Μαθητές και ελεύθερος χρόνος

Στα σχολικά χρόνια πώς περνούσατε τον ελεύθερο χρόνο στο σπίτι??

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 40)
  • Ακουω μουσική

    Ψήφοι: 12 30.0%
  • Παίζω ηλεκτρονικό παιχνίδι

    Ψήφοι: 2 5.0%
  • Βλέπω τηλεόραση

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Παίζω με τους φίλους, συναντιόμαστε

    Ψήφοι: 3 7.5%
  • Αθλούμαι

    Ψήφοι: 1 2.5%
  • Σερφάρω στο ιντερνετ

    Ψήφοι: 16 40.0%
  • Διαβάζω περιοδικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ζωγραφίζω

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Διαβάζω εξωσχολικα βιβλία

    Ψήφοι: 3 7.5%

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Βρήκα μια έρευνα που είχε γίνει για τους μαθητές πως παιρνούν στο σπίτι τον ελεύθερο χρόνο τους, αναφερόταν κυρίως σε μαθητές γυμνασίου και λυκείου.

Σκέφτηκα λοιπόν αν είναι ίδια τα ποσοστά της έρευνας με εμάς εδώ.

Ψηφίστε λοιπόν μαθητές πως περνάτε τον ελεύθερο χρόνο σας και οι υπόλοιποι πως περνουσαμε τον ελεύθερο χρόνο μας όταν πηγαίναμε σχολείο.???

Τα αποτελέσματα είναι τα εξής
1. ακούν μουσική
2 παίζουν play station,xbox
3 βλέπουν τηλεοραση
4 παίζουν με τους φίλους
5 αθλούνται
6 ίντερνετ
7 διαβάζουν περιοδικά
8 ζωγραφίζουν
9 διαβάζουν εξωσχολικά βιβλία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Θυμάμαι ότι στον ελάχιστο ελεύθερο χρόνο που είχα ως μαθήτρια, πάντα διάβαζα ένα εξωσχολικό βιβλίο. Με ξεκούραζε και με αποσπούσε από τα μαθητικά μου προβλήματα. Το ίδιο κάνω και τώρα, που δεν είμαι μαθήτρια. Όταν βρίσκομαι σπίτι και δεν έχω κάτι να κάνω, θα διαβάσω λίγες σελίδες από κάποιο βιβλίο και θα ξεφύγω εντελώς......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ψηφισα οτι σερφαρω, αλλα θα επρεπε να μπορουμε να τσεκαρουμε 2-3, καθως εγω πχ οταν σερφαρω ακουω και μουσικη συνχρωνος (συνιθως) αλλα φυσικα κανω και αλλα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Καλό θα ήταν να υπήρχε η δυνατότητα πολλαπλής ψήφου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ΑΑΑντμιννν
ήταν κάπως παράξενο να βάλω την δημοσκόπηση δε μου είχε να επιλέξω πόσες ψήφους μπορούν να βάλουν τα παιδια
Αν μπορείετ βάλτε να έχουν 3 επιλογές.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω στον ελάχιστο ελευθέρο χρόνο μου διαβάζω βιβλία. Όσο αφορά το internet ναι μπαινω, αλλά δεν το θεωρώ ελευθέρο χρόνο αλλά κάτι υποχρεωτικό. Κάνω τα αδύνατα δυνατά να μπω εστώ και μια ώρα, είτε μου κοστίσει διάβασμα είτε ύπνο είτε και μια βόλτα έξω. Δεν θέλω να είμαι μόνο μαθητής, άσχετα αν μου στοιχίσει το 20 ή ακόμη και την σχολή που θέλω να περάσω. Το internet για εμένα είναι κάτι πολύ παραπάνω από hobby, είναι πηγή γνώσεων, εμπειριων και αποψεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κατόπιν εορτής δεν μπορώ να το κάνω πολλαπλής επιλογής παρα μόνο αν πειράξω τη database που δεν νομίζω οτι αξίζει τον κόπο. :/:
Λοιπόν, εγώ στον ελευθερό μου χρόνο όταν ήμουν μαθήτρια (αναλόγως και την εποχή γιατί άλλαζα συχνά γούστα):
-Ασχολιόμουν με τον υπολογιστή
-Έλυνα ασκήσεις μαθηματικών
-Διάβαζα εξωσχολικά βιβλία
-Μίλαγα στο τηλέφωνο
Αυτά κυρίως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Στο λύκειο τουλάχιστον, θεωρούσα ως ελεύθερο χρόνο τις ώρες που πέρναγα στο σχολείο.Γιατί εκτός σχολείου δεν υπήρχε ελεύθερος χρόνος (για β και γ λυκείου μιλάμε τώρα).
Στο γυμνάσιο, λίγο απ'όλα όσα έχει η δημοσκόπηση :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Στο λύκειο άκουγα μουσική παράλληλα με το διάβασμα, άλλος χρόνος δεν υπήρχε. Τώρα στο γυμνάσιο, μουσική, βιβλία, τηλεόραση, περιοδικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tróndur í Gøtu

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Μελετώ ξένες γλώσσες,παίζω στο PC,διαβάζω βιβλία ανάλογα με τη διάθεση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Μουσικη, Μουσικη, συνεχεια :inlove:
Αλλα διαβαζω πολυ συχνα και εξωσχολικα βιβλια, γιατι νιωθω πιο ξεκουραστη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top