[29/5/2013] Χημεία Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 24)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 12 50.0%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 5 20.8%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 1 4.2%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 3 12.5%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 3 12.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Ε εντάξει δεν δώσανε δέντρο σε διάγραμμα το δώσανε με λόγια...να προσέχουμε και λιγο τι διαβάζουμε δεν πρέπει να γίνονται ολα μηχανικά οταν τα λυνουμε!προσωπικα μόνο το δ4 ήταν λιγο πιο δύσκολο απο τα αλλα χωρίς να έχει ιδιαίτερη δυσκολία...κλασσικη άσκηση ογκομέτρησης αλλα έπρεπε να έχεις καθαρό μυαλο για να την λύσεις! Η θεωρία στο Α5 ήταν λιγο fail αλλα πιστεύω οτι διάφορες βρήκε ο καθένας να τις πάρουν σωστές και όχι οτι τους δώσει το υπουργείο...μια απορία στο Δ4 α ήθελε να γράψουμε και τη δικαιολόγηση στο πως διαλέξαμε διάγραμμα για κάθε οξύ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δεν νομίζω, 2 μονάδες έπαιρνε. Μια για κάθε απάντηση πιστεύω. Αλλωστε για να το απαντήσεις αυτό σωστά έπρεπε να κάνεις το προηγούμενο και αν δεν έβαζες τη σωστή καμπύλη στην κάθε ουσία έχανες πιθανόν και από τα επόμενα. Δηλαδή ήθελε δικαιολόγηση, απλά ήταν κρυμμένη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Ναι το πόσο έχω κατανοήσει τη θεωρία απο την φάση στη 2η ενέργεια ιοντισμού θα φανεί. Προφανώς, που λες και εσυ, οχι.
Anyway, το τι χημεία ξέρει ο καθένας, και πόσο καλός μαθητής ή όχι είναι, το ξέρει μόνος του.
Και όχι δεν λύνουν όλοι 4ο και κυρίως 3ο θέμα με στοιχειομετρία κλπ.
Τέλος πάντων, δεν μου έκατσε, τέλος..

Κοπέλα μου δεν μίλησα για σένα, μην αρπάζεσαι. Γενικά λέω ότι το πόσο έχεις κατανοήσει την θεωρεία φαίνεται απ'τις αντίστοιχες ασκήσεις, τι να κάνουμε τώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
γιατι δεν φαινεται απο την δευτερη ενεργεια ιοντισμου??? 1ον ξερεις οτι πρεπει το στοιχειο να ειναι σε αερια φαση και δευτερον ξερεις οτι η χημικη εξισωση για καθε ιοντισμο γραφεται παντα συναρτηση της προηγουμενης και οχι συνολικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Ελάτε ρε παιδιά που το Α4 δεν ήταν ξερή θεωρία. Δηλαδή αν είναι σε αέρια ή σε στερεή φάση πρέπει να μου κόψει 1 στα 20;;
Δε λέω, βλακεία μου που το έχασα, και ναι, ήξερα προφανώς τον ορισμό της 1ης ενέργειας ιοντισμού που έλεγε σε αέρια φάση, αλλά δεν μου φάνηκε τίμιο!
Απο εκεί θα ξεχωρίσει ο καλός μαθητής που έκανε ολόσωστα 3ο και 4ο;
(μη πέσετε να με φάτε ήδη τρώγομαι μόνη μου!)

Αν είναι έτσι την επόμενη φορά να δώσουν οδηγία:´μην απαντήσετε στα πρώτα δυο θέματα γιατί δεν έχει νόημα.Θα ξεχωρίσουμε τους καλούς από τα τελευταία δυο.´Και πώς γίνεται να ξέρεις τον ορισμό αλλά να τον γράφεις λάθος.Τι σημαίνει ορίζω?Αυτά όπου περάσεις μην τα πεις σε κανένα καθηγητή γιατί βλέπω να σε κόβει για δυο χρόνια αν ακούσει κάτι παρόμοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
οκ παιδακια ενα λαθος καναμε.
το πληρωνουμε, τελος.
thanasis93 μην ανησυχεις για αυτο, σευχαριστω ομως για το ενδιαφερον!
αντε γεια σας τωρα καλο καλοκαιρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top