Γενικό - Ποιες οι εντυπώσεις σας από την Α' Γυμνασίου;

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
διαγωνίσματα? δεν νομίζω:worry:

Διαγωνίσματα ναι.Στα περισσότερα μαθήματα εμείς απροειδοποίητο είχαμε γράψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαφνη300

Νεοφερμένος

Η Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Κοιτα επειδη φετος εγω τελειωσα το Γυμνασιο εχω να σου πω οτι το ολο ζητημα ειναι στο μυαλο ορισμενων κολλημενων ατομων που δεν εχουν τι να κανουν εκτος απ'το να καταστραφολογουν νταξ και εγω οπως ολοι επαθα ενα "λαλα" οταν πρωτομπηκα εκει μεσα αλλα οταν δεις και καταλαβεις περι τινος προκειται θα δεις οτι δεν ειναι κατι το τρομερο. Ως ταξη τωρα η πρωτη ισως στην αρχη σας φανει καπως διοτι και ο αριθμος των μαθηματων αυξανεται αλλα και οι απαιτησεις των καθηγητων.. stay calm & carry on. Εγω δινω μια συμβουλη σε ολους η πρωτη σου δινει καλες βασεις οσο αφορα Μαθηματικα (ασχετα που ειναι μαθηματα το οποιο μισω) οποτε κοιταξτε να διαβαζετε καλα τα μαθηματα (χωρις να καθεστε να παπαγαλιζετε οπως θα δειτε να κανουν ορισμενα φυτα οι οποιοι μερικοι απο αυτους θα μετονομαστουν απουσιολογοι (επειδη φετος ειχα μια τετοια μιλαμε για γερο γλυψιμο στους καθηγητες) αλλα ειναι ευκολη ταξη και νομιζω οτι για να μεινει κανεις στην πρωτη πρεπει να προσπαθησει πολυ περισσοτερο απο οτι θα προσπαθουσε για να διαβασει.
Καλη Σχολικη Χρονια μας ευχομαι

Ευχαριστούμε:):):) !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Λοιπόν η Α' Γυμνασίου είναι κάτι καινούριο. Μια αλλαγή στη ζωή, μικρή βέβαια, μη νομίζετε ότι αλλάζουν τα πάντα, θέμα "τίτλου" το θεωρώ. Αυτό που αλλάζει είναι κάποια πράγματα σχετικά με τη διδασκαλία(πολλοί καθηγητές, απουσιολόγιο, βιβλίο ύλης κτλ). Και βέβαια θα υπάρξουν και απροειδοποίητα και φωνές από τους καθηγητές και καλοί βαθμοί και κακοί βαθμοί και... απ'όλα. Θα έλεγα ότι είναι πιο ενδιαφέρον από το δημοτικό, και το μόνο στο οποίο υστερεί είναι ότι ΘΕΛΕΙ λίγο διάβασμα. Μπορεί αυτό όμως αν είναι μεθοδικό και σωστό να διαρκεί 1-2 ώρες τη μέρα (πάνω-κάτω) και αν γίνεται με πρόγραμμα είναι ουσιαστικά η μεγαλύτερη βάση για τις εξετάσεις Μαΐου-Ιουνίου που φοβάστε γι'αυτές. Οι "περιβόητες" αυτές εξετάσεις δεν είναι τίποτα σπουδαίο, ακόμα και στον βαθμό τον τελευταίο αποτελούν μόλις το 25%, δηλαδή θέλω να πω αν τα πάτε καλά στα τρία τρίμηνα είναι πρακτικά αδύνατον να μην πάτε καλά και γενικά. Ναι, υπάρχει μια μεγαλύτερη ύλη από αυτήν των διαγωνισμάτων τριμήνου, όμως υπάρχει και χρόνος για να τα διαβάσετε! Υπάρχει και επιλογή στα θέματα σε κάποια μαθήματα, όπως προαναφέρθηκε. 6 στα 9 για Βιολογία, Γεωγραφία, Θρησκευτικά και στην Ιστορία υπάρχουν 2 ομάδες θεμάτων: Ανάπτυξης, όπου απαντάτε 3 στα 5 και Πηγές που απαντάτε 2 στα 4. Α, και γι'αυτό που ρωτήσατε αν από το άγχος γίνεται να ξεχάσεις ότι διάβασες... είναι απλά Α-ΔΥ-ΝΑ-ΤΟ. Όσο διαβάζεις, το μυαλό σου, ακόμα κι αν δεν το καταλαβαίνεις, αποθηκεύει τα σημεία στα οποία επικεντρώνεσαι. Μπορεί, μόλις μπεις στην τάξη για να δώσεις, και σου έρθουν τα θέματα όντως να κολλήσεις ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ, να τρομοκρατηθείς λίγο. Ελάχιστες φορές συμβαίνει βέβαια, και τότε είναι που πρέπει να χαλαρώσεις να ηρεμήσεις και το μυαλό από μόνο του θα "θυμηθεί" και θα τα γράφεις σαν μηχανή. Άπαξ και έχεις διαβάσεις ΘΑ ΤΑ ΘΥΜΗΘΕΙΣ. Στις εξετάσεις δίνεις κάθε μάθημα 2 ώρες, όχι 45 λεπτά, όπως τα διαγωνίσματα τριμήνου, άρα ΕΧΕΙΣ χρόνο.

Η Α'Γυμνασίου δεν είναι κάτι δύσκολο ως προς την ύλη, απλά θέλει μία πιο προσεχτική ματιά, γιατί είναι λίγο διαφορετική από το δημοτικό. Το μόνο που χρειάζεται είναι σωστός προγραμματισμός και συγκροτημένη μελέτη. καθημερινή. Αυτό που ΔΕΝ χρειάζεται είναι το άγχος!:)

Απλά τουλάχιστον στην Α'Γυμνασίου μέχρι να καταλάβεις πώς λειτουργεί το Γυμνάσιο, δεν μπορείς να πηγαίνεις πετώντας χαρταετό, λίγη προσοχή και οργάνωση μόνο χρειάζεται.

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ :)





Υ.Γ.:Απροειδοποίητα διαγωνίσματα ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ Π-Ο-Τ-Ε. Μόνο απροειδοποίητα στο μάθημα της ημέρας(=τεστ, γραπτή εξέταση στο μάθημα της ημέρας)

(Υπάρχουν βέβαια κάτι καθηγητές που το πετάνε ύπουλα το ότι θα σου βάλουν διαγώνισμα(=για την άλλη φορά διαβάστε πολύ καλά ότι έχουμε κάνει σε αυτήν την ενότητα κτλ κτλ).Αυτό κάποια παιδιά το περνάνε στο ντούκου και την άλλη φορά που έρχεται ο καθηγητής με τα θέματα μένουν κάγκελο, γι'αυτό τέτοιες εκφράσεις τις προσέχουμε:) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαφνη300

Νεοφερμένος

Η Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Τιποτα και οπως σου ειπα "Αυτο που φοβομαστε οταν το ζουμε βλεπουμε οτι δεν ειναι τοσο θηριοδες οσο το νομιζουμε"

Ευχαριστώ και πάλι!! Έχεις δίκιο! Έτσι αισθανόμουν και όταν μετακόμισα για πρώτη φορά αλλά τελικά έκανα τόσους καλούς φίλους που όταν αναγκάστηκα να φύγω στεναχωρήθηκα τόσο πολύ που δεν μιλούσα σε κανέναν για εβδομάδες!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαφνη300

Νεοφερμένος

Η Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους με βοήθησαν πολύ οι απόψεις σας και όλες ήταν θετικές και αυτό είναι το καλύτερο από όλα !!!Σας ευχαριστώ και πάλι! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω και εγώ παιδιά!! Πραγματικά βοηθήσατε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Ψαράκια εε ψαράκια. :P Δεν είναι τίποτα η α' γυμνασίου, μην αγχώνεστε. Προσοχή στα απροειδοποίητα τεστ, αν πέσετε σε κάποιον στριμμένο καθηγητή. Εμάς στην ιστορία ήταν στριμμένη και ήθελε να ξέρουμε το μάθημα παπαγαλία και μια φορά μας είχε βάλει 2 συνεχόμενα απροειδοποίητα τεστ. Αυτά βέβαια είναι σπάνιες περιπτώσεις. Γενικά, αν διαβάζετε το μάθημα της ημέρας δεν έχετε να φοβηθείτε τίποτα. Όχι όμως υπερβολές. Μπορείτε να πάρετε και βοηθήματα για κάποια μαθήματα, αν σας αρέσουν, αλλά δεν είναι αναγκαίο.

Και μια συμβουλή από εμένα:

ΜΗΝ διαβάζετε για το απουσιολόγιο. Δεν έχει να σας προσφέρει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ. Είναι ένα ακόμα βάσανο. Αφήστε τον γλύφτη της τάξης να είναι απουσιολόγος.

Ααα επίσης τους πρώτους μήνες θα σας πρήξουν για θέματα προσαρμογής... Μην μασάτε. Και ο Οκτώβριος είναι ο μήνας διαγωνισμάτων και απροειδοποίητων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαφνη300

Νεοφερμένος

Η Λωρη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ευχαριστούμε πολύ για τις συμβουλές !!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Γεια σας και πάλι!! θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση!!
Έχω ακούσει ότι στην πρώτη γυμνασίου "δίνουν πιο δύσκολα " τους βαθμούς για να σε φοβίσουν και να διαβάσεις ακόμα περισσότερο!!!!!! Ισχύει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Ποιες οι εντυπώσεις σας από την Α' Γυμνασίου;

δεν θυμαμαι και πολλα!:/:

μονο οτι ειχαμε μια ωραια γαλλικο που ειμασταν ολοι ερωτευμενοι μαζι της :whistle: :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Γεια σας και πάλι!! θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση!!
Έχω ακούσει ότι στην πρώτη γυμνασίου "δίνουν πιο δύσκολα " τους βαθμούς για να σε φοβίσουν και να διαβάσεις ακόμα περισσότερο!!!!!! Ισχύει;;

Όχι δε νομίζω.Σε μας πάντως δεν έγινε κάτι τέτοιο.Απλά ίσως στο πρώτο τρίμηνο να μη σου βάλει κάποιος τόσο εύκολα το 20άρι που περίμενες γιατί υποτίθεται ότι δε σε έχουν μάθει ακόμα καλά οι καθηγητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Όχι δε νομίζω.Σε μας πάντως δεν έγινε κάτι τέτοιο.Απλά ίσως στο πρώτο τρίμηνο να μη σου βάλει κάποιος τόσο εύκολα το 20άρι που περίμενες γιατί υποτίθεται ότι δε σε έχουν μάθει ακόμα καλά οι καθηγητές.

Ευχαριστώ!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Γεια σας και πάλι!! θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση!!
Έχω ακούσει ότι στην πρώτη γυμνασίου "δίνουν πιο δύσκολα " τους βαθμούς για να σε φοβίσουν και να διαβάσεις ακόμα περισσότερο!!!!!! Ισχύει;;

Είναι πιο εύκολη η πρώτη γυμνασίου απ'ότι νομίζετε. Αλλάζετε βαθμίδα, οπότε λογικό είναι να έχετε λίγο άγχος. Δεν ισχύει αυτό που αναφέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Είναι πιο εύκολη η πρώτη γυμνασίου απ'ότι νομίζετε. Αλλάζετε βαθμίδα, οπότε λογικό είναι να έχετε λίγο άγχος. Δεν ισχύει αυτό που αναφέρεις.
Οκ!! Σε ευχαριτώ πολύ!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Γεια σας!! Λοιπόν την Τρίτη όπως όλοι ξέρουμε ανοίγουν τα σχολεία και κάνουμε αγιασμό!!

Μετά τι θα κάνουμε , θα μπει μέσα ένας ένας ο καθηγητής και θα μας λέει τι χρειάζεται;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Γεια σας!! Λοιπόν την Τρίτη όπως όλοι ξέρουμε ανοίγουν τα σχολεία και κάνουμε αγιασμό!!

Μετά τι θα κάνουμε , θα μπει μέσα ένας ένας ο καθηγητής και θα μας λέει τι χρειάζεται;;
Λοιπον ας σε βαλω σιγα-σιγα στο κλιμα διοτι πλησιαζει η εναρξη της σχολικης χρονιας.Λοιπον την πρωτη μερα το μοναδικο πραγμα που θα κανετε θα ειναι ο αγιασμος,οπου και αυτος μη νομιζεις για να σου δωσω να καταλαβεις συνηθως στο γυμνασιο το κουδουνι το πρωινο χτυπαει στις 8.20 (τουλαχιστον σε'μας:worry:) εγω ως πρωτακι τοτε ειχα ρωτασει τι ωρα να παω εκει μου ειπαν και 20 να'σαι εκει.Ειλικρινα σου μιλαω επι 1.5 ωρα γυρνουσα απο παρεα σε παρεα και απο παγκακι σε παγκακι.Ολο μας ελεγαν σε λιγο και σε λιγο και τελικα ο παπας εμφανιστηκε γυρω στις 10.30 :D
Η πλακα ειναι οτι μετα απο το 20λεπτο :worry:(νομιζω) που διαρκει ολο αυτο καθεσαι και στεκεις σαν τον χανο (με το συμπαθειο κιολλας) και ακους τα all time classics απο το διευθυντη περι απαγορευσης κινητων κλπ κλπ (τα λεω ωραια ε?) Επισης μεσα σε ολες τις σαχλαμαρες που θα σου πει ο διευθυντης θα σας πει και τι επροκειται να κανετε την επομενη ημερα συνηθως σας χωριζουν σε τμηματα (ΔΕΝ ειναι τα μονιμα,ειναι τα τμηματα στα οποια θα ειστε για μερικες ημερες 2-3 εως οτου να ξαναχωριστειτε στα μονιμα τμηματα) σας δινουν βιβλια και σας λενε οτι την επομενη μερα θα μπειτε στις ταξεις (για μενα δεν υπηρχε πιο αμηχανη μερα απο αυτη δε γνωριζα αρκετα ατομα και η ιδεα οτι καθε μερα θα σχολουσα στις 14.00 με εκανε να πεταω καντηλες :redface:) Θα το συνηθισεις.
Τωρα ας σου πω κατι για το οποιο δε θα χαρεις ιδιαιτερα.Οι μεγαλυτεροι στο γυμνασιο την πρωτη μερα θα σε κοιτανε ως εξωγηινο και με βλεμμα καπως σνομπ (μην τρομαξεις δεν ειναι τιποτα) πιο πολυ το κανουν για να δειξουν οτι και καλα αυτοι ειναι οι μεγαλοι και'σεις τα "μωρα" (ναι,τους φοβηθηκατε τωρα εσεις:confused:)Ομως την εκδικηση σου για το τελευταιο θα την παρεις του χρονου ως "μεγαλη" με το βλεμμα που θα κοιτας τα επομενα πρωτακια:P (προσωπικα εγω το λατρευω:redface:)
Λοιπον ελπιζω να σε βοηθησα και να μη σε τρομοκρατησα:redface:
Καλη Σας αρχη (και σε'μας στο λυκειο)
Οτι θες μου λες σε πμ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pamHdc

Νεοφερμένος

Η pamHdc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ολο το καλοκαιρι σκεφτομουν οτι θα παω γυμνασιο κι αισθανομουν πολυ περιεργα δεν το πιστευα!!!Η μερα του αγιασμου,εφτασε μπηκα στο γυμνασιο κι ηταν περεργα δεν εφευγα απο το πλευρο της μαμας μου.καποια στιγμη επρεπε να παμε στις γραμμες μας,κι επειδη ειχα μετακομησει τον Αυγουστο,δεν ηξερα ΚΑΝΕΝΑΝ,ηρθε η Στελινα αρχησε να μου μιλαει...περασαν οι μερες δεθηκα με τους καθηγητες,με τους μαθητες,και τωρα εχω μια μεγαλη παρεα,ισως ολοι οι υπολοιποι να σκεφτονται τα μαθηματα αλλα εγω φοβομουν τις φιλιες,τελικα ειναι ευκολο να βρεις!!!Ενω για τα μαθηματα ειναι σαν να κανεις νεα αρχη.ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΙΕ:D
Παναγιωτα 12
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Τελειες αναμνησεις με λιγο bitter-end
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwannitca

Νεοφερμένος

Η iwannitca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ήταν ωραία τάξη, δεν την λες εύκολη άλλα ούτε και δύσκολη. Κάτι μέτριο δηλαδή. Είναι η περίοδος που έχεις αφήσει το δημοτικό και είσαι πλέον γυμνασιοκόριτσο!! Μην ταράζεσαι, θα καταλάβεις ότι δεν είναι και τόσο τρομερό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top