Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,042 εγγεγραμμένα μέλη και 2,411,613 μηνύματα σε 75,388 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 531 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Ισπανικά ή Ιταλικά;

george1 (γιωργος)

Φοιτητής

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 121 μηνύματα.

O george1 έγραψε: στις 14:46, 19-08-09:

Παιδιά γεια σας. Σκεφτομαι να παω κ αλλη γλωσσα. τι προτεινετε; κυριως θελω να τα εχω τελειωσει σε1 το πολυ 2 χρονια.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cogito ergo sum

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

H Cogito ergo sum έγραψε: στις 14:48, 19-08-09:

Hmm... Κάνεις παράλληλα Γαλλικά μήπως;
-----------------------------------------
Edit: Μπορείς να δεις και εδώ.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,340 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 15:58, 19-08-09:

Αν κάνεις γαλλικά και τα ισπανικά και τα ιταλικά θα σου φάνουν εύκολα γιατί και οι λέξεις και η σύνταξη είναι παραπλήσιες.
Παράθεση

george1 (γιωργος)

Φοιτητής

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 121 μηνύματα.

O george1 έγραψε: στις 17:23, 19-08-09:

γερμανικα κανω.
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,340 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 17:24, 19-08-09:

μόνο με τα ολλανδικά μοιάζουν δυστυχώς.
Παράθεση

george1 (γιωργος)

Φοιτητής

O george1 έγραψε: στις 17:26, 19-08-09:

δε με νοιαζει τις ξενες γλωσσες τις μαθαινω ευκολα. μαλιστα θα ηθελα να σπουδασω διερμηνεας.
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Φοιτητής

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 2,603 μηνύματα.

H Dalian έγραψε: στις 19:50, 19-08-09:

Προσωπικά πάντα μου άρεσαν τα Ιταλικά περισσότερο από τα Ισπανικά.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ENERGIA

Πτυχιούχος

H ENERGIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H ENERGIA έγραψε: στις 09:00, 20-08-09:

Είναι θέμα καθαρά προσωπικού γούστου, αν δε σε ενδιαφέρει ποια γλώσσα είναι πιο διαδεδομένη κτλ. Εγώ ξεκίνησα να θέλω να κάνω Ισπανικά αλλά τελικά δεν έβρισκα καθηγητή της προκοπής (επαρχία) και πήγα Ιταλικά. Δεν το μετάνοιωσα λεπτό. Είναι υπέροχα. Μια γλώσσα μουσική. Είναι εύκολα αν ξέρεις καλή ελληνική γραμματική (είναι το ίδιο μοτίβο αλλά έχει πολλές εξαιρέσεις). Καλή αρχή σε ότι κι αν διαλέξεις
Παράθεση

george1 (γιωργος)

Φοιτητής

O george1 έγραψε: στις 18:20, 20-08-09:

οχι πιο πολυ με νοιαζει να εχω τελειωσει σε 2 χρονια.
Παράθεση

stefanosK

Φοιτητής

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 716 μηνύματα.

O stefanosK έγραψε: στις 11:26, 21-08-09:

Σου προτείνω Ισπανικά. Είναι πολύ πιο ωραία γλώσσα από τα Ιταλικά και πιο διαδεδομένα. Τα Ιταλικά μόνο στην Ιταλία μιλιούνται.
Παράθεση

Avicii (Υπόλυττος Βρεττός)

Περιβόητο Μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.

O Avicii there's no going back έγραψε: στις 21:41, 21-08-09:

ισπανικά
Παράθεση

stefanosK

Φοιτητής

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 716 μηνύματα.

O stefanosK έγραψε: στις 21:43, 21-08-09:

Έτσι μπράβο! Εσύ κάνεις ισπανικά;
Παράθεση

Avicii (Υπόλυττος Βρεττός)

Περιβόητο Μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.

O Avicii there's no going back έγραψε: στις 21:58, 21-08-09:

οχι, αλλα εφοσον ειναι πιο διαδεδομενη, αυτη θα προτιμουσα
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Καθηγητής

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής του τμήματος Μαθηματικών Αθήνας . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 22:47, 21-08-09:

Κι εγώ προτείνω Ισπανικά.
Παράθεση

Λουκρητία (Ειρήνη.)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου του τμήματος --- . Έχει γράψει 770 μηνύματα.

H Λουκρητία έγραψε: στις 22:50, 21-08-09:

Στην αρχη νομιζα οτι ψαχνοσουν για 2η ξενη γλωσσα, και ημουν ετοιμη να σου προτινω να επιλεξεις αναμεσα σε Γερμανικα με Γαλλικα.:/
Τωρα που απ' οτι καταλαβα ενδιαφερεσαι για 3η, θα προτινα Ιταλικααα.:zilia:
Θελουν 2 χρονια γεματα για να τελειωσουν και να παρεις πτυχιο.
Γενικα τα προτιμω και ακουστικα περισσοτερο.:xixi:
Παντα ηθελα να ξεκινησω, αχ.:xixi:
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

H Jenny έγραψε: στις 10:47, 22-08-09:

Αρχική Δημοσίευση από george1
δε με νοιαζει τις ξενες γλωσσες τις μαθαινω ευκολα. μαλιστα θα ηθελα να σπουδασω διερμηνεας.
Πολύ σωστά! Δεν παίζει ρόλο ποιες γλώσσες μαθαίνεις αν σου αρέσουν τόσο πολύ οι γλώσσες. :no1:

Εγώ έχω τελειώσει Γερμανική Φιλολογία, αλλά έχω επιλέξει και μαθαίνω Ισπανικά κι ας μην έχουν καμία σχέση. Κάνω ήδη 1 χρόνο και το Νοέμβριο δίνω το 1ο πτυχίο.

Σου προτείνω τα Ισπανικά λοιπόν!!
Παράθεση

1994kc

Μαθητής Α' λυκείου

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 800 μηνύματα.

O 1994kc έγραψε: στις 23:48, 22-08-09:

κι εγώ τα ισπανικά θα σου πρότεινα φίλε μου....!!!!Εκτός και αν δε σου αρέσουν...γτ αν δε σου αρέσει μια γλώσσα,άστα να πάνε!προκοπή δε θα δεις...

Αν σου αρέσουν και οι δύο το ίδιο θα σου πρότεινα ισπανικά μιας και απ'όσο ξέρω είναι ελαφρώς πιο εύκολα και πιο χρήσιμα,επομένως....
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,489 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 16:12, 23-08-09:

και εγώ μάλλον ισπανικά γιατί μαζί με τα γαλλικά, αγγλικά και τα κινέζικα είναι γλώσσα που μιλιέται από πολλά εκατομμύρια άτομα και αυξάνεται πληθυσμιακά (σε αντίθεση με τα ιταλικά και τα γερμανικά που μιλιούνται από 60-100 εκατομμύρια άτομα και σε λίγες χώρες)
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ENERGIA

Πτυχιούχος

H ENERGIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H ENERGIA έγραψε: στις 10:34, 24-08-09:

Εγώ προτείνω ΙΤΑΛΙΚΑ!Η πιο μουσική γλώσσα. Kαι αν διαβάζεις μεσα σε 2 χρόνια το αντίστοιχο lower, δηλαδή Β2 ή τα Ιταλικά Πτυχία, Celi 3 και Diplwma!!
Παράθεση

george1 (γιωργος)

Φοιτητής

O george1 έγραψε: στις 14:26, 24-08-09:

thanks μαλλον ισπανικα βλεπω
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Ellie213

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ιταλικά - Από Lazos
      Το θέμα έχει λάβει 449 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ισπανικά - Ιταλικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-09-17 στις 09:59.
    • Γαλλικά, ιταλικά, ισπανικά - Από dIm@kIs14
      Το θέμα έχει λάβει 101 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Γενικά.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-07-17 στις 23:48.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα