Φοιτητικά συγγράμματα Εύδοξος

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Για το καθε μαθημα μου δινονται δυο - τρεις επιλογες συγγραματων στον ευδοξο, απο τις οποιες επιτρεπεται να επιλεξω μονο μια, οπως ξερετε.

Πως πρεπει να διαλεξω; Πρεπει να ρωτησω τη σχολη; Η ολα ειναι ιδια κι εγω κανω προσωπικη επιλογη;

Δεν υπαρχει καποια ανακοινωση εκ μερους της σχολης.

Αν δεν σας πει ο καθηγητης του καθε μαθηματος καποιο συγκεκριμενο βιβλιο, ή καποια συγκεκριμενα επιλεγεις ο ιδιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Αν δεν σας πει ο καθηγητης του καθε μαθηματος καποιο συγκεκριμενο βιβλιο, ή καποια συγκεκριμενα επιλεγεις ο ιδιος

Και αν εν τελει επιλεξω ο ιδιος, πως ακριβως γινεται το μαθημα; Υπαρχει εκαστοτε τμημα για το καθε συγγραμα η ολα ειναι πανομοιοτυπα μεταξυ τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Τι εννοείς ; δεν σε πιάνω.
Δώσε ένα παράδειγμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Τι εννοείς ; δεν σε πιάνω.
Δώσε ένα παράδειγμα

Ρε συ, ας πουμε για το πρωτο εξαμηνο τωρα εχω δηλωσει εξι μαθηματα. Στη σελιδα του ευδοξου εκει που δηλωνεις το συγγραμα για το καθε μαθημα εχω πολλαπλες επιλογες συγγραματων.



Βλεπεις οτι μου βγαζει τεσσερα διαφορετικα βιβλια και μπορω να διαλεξω μονο ενα απο αυτα. Δεν υπαρχει καποια διευκρινηση απο τη σχολη ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Ρε συ, ας πουμε για το πρωτο εξαμηνο τωρα εχω δηλωσει εξι μαθηματα. Στη σελιδα του ευδοξου εκει που δηλωνεις το συγγραμα για το καθε μαθημα εχω πολλαπλες επιλογες συγγραματων.



Βλεπεις οτι μου βγαζει τεσσερα διαφορετικα βιβλια και μπορω να διαλεξω μονο ενα απο αυτα. Δεν υπαρχει καποια διευκρινηση απο τη σχολη ομως.

Δεν απευθυνεσαι στη σχολη αλλα στον καθηγητη του μαθηματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Δεν απευθυνεσαι στη σχολη αλλα στον καθηγητη του μαθηματος.

Και πως θα το κανω αυτο; Να στειλω email σε καθε καθηγητη ξεχωριστα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
βρες τους στο μαθημα,ρωτα συμφοιτητη και μετα στειλε μειλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
βρες τους στο μαθημα,ρωτα συμφοιτητη και μετα στειλε μειλ

Δεν ειμαι εκει. Περιμενα μετεγγραφη. Η σχολη ειναι στις Σερρες κι εγω Θεσ/νικη. Γι' αυτο και δε ξερω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
στειλε γρηγορα μειλ σε καθηγητες ειδαλλως κανε την αιτηση μονος για να προλαβεις την προθεσμια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι στους φοιτητές,να ξέρω τι με περιμένει στο μέλλον.Υπάρχει περίπτωση να σας δώσουν βιβλία λίγες μέρες πριν την εξεταστική;Και μέχρι τότε πώς τα βγάζετε πέρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι στους φοιτητές,να ξέρω τι με περιμένει στο μέλλον.Υπάρχει περίπτωση να σας δώσουν βιβλία λίγες μέρες πριν την εξεταστική;Και μέχρι τότε πώς τα βγάζετε πέρα;

E oχι και λιγες μερες πριν την εξεταστικη... Ο Ευδοξος ανοιγει απο τον Νοεμβριο. Εχεις αρκετους μηνες μπροστα σου να διαβασεις, εκτος κι αν εισαι τοσο επιμελης που θες να διαβαζεις παραλληλα με τα μαθηματα, ε τοτε θα διαβασεις απο τις σημειωσεις σου.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
E oχι και λιγες μερες πριν την εξεταστικη... Ο Ευδοξος ανοιγει απο τον Νοεμβριο. Εχεις αρκετους μηνες μπροστα σου να διαβασεις, εκτος κι αν εισαι τοσο επιμελης που θες να διαβαζεις παραλληλα με τα μαθηματα, ε τοτε θα διαβασεις απο τις σημειωσεις σου.. :P

Ουφ,πάλι καλά!Και προλαβαίνετε δηλαδή να διαβάσετε από τον Νοέμβρη μέχρι το Γενάρη 6-7 ή 8 βιβλία εκατοντάδες σελίδες το καθένα; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Ουφ,πάλι καλά!Και προλαβαίνετε δηλαδή να διαβάσετε από τον Νοέμβρη μέχρι το Γενάρη 6-7 ή 8 βιβλία εκατοντάδες σελίδες το καθένα; :worry:

Όχι, τα διαβάζουμε από το καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Όχι, τα διαβάζουμε από το καλοκαίρι.

Διαβαζετε απο το καλοκαιρι αυτα που θα διδαχτειτε στον επομενο χρονο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να έχεις υπόψη σου ότι τα συγγράματα που θα πάρεις είναι περισσότερο για reference, συνήθως λένε πάρα πολλά και αναλυτικά, σε σημείο που δε τα χρειάζεσαι. Θα βασίζεσαι στις σημειώσεις σου και στο υλικό του καθηγητή και θα ανατρέχεις στο σύγγραμμα αν σου ζητείται ή αν δεν καλύπτεσαι από τα υπόλοιπα. Καμιά σχέση με το πώς χειρίζεσαι τα σχολικά βιβλία. Προσωπικά έχω αρκετά βιβλία που ζήτημα κι αν τα έχω ανοίξει 2 φορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimis20

Νεοφερμένος

Ο Dimis20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Να έχεις υπόψη σου ότι τα συγγράματα που θα πάρεις είναι περισσότερο για reference, συνήθως λένε πάρα πολλά και αναλυτικά, σε σημείο που δε τα χρειάζεσαι. Θα βασίζεσαι στις σημειώσεις σου και στο υλικό του καθηγητή και θα ανατρέχεις στο σύγγραμμα αν σου ζητείται ή αν δεν καλύπτεσαι από τα υπόλοιπα. Καμιά σχέση με το πώς χειρίζεσαι τα σχολικά βιβλία. Προσωπικά έχω αρκετά βιβλία που ζήτημα κι αν τα έχω ανοίξει 2 φορές.

Εμεις που περιμεναμε μετεγγραφη και δε ξεκινησαμε κανονικα απο που μπορουμε να παρουμε τις οποιεσδηποτε σημειωσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
θελω να σας κανω μια ερωτηση υπαρχει καποιος που δεν επεστρεψε βιβλιο που πηρε αλλα δεν δικαιουταν? και αν ναι τι κυρωσεις ειχε? εγω εκανα το λαθος και περασα ενα μαθημα αλλα δεν ειχα δηλωσει βιβλιο γιατι δεν ημουν σιγουρη αν θα το παρακολουθησω και το δηλωσα σε επομενο εξαμηνο, με λιγα λογια μου το ζητανε πισω τωρα. Μιλησα με την βιβλιοθηκη της σχολης μου και μου ειπαν απο την στιγμη που δεν θα δηλωσω αλλα βιβλια και δεν χρειαζομαι τον λογαριασμο (επειδη ειμαι τελευταιο εξαμηνο, μου εχει μεινει η πτυχιακη και η πρακτικη) να μην το επιστρεψω και να αφησω τα πραγμτα οπως εχουν, αλλα εγω δεν μπορω να εχω εκκρεμοτητες αγχωνομαι, εσεις τι θα κανατε στην θεση μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και μένα μου στείλανε μήνυμα να επιστρέψω ένα βιβλίο ρε γαμώτο, αλλά θέλω να το κρατήσω. Δεν δικαιούμαι άλλα βιβλία οπότε δεν χρειάζομαι τον Εύδοξο. Οπότε είμαι στην ίδια περίπτωση με σένα. Βέβαια έχω 70κατι μονάδες ανταλλαγής, αλλά τι να τις κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity_kn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η infinity_kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εσυ μιλησες με την βιβλιοθηκη της σχολης σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όχι. Είναι κλειστή κιόλας έχουμε κάποια προβλήματα στο κτήριο που βρίσκεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top