Μετεγγραφές: Ό,τι απορίες έχετε, ελάτε να τις συζητήσουμε!

mixas!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mixas!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 290 μηνύματα.
Θελω να περασω σε μια σχολη της Θεσσαλονικης για παραδειγμα.Δεν πιανω τα μορια,περναω στην ιδια σχολη αλλης περιοχης.Πως θα ξερω οτι μπορω να κανω μεταγραφη απο εκει για τη Θεσσαλονικη?

οι λογοι που ξερω ειναι:
1)πολύτεκνοι(δεν ειμαι)
2)χαμηλο εισοδημα(εχουμε και τωρα βρισκω και ενα λογο να χαιρομαι για αυτο :P)

και 3 που δεν ισχυει πια
3)αν εχουμε σπιτι στη Θεσσαλονικη(νοικιαζει ο αδερφος μου)


υπαρχουν αλλοι λογοι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρη αλλά να σπουδάζει αδερφός-ή στην πόλη που θες να πάρεις μετεγγραφή. Με επιφύλαξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixas!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mixas!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 290 μηνύματα.
ευχαριστω για την απαντηση σου.Γενικα ειναι ευκολο να παρεις μεταγραφη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Αν ικανοποιείς τα κριτήρια ναι, αν κρίνω από το πλήθος των φοιτητών που έρχονται στις σχολές. Δεν υπάρχει ποσοτικός περιορισμός άλλωστε, οπότε αν 200 φοιτητές πχ θέλουν και ικανοποιούν τα κριτήρια τότε και οι 200 θα γραφτούν στο τμήμα που θέλουν. Κλασσικό φαινόμενο σε δημοφιλείς σχολές..

Για να ακριβολογούμε https://edu.klimaka.gr/tritobathmia-ekpaideysh/328-egkyklios-metagrafvn-foithtvn-esvterikoy.html εδώ οι προϋποθέσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra1992

Νεοφερμένος

Η dimitra1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
γεια σε όλους.... ξέρει κανείς μήπως , αν , όταν κάποιος πέρνει μετεγγραφή στο 3 εξάμηνο , κάνει τη σχολή από την αρχή? ευχαριστώ πολύ;)

συγκεκριμένα, για το ΤΗΜΜΥ του ΔΠΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ξέρω για άλλο τμήμα όπου συνεχίζεις κανονικά.
Δεν έχω ιδέα όμως τι γίνεται με τα μαθήματα που περνάς. Εκεί ρωτάς τη γραμματεία σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra1992

Νεοφερμένος

Η dimitra1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
οκ, ευχαριστώ πολύ

επίσης, ξέρει κανείς αν ανακοινώθηκαν τα ονόματα των παιδιών που παίρνουν μετεγγραφή για το Ε.Μ.Π στους Η.Μ.Μ.Υ.?

thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xaros43

Νεοφερμένος

Ο xaros43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας!Είμαι μαθητής Γ λυκείου,τεχνολογική κατέυθυνση!Μου αρέσουν και ασχολούμαι αρκετά με τους υπολογιστές και θα ήθελα στην ζωή μου να ακολουθήσω κάτι αντίστοιχο.Σαν στόχο έχω το ΑΕΙ Πληροφορικής,και λόγω του ότι είμαι από πολύτεκνη οικογένεια,έχω δικαίωμα μεταγραφής.Θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις.Καταρχάς,η τρέλα μου είναι να επισκευάζω υπολογιστές.Εννοείτε όχι κάτι σοβαρό αλλά εκεί είναι κυρίως η κλίση μου,επισκευή hardware και software.Ποια σχολή θα με ικανοποιήσει πλήρως?Και αν δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε αυτό που ζητάω,με ποια άλλα ΑΕΙ,αν περάσω,μπορώ να πάρω μεταγραφή στο ΑΕΙ Πληροφορικής?Μπήκα στην ιστοσελίδα του τμήματος Πληροφορικής του ΑΠΘ και είδα κάποια ΑΕΙ,μόνο που δεν ξέρω αν μπορώ να περάσω σε ένα από αυτά και να μεταγραφτώ στο ΑΕΙ Πληροφορικης της Θεσσαλονίκης.Ευχαριστώ,προκαταβολικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Πληροφορική ΑΠΘ δεν ειναι αυτο που ζητας....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.

xaros43

Νεοφερμένος

Ο xaros43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ευχαριστώ,Morelo! Ναι ε,nefi?Τότε που να πάω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ειμαι στο 2 ετος απθ,δν μου αρεσει σαν σχολη, πολυ ανοργανωσια,2-3 καθηγητες που αξιζουν απ'οοολο το προσωπικο, η σχολη τον 1 χρονο εχει φυσικη - μαθηματικα κ λιγο προγραμματισμο:P .Απο τα 56 μαθηματα που εχει η σχολη τα 4 εχουν να κανουν με καθαρο προγραμματισμο,θα σου προτεινα αν σου αρεσουν τα πιο πρακτικα να πας σε καποιο τει. Επισης πριν κανεις μηχανογραφικο να ρωτησεις παιδια απο τει-αει φοιτητες να σου πουν πως ειναι πραγματικα η σχολη γιατι και τον οδηγο σπουδων να δεις την πατας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
nefi, νομίζω οι περισσότεροι φοιτητές (τέλος πάντων για αυτούς που ασχολούνται με τη σχολή τους) δεν είναι ευχαριστημένοι για το επίπεδο σπουδών ,είτε λόγω καθηγητών είτε λογω διδακτέας ύλης κτλ. Οι περισσότεροι πριν μπουν στο πανεπιστήμιο το φαντάζονται ως κάτι το πολύ κάλο, πλάθεται πάνω-κάτω μια ιδανική εικόνα γι'αυτά, η οποία στο τέλος αποδεικνύεται το αντίθετο ή τουλάχιστον αρκετά διαφορετική από αυτή που φανταζοταν (μπορεί να κάνω και λάθος).


Για τις σχολές πληροφορικής πιστεύω πως είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα διότι υπάρχουν πάρα πολλές.. Τα περισσότερα παιδιά βλέπουν την πληροφορική όχι σαν επιστήμη αλλά σαν να φτιάξω ένα πρόγραμμα στον υπολογιστή - ένα παιχνίδι κάτι το οποίο δεν τα μαθαίνεις στα πανεπιστήμια (νομίζω).
Το πράγμα νομίζω θέλει αρκετό ψάξιμο νομίζω.. για παράδειγμα αν γράψεις πανελλαδικές 18-19000 μόρια να διαλέξει το ΑΠΘ ή κανένα τει; :hmm:

'Εχω ακούσει πως καλή περίπτωση είναι να μπεις στο μαθηματικό και να βγεις ως πληροφορικός (πρέπει να έχεις περισσότερα -τυπικά- προσόντα για να δουλέψει. Δε ξέρω κατά πόσο ισχύει. Αν ξέρετε κάτι πάνω σε αυτό, πείτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
'Εχω ακούσει πως καλή περίπτωση είναι να μπεις στο μαθηματικό και να βγεις ως πληροφορικός

Αυτό δε το έχει δει ακόμα ο nPb ώστε να γράψει πάλι κανά κατεβατό ότι "το μαθηματικό είναι δύσκολη και απαιτητική σχολή που απευθύνεται σε φοιτητές που λατρεύουν τα μαθηματικά, και πως όποιος περάσει στο μαθηματικό ως εναλλακτική επιλογή αντί για πληροφορική δεν θα την παλέψει και θα τα παρατήσει" ; :P

τεσπα, διαφωνώ κι εγώ με την άποψη "να μπεις στο μαθηματικό και να βγεις ως πληροφορικός" (άποψη που μάλλον την προωθούν καθηγητές από σχολές μαθηματικών για να διαφημίσουν τη σχολή τους).Μαθηματικός βγαίνεις άλλωστε, όχι πληροφορικός.
Περισσότερα μαθηματικά μαθαίνει ένας φοιτητής πληροφορικής απ' όση πληροφορική μαθαίνει ένας φοιτητής μαθηματικών. Αυτό δε σημαίνει ότι οι φοιτητές πληροφορικής βγαίνουν μαθηματικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Πληροφορικός δε μπορείς να βγεις από μαθηματικό (δηλαδή δε μπορεί να διοριστεί στην δευτεροβάθμια ως πληροφορικός). Παρόλα αυτά ένας μαθηματικός μπορεί να διδάκσει πληροφορική στα φροντιστήρια, να διοριστεί ως προγραμματιστεί ή να παίρνει θέσεις πληροφορικών εκτός δημοσίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Η καθηγήτρια που κάνει πληροφορική στη Λύκειό μου, ξέρω ότι τελείωσε το μαθηματικό και νομίζω με μεταπτυχιακό διδάσκει και προγραμματισμό (στο γυμνάσιο κάνει μαθηματικά).

Τώρα για το να διαφημίσουν τη σχολή τους δε ξέρω κατά πόσο στέκει, γιατί να το κάνουν; (δεν μου το είπε η καθηγήτρια του σχολείου μου)

Γενικά είμαι ανάμεσα στο μαθηματικό και το πληροφορικό για επιλογή στο μηχανογραφικό...

Ευχαριστώ για της απαντήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
nefi, νομίζω οι περισσότεροι φοιτητές (τέλος πάντων για αυτούς που ασχολούνται με τη σχολή τους) δεν είναι ευχαριστημένοι για το επίπεδο σπουδών ,είτε λόγω καθηγητών είτε λογω διδακτέας ύλης κτλ. Οι περισσότεροι πριν μπουν στο πανεπιστήμιο το φαντάζονται ως κάτι το πολύ κάλο, πλάθεται πάνω-κάτω μια ιδανική εικόνα γι'αυτά, η οποία στο τέλος αποδεικνύεται το αντίθετο ή τουλάχιστον αρκετά διαφορετική από αυτή που φανταζοταν (μπορεί να κάνω και λάθος).


Για τις σχολές πληροφορικής πιστεύω πως είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα διότι υπάρχουν πάρα πολλές.. Τα περισσότερα παιδιά βλέπουν την πληροφορική όχι σαν επιστήμη αλλά σαν να φτιάξω ένα πρόγραμμα στον υπολογιστή - ένα παιχνίδι κάτι το οποίο δεν τα μαθαίνεις στα πανεπιστήμια (νομίζω).
Το πράγμα νομίζω θέλει αρκετό ψάξιμο νομίζω.. για παράδειγμα αν γράψεις πανελλαδικές 18-19000 μόρια να διαλέξει το ΑΠΘ ή κανένα τει; :hmm:

'Εχω ακούσει πως καλή περίπτωση είναι να μπεις στο μαθηματικό και να βγεις ως πληροφορικός (πρέπει να έχεις περισσότερα -τυπικά- προσόντα για να δουλέψει. Δε ξέρω κατά πόσο ισχύει. Αν ξέρετε κάτι πάνω σε αυτό, πείτε...

Οταν ηθελα να μπω στο πανεπιστημιο,ηξερα τι γινεται,ειχα μιλησει με φοιτητες απο διαφορες σχολες και παρολο που ημουν προετοιμασμενη ψυχολογικα, δεν περιμενα να συναντησω τετοια μπουρδ......κατασταση:P ειλικρινα ποτε δεν φανταστικα το πανεπιστημιο ως κατι πολυ καλο που ολα θα λειτουργουν αψογα....δεν ειμαι τοσο ονειροπαρμενο:P:P
Το να μαθαινεις να φτιαχνεις προγραμματα και παιχνιδια ειναι επιστημη και θελει καλες γνωσεις προγραμματισμου...στην δικια μας σχολη σου μαθαινουν τα πολυ βασικα ,ουσιαστικα μονος σου μαθαινεις να προγραμματιζεις ....
Οσα μορια και να βγαλεις σκοπος ειναι να σπουδαζεις κατι που να σου αρεσει,γιατι να αλλαζεις σχολη μετα απο 2-3 χρονια δεν ειναι και οτι καλυτερο και ναι συμφωνω το πραγμα θελει πολυ ψαξιμο...
Οσο για το τελευταιο που λες ''να μπεις στο μαθηματικό και να βγεις ως πληροφορικός ''
και μεις στο τμημα μας κανουμε πολλα μαθηματικα αλλα δεν βγαινουμε μαθηματικοι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
υπάρχουν μαθηματικά και μαθηματικά...
Εξαρτάται Josefk υπό ποια οπτική τα μελετάς!

Νefi, υγεία κοπέλα μου, μην σκάς με τους μαλάκες μέσα στο Πανεπιστήμιο. :P
Από το 3ο έτος των σπουδών μου, όπου τους έγραψα όλους και όλες τις παθογένειες κανονικότατα, ηρέμησα και απολαμβάνω άλλα καλά όπως φιλίες,...κτλ. Παραδέχομαι ότι μου πήρε χρόνο η προσαρμογή στο Ελληνικό Δημόσιο Πανεπιστημιακό Οίκο Ανοχής.

Επίσης δεν είπε κανείς ότι από τα Τμήματα Μαθηματικών υπάρχει η επαγγελματική επιδίωξη και πτυχιούχου πληροφορικής! Όσοι σκέφτονται κάτι τέτοιο ας το ξανασκεφτούν πρώτα. Το Τμήμα Μαθηματικών διδάσκει μεγάλο αριθμό προχωρημένων εξαμηνιαίων μαθημάτων προγραμματισμού, επιστήμης υπολογιστών και θεωρητικής πληροφορικής στα πλαίσια των μαθηματικών εφαρμογών όπως ορίζει το αντίστοιχο πρόγραμμα σπουδών. Με παρόμοια λογική, όπως έχω αναφέρει ουκ ολίγες φορές σε άλλα topics, προσφέρονται και όποια εξαμηνιαία μαθήματα προχωρημένης πιθανοθεωρίας, στατιστικής, επιχειρησιακής έρευνας, θεωρητικής μηχανικής και σύγχρονης φυσικής. Ο στόχος διδασκαλίας τους είναι άλλος. Υπάρχει μια πολύπλευρη θεώρηση των μαθηματικών είτε θεωρητικών είτε εφαρμοσμένων και ένα μεγάλο εύρος γνώσεων όπου για τους πολλούς νέους είναι ψιλά γράμματα. Απλά διευρύνεται το επιστημονικό υπόβαθρο ενός πτυχιούχου μαθηματικού ο οποίος πέρα από τα "παρεξηγημένα" θεωρητικά μαθηματικά (pure mathematics) από πολλούς Έλληνες μαθητές και φοιτητές(!), γνωρίζει και κάποιες εξειδικευμένες μαθηματικές εφαρμογές σε άλλες βασικές θετικές επιστήμες. Αυτό το υπόβαθρο όμως οδηγεί σε συναρπαστικά μεταπτυχιακά προγράμματα σύγχρονων επιστημονικών περιοχών από αστρονομία, τεχνητή νοημοσύνη μέχρι περιβάλλον, ρομποτική, βιολογία και οικονομικά...κτλ.

Το πρόβλημα είναι (όπως έχω ξαναπεί) η αγορά εργασίας στην Ελλάδα η οποία είναι σε συνθήκες καινοζωϊκού αιώνα. Όμως ένας Έλληνας πτυχιούχος Μαθηματικός δεν έχει κάτι να ζηλέψει από έναν πτυχιούχο Μαθηματικό του ΜΙΤ. Το πρόβλημα με τα μαθηματικά στην Ελλάδα και μόνο είναι στην κομπλεξική αντίληψη γι' αυτά που κουβαλάει ο καθένας. Δηλ., πως τα αντιλαμβάνεται ως επιστήμη,..κτλ. Το θέμα αυτό δεν έχει να κάνει με την ηλικία αλλά με την παιδεία και την ασχετοσύνη που έχει ο καθένας που κάνει όποια "μειωτικά" σχόλια.

Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι σχεδόν μεγάλη μερίδα του Ελληνικού πληθυσμού (εκτός από αυτούς που σπουδάζουν στα ομώνυμα Μαθηματικά Τμήματα) αγνοεί τις σύγχονες τάσεις της Μαθηματικής Παιδείας στην Ελλάδα. Η αντίληψη των περισσοτέρων έχει μείνει στο 1920 (χωρίς παρεξήγηση)...:P

Συνεπώς δεν καταλαβαίνω την λογική της επιλογής μαθηματικών σπουδών με σκοπό την επαγγελματική ενασχόληση μόνο με την πληροφορική και ό,τι σχετίζεται με αυτήν ενώ υπάρχουν ανάλογες σπουδές πληροφορικής.

Προσωπικά, δεν γνωρίζω για ποιο λόγο οι περισσότεροι νομίζουν ότι οι μαθηματικές σπουδές είναι "εσωστρεφείς" και χωρίς λόγο "θεωρητικές".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Η καθηγήτρια που κάνει πληροφορική στη Λύκειό μου, ξέρω ότι τελείωσε το μαθηματικό και νομίζω με μεταπτυχιακό διδάσκει και προγραμματισμό (στο γυμνάσιο κάνει μαθηματικά).

Τώρα για το να διαφημίσουν τη σχολή τους δε ξέρω κατά πόσο στέκει, γιατί να το κάνουν; (δεν μου το είπε η καθηγήτρια του σχολείου μου)

Γενικά είμαι ανάμεσα στο μαθηματικό και το πληροφορικό για επιλογή στο μηχανογραφικό...

Ευχαριστώ για της απαντήσεις!

Διδάσκει πληροφορική όχι για το μεταπτυχιακό αλλά επειδή δεν υπάρχει πληροφορικός διορισμένος στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Διδάσκει πληροφορική όχι για το μεταπτυχιακό αλλά επειδή δεν υπάρχει πληροφορικός διορισμένος στο σχολείο.
Δε νομίζω.. περισσότερα χρόνια διδάσκει προγραμματισμό στη γ λυκειου και τα εργαστηρια στην α και β λυκείου. Υπάρχει ακόμα ένας πληροφορικός στο σοχλείο που επέλεξε να κάνει μόνο τα εργαστήρια.. Τέλος πάντων


Ευχαριστώ για τις απαντήσεις ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top