Χαμηλή βαθμολογία και ΙΕΚ

Xristosp6

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας!

Ανακάλυψα αυτό το forum τυχαία και έτσι επί τη ευκαιρία σκέφτηκα να κάνω μια ερώτηση.

Για να είμαι ειλικρινής δεν ενδιαφερόμουνα να μπω σε κανένα πανεπιστημιακό τμήμα ή μάλλον πήγα με το σκεπτικό να πάω να γράψω και ό,τι πιάσω πιάσω.
Ξέρω ακούγεται κάπως αλλά όπως και να ΄χει δε διάβασα αυτή τη χρονιά.

Έβαλα τις βαθμολογίες μου σε έναν υπολογιστή μορίων και έβγαλα 9680 μόρια 2ο και 2ο πεδίο και 10270 στο 5ο.

Πιάνω καμιά σχολή; Κι αν όχι σκέφτηκα να μπω σε δημόσιο ΙΕΚ. Μπορείς και μέσω του ΙΕΚ να πάρεις απαλλαγή από το στρατό; Έχω ακούσει ότι διαλέγουν όσους κάνουν αίτηση με κάποια κριτήρια στο ΙΕΚ. Ποιά είναι αυτά; Έχω πιθανότητες να με πάρουν; (Δεν είμαι σε πολύτεκνη οικογένεια. Το λέω γιατί άκουσα ότι παίζει ρόλο).

Θα με βοηθούσατε πάρα πολύ....

Ευχαριστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GFrag17

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Φιλε μου ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια...Έβγαλα 8500 πανελλήνιες και θέλω να πάω στο ΑΚΜΗ...Αλλα δε ξέρω λεπτομέρειες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γεια σας!

Ανακάλυψα αυτό το forum τυχαία και έτσι επί τη ευκαιρία σκέφτηκα να κάνω μια ερώτηση.

Για να είμαι ειλικρινής δεν ενδιαφερόμουνα να μπω σε κανένα πανεπιστημιακό τμήμα ή μάλλον πήγα με το σκεπτικό να πάω να γράψω και ό,τι πιάσω πιάσω.
Ξέρω ακούγεται κάπως αλλά όπως και να ΄χει δε διάβασα αυτή τη χρονιά.

Έβαλα τις βαθμολογίες μου σε έναν υπολογιστή μορίων και έβγαλα 9680 μόρια 2ο και 2ο πεδίο και 10270 στο 5ο.

Πιάνω καμιά σχολή; Κι αν όχι σκέφτηκα να μπω σε δημόσιο ΙΕΚ. Μπορείς και μέσω του ΙΕΚ να πάρεις απαλλαγή από το στρατό; Έχω ακούσει ότι διαλέγουν όσους κάνουν αίτηση με κάποια κριτήρια στο ΙΕΚ. Ποιά είναι αυτά; Έχω πιθανότητες να με πάρουν; (Δεν είμαι σε πολύτεκνη οικογένεια. Το λέω γιατί άκουσα ότι παίζει ρόλο).

Θα με βοηθούσατε πάρα πολύ....

Ευχαριστώ...

Πιάνεις τα μισά σχεδόν σε αριθμό ΤΕΙ του 2ου-4ου Πεδίου και, επίσης, τα μισά ΤΕΙ του Πέμπτου Πεδίου στις σχετικές λίστες.

Περί Δημοσίων Ι.Ε.Κ. δες www.oeek.gr. Και ναι, αν τελικά γραφτείς σε Ι.Ε.Κ. παίρνεις αναβολή από το στρατό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Όπως είχε πει και κάποιος πάνσοφος το ΙΕΚ είναι για ειδικότητες τύπου "τεχνικός πίσω δεξιάς ρόδας αυτοκινητου".Αν πιάνεις κάποιο ΤΕΙ να το προτιμήσεις από τα ΙΕΚ φυσικά.Αν πάλι δεν πιάνεις κάποιο ΤΕΙ που σε ενδιαφέρει καλύτερα να ξαναδώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Υπάρχουν και αξιόλογα ΙΕΚ πάντως (δημόσια πάντα) και με αρκετά καλή αποκατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Υπάρχουν και αξιόλογα ΙΕΚ πάντως (δημόσια πάντα) και με αρκετά καλή αποκατάσταση.
ναι αλλα πρεπει να ψαξεις αρκετα για να τα βρεις.αν θελει καποιος βεβαια,και τον ενδιαφερει,θα ψαξει για τα αξιολογα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GFrag17

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Υπάρχουν και αξιόλογα ΙΕΚ πάντως (δημόσια πάντα) και με αρκετά καλή αποκατάσταση.

όπως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jac

Νεοφερμένος

Η jac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ιεεκ αξίζει μόνο για τεχικά επαγγέλματα....αν έχει ο μπαμπάς σας να σασ βολέψει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GFrag17

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
εγώ θα πάω στο ΑΚΜ Ηγια πληροφορική όπου είναι ήδη 10 φίλοι μου κ είναι κατευχαριστημενοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jac

Νεοφερμένος

Η jac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ειναι πολύ σχετικό.....εγώ στο ακμή δεν έμεινα ευχαριστημένη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.

Ακριβώς δεν ξέρω, ξέρω οτι υπάρχουν :P
Έχω ακούσει καλά λόγια πάντως για Μάγειρες και Νοσηλευτές (όσον αφορα αποκατάσταση πάντα. Η σχολή η ίδια είναι άλλο θέμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios90

Νεοφερμένος

Ο Marios90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
για σας παιδια!! ενδιαφέρομαι για τα ιιεκ..ειμαι αποφοιτος λυκείου και ενδιαφερομε για την δημοσογραφεια-αθλητικογραφεια και θέλω γενικες πληροφορίες...για παράδειγμα αν αξιζι τον κοπο να πας ιιεκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΘΥΜΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΕΥΘΥΜΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ναι για την ειδικοτητα σου πιστευω αξιζει τον κοπο να πας σε καποια ιδιωτικη..(Αν βεβαια εχεις και τα φραγκα).Θα σου προτεινα το κεντρο αθλητικης δημοσιογραφιας καλλιθεα..
Και γενικα υπαρχουν καποιες ειδικοτιτες στα ιεκ δημοσια κ ιδιωτικα οι οποιες ειναι πολυ καλες σε θεμα επαγγελματικης αποκαταστασης και στο λεω απο πειρα καθως φετος τελειωνω το ιεκ και εχω σχηματισει πληρη αποψη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios90

Νεοφερμένος

Ο Marios90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
φίλε αν μπόρεις πες μου 1-2 καλες ιδιωτικες σχολες.. και κατι αλλο που σκεφτομε ειναι το το θεμα του bachelor..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΘΥΜΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΕΥΘΥΜΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
φίλε αν μπόρεις πες μου 1-2 καλες ιδιωτικες σχολες.. και κατι αλλο που σκεφτομε ειναι το το θεμα του bachelor..

Για bachelor πιστευω δν ειμαι ο καταλληλος να σου πω..Καλες ιδιωτικες εξαρταται και απο τι ειδικοτητα σε ενδιαφερει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios90

Νεοφερμένος

Ο Marios90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ενδιαφερομαι για αθλητική δημοσιογραφεία.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

πανισης

Νεοφερμένος

Ο πανισης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μηπως ξερει κανενας αν εχω ελπιδες να μπω σε δημοσιο ιεκ αν βγαλω απολυτηριο περιπου 13,και κατι;;; ενδιαφερομαι για ειδικος δασικης προστασιας;;;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

πανισης

Νεοφερμένος

Ο πανισης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια μια διευκρίνιση για δημοσια ιεκ θελει υψηλο απολυτήριο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Μηπως ξερει κανενας αν εχω ελπιδες να μπω σε δημοσιο ιεκ αν βγαλω απολυτηριο περιπου 13,και κατι;;; ενδιαφερομαι για ειδικος δασικης προστασιας;;;:(

παιδια μια διευκρίνιση για δημοσια ιεκ θελει υψηλο απολυτήριο;;

Η ειδικότητα που θέλεις δεν έχει πολλή ζήτηση, οπότε δε νομίζω να έχεις πρόβλημα. Επίσης επειδή θα τελειώσεις τώρα το σχολείο παίρνεις περισσότερα μόρια στην επιλογή για τα ιεκ από άλλους που έχουν τελειώσει πιο πολλά χρόνια. Επίσης μοριοδοτείσαι αν ανήκεις σε τρίτεκνη και πολύτεκνη οικογένεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top