[1/6/2012] Χημεία Κατεύθυνσης

Πώς πιστεύετε ότι έχετε γράψει;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 46)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 25 54.3%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 10 21.7%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 3 6.5%
  • [Μέτρια] 10-15

    Ψήφοι: 3 6.5%
  • [Όχι καλά] 5-10

    Ψήφοι: 1 2.2%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 4 8.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

tezu586

Νεοφερμένος

Η tezu586 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Δυστυχως εχασα ενα επιλογης..φτου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εγώ στο Γ.1 δεν έκανα δέντρο, έγραψα κανονικά τις αντιδράσεις! WTF?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Ρε παιδιά, εγώ στο Γ.1 δεν έκανα δέντρο, έγραψα κανονικά τις αντιδράσεις! WTF?

και γω αντιδράσεις κανονικά έγραψα!Τι δέντρα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Στις λύσεις κάνουν και διάγραμμα! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

painlez

Νεοφερμένος

Ο painlez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αφου δεν χτύπησαν στην Βιολογία Κατεύθυνσης είπαν να χτυπήσουν στην Χημεία. Και ο μόνος τρόπος για να σε ζορίσει εκεί είναι να βάλει πολλά. Και αυτό έγινε κιόλας. Ήταν έξυπνα θέματα και θα συμφωνήσω με κάποιον που είπε προηγουμένως πως ήταν καιρός να ζορίσουν λίγο στην Χημεία και να μην βάζουν τα γελοία ρουτινιάρικα θέματα. Πάντως αν έκανες λάθος και δεν το έπαιρνες χαμπάρι νωρίς την είχες άσχημα. Το Γ2 και το Δ3 ήταν τεράστια ερωτήματα. Όχι όμως ότι δεν λυνόντουσαν κιόλας. Απλά ήταν θέματα για καλά προετοιμασμένους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
To φοβερο ειναι οτι πρωτα σου ελεγε να γραψεις τις αντιδρασεις και μετα να βρεις τους συντακτικους τυπους.Στο Γ1 μονο τις ενωσεις εγραφες και τις αντιδρασεις.
Μου φαινεται οτι δεν εχουν μπει πιο δυσκολα στη χημεια απο το 2000 και μετα.Οι βασεις θα παρουν την κατρακυλα,ευτυχως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Σιγά μην κάνουμε και διάγραμμα. Να μας έβαζαν εκείνοι, αν ήθελαν διάγραμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

painlez

Νεοφερμένος

Ο painlez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ναι όντως, λίγο χαζό όπως τέθηκε η σειρά των ερωτημάτων στο Γ1 αφου για να γράψεις χημικες εξισώσεις, θες συντακτικούς τύπους. Διάγραμμα γιατί να κάνεις; Ζητούσε πουθενά; Εγώ απλά έγραψα τις αντιδράσεις με τα γράμματα των ενώσεων (Α,Β,Γ,Δ,Ε) για να τα βλέπω καθώς το λύνω. Στο Δ3 είχε πολλέεεεες πράξεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Σιγά μην κάνουμε και διάγραμμα. Να μας έβαζαν εκείνοι, αν ήθελαν διάγραμμα.

Συμφωνώ,με τόσα που μας έβαλαν θέλαν και διαγραμματάκι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Παιδια θελω την γνωμη σας για το β3!αρχικα εγραψα με φελινγκ αρα η αλδευδη μετα ειπα με ανθρακικο νατριο αρα το οξυ μετα ειπα με οξειδωση αρα η αλκοολη!βεβαια εγραψα τις αναλογες παρατηρησει!σας τα γραφω συνοπτικα!ειναι σωστο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Εγώ έβγαλα με ανθρακικό άλας το οξύ
Μετά έκανα αλογονοφορμική λέγοντας πως αυτή που δε θα αντιδράσει θα είναι η αλδεΰδη
Τέλος έκανα οξείδωση για την κετόνη και την αλκοόλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Οξειδωνόταν και η αλκοόλη!

Εγώ έγραψα αντίδραση με SOCl2 για την αλκοόλη, οξείδωση μετά με Fehling για την αλδεύδη και αντίδραση με ΝαΗCO3 και μεταβίβαση του CO2 σε ασβεστόνερο οπου θα σχηματιστεί ανθρακασβέστιο για το οξύ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα με Tollens για την αλδεϋδη, συνέχισα με KMnO4 για την αλκοόλη και μετά έβαλα NaHCO3 για το οξύ και αυτό που έμενε ήταν η κετόνη.
Και τώρα πραγματικά φεύγω για Κάψε το Σενάριο. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keep walking

Δραστήριο μέλος

Ο keep walking αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Σχεδον το ιδιο καναμε!με αλλη σειρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Εγώ έβγαλα με ανθρακικό άλας το οξύ
Μετά έκανα αλογονοφορμική λέγοντας πως αυτή που δε θα αντιδράσει θα είναι η αλδεΰδη
Τέλος έκανα οξείδωση για την κετόνη και την αλκοόλη

Κάτι παρόμοιο έκανα!Ρε,με το που είδα τα θέματα σε σκέφτηκα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δημήτρη, αφού έπεσε και αλογονοφορμική που δεν την ήθελες, αρχίζω και πιστεύω ότι σε καταράστηκε προσωπικά ο Μητσοτάκης. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

painlez

Νεοφερμένος

Ο painlez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Για το Β3 νομιζω ότι υπάρχουν περισσότερες από μία σωστές απαντήσεις επομένως αν έχετε επιλέξει τα σωστά αντιδραστήρια και γράψατε τις παρατηρήσεις δεν θα υπάρχει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

minos_94

Νεοφερμένος

Ο Μηνάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΔΕΣ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΡΌΙΔΑ ΤΟΥ ΑΟΘ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ:P)....
Βιασμός σήμερα....Περίμενα κάτι πιο απλό:confused:Παρολαυτά είμαι στο 19+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δημήτρη, αφού έπεσε και αλογονοφορμική που δεν την ήθελες, αρχίζω και πιστεύω ότι σε καταράστηκε προσωπικά ο Μητσοτάκης. :P
Ποια αλογονοφορμική ρε;
Την ογκομέτρηση στο Δ3 δεν την είδες;
Άλλο θέμα που δεν ήθελα
Είπαμε όχι ογκομέτρηση, αλογονοφορμική και υβριδισμός
Και...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kollhmenh

Νεοφερμένος

Η kollhmenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
εγω βαραω το κεφαλι μου στον τοιχο... δεν το εκανα το Γ1. δεν μπορεσα να καταλαβω οτι αλογονοφορμικη ηθελε. και το αστειο? οτι ελεγα "αφου ο dimijim δεν την ηθελε, πως και δεν μας εβαλαν αλογονοφορμικη? περιεργο..." ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ!!! ARGH!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top