Δουλειά για φοιτητές

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου μη πας ειδικά αν μιλάμε για 8ωρη δουλειά. Αν χρωστάς πολλά μαθήματα προτεραιότητα έχει η σχολή. Επίσης από την μια λες λες ότι ο μισθός που σου προσφέρεται είναι καλός για κάποιο νεοεισερχόμενο στην αγορά εργασίας από την άλλη φοβάσαι μη μείνεις ανασφάλιστη. Συνεπώς πρόταση που δεν σου προσφέρει ασφάλιση δεν είναι καλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου μη πας ειδικά αν μιλάμε για 8ωρη δουλειά. Αν χρωστάς πολλά μαθήματα προτεραιότητα έχει η σχολή. Επίσης από την μια λες λες ότι ο μισθός που σου προσφέρεται είναι καλός για κάποιο νεοεισερχόμενο στην αγορά εργασίας από την άλλη φοβάσαι μη μείνεις ανασφάλιστη. Συνεπώς πρόταση που δεν σου προσφέρει ασφάλιση δεν είναι καλή.
αρχικα δεν χρωσταω κανενα μαθημα οποτε η σχολη δε με αγχωνει, δευτερον αυτοι προσφερουν ασφαλιση, το μετα την δουλεια φοβομουν εγω, αλλα αφου δεν θα εχω προβλημα αποφασισα να παω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Ορμώμενος από σχετικό ερώτημα μέλους προς εμένα, να προτείνω επίσης στους άνδρες (αλλά και γυναίκες) που έχουν έστω μέτρια φυσική κατάσταση και κιλά, τους αρέσει το ποδόσφαιρο και ψάχνουν ένα καλό extraδάκι να κυνηγήσουν την προοπτική να γίνουν διαιτητές ποδοσφαίρου!
Όλες οι Ε.Π.Σ. (Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων) ανά την Ελλάδα έχουν σχολή διαιτησίας...στην Ε.Π.Σ. Σερρών που είχα πάει εγώ όταν ήμουν φοιτητής ήταν 3 μήνες απογευματινά μαθήματα (δωρεάν), δώσαμε εξετάσεις (πανεύκολες) και μας ονόμασαν διαιτητές Γ' Ερασιτεχνικής (η χαμηλότερη κατηγορία σ' εκείνη την Ένωση τότε)...
Σ' εκείνη την κατηγορία εκείνη τη χρονιά έπαιρναν ανά παιχνίδι 30€ οι διαιτητές και 20€ οι επόπτες γραμμών (δεν είχαν όλα τα γήπεδα) και ο 4ος (δεν υπήρχε σχεδόν ποτέ:P)...οπότε αν κάνει κανείς π.χ. 4 παιχνίδια το μήνα στη Γ' παντελονιάζει 120€ "μαύρα" για 8 ώρες δουλειάς...όχι κι άσχημα!
Κι εννοείται ότι όσο ανεβαίνει κανείς κατηγορίες αυξάνονται και τα λεφτά!
Που ξέρετε, μπορεί μια μέρα να φτάσετε να γίνετε και "διεθνείς" και να σας χώνει ο χοντρός χιλιάρικα στην τσέπη για να βγάλετε καμιά ανύπαρκτη κόκκινη ή κάνα πέναλτι ουρακοτάγκο!:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Παιδια,δεν ξερω αν ειμαι εκτος τοπικ, αλλα προσφατα επιασα δουλεια σε ενα ξενοδοχειο ως σερβιτορος ,εχω εναν μετρ αστα να παει οτι νανε και θελω να ρωτησω εσεις αν εχετε ξαναδουλεψει σε ξενοδοχειο ,τα παγωτα που ειναι στο ψυγειακη, στο μπουφε ποιος τα κοιταει (να τα αλλαζει οταν τελειωνουν) ο σερβιτορος οι αυτοι που ασχολουνται με το μπουφε και τη κουζινα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 719211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια,δεν ξερω αν ειμαι εκτος τοπικ, αλλα προσφατα επιασα δουλεια σε ενα ξενοδοχειο ως σερβιτορος ,εχω εναν μετρ αστα να παει οτι νανε και θελω να ρωτησω εσεις αν εχετε ξαναδουλεψει σε ξενοδοχειο ,τα παγωτα που ειναι στο ψυγειακη, στο μπουφε ποιος τα κοιταει (να τα αλλαζει οταν τελειωνουν) ο σερβιτορος οι αυτοι που ασχολουνται με το μπουφε και τη κουζινα???


Βγάζει το κόμπλεξ του πάνω σου. Δεν είναι δουλειά σου να ασχολησε με την κουζίνα αλλα είσαι νέο και θέλουν να σε ψαρωσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αυτά είναι καλύτερο να τα ρωτήσεις εκεί στους υπεύθυνους και όχι σε ένα forum! :P

Γενικά αρκετά νέα άτομα πηγαίνουν για σεζόν σε νησιά το καλοκαίρι.
Αλλά υπάρχει τεράστια εκμετάλλευση και προχειροδουλειά.

Ένας φίλος μου μου είχε στείλει μήνυμα τις προάλλες για το πόσο δύσκολα περνάει στη σεζόν, του κάνουν bullying επειδή είναι καινούργιος και υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός.
Πέρυσι επίσης είχε συμβεί περιστατικό σε έναν συμφοιτητή μου να τον διώξουν από τη δουλειά επειδή τον είχαν κατηγορήσει συνεργάτες του για μια κλοπή, την οποία φυσικά δεν είχε κάνει αυτός.

Για σεζόν δεν θα πήγαινα ποτέ νομίζω.
Μόνο αν είσαι μάγειρας παίρνεις μεγαλύτερο μισθό από όσο ξέρω, για όλα τα άλλα πόστα παίρνεις ψίχουλα. Οι ξενοδόχοι είναι απαράδεκτοι τις περισσότερες φορές και οι συνθήκες εργασίας κακές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Δεν αφήνω κανέναν να με καβαλήσει ας είμαι και νέος απλά ρωτάω τον μετρ για αυτό το θέμα και το μόνο που απαντάει είναι ναι βία δική μας οι δουλειά ....ενώ σε άλλο ξενοδοχείο που ήμουν δεν ήταν δικοί μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Γενικά αρκετά νέα άτομα πηγαίνουν για σεζόν σε νησιά το καλοκαίρι.
Αλλά υπάρχει τεράστια εκμετάλλευση και προχειροδουλειά.

Η κατάντια της Ελληνικής αγοράς εργασίας είναι!
Άτομα 25-35 ετών με μεταπτυχιακά και εμπειρία παρατάνε ακόμη και μόνιμες δουλειές με το σκεπτικό ότι «απ' το να σκοτώνομαι για 500€ ή 600€ καλύτερα να πάω π.χ. 5 μήνες Ρόδο να πάρω το χιλιάρικο με όλα μου τα έξοδα πληρωμένα κι από Οκτώβριο 360€ απ' το ταμείο ανεργίας»...
Μόνο αν είσαι μάγειρας παίρνεις μεγαλύτερο μισθό από όσο ξέρω, για όλα τα άλλα πόστα παίρνεις ψίχουλα. Οι ξενοδόχοι είναι απαράδεκτοι τις περισσότερες φορές και οι συνθήκες εργασίας κακές.

Λογικό...δεν υπάρχει χειρότερη δουλειά να κάνεις σεζόν από αυτή!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Παιδιά πριν κάτι μέρες με πηραν τηελφωνω από μια διαφημιστική εταιρία όπου είχα κάνει αίτηση πριν 1-2 μήνες περίπου στην οποία ζητούσαν άτομα με ή χωρίς προϋπηρεσία.....Μηπως ξέρετε τη θέσεις υπάρχουν σε αυτά και αν οι αποδοχές είναι καλές ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για προμόσιον το κόβω ή φυλλάδια. Έχω κάνει περιστασιακά κ τα δύο και εντάξει, σίγουρα δεν παίρνεις πολλά αλλά από εταιρία σε εταιρία οι "παροχές" διαφέρουν. Υπάρχουν σοβαρές διαφημιστικές που σε έχουν ασφαλισμένο, σε πληρώνουν πάντα εγκαίρως κλπ και άλλες που σε εκμεταλλεύονται στην ψύχρα, οπότε φρόντισε να κάνεις όλες τις ερωτήσεις πριν εντέλει αποφασίσεις να πας να δουλέψεις και κάνε και λίγο έρευνα για την εκάστοτε εταιρία στο ίντερνετ, θα βρεις πολλές γνώμες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.


Αυτό εδώ βρήκα για την εταιρία τι λες ??

???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν μου λέει κάτι αυτό. Εννοούσα να τσεκάρεις κριτικές πρώην εργαζόμενων ή γνωστών, όχι αυτά που λέει η ίδια η εταιρία. :P
Μαζί τους μίλησες να σου πουν για τι θέση σε θέλουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Δεν μου λέει κάτι αυτό. Εννοούσα να τσεκάρεις κριτικές πρώην εργαζόμενων ή γνωστών, όχι αυτά που λέει η ίδια η εταιρία. :P
Μαζί τους μίλησες να σου πουν για τι θέση σε θέλουν;


Οχι δεν ξερω κανενα ατομο για να μαθω πληροφοριες......Τους ρωτησα για τη θεση προκειτε και μου ειπε η γραμματεας οτι δεν εχει το δικαιωμα να μου πει παρα μονο να κλεισω ραντεβου με τον μανατζερ .Εκλεισα ραντεβου για μετα της 20 του μηνα και θα παω να το διαπραγματευτω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Οχι δεν ξερω κανενα ατομο για να μαθω πληροφοριες......Τους ρωτησα για τη θεση προκειτε και μου ειπε η γραμματεας οτι δεν εχει το δικαιωμα να μου πει παρα μονο να κλεισω ραντεβου με τον μανατζερ .Εκλεισα ραντεβου για μετα της 20 του μηνα και θα παω να το διαπραγματευτω

Για να υπαρχει τετοια μυστικοπαθεια ειναι 100% απατη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Για να υπαρχει τετοια μυστικοπαθεια ειναι 100% απατη


Δεν είναι ακριβώς έτσι. Συνήθως αυτές τις συναντήσεις τις κανονίζουν βοηθοί-γραμματείς και δεν συνηθίζουν να ξέρουν για ποια θέση προορίζεται κάθε υποψήφιος! =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Kι εμένα πάντως κάτι δεν μου κολλάει. Με όσους με έχουν πάρει για δουλειά μιλήσαμε στο τηλέφωνο και για την θέση και για τα ωράρια και μετά με ρώτησαν αν ενδιαφέρομαι να κανονίσουμε συνέντευξη. Για το οικονομικό μόνο δεν μιλήσαμε αλλά πιστεύω αν ρωτούσα εγώ θα μου έλεγαν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Kι εμένα πάντως κάτι δεν μου κολλάει. Με όσους με έχουν πάρει για δουλειά μιλήσαμε στο τηλέφωνο και για την θέση και για τα ωράρια και μετά με ρώτησαν αν ενδιαφέρομαι να κανονίσουμε συνέντευξη. Για το οικονομικό μόνο δεν μιλήσαμε αλλά πιστεύω αν ρωτούσα εγώ θα μου έλεγαν. :P
Δεν νομίζω να είναι απάτη ....και να είναι ξέρω εγώ όλα είναι ηχογραφημένα ότι έχουμε μηλισει μέσο email και τηλεφωνου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ok τότε καλή τύχη. Ενημέρωσέ μας πώς θα πάει ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Δεν νομίζω να είναι απάτη ....και να είναι ξέρω εγώ όλα είναι ηχογραφημένα ότι έχουμε μηλισει μέσο email και τηλεφωνου


ίσως να μην είναι απάτη. προσωπικά όμως μου χτυπάει άσχημα στο μάτι μια αγγελία που δεν είναι ξεκάθαρη στο job description της και στο τι ζητάει από τον μελλοντικό εργαζόμενο. όπως και να 'χει, καλή τύχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S4vv4s

Νεοφερμένος

Ο S4vv4s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Σε μια αντιστοιχη θεση που ειχα ψαξει καποτε μας ηθελαν να πηγαινουμε απο πολη σε πολη να πουλαμε εγκυκλοπαιδειες για ψιχουλα και με μπονους....φυσικα δεν πηγα...σαν φοιτητης δουλευα σερβις ειχα κανονισει 3/8 σε μερες που δεν επεφταν με εργαστηρια και ημουν κομπλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top