Σκηνή ή σουίτα;

Μου αρέσει να κάνω διακοπές....

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 100)
  • Μόνο σε πολυτελή ξενοδοχεία με όλες τις ανέσεις μου

    Ψήφοι: 18 18.0%
  • Σε ξενοδοχεία ή ενοικιαζόμενα πιο οικονομικά

    Ψήφοι: 45 45.0%
  • Με την σκηνή μου όπου λάχει

    Ψήφοι: 26 26.0%
  • Συνήθως ακολουθώ αυτό που θέλουν οι πολλοί

    Ψήφοι: 11 11.0%

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Με αφορμή τα θρεντ περί διακοπών και εν όψη του καλοκαιριού σκέφτηκα περα απο το κλασσικό δίλημμα βουνό ή θάλασσα, να συζητήσουμε και τι τύπο διακοπών προτιμάτε.Υπερλουξάτες σε ξενοδοχεία 5 αστέρων;Πιο οικονομικές σε ενοικιαζόμενα διαμερίσματα;Φανατικοί καμπίστες(εκεί ανήκω κι εγώ και θα απαντήσω μετά);Και γιατί.Θα δοκιμάζετε καποιο διαφορετικό είδος διακοπών ή το θεώρειτε άσκοπο να ταλαιπωρηθείτε τις λίγες μερες της ξεκούρασης σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Γενικοτερα δεν ξερω, αλλα φετος θα γουσταρα να μπουμε στο αμαξι με τον μπαμπα και να ειμαστε συνεχια off-road και οταν ερθει το βραδακι φωτια σκηνη και ψησιμο αλλα δεν θα με χαλαγαν και διακοπες σε μια προεδρικη Σουΐτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Χμμμμ, ας το σκεφτούμε λίγο

Ζέστη η aircondition ?
Την ποδαρίλα του δίπλα και τα ουρλιαχτά απο τα πιτσιρίκια του η αυτονομία ?
Μεσημεριανό με την κυριά Νίτσα να τηγανίζει ψάρια η χλιαρό κρασάκι στην σκια ?
Κυριλέ μπαράκι με μουσικούλα η γλύκα - γλύκα απο την Θώδη και όλο το σόι να ξενυχτά ?
Για την διάρκεια του ύπνου το ήχο του air-condition να σε νανουρίζει η τις κλανιές απο την διπλανή σκηνή ?
Τσισάκια και μπάνιο στην άλλη μεριά του κάμπιγκ ή μέσα στο δωμάτιο?
Επειδή μικρό έκανα πολύ καμπινγκ με τροχόσπιτο με τους γονείς μου και μεγάλος πια πάω μόνο σε κυριλέ ξενοδοχεία τωω 100-150 € το βράδυ αλλιώς κάθομαι σπίτι, ΔΑΓΚΩΤΟ Σουίτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Χμμμμ, ας το σκεφτούμε λίγο

Ζέστη η aircondition ?
Την ποδαρίλα του δίπλα και τα ουρλιαχτά απο τα πιτσιρίκια του η αυτονομία ?
Μεσημεριανό με την κυριά Νίτσα να τηγανίζει ψάρια η χλιαρό κρασάκι στην σκια ?
Κυριλέ μπαράκι με μουσικούλα η γλύκα - γλύκα απο την Θώδη και όλο το σόι να ξενυχτά ?
Για την διάρκεια του ύπνου το ήχο του air-condition να σε νανουρίζει η τις κλανιές απο την διπλανή σκηνή ?
Τσισάκια και μπάνιο στην άλλη μεριά του κάμπιγκ ή μέσα στο δωμάτιο?
Επειδή μικρό έκανα πολύ καμπινγκ με τροχόσπιτο με τους γονείς μου και μεγάλος πια πάω μόνο σε κυριλέ ξενοδοχεία τωω 100-150 ? το βράδυ αλλιώς κάθομαι σπίτι, ΔΑΓΚΩΤΟ Σουίτα!
amen brother!

νταξι το σουιτα thing ειναι καπως ακριβο, αν και θα το εκανα αν ειχα λεφτα, αλλα ελειψη αυτου ενα αξιοπρεπες δωματιακι δεν με χαλαει καθολου.

εχω κανει παμπολες φορες καμπινγκ, εχω κατασκηνωσει στα δαση της σαμοθρακης, στην κορηφη του ταηγετου, στα καμπινγκ της αμοργου και τις παραλιες της συρου.

αλλα το να πηγαινεις στη τουαλετα με φτιαρι, να φοβασε να πηδηχτεις σαν ανθρωπος γιατι βρομας τοσο πολυ που ακομα και τα κουνουπια σε αποφευγουν και το να πολεμας το βραδυ κρατοντας ως μονο φως ενα fluorecant stick (χρωματος κοκκινου) το τεραστιο λευκο κτηνος που φτυνει μαλακιες απο το **** του (dont ask) και ολα αυτα αφου κατσικες εχουν χεσει και φαει το καριματ just dont cut it as a vacation for me.

Αλλα εχει το καλο οτι γνωριζεις αλλους campers.

ναι εχει χαβαλε, ειχαμε γνωρισει κατι κοπελιες που η μια περπατουσε ξυπολητη και εφτυνε και η αλλη ρεβοταν ολο περιφανια (παλι καλα που δεν μας εκλασε).

αυτο που δεν ξερω ειναι αν το ελευθερο καμπινγκ ειναι χειροτερο απο το οργανομενο. Μπορεις βεβαια να το δεις σαν αυτοεπιβολη, ξες, πεζοναυτης κτλ, να βαριεσαι τοσο πολυ που η μια ωρα σου φαινεται για 8 μερες και να το αντεξεις, να πρεπει καθε πρωι να ξυπνας με ερεθισμενο λαιμο απο τον ιδροτα (οποιος εχει κοιμηθει σε σκηνη σε κυκλαδονησι τον αυγουστο ξερει), να πρεπει να πας σε μια τουαλετα την οποια εχουν συλησει πασης φυσης μεθυσμενοι αγγλοι οι οποιοι **** το σπιτι τους επρεπε να εχουν φαει δυο κιλα μουσακα ο καθεις και τρεις **** το σπιτι τους δεν μπορουν να τον χονεψουν. Αλλα καλα αυτα, πανε στο διαολο, οι μαλακισμενες τυπησες που καθονται και βγαζουν φρυδια/ξυριζουν ποδια στις τουαλετες του καμπινγκ? Κοπελια ζεις σε μια σκηνη και κανεις μπανιο μια στις τρεις μερες, the gig is up. Το μονο χειροτερο απο αυτες ειναι οι καραγκιοζιδες που αφηνουν *****οτριχες/φλοκια/ουρα/χλεπες/****α σε καθε δυνατη επιφανεια.

τουλαχιστον στο ελευθερο camping εχεις να πολεμησεις ζωα οχι αλλους καφρους.

αλλα εχεις το φανταστικο ηλιοβασιλεμα/ανατολη (2χ365 τετοια συμβαινουν ΚΑΘΕ χρονο day in day out γιατι πρεπει να ξυπνας σαν το βρυκολακα ΕΙΔΙΚΑ στις διακοπες ειναι beyond me).

το οτι βγαινεις το πρωι απο τη σκηνη και μπλουμ πεφτεις στη θαλασα σαν λαδι (λες και υπαρχει rooms to let στην ελλαδα που να απεχει περισοτερο απο 30 μετρα απο τη θαλασα...).

μπορεις να κοιτας το βραδυ τα αστρα και να κοιμασαι με τον ηχο του νερου που παφλαζει (γιατι τα ξενοδοχεια δεν σε αφηνουν να φυγεις μετα τις 9 το βραδυ)

και φυσικα δεν ξοδευεις τιποτα (εκτος απο την σκηνη, το καριματ, το σλιπινγκ μπαγκ, δεκα χιλιαδες κουζινικα για να πλενεις/μαγειρευεις, τα αντικουνουπικα, τα αντισταμινικα, τα αντιφλεγμονοδη, τα γκαζακια, τους φακους, τις μπαταριες, τις σακουλες για τα σκουπιδια, τα εμφυαλομενα νερα, τα νερα που βαζεις σε εκεινα τα τεραστια μπετονια για να πλενεσαι, τα βιβλια που θα διαβασεις για να περασει η ωρα, τις πετσετες, τους γιατρους για τις θερμοπληξιες και τα τσιμπιματα)

και εισαι και κοντα στη φυση (ασχετα αν την κατουρας, χεζεις, μολυνεις με σαπουνια, οδοντοκρεμες, σαμπουαν, αντιλιακα, αντικουνουπικα, χαρτια, επεξεργασμενα τροφιμα)

jesus i hate hippies.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Με αφορμή τα θρεντ περί διακοπών και εν όψη του καλοκαιριού σκέφτηκα περα απο το κλασσικό δίλημμα βουνό ή θάλασσα, να συζητήσουμε και τι τύπο διακοπών προτιμάτε.Υπερλουξάτες σε ξενοδοχεία 5 αστέρων;Πιο οικονομικές σε ενοικιαζόμενα διαμερίσματα;Φανατικοί καμπίστες(εκεί ανήκω κι εγώ και θα απαντήσω μετά);Και γιατί.Θα δοκιμάζετε καποιο διαφορετικό είδος διακοπών ή το θεώρειτε άσκοπο να ταλαιπωρηθείτε τις λίγες μερες της ξεκούρασης σας;
Στην απαντηση πρεπει να λαβουμε υποψην τα οικονομικα μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Επειδή έχω μείνει αρκετές φορές σε ξενοδοχείο ενώ δεν έχω κάνει καθόλου κάμπινγκ,διαλέγω το 2ο γιατί πιστεύω πως με τους φίλους μου θα είναι καλή φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εγώ τρελαίνομαι για κάμπινγκ.Και θέλω να απαντήσω ξεχωριστά απο την εκφώνηση για να απαριθμήσω όλους τους λόγους:D :D :D
Το κάμπιγνκ μου κόλλησε στα ξεκούδουνα όταν ήμουν 17 χρονών μάλλον σαν φυσική αντίδραση (εκ γενετής πνεύμα αντιλογίας) στις επιλογές της μαμάς μου που θεωρούσε αδιανόητο να κοιμηθεί χάμω:)
Ετσι κι εγώ για να της πάω κοντρα χτυπιόμουν και δερνόμουν πως θελω να πάω κάμπινγκ αν και δεν είχα ξανακανει ποτέ στην ζωή μου.Το πρώτο μου καμπιγκ ήταν με κολλητους που ήθελαν επίσης να δοκιμασουν στο Τολό για 3 ημέρες με μόνο εξοπλισμό δύο σκηνές τις οποίες ως ανίδεοι κάναμε έξι ώρες να στήσουμε αφού δανειστήκαμε εργαλεία απο τους γύρω έμπειρους κατασκηνωτές(οι οποίοι βλέποντας ότι είμαστε ασχετοι και μας βοήθησαν και μας δάνειζαν συνέχεια διάφορα χρηστικά αντικείμενα τα οποία ούτε που είχαμε φανταστεί πως έπρεπε να πάρουμε:P ).
Απο τότε άρχισα να οργανώνομαι και σήμερα με περηφάνια έχω πλήρη εξοπλισμό, σκηνή 4ων ατόμων με χωλ παρακαλώ, τραπεζάκια,ντουζέριες,φακούς,ψυγεία ένα κινούμενο σπίτι δηλαδή.
Σε κάμπινγκ διασκέδασα όσο πουθενα αλλού στην ζωή μου.Γνώρισα αρκετό κόσμο με την ίδια τρέλα, έστησα αιώρες και κοιμήθηκα κάτω απο τον ήλιο,ήμουν όλη μέρα με ένα μαγιώ και βούταγα ό,τι ώρα μου την έδινε στην θάλασσα,έμαθα να κανω αυτοσχέδια γεύματα βράζοντας ταυτόχρονα έξι αυγά σε μεγάλο κουτί καπρίς(σε πόσα πράγματα χρησιμεύουν τα άτιμα τα πουράκια:D )κι ακόμη κι αν όλη η μου παρέα κοιμόταν ή ήταν κουρασμένη πάντα καποιοι απο τις διπλανες σκηνές είχαν κέφι και πήγαινα εκεί.
Κι επειδή θέλω να είμαι κοντα στην φύση κι όχι κοντα στην ηπαττίτιδα έχω σκουπακι και καθαρίζω το χώμα που μπορεί να μπει στην σκηνή(αυτό είναι το πιο ανθιυγεινό που μπορεί να συμβεί κι όχι όλα όσα φαντάζονται όσοι δεν έχουν κάνει;) )
Έκανα ακόμη κι ελεύθερο και είχε απίστευτη πλάκα(αν δεν ντρέπεσαι να πηγαίνεις στις τουαλέτες των εστιατορίων για να λουστείς:D ).
Μου έχουν συμβεί κι άσχημα περιστατικά όπως φωτιά απο γκαζάκι σε μια διπλανή σκηνή και περιστατικά για τα οποία ψιλοντρέπομαι(κάτα βάθος όχι και πολύ:P ) όπως ότι ενα βράδυ που είχαμε ξεμείνει απο ο,τιδήποτε που πίνετε διέρρηξα το μπαρ του καμπινγκ για να παρω ποτα(στατιστικά αποδεδειγμένο τα παραθυρα ποτέ δεν τα ασφαλίζουν) αφήνοντας στον παγκο το ακριβές αντίτιμο:D
Αυτό που μου αρέσει πιο πολύ είναι η απόλυτη αίσθηση ελευθερίας που μου δίνει.Δεν δίνω λογαριασμό σε κανέναν μου αρέσει καπου και καθομαι όσες μερες θέλω δεν μου αρέσει παίρνω την σκηνούλα μου και πάω σε άλλη παραλία.Οπου γης και πατρίς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
...έχω σκουπακι και καθαρίζω το χώμα που μπορεί να μπει στην σκηνή


Τι μου θυμίζει, τί μου θυμίζει....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Χμμμμ, ας το σκεφτούμε λίγο

Ζέστη η aircondition ?
Την ποδαρίλα του δίπλα και τα ουρλιαχτά απο τα πιτσιρίκια του η αυτονομία ?
Μεσημεριανό με την κυριά Νίτσα να τηγανίζει ψάρια η χλιαρό κρασάκι στην σκια ?
Κυριλέ μπαράκι με μουσικούλα η γλύκα - γλύκα απο την Θώδη και όλο το σόι να ξενυχτά ?
Για την διάρκεια του ύπνου το ήχο του air-condition να σε νανουρίζει η τις κλανιές απο την διπλανή σκηνή ?
Τσισάκια και μπάνιο στην άλλη μεριά του κάμπιγκ ή μέσα στο δωμάτιο?
Επειδή μικρό έκανα πολύ καμπινγκ με τροχόσπιτο με τους γονείς μου και μεγάλος πια πάω μόνο σε κυριλέ ξενοδοχεία τωω 100-150 ? το βράδυ αλλιώς κάθομαι σπίτι, ΔΑΓΚΩΤΟ Σουίτα!

Πιτσιρίκια που ουρλιάζουν βρίσκεις παντού εξαλλου τις περισσότερες φορές εμείς(για μένα λεω τώρα) κάναμε την περισσότερη φασαρία, όσο για την ποδαρίλα ενταξει στήσε παρακάτω.
Μεσημεριανό μπορείς να φας όπου σου αρέσει.
Το ίδιο και το βράδυ επιλέγεις να βγεις.
Εμενα ο ήχος του αιρκοντίσιον δεν με νανουρίζει σε αντίθεση με τρυζόνια και λοιπά πτηνά που κυκλοφορούν στην φυση.Όσο για τις κλανιές σκας στα γέλια ένα βράδυ και την επόμενη στήνεις παρακάτω.
Έλα μωρε δεν είναι και σε αχανείς εκτάσεις τα κάμπινγκ το πολύ να περπατάς 10 μέτρα:/: Γυμνάζεσαι κιόλας:D :D Μου θύμισες βραδυνά τσισάκια, μπροστά μια φίλη με ψιλα σαμπω(που πας ρε Καραμήτρο στο κάμπινγκ με τακούνια:D :D ) και πίσω εγώ να την σηκώνω όταν χτύπαγε στα σχοινάκια(αυτά που συγκρατούν τις σκηνές στο χώμα) Κάθε βράδυ που πηγαίναμε τουαλέτα ξυπνούσε όλο το κάμπινγ:P
Υ.Γ.Γιατί δεν κατάλαβα τι σου θυμίζει;:redface:
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Στην απαντηση πρεπει να λαβουμε υποψην τα οικονομικα μας;
Όχι όχι μόνο τι προτιμάς(και συ για το υπερλουξ είσαι έτσι;:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Χμμμμ, ας το σκεφτούμε λίγο

Ζέστη η aircondition ?
Την ποδαρίλα του δίπλα και τα ουρλιαχτά απο τα πιτσιρίκια του η αυτονομία ?
Μεσημεριανό με την κυριά Νίτσα να τηγανίζει ψάρια η χλιαρό κρασάκι στην σκια ?
Κυριλέ μπαράκι με μουσικούλα η γλύκα - γλύκα απο την Θώδη και όλο το σόι να ξενυχτά ?
Για την διάρκεια του ύπνου το ήχο του air-condition να σε νανουρίζει η τις κλανιές απο την διπλανή σκηνή ?
Τσισάκια και μπάνιο στην άλλη μεριά του κάμπιγκ ή μέσα στο δωμάτιο?
Επειδή μικρό έκανα πολύ καμπινγκ με τροχόσπιτο με τους γονείς μου και μεγάλος πια πάω μόνο σε κυριλέ ξενοδοχεία τωω 100-150 ? το βράδυ αλλιώς κάθομαι σπίτι, ΔΑΓΚΩΤΟ Σουίτα!

Αυτα ισχιουν αμα πας σε καπιο οργανομενο camping, αμα ομως πας και αραξης σε μια ερημικη περιοχη (παραλια πχ) ειναι πολυ πιο ωραια η κατασταση. Το κακο ειναι οτι δεν ειναι για πολλες μερες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Πάντος μην ξεχνάμε και κάτι πολύ βασικό, το θέμα της ασφάλειας δεν είναι και πολύ δύσκολο να σου ξαφρίσουν τα πράγματα απο την σκηνή, όχι ότι απο το ξενοδοχείο είναι απίθανο βέβαια αλλα είναι λίγο πιο δύσκολο , ειδικά αν το ξενοδοχείο διαθέτει θυρίδες η χρηματοκιβώτιο, δυστηχώς το θέμα της ασφάλειας είναι πια βασικός παράγοντας σε κάθε μας κίνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δε ζητάω και πολλά. μια ντουσιέρα, κρεβάτι, καθαριότητα και a/c.

Το κάμπινγκ ωραίο ακούγεται, αλλά βάλε τα τζάρτζαλαμάντζαλα που κουβαλάς (διακοπές πάμε, δε μετακομίζουμε), βάλε το χρόνο στησίματος/ξεστησίματος, βάλε ότι γύρισε ο μπρο από island hopping/free camping και δε τον γνώρισα στο λιμάνι:P, πάει εγώ ξενέρωσα:P

με λίγο ψάξιμο βρίσκεις καλές ευκαιρίες 50-60 ευρώ και ξεκουράζεσαι (το τόνισα αρκετά?) μια ολόκληρη βδομάδα. Τι? κι άλλο θέτε? :P:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Πάντος μην ξεχνάμε και κάτι πολύ βασικό, το θέμα της ασφάλειας δεν είναι και πολύ δύσκολο να σου ξαφρίσουν τα πράγματα απο την σκηνή, όχι ότι απο το ξενοδοχείο είναι απίθανο βέβαια αλλα είναι λίγο πιο δύσκολο , ειδικά αν το ξενοδοχείο διαθέτει θυρίδες η χρηματοκιβώτιο, δυστηχώς το θέμα της ασφάλειας είναι πια βασικός παράγοντας σε κάθε μας κίνηση.

Έλα ρε συ Γιάννη την καταστροφή φέρνεις το να σε ληστέψουν σε διακοπές μπορεί να σου συμβεί οπουδήποτε ακόμη και στην παραλία όταν κάνεις μπάνιο.Εξάλλου οι σκηνές κλειδώνουν και για να σε κλεψει κάποιος πρέπει να σκίσει την σκηνή και μην ξεχνάς πως δίπλα σου θα παραθερίζουν όλοι αυτοί οι ενοχλητικοί γείτονες που προαναφερες που συνήθως(μάλλον πάντα) ξέρουν σε ποιον ανήκει η σκηνή και παρατηρούν ποιος πηγαινοέρχεται(κι όχι δεν παίζουν τάβλι αυτό είναι το άλλοθι τους απλά είναι κουτσομπόληδες:P ).Κυκλοφορεί τόσος κόσμος και οι περισσότεροι γνωρίζονται και συνήθως κάθονται όλοι έξω απο τις σκηνές οπότε είναι απίθανο να σε κλεψουν(εκτός αν έχουν συνομωτήσει όλοι μαζί:P ).Οσον αφορά τα τιμαλφή ποιος παει με το ρόλεξ του για κάμπινγκ;Και μην μου πεις ότι κουβαλάς όλα τα μετρητα πάνω σου στις διακοπές και δεν σηκώνεις απο ΑΤΜ;:)

Τεσπα θα μου πεις τι σου θύμισε το άτιμο το σκουπάκι;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Το κακο ειναι οτι δεν ειναι για πολλες μερες...

το *κακο* ειναι οτι δεν το εχεις δοκιμασει ποτε και αρα δεν ξερεις ποιο ειναι το *κακο*.

συνοπτικα το κακο ειναι οτι πρεπει να ψαχνεις θαμνους και να θαβεις τα ****α σου. ΑΥΤΟ ειναι το κακο.

κλεφτρα:

προσωπικα δεν το κανω πολυ συχνα αλλα σεβομαι τους ανθρωπους που μπορουν με το σουγια τους, τη σκηνη τους και δυο κοματια σπαγκο να πανε διακοπες.

αλλα με εκνευριζει αφορητα να βλεπω σκηνες-ξενοδοχια. Πρωτον γιατι ειναι τρομακτικα ενοχλητικο να πηγαινεις στη παραλεια και να εχει στησει ο αλλος μια σκηνη 20 τετραγωνικα, με τεντες, ψησταριες, ψηγεια, γενητριες, απλωστρες, ξαπλωστρες και μινι πισηνα γιατι πολυ απλα ειναι αφυσικο και διαταρασει την φυσικη αρμονια.

και δευτερον γιατι ειναι εναντιον της ολης ιδεολογιας που λεει οτι ζουμε μεσα σε μια ψευδευσθηση ανεσης ολο το χρονο, μεσα σε ενα παροξισμο υπαρκαταναλοσης και φαυλων ανεσεων ε στις διακοπες θα ζησω οπως ΕΓΩ γουσταρω οχι οπως το αφεντικο μου θελει.

ειναι το ιδιο εκνευριστικο με το να βλεπεις καφρους που πηγαινουν διακοπες περνοντας το λαπτοπ και τα τρια κινητα μαζι και καθε κυριακη πανε στη ταβερνα για να δουν μπαλα.

απο την αλλη αυτο ειναι το νοημα των διακοπων, να εισαι χαλαρος και ανετος οχι να εχεις τσολια στα @@ σου το τι θα επρεπε να κανεις, αλλα να κανεις αυτο που γουσταρεις να κανεις, οποτε...

περι ορεξεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Πάντος μην ξεχνάμε και κάτι πολύ βασικό, το θέμα της ασφάλειας δεν είναι και πολύ δύσκολο να σου ξαφρίσουν τα πράγματα απο την σκηνή, όχι ότι απο το ξενοδοχείο είναι απίθανο βέβαια αλλα είναι λίγο πιο δύσκολο , ειδικά αν το ξενοδοχείο διαθέτει θυρίδες η χρηματοκιβώτιο, δυστηχώς το θέμα της ασφάλειας είναι πια βασικός παράγοντας σε κάθε μας κίνηση.
Συμφωνω αλλα νταξει τι να σου κλεψουνε; Δεν θα παρεις μαζι σου ολα σου τα χρυσαφικα κλπ. Αμα τα εχεις και μεσα στην σκηνη οταν κοιμασε πιος να στα κλεψει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Σε ξενοδοχεία ή ενοικιαζόμενα πιο οικονομικά.
Σιχαινομαι οτιδηποτε σερνεται, ζουζουνια μαμουνια και λοιπα οποτε η ιδεα του camping ουτε καν περναει απο το μυαλο μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Τεσπα θα μου πεις τι σου θύμισε το άτιμο το σκουπάκι;:D

Μάλλον δεν έχεις δει το έργο "καλύτερα δεν γίνετε" απλά σε αυτόν τον ρόλο ο Νίκολσον ήταν αρκετα περιέργος, σχεδόν υποχόνδριος και έκανα ένα συσχετισμό με αυτό που έγραφες.
όσο αφορά την ασφάλεια και τους γείτονες που είναι δίπλα, δεν έβαλες τον παράγοντα ότι χέστ****αν κιόλας αν σε κλέψουν εδώ στην παραλία της βούλας μπήκε μια φιλική παρεά 4 ατόμων τους παίρνουν όλα τα πράγματα και οι γύρω τους δεν έκαναν τίποτα. Μετά που τους ρώτησαν γιατί ο καθένας είχε την δικαιολογία του!
Ο epote πάντως έχει ένα δίκιο η κάνεις κάμπινγκ η πας σε ξενοδοχείο δεν στήνεις ξενοδοχείο στο κάμπινγκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epote:
το *κακο* ειναι οτι δεν το εχεις δοκιμασει ποτε και αρα δεν ξερεις ποιο ειναι το *κακο*.

συνοπτικα το κακο ειναι οτι πρεπει να ψαχνεις θαμνους και να θαβεις τα ****α σου. ΑΥΤΟ ειναι το κακο.

κλεφτρα:

προσωπικα δεν το κανω πολυ συχνα αλλα σεβομαι τους ανθρωπους που μπορουν με το σουγια τους, τη σκηνη τους και δυο κοματια σπαγκο να πανε διακοπες.

αλλα με εκνευριζει αφορητα να βλεπω σκηνες-ξενοδοχια. Πρωτον γιατι ειναι τρομακτικα ενοχλητικο να πηγαινεις στη παραλεια και να εχει στησει ο αλλος μια σκηνη 20 τετραγωνικα, με τεντες, ψησταριες, ψηγεια, γενητριες, απλωστρες, ξαπλωστρες και μινι πισηνα γιατι πολυ απλα ειναι αφυσικο και διαταρασει την φυσικη αρμονια.

και δευτερον γιατι ειναι εναντιον της ολης ιδεολογιας που λεει οτι ζουμε μεσα σε μια ψευδευσθηση ανεσης ολο το χρονο, μεσα σε ενα παροξισμο υπαρκαταναλοσης και φαυλων ανεσεων ε στις διακοπες θα ζησω οπως ΕΓΩ γουσταρω οχι οπως το αφεντικο μου θελει.

ειναι το ιδιο εκνευριστικο με το να βλεπεις καφρους που πηγαινουν διακοπες περνοντας το λαπτοπ και τα τρια κινητα μαζι και καθε κυριακη πανε στη ταβερνα για να δουν μπαλα.

απο την αλλη αυτο ειναι το νοημα των διακοπων, να εισαι χαλαρος και ανετος οχι να εχεις τσολια στα @@ σου το τι θα επρεπε να κανεις, αλλα να κανεις αυτο που γουσταρεις να κανεις, οποτε...

περι ορεξεος...

Oh no!Δεν υπονόησα ότι παίρνω μαζί μου ολόκληρο οικιακό εξοπλισμό απλα σε σχέση με την πρώτη φορά που δεν είχαμε τίποτα πέρα απο δυο σκηνες ούτε καν το σφυρί για να την στήσουμε λες και τα πασαλάκια θα καρφώνονταν μόνα τους στο χώμα:P έχω οργανωθεί.Αφού έχεις κατασκηνώσει θα καταλάβεις:σκηνή 4ατόμων (τον ίδιο χώρο με τις δύο μικρές πιάνει),σφυρί,μαχαίρι,φακός,τραπεζάκι,γκαζάκι,ψυγειάκι,στρώματα,σκουπακι,ντουζιέρα(την οποία δεν έχω χρησιμοποιήσει και ποτέ οπότε δεν την πολυκουβαλάω).Δεν νομίζω να είναι υπερβολικά ούτε να θεωρούνται η μεταφορά της πόλης στην παραλία.Απο κει και πέρα απο ένα σακ βουαγιάζ ο καθένας με μαγιώ,μια δυο αλλαξιές,καλλυντικά(εννοώντας βούρτσες,αποσμητικό,σαμπουάν κλπ.) και δύο ΧΤ 600 (όλο το γέλιο είναι να δέσεις τα πράγματα με το χταπόδι εκεί:D ), γυαλιά ηλίου και φύγαμε.Σου φαίνονται too much;
Εξάλλου το γράφεις το νόημα των διακοπών είναι να είσαι χαλαρός κι άνετος κι όπως πρωτοέγραψα όπου γουστάρω καθομαι κι όπου δεν γουστάρω φεύγω, ούτε κρατήσεις,ούτε περιορισμοί, πάω βλεπω το μερος κι αν θέλω στήνω όταν βαρεθώ πάω παρακάτω.Εντάξει δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν να λατρέψει το κάμπινγκ, ο καθένας επιλέγει πως θέλει να ταξιδέψει(αλλιώς η δημοσκόπηση θα είχε μόνο κάμπινγκ) απλά δεν μου αρέσει να απορρίπτεται τίποτα χωρίς να δοκιμαστεί;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Λοιπόν ξενοδοχείο με χίλια....Δεν έχω κάνει camping ποτέ....Βασικά προτιμώ να μην κάνω καθόλου διακοπές από το να ζήσω στη φύση.....

Θέλω την ανεσούλα μου, το κρεββατάκι μου, το προσωπικό μου χώρο στο μπάνιο και aircodition για τις αφόρητες ζεστές βραδιές ειδικά αν θες να ζεσταθείς κι άλλο 8)

Δεν μπορώ να είμαι με την αλμύρα συνέχεια πάνω μου....Θέλω ζεστό μπανάκι και πεντακάθαρα σεντονάκια....Ούτε να φοβάμαι για τα ζωήφια, ούτε να μ'ενοχλεί η άμμος, ούτε να θέλω να το κάνω και να σκέφτομαι ότι όλοι οι γύρω έχουν καταλάβει ότι βγάζω τα ματάκια μου και μου αρέσει κιόλας :P

Πάω διακοπές να ξεκουραστώ και να χαλαρώσω χωρίς να έχω το άγχος για ο,τιδήποτε!Κι επειδή είμαι και κακομαθημένη, θέλω να ξυπνάω φρέσκια- φρέσκια και όχι πιασμένη ολόκληρη 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Μάλλον δεν έχεις δει το έργο "καλύτερα δεν γίνετε" απλά σε αυτόν τον ρόλο ο Νίκολσον ήταν αρκετα περιέργος, σχεδόν υποχόνδριος και έκανα ένα συσχετισμό με αυτό που έγραφες.
όσο αφορά την ασφάλεια και τους γείτονες που είναι δίπλα, δεν έβαλες τον παράγοντα ότι χέστ****αν κιόλας αν σε κλέψουν εδώ στην παραλία της βούλας μπήκε μια φιλική παρεά 4 ατόμων τους παίρνουν όλα τα πράγματα και οι γύρω τους δεν έκαναν τίποτα. Μετά που τους ρώτησαν γιατί ο καθένας είχε την δικαιολογία του!
Ο epote πάντως έχει ένα δίκιο η κάνεις κάμπινγκ η πας σε ξενοδοχείο δεν στήνεις ξενοδοχείο στο κάμπινγκ!

Τσου δεν το έχω δει:D (εεε;με είπες υποχόνδρια;:( :P )
Αυτή ακριβώς την διαφορά σου εξηγώ ό,τι ακόμη και στην παραλία είναι πιο πιθανό να σε κλέψουν.Με τον γείτονα του καμπινγκ τις περισσότερες φορές έχεις πιει κι ένα κιβώτιο μπύρες,έχεις δανειστεί τσιγάρα,έχεις πει μια καλημερα τεσπα;)
Στον epote απάντησα παραπάνω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top