Εγκαταλείψατε κάποια δραστηριότητα που αγαπούσατε πολύ εξαιτίας των πανελληνίων;

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Tον χορό και ο ελεύθερος μου χρόνος δεν μου επιτρέπει να ασχολούμαι με την μουσική όσο θα ήθελα και όσο θα έπρεπε. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Και εγω την κολύμβηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Το καλοκαίρι πάντως του 1995 -που πέρασα- δεν έβγαινα απ' τη θάλασσα, λες και είχα πάθει στερητικό σύνδρομο. Κολυμπούσα 3 ώρες την ημέρα. Είχα μεταμορφωθεί σε γοργόνα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΩΤΗΡΗΣ_14

Νεοφερμένος

Ο ΣΩΤΗΡΗΣ_14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Άρχισα tae kwon do στο γυμνάσιο και μου άρεσε πολύ. Δεν ήθελα να το κόψω και την β λυκείου την έβγαλα με το ζόρι. Στην τρίτη αναγκαστικά σταμάτησα γιατί ήθελα πολύ την πρώτη μου επιλογή και ευτυχώς τα κατάφερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
παράτησα το πιανάκι μου λόγω των πανελληνίων αλλά λέω να το ξαναρχίσω τώρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Απενεργοποίησα το facebook μου εδώ και 2 μέρες και σκοπεύω να το ανοίξω πάλι όταν τελειώσουν οι παννεληνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Και εγω το είχα κανει αυτο με το Facebook και βοηθά ειναι η αληθεια!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

it's me!!

Νεοφερμένος

Η it's me!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
στίβο, τένις, αγγλικά και γαλλικά... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εεεμμμμ... Όλα;
Σοβαρά, ξεκίνησα με την άποψη "έλα μωρέ, δεν είναι τίποτα, η ύλη είναι μικρή, δεν έχεις κενά, έχεις γαμάουα καθηγητές που θα κάνουν ένα φσιτ και θα σου χωσουν όλη την οργανική στο κεφάλι, chill". Βολτούλες κάθε Σάββατο/Κυριακή/Δευτέρα μετά το φροντιστήριο, καθόλου διάβασμα μετά τα μαθήματα γιατί είναι βράδυ και η μέρα έχει τελειώσει (παρόλο που μου έμεναν χαλαρά άλλες 2-3 παραγωγικές ώρες, το λιγότερο). Και έτσι έκανα μέχρι το Πάσχα, περίπου.

Δεν θεωρώ βέβαια χόμπι τις εξόδους και το ξύσιμο, μιλάω όμως για άλλα πράγματα: διάβαζα περίπου δύο εξωσχολικά βιβλία τη βδομάδα, κάτι που αναγκάστηκα να κόψω υπό την απειλή όπλου. Για να αντισταθμίσω την απώλεια, τα αντικατέστησα με Παπανούτσο και τις Δοκιμές του Σεφέρη. Not even close.

Έπαιζα μουσική σε κάθε σχολική εκδήλωση ανελλιπώς και στο σπίτι τουλάχιστον δύο ώρες μόνη μου, κάθε μέρα. Αυτό το άκουσαν τα μαθηματικά και έβαλαν τα γέλια. Έκανα να πιάσω την κιθάρα πάνω από δίμηνο - όταν τη γρατζουνισα πρώτη φορά τον Ιούλιο έβγαλε έναν υπόκωφο λυγμο σαν να μου 'λεγε "Δεν θα 'ναι ποτέ ξανά το ίδιο, μωρό μου..."

Σοβαρά όμως, αυτό που συνειδητοποίησα είναι ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα, με μέτρο και με σωστό προγραμματισμό. Το πρόγραμμα σου δεν είναι τόσο βαρύ αν δεν το κάνεις εσύ να είναι, και σαφώς υπάρχουν μέρες πιο χαλαρές και μέρες που δεν έχεις χρόνο να βράσεις έναν καφέ. Οι τελευταίες έρχονται όσο πλησιάζει η περίοδος των εξετάσεων και ποτέ πριν τα Χριστούγεννα, εκτός αν σου το προκαλέσει το φροντιστήριο σου.
Απλώς εμένα μου κακοφανηκε γιατί έχω συνηθίσει να "κάνω ο,τι θέλω", να διαβάζω όσα βιβλία θέλω, να βγαίνω όποτε θέλω και γενικώς να ζω σαν χίπις σε τροχόσπιτο στα 60's, κάτι που με τράβηξε αρκετά πίσω όσον αφορά τον προγραμματισμό και την πειθαρχεία.

Chill. Όλα θα γίνουν.
Να θυμάστε τη χρυσή λέξη (repeat after me): ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. Σώζει ζωές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Εγώ έπαιζα μπάσκετ σε ομάδα και αρχικά δεν είχα σκοπό να το κόψω παρά μόνο να το μετριάσω(από 4-5 φορές τη βδομάδα σε 1 έως 2 το πολύ). Γρήγορα όμως κατάλαβα ότι από τη μια έχανα περισσότερο χρόνο από ότι νόμιζα( διότι μετά από προπόνηση είναι αδύνατον να διαβάσεις) και από την άλλη, συνήθως όποτε έβρισκα χρόνο, προτιμούσα να βγαίνω με φίλους ή να κάνω κάτι πιο χαλαρό (πχ να δω ταινία). Έκατσε και ένα θεματάκι υγείας και το έκοψα τελείως λίγο πριν τα Χριστούγεννα.

Τώρα που τέλος καλό-όλα καλά, έχω ξαναρχίσει στο φουλ και ελπίζω να μπορώ να συνεχίσω ενταντικά και αφού αρχίσει η σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top