πλύσιμο με οινόπνευμα μετά το λούσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Την piercer την ρώτησα όταν έκανα την τρύπα αλλά μου φάνηκε λίγο "φτωχή" η απάντηση (αυτή που έγραψα ήδη επάνω) οπότε είπα να πάρω γνώμες κι από δω. 8 η ώρα κλείσανε τα φαρμακεία, θα δω αύριο, αλλά όταν λες αλατόνερο, το εννοείς όπως κάνουμε πλύσεις στην μύτη/στόμα κλπ? Λίγο βραστό νερό και μέσα διαλύω το αλάτι? Τι καθαρίζω με αυτό? Το σκουλαρικάκι ή την τρύπα την ίδια? Το σκουλαρίκι το αφήνω μέσα ή το ξεκουμπώνω και το βγάζω?

Τελευταία φορά που έκανα τρύπες ήταν οι κλασσικές του λοβού και ήταν πριν χρόνια. Το μόνο που θυμάμαι είναι το στριφογύρισμα του σκουλαρικιού και το πλύσιμο με οινόπνευμα μετά το λούσιμο.

Χλιαρό προς ζεστό νερό και διαλύεις το αλάτι, όπως είπες. Αν κρίνω από αυτά που είπε σε εμένα, το σκουλαρίκι δεν πρέπει να το βγάλεις για κανένα λόγο μέχρι να τελείωσει το healing process. Καθαρίζεις τo σκουλαρίκι και την περιοχή γύρω από το piercing, ούτως ώστε σε περίπτωση που κουνηθεί, να μην υπάρξει κάποια μόλυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VillyT

Νεοφερμένος

Η VillyT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώ ultraviolence θα κάνω αυτό με το αλατόνερο. Μπροστά στο σκουλαρίκι και πίσω στο κούμπωμα υποθέτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pospa

Νεοφερμένος

Ο Pospa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ποσα εχετε και που?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ποσα εχετε και που?

Πλέον 2+1 στο αυτί (ετοιμάζομαι για άλλες 3 - άνοιγμα της μιας και 2 νέες) και septum. Σκέφτομαι και labret, αλλά μάλλον δεν θα το κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
2+1 ανοιχτα στο αυτι, με τρυπες που ειχα παλια ανοικτες πανε στο 3+2, ενω σκεφτομαι ενα λαμπρετακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Είχα σέπτουμ, γλώσσα , λαμπρέτ, στη μύτη και δύο στα χείλια. Τώρα έχω 2+1 στα αυτιά :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Σκεφτόμουν και bridge αλλά μου'χουν πει ότι πονάει κι είμαι λίγο (πολύ) διστακτικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Σκεφτόμουν και bridge αλλά μου'χουν πει ότι πονάει κι είμαι λίγο (πολύ) διστακτικός.

Πολύ ιδιαίτερο το συγκεκριμένο (όπως και το monroe με το medusa κατ'εμέ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Πολύ ιδιαίτερο το συγκεκριμένο (όπως και το monroe με το medusa κατ'εμέ).

Είναι όντως. Το σκεφτόμουν σε κάτι διακριτικό, όσο γίνεται δηλαδή. Δες εδώ πχ. Κάτι όχι πολύ μεγάλο και με σχετικά μικρά κουμπώματα.
Αλλά επειδή είμαι χέστης, λογικά θα αρκεστώ σε κανα helix.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KamilGR

Νεοφερμένος

Ο KamilGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Υπαρχουν αλλα αγορια με τρυπα στην μυτη εδω; Εγω εχω μυτη και 1+1 στους λοβους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Υπαρχουν αλλα αγορια με τρυπα στην μυτη εδω; Εγω εχω μυτη και 1+1 στους λοβους

Ναι, και πολλά παραπάνω στον έξω κόσμο :P

Είναι όντως. Το σκεφτόμουν σε κάτι διακριτικό, όσο γίνεται δηλαδή. Δες εδώ πχ. Κάτι όχι πολύ μεγάλο και με σχετικά μικρά κουμπώματα.
Αλλά επειδή είμαι χέστης, λογικά θα αρκεστώ σε κανα helix.

Αυτό είναι διακριτικό και όμορφο. Γίνεται στο δέρμα και όχι στο κόκαλο, έτσι; :P

Helix λέω να κάνω κι εγώ! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
εχω παραγγειλει ενα κρικακι να μου το φτιαξουν στο εραγαστηριο , επειδη ετσι οπως το ειδα το εργαστηριο δε φανηκε να εχει πολυ μεγαλες διαφορες σε σχεση με ενα μηχανουργειο[οσον αφορα την καθαριοτηττα χωρου ] , μπορει να μ πει κανεις πως να καθαρισω καλα το κρικακι πριν το βαλω στ αυτι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top