Γενικό -  Πώς περνάω την A' Λυκείου;

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.
Επειδη σημερα βγηκαν και σε εμας τα αποτελεσματα για το ποιοι εμειναν,δεν εμεινε κανεις.Την πεμπτη παιρνουμε βαθμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BlueIvy_

Νεοφερμένος

Η BlueIvy_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Παιδιά γενικά μην αγχώνεστε, ένας βαθμός, αριθμός όπως θέλετε πείτε το δεν καθορίζει τίποτα..τι πιο αισιόδοξο από αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Val123tse2002

Νεοφερμένος

Ο Val123tse2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας. Πάω πρώτη λυκείου και έχω μέσο όρο 12.9 και 14.8 και έχω 9+10 αρχαία 12+12 γεωμετρία και 10+10 χημεία/ Αρχαία δεν πιστεύω να έγραψα για να έχω μέσο όρο πάνω από 9.5 ούτε χημεία. Σε μια ώρα γράφω γεωμετρία και δεν πιστεύω να γράψω και κάτι πολύ γιατί δεν ξέρω πάρα πολλά πράγματα άμα δεν περάσω σ' αυτά τα 3 μ' αυτά που σας είπα περνάω ή θα χρειαστεί να ξαναγράψω;
Κι αν υπάρχει ένας τρόπος ώστε να μην ξαναγράψω θα το εκτιμούσα να μου τον αναφέρετε.!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας. Πάω πρώτη λυκείου και έχω μέσο όρο 12.9 και 14.8 και έχω 9+10 αρχαία 12+12 γεωμετρία και 10+10 χημεία/ Αρχαία δεν πιστεύω να έγραψα για να έχω μέσο όρο πάνω από 9.5 ούτε χημεία. Σε μια ώρα γράφω γεωμετρία και δεν πιστεύω να γράψω και κάτι πολύ γιατί δεν ξέρω πάρα πολλά πράγματα άμα δεν περάσω σ' αυτά τα 3 μ' αυτά που σας είπα περνάω ή θα χρειαστεί να ξαναγράψω;
Κι αν υπάρχει ένας τρόπος ώστε να μην ξαναγράψω θα το εκτιμούσα να μου τον αναφέρετε.!):)
Αν έχεις ΓΜΟ 9.5+ δε γράφεις τίποτα επαναληπτικές, απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Fotis6256

Νεοφερμένος

Ο Fotis6256 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπερα στο φορουμ,
Ξερω οτι μαλλον εχετε βαρεθει να απαντατε σε παρομοιες ερωτησεις αλλα ειμαι αρκετα αχγωμενος και χρειαζομαι μια απαμτηση.

Θρησκευτηκα 16 17
Αρχαια 15 15
Γλωσσα 11 11
Λογοτεχνια 12 12
Αλγεβρα 11 11
Χημεια 10 10
Φυσικη 9 9
Βιολογια9 9 (δυστυχώς εχω την ιδια και στην Φυσικη)
Ιστορια 12 14
Πολ. Παιδεια 10 12
Project 8 12
Αγγλικα 18 19
Επιλογες Εικαστικα 7 9
Μεσος Ορος 11.4 και 12.8

Στις εξετασεις δεν πιστευω πως θα γραψω πολλα εως τιποτα οποτε θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει πιθανοτητα να περασω. Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.
Καλησπερα στο φορουμ,
Ξερω οτι μαλλον εχετε βαρεθει να απαντατε σε παρομοιες ερωτησεις αλλα ειμαι αρκετα αχγωμενος και χρειαζομαι μια απαμτηση.

Θρησκευτηκα 16 17
Αρχαια 15 15
Γλωσσα 11 11
Λογοτεχνια 12 12
Αλγεβρα 11 11
Χημεια 10 10
Φυσικη 9 9
Βιολογια9 9 (δυστυχώς εχω την ιδια και στην Φυσικη)
Ιστορια 12 14
Πολ. Παιδεια 10 12
Project 8 12
Αγγλικα 18 19
Επιλογες Εικαστικα 7 9
Μεσος Ορος 11.4 και 12.8

Στις εξετασεις δεν πιστευω πως θα γραψω πολλα εως τιποτα οποτε θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει αν υπαρχει πιθανοτητα να περασω. Ευχαριστω εκ των προτερων.


Νομίζω περνάς.
 

Fotis6256

Νεοφερμένος

Ο Fotis6256 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.

Fotis6256

Νεοφερμένος

Ο Fotis6256 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δυστυχώς με θετικα μαθηματα δεν τα οαω καθολου καλα ουτε καν μετρια. Τελοσπαντων θα διαβασω κατι αλλα φυσικη γεωμετρια χημεια και αλγεβρα παραειμαι χαλια...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.

Fotis6256

Νεοφερμένος

Ο Fotis6256 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Γλωσσα-Λογοτεχνια(Τα οποια εγραψα σμρ)
Φυσικη
Χημεια
Αλγεβρα
Γεωμετρια
Αρχαια
Πολ. Παιδεια

Για να κοπείς χρειάζεσαι >9.5 ΓΜΟ όπως είπαν κάποιοι άλλοι, οπότε θεωρώ ότι περνάς άνετα. Αλλά από του χρόνου στρώσου και διάβασε γιατί ένα μεγάλο κομμάτι του μελλοντός σου θα κριθεί στο σχολείο
 

Fotis6256

Νεοφερμένος

Ο Fotis6256 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Για να κοπείς χρειάζεσαι >9.5 ΓΜΟ όπως είπαν κάποιοι άλλοι, οπότε θεωρώ ότι περνάς άνετα. Αλλά από του χρόνου στρώσου και διάβασε γιατί ένα μεγάλο κομμάτι του μελλοντός σου θα κριθεί στο σχολείο

Πολιτική παιδεία πρέπει να γράψεις ένα 18.

Σιγουρα του χρονου θα καταβαλω μεγαλυτερη προσπαθεια και θα γραφτω επισης και σε φροντηστηριο.

Λιγο δυσκολο να γραψω 18 σε μαθημα που δεν εδινα τοση σημασια :(
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.
Σιγουρα του χρονου θα καταβαλω μεγαλυτερη προσπαθεια και θα γραφτω επισης και σε φροντηστηριο.

Λιγο δυσκολο να γραψω 18 σε μαθημα που δεν εδινα τοση σημασια :(


Δεν είναι δύσκολο,ποτέ γράφεις;
 

Fotis6256

Νεοφερμένος

Ο Fotis6256 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.

Memphis

Νεοφερμένος

Η Memphis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα. Γράφω εδώ επειδή βλέπω πως το θέμα είναι σχετικό και θα ήταν χαζό να ανοίξω καινούριο. Ξέρετε τι πρέπει να κάνει καποιος για να μην μείνει μετεξεταστέος σε ένα συγκεκριμένο μάθημα; Από όσο έχω διαβάσει, χρειάζεται σε κάθε μάθημα να έχεις πάνω από 9,5 μέσο όρο του μαθήματος. Εχθές πήραμε τους ελέγχους και ακόμη και αν τα πάω καλά σε γενικές γραμμές (μέσο όρο όλων των μαθημάτων 18),την γεωμετρία δεν την καταλαβαίνω καθόλου και έχω σε αυτήν 10,5.Μεχρι εχθές θεωρούσα πως είχα περάσει, αφού έχω μια μονάδα πανω από τον κατώτατο μέσο όρο.Σημερα όμως, έμαθα (από μια όχι και τόσο έμπιστη πηγή) πως πρέπει ο βαθμός του πρώτου τετραμήνου + ο βαθμός του δεύτερου + βαθμός τελικής εξέτασης = 30 και πάνω.Αν ισχύει αυτό, θα πρέπει να γράψω 9 στην γεωμετρια στις εξετάσεις, αλλιώς θα μείνω μετεξεταστέα. Εμένα δεν μου φαίνεται λογικό επειδή δυστυχώς δεν είμαι η μόνη από την τάξη μου με χαμηλούς βαθμούς στην γεωμετρια, και αν είναι έτσι θα μείνουμε πολλοί μετεξεταστέοι.Αν γράψω κάτω από 9, που αυτό μάλλον θα γίνει, θα μείνω δηλαδή μετεξεταστέα; Δεν με σώζουν ούτε οι βαθμοί από τα άλλα μαθήματα ούτε τίποτα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα. Γράφω εδώ επειδή βλέπω πως το θέμα είναι σχετικό και θα ήταν χαζό να ανοίξω καινούριο. Ξέρετε τι πρέπει να κάνει καποιος για να μην μείνει μετεξεταστέος σε ένα συγκεκριμένο μάθημα; Από όσο έχω διαβάσει, χρειάζεται σε κάθε μάθημα να έχεις πάνω από 9,5 μέσο όρο του μαθήματος. Εχθές πήραμε τους ελέγχους και ακόμη και αν τα πάω καλά σε γενικές γραμμές (μέσο όρο όλων των μαθημάτων 18),την γεωμετρία δεν την καταλαβαίνω καθόλου και έχω σε αυτήν 10,5.Μεχρι εχθές θεωρούσα πως είχα περάσει, αφού έχω μια μονάδα πανω από τον κατώτατο μέσο όρο.Σημερα όμως, έμαθα (από μια όχι και τόσο έμπιστη πηγή) πως πρέπει ο βαθμός του πρώτου τετραμήνου + ο βαθμός του δεύτερου + βαθμός τελικής εξέτασης = 30 και πάνω.Αν ισχύει αυτό, θα πρέπει να γράψω 9 στην γεωμετρια στις εξετάσεις, αλλιώς θα μείνω μετεξεταστέα. Εμένα δεν μου φαίνεται λογικό επειδή δυστυχώς δεν είμαι η μόνη από την τάξη μου με χαμηλούς βαθμούς στην γεωμετρια, και αν είναι έτσι θα μείνουμε πολλοί μετεξεταστέοι.Αν γράψω κάτω από 9, που αυτό μάλλον θα γίνει, θα μείνω δηλαδή μετεξεταστέα; Δεν με σώζουν ούτε οι βαθμοί από τα άλλα μαθήματα ούτε τίποτα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καταρχάς να πω πώς σας λένε πολλές μαλακίες.
Με μέσο όρο 18 δε νομίζω να έχεις πρόβλημα, καθώς με 9.5 ΓΜΟ περνάς. Δε θέλεις ούτε πάνω από 5, ούτε πάνω 9, ούτε πάνω από 10, ούτε 20 για να "περάσεις" σε ένα μάθημα. Μοναδικό κριτήριο ο ΓΜΟ να είναι >= 9.5. Αν τώρα η γεωμετρία σου φτάσει τον ΓΜΟ κάτω από 9.5 τι να πω. Επίσης, η Γεωμετρία συμψηφίζεται με Άλγεβρα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,973 μηνύματα.
Καλησπέρα. Γράφω εδώ επειδή βλέπω πως το θέμα είναι σχετικό και θα ήταν χαζό να ανοίξω καινούριο. Ξέρετε τι πρέπει να κάνει καποιος για να μην μείνει μετεξεταστέος σε ένα συγκεκριμένο μάθημα; Από όσο έχω διαβάσει, χρειάζεται σε κάθε μάθημα να έχεις πάνω από 9,5 μέσο όρο του μαθήματος. Εχθές πήραμε τους ελέγχους και ακόμη και αν τα πάω καλά σε γενικές γραμμές (μέσο όρο όλων των μαθημάτων 18),την γεωμετρία δεν την καταλαβαίνω καθόλου και έχω σε αυτήν 10,5.Μεχρι εχθές θεωρούσα πως είχα περάσει, αφού έχω μια μονάδα πανω από τον κατώτατο μέσο όρο.Σημερα όμως, έμαθα (από μια όχι και τόσο έμπιστη πηγή) πως πρέπει ο βαθμός του πρώτου τετραμήνου + ο βαθμός του δεύτερου + βαθμός τελικής εξέτασης = 30 και πάνω.Αν ισχύει αυτό, θα πρέπει να γράψω 9 στην γεωμετρια στις εξετάσεις, αλλιώς θα μείνω μετεξεταστέα. Εμένα δεν μου φαίνεται λογικό επειδή δυστυχώς δεν είμαι η μόνη από την τάξη μου με χαμηλούς βαθμούς στην γεωμετρια, και αν είναι έτσι θα μείνουμε πολλοί μετεξεταστέοι.Αν γράψω κάτω από 9, που αυτό μάλλον θα γίνει, θα μείνω δηλαδή μετεξεταστέα; Δεν με σώζουν ούτε οι βαθμοί από τα άλλα μαθήματα ούτε τίποτα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Πραγματικά τι σε κάνει να πιστεύει ότι θα μείνεις με μέσο όρο 18;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top