Ιδιωτικά Πανεπιστήμια

antara6079

Νεοφερμένος

Η antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Και γω στο τμήμα διαιτητολογίας γράφτηκα.....
Πήρα τηλέφωνο στη σχολή που έχω γραφτεί (κάποιο από τα μεγάλα ιδιωτικά ΙΕΚ) να ρωτήσω τι γίνεται τώρα,
και δεν ήξεραν τίποτα. Το Σεπτέμβρη λέει θα ξεκαθαρίσουν τα πράγματα. Τώρα δεν ξέρουν τίποτα.
Μάλιστα μου λέγανε κάτι αρλούμπες ότι πρώτα πρέπει να βγάλω τα ΙΕΚ και μετά να πάω κολλέγιο.
Μήπως όμως δεν ήξεραν γιατί το όνομά τους δεν ήταν στη λίστα με τα 33 κολλέγια που πήραν την άδεια?:worry:
Τα μασούσαν λίγο στο τηλέφωνο.......:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peach

Νεοφερμένος

Ο peach αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Καλησπέρα
Μπορείς να μου πεις σε ποιο κολλεγιο κ πως κατεληξες σε αυτο?ξερεις ποια αλλα κολλεγια προσφερουν τμημα διαιτολογιας?
Ευχαριστω κ παλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara6079

Νεοφερμένος

Η antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλησπέρα
Μπορείς να μου πεις σε ποιο κολλεγιο κ πως κατεληξες σε αυτο?ξερεις ποια αλλα κολλεγια προσφερουν τμημα διαιτολογιας?
Ευχαριστω κ παλι!

Αν απευθύνεσαι σε μένα, δεν γράφτηκα σε κολλέγιο αλλά σε ΙΕΚ.
Ιδιωτικό και από τα μεγάλα υποτίθεται της Θεσσαλονίκης. Ο λόγος που το διάλεξα ήταν γιατί μου έκαναν καλύτερη τιμή.
Για κολλέγια έψαξα τώρα αυτές τις μέρες και δεν βρήκα τίποτα σε διαιτολογία.
Μάλλον δεν υπάρχουν ακόμη τμήματα, τουλάχιστον στη Θεσσαλονίκη.
¨Ολοι προσφέρουν τμήματα μάνατζμεντ, μπίζνες αντμινιστρέισιον και τέτοια που ούτε ξέρω καν τι είναι:redface:
Υποψιάζομαι όμως ότι τα δίδακτρα στα κολλέγια θα είναι πάνω από 5,000-6.000 το χρόνο, ενώ εγώ στο ΙΕΚ θα πληρώσω και για τα δύο χρόνια 5.600.
Αυτά, ελπίζω να βοήθησα κάπως:)

Το ΙΕΚ όμως είναι μεταλυκειακή εκπαίδευση.
Το κολλέγιο θα είναι σαν ΑΕΙ. Έτσι τουλάχιστον λένε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peach

Νεοφερμένος

Ο peach αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Αν απευθύνεσαι σε μένα, δεν γράφτηκα σε κολλέγιο αλλά σε ΙΕΚ.
Ιδιωτικό και από τα μεγάλα υποτίθεται της Θεσσαλονίκης. Ο λόγος που το διάλεξα ήταν γιατί μου έκαναν καλύτερη τιμή.
Για κολλέγια έψαξα τώρα αυτές τις μέρες και δεν βρήκα τίποτα σε διαιτολογία.
Μάλλον δεν υπάρχουν ακόμη τμήματα, τουλάχιστον στη Θεσσαλονίκη.
¨Ολοι προσφέρουν τμήματα μάνατζμεντ, μπίζνες αντμινιστρέισιον και τέτοια που ούτε ξέρω καν τι είναι:redface:
Υποψιάζομαι όμως ότι τα δίδακτρα στα κολλέγια θα είναι πάνω από 5,000-6.000 το χρόνο, ενώ εγώ στο ΙΕΚ θα πληρώσω και για τα δύο χρόνια 5.600.
Αυτά, ελπίζω να βοήθησα κάπως:)

Το ΙΕΚ όμως είναι μεταλυκειακή εκπαίδευση.
Το κολλέγιο θα είναι σαν ΑΕΙ. Έτσι τουλάχιστον λένε.

Ναι σε εσένα αναφερόμουν, ευχαριστώ για την απάντηση:)
Και εγώ εκεί πιστεύω ότι θα είναι τα δίδακτρα. Αν μπορείς πες μυο περίπου σε ποια κολλέγια έψαξες για να τα απορρίψω.

Επίσης exposed_bone τωρα είδα την δική σου απάντηση, ευχαριστώ και εσένα. Θα το ψάξουμε και θα γράψω κάποια στιγμη τι βρήκαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

antara6079

Νεοφερμένος

Η antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Εδώ αναφέρεται η λίστα των κολλεγίων.
https://yourdiva.gr/2009/07/33or34greekcolleges/

Εγώ έριξα μια ματιά σ' αυτά που έλεγαν "έδρα Θεσσαλονίκη".
Όπως είπα όμως και παραπάνω αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αυτό:
"άδεια ίδρυσης εκπαιδευτηρίου μεταλυκειακής μη τυπικής εκπαίδευσης " και όχι ανώτατης ή ανώτερης?

Τέλος, διάβασα μόλις ότι από τα 39 συνολικά κολλέγια που έχουν πλέον άδεια ίδρυσης 5 έχουν συμβάσεις με αμερικανικά πανεπιστήμια και 8 δεν συνεργάζονται με κάποιο ξένο πανεπιστήμιο. Αυτό σημαίνει ότι τα πτυχία των 13 αυτών εκπαιδευτηρίων δεν θα έχουν επαγγελματικά δικαιώματα αφού δεν καλύπτονται από την ευρωπαϊκή οδηγία.
Γι αυτό προσέξτε σε ποιο θα απευθυνθείτε.:)
Γιατί είναι πολλά τα λεφτά:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

locotrelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο locotrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Χτες δυστυχώς δεν υπερψηφίστηκε το Άρθρο 16 για τα Ιδιωτικά Πανεπιστήμια από την Ελληνική Βουλή

ΟΧΙ ψήφισαν τα κόμματα

  • Συριζα (με εξαίρεση τους Βουλευτές Μιχελογιαννάκη που είπε "ναι" και ο Δημαράς που είπε "οχι")

  • Χρυσή Αυγή

  • ΚΚΕ



Ναι Ψήφισαν:


  • Κίνημα Αλλαγής

  • ΝΔ

  • Ένωση Κεντρώων



και οι ανεξάρτητοι βουλευτές:


  • Θεοδωράκης

  • Σαρίδης

  • Δημαράς

  • Μαυρωτάς

  • Κατσίκης

  • Λαζαρίδης

  • Ψαριανός

  • Αμυράς

  • Λυκούδης

  • Θεοχαρόπουλος

  • Νικολόπουλος

  • Παπακώστα

  • Κουντουρά

  • Δανέλλης

  • Κολλιά.



Δυστυχώς πολλοί βουλευτές του Συριζα είπαν οχι αλλά σπούδασαν σε χώρες που δέχονται Ιδιωτικά ΠανεπιστήμιαΈνα σχετικό παράδειγμα:

  1. Φωτίου Παρίσι
  2. Κοτζιάς Γερμανία
  3. Γαβρόγλου Αγγλία
  4. Φλαμπουράρης Γκρατς
  5. Βερναρδάκης Σορβόννη
  6. Τσακαλώτος Οξφόρδης
  7. Παππάς Εδιμβούργο
  8. Αυλωνίτου Αμερική
  9. Δουζίνας κ Κασιμάτη Λονδίνο
  10. Παπαηλιού πανεπιστήμιο Χαϊδελβέργης
  11. Αναγνωστοπούλου Παρίσι
  12. Δραγασάκης Καραγιαννίδης Λονδίνο
  13. Ρίζος σχολή Τιμισοάρας
  14. Μιχαηλίδης Ρουμανία
  15. Μπαλαούρας Λονδίνο
  16. Κουράκης Σκωτία
  17. Τζούφη Λονδίνο
  18. Μπόλαρης Σικάγο
  19. Μάρδας Σορβόννη
  20. Κατσαβριά Ιταλία
  21. Βάκη Έσσεξ
  22. Παραστατίδης σχολή Παβίας
  23. Πάλλης της Κραϊόβας
  24. Σιμορέλης Μπολόνια
  25. Ζεϊμπέκ Άγκυρα
  26. Συρμαλένιος Ιταλία
  27. Μουμουλίδης Παρίσι Μουσταφά
  28. κ Γιουσούφ Τουρκία
  29. Βέττας Βελιγράδι
  30. Καραναστάσης Παντοβα
  31. Θελερίτη Σορβόννη
  32. Ψυχογιός Λονδίνο
  33. Κατρούγκαλος Σορβόννη
  34. Σκουφά Μπόχουμ
  35. Κωστοπαναγιώτου Πίτσμπουργκ
  36. Τοσκας Νιουκάστλ
  37. Σταθάκης Νιουκάστλ


Δυστυχώς εξαιτίας αυτής της κυβέρνησης χάνουμε άλλα 10 χρόνια γιατί για αυτούς είναι καλά για εμάς όχι για το άρθρο 16
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Δυστυχώς εξαιτίας αυτής της κυβέρνησης χάνουμε άλλα 10 χρόνια γιατί για αυτούς είναι καλά για εμάς όχι για το άρθρο 16


Για εμάς τι ακριβώς δεν είναι ''καλά'' ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Για εμάς τι ακριβώς δεν είναι ''καλά'' ;

Γιατί όπου έχει ιδιωτικό πανεπιστήμιο το Δημόσιο γίνεται καλύτερο και θα έρχονταν και λεφτά εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Γιατί όπου έχει ιδιωτικό πανεπιστήμιο το Δημόσιο γίνεται καλύτερο και θα έρχονταν και λεφτά εδώ


Τα λεφτά θα πήγαιναν στο ιδιωτικό, δεν θα τα μοιραζόντουσαν με το δημόσιο, η Ελλάδα έχει(είχε) 43 ανώτατα ιδρύματα, ήδη υπερ αρκετά. Εγώ πάλι αν με ρωτάς είμαι υπέρ του να ανοίξει ιδιωτικό πανεπιστήμιο, θεωρώ όμως ότι η Ελλάδα δεν είναι ώριμη ακόμη για κάτι τέτοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Τα λεφτά θα πήγαιναν στο ιδιωτικό, δεν θα τα μοιραζόντουσαν με το δημόσιο, η Ελλάδα έχει(είχε) 43 ανώτατα ιδρύματα, ήδη υπερ αρκετά. Εγώ πάλι αν με ρωτάς είμαι υπέρ του να ανοίξει ιδιωτικό πανεπιστήμιο, θεωρώ όμως ότι η Ελλάδα δεν είναι ώριμη ακόμη για κάτι τέτοιο


Θα πήγαιναν στον Ιδιωτικό αλλά θα είχαμε και επιπλέον επενδύσεις και λοιπά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Για εμάς τι ακριβώς δεν είναι ''καλά'' ;
Διώχνουμε ενα ταιράστιο χρηματικό και τα χαρίζουμε σε Βουλγαρίες, Κύπρο, Σλοβακίες κ.λπ.

Επίσης πρέπει να σοβαρευτούμε σαν χώρα. Όχι μόνο να επιτρέψουμε την ίδρυση ιδιωτικών πανεπιστημίων αλλά και μπούνε δίδακτρα στη τριτοβάθμια. Έχουμε φτάσεις στο σημείο να έχουν δίδακτρα κάτι διετή δημόσια ΙΕΚ και η τριτοβάθμια είναι χωρίς άμεση χρέωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Χτες δυστυχώς δεν υπερψηφίστηκε το Άρθρο 16 για τα Ιδιωτικά Πανεπιστήμια από την Ελληνική Βουλή

ΟΧΙ ψήφισαν τα κόμματα

  • Συριζα (με εξαίρεση τους Βουλευτές Μιχελογιαννάκη που είπε "ναι" και ο Δημαράς που είπε "οχι")

  • Χρυσή Αυγή

  • ΚΚΕ



Ναι Ψήφισαν:


  • Κίνημα Αλλαγής

  • ΝΔ

  • Ένωση Κεντρώων



και οι ανεξάρτητοι βουλευτές:


  • Θεοδωράκης

  • Σαρίδης

  • Δημαράς

  • Μαυρωτάς

  • Κατσίκης

  • Λαζαρίδης

  • Ψαριανός

  • Αμυράς

  • Λυκούδης

  • Θεοχαρόπουλος

  • Νικολόπουλος

  • Παπακώστα

  • Κουντουρά

  • Δανέλλης

  • Κολλιά.



Δυστυχώς πολλοί βουλευτές του Συριζα είπαν οχι αλλά σπούδασαν σε χώρες που δέχονται Ιδιωτικά ΠανεπιστήμιαΈνα σχετικό παράδειγμα:

  1. Φωτίου Παρίσι

  2. Κοτζιάς Γερμανία

  3. Γαβρόγλου Αγγλία

  4. Φλαμπουράρης Γκρατς

  5. Βερναρδάκης Σορβόννη

  6. Τσακαλώτος Οξφόρδης

  7. Παππάς Εδιμβούργο

  8. Αυλωνίτου Αμερική

  9. Δουζίνας κ Κασιμάτη Λονδίνο

  10. Παπαηλιού πανεπιστήμιο Χαϊδελβέργης

  11. Αναγνωστοπούλου Παρίσι

  12. Δραγασάκης Καραγιαννίδης Λονδίνο

  13. Ρίζος σχολή Τιμισοάρας

  14. Μιχαηλίδης Ρουμανία

  15. Μπαλαούρας Λονδίνο

  16. Κουράκης Σκωτία

  17. Τζούφη Λονδίνο

  18. Μπόλαρης Σικάγο

  19. Μάρδας Σορβόννη

  20. Κατσαβριά Ιταλία

  21. Βάκη Έσσεξ

  22. Παραστατίδης σχολή Παβίας

  23. Πάλλης της Κραϊόβας

  24. Σιμορέλης Μπολόνια

  25. Ζεϊμπέκ Άγκυρα

  26. Συρμαλένιος Ιταλία

  27. Μουμουλίδης Παρίσι Μουσταφά

  28. κ Γιουσούφ Τουρκία

  29. Βέττας Βελιγράδι

  30. Καραναστάσης Παντοβα

  31. Θελερίτη Σορβόννη

  32. Ψυχογιός Λονδίνο

  33. Κατρούγκαλος Σορβόννη

  34. Σκουφά Μπόχουμ

  35. Κωστοπαναγιώτου Πίτσμπουργκ

  36. Τοσκας Νιουκάστλ

  37. Σταθάκης Νιουκάστλ



Δυστυχώς εξαιτίας αυτής της κυβέρνησης χάνουμε άλλα 10 χρόνια γιατί για αυτούς είναι καλά για εμάς όχι για το άρθρο 16


Τι είναι τα ιδιωτικά πανεπιστήμια γνωρίζεις ; ή το έγραψες έτσι ;
Γνωρίζεις ότι ήδη ιδιώτες (επεμβαίνουν άμεσα και στην Ελλάδα ) στα προγράμματα σπουδών ; σε χρηματοδοτήσεις ερευνητικών προγραμμάτων ;
Και ανέβασες βουλευτές με τα πανεπιστήμια στα οποία σπούδασαν χωρίς καν να έχεις ψάξει εάν όντως είναι ιδιωτικά .
Μία ερώτηση θα κάνω και περιμένω να ακούσω την απάντηση : Γράψε μου 5 κορυφαία ευρωπαϊκά πανεπιστήμια .


ΥΓ : Ιδιωτικά πανεπιστήμια θα βρει κάποιος στην άλλη μεριά του Ατλαντικού .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Τι είναι τα ιδιωτικά πανεπιστήμια γνωρίζεις ; ή το έγραψες έτσι ;
Γνωρίζεις ότι ήδη ιδιώτες (επεμβαίνουν άμεσα και στην Ελλάδα ) στα προγράμματα σπουδών ; σε χρηματοδοτήσεις ερευνητικών προγραμμάτων ;
Και ανέβασες βουλευτές με τα πανεπιστήμια στα οποία σπούδασαν χωρίς καν να έχεις ψάξει εάν όντως είναι ιδιωτικά .
Μία ερώτηση θα κάνω και περιμένω να ακούσω την απάντηση : Γράψε μου 5 κορυφαία ευρωπαϊκά πανεπιστήμια .


ΥΓ : Ιδιωτικά πανεπιστήμια θα βρει κάποιος στην άλλη μεριά του Ατλαντικού .


Δε με νοιαζει αν μπαίνει ιδιώτης η όχι στις έρευνες. Εμένα με νοιαζει να έχω ιδιωτικα
Όλοι αυτοί που σου είπα σπούδασαν απέξω που έχουν ιδιωτικα πανεπιστήμια, όσο για την ερώτηση εσυ μου χρωστάς τα στοιχεία από χτες.
Αλλά ακόμα και έτσι παγκοσμίως τα 14 πρώτα είναι ιδιωτικα. Αυτο λέει πολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Δε με νοιαζει αν μπαίνει ιδιώτης η όχι στις έρευνες. Εμένα με νοιαζει να έχω ιδιωτικα
Όλοι αυτοί που σου είπα σπούδασαν απέξω που έχουν ιδιωτικα πανεπιστήμια, όσο για την ερώτηση εσυ μου χρωστάς τα στοιχεία από χτες.
Αλλά ακόμα και έτσι παγκοσμίως τα 14 πρώτα είναι ιδιωτικα. Αυτο λέει πολλα


Ιδιωτικα θα βρεις μονο στην αλλλη μερια και εαν. Τα 14 παγκοσμίως ειναι κ ευρωπαϊκά που δεν ειναι ιδιωτικα.
Ολοι αυτοι που έγραψες , τα πανεπιστημια δεν ειναι ιδιωτικα. Οταν θα καταλαβεις τι ειναι Ιδιωτικό πανεπιστήμιο ελα να συζητήσουμε .

Οσο για αυτο που γραφεις χθες, ειναι η ομολογια του στελέχους σας, οποτε τα στοιχεια ειναι εγκυρα . Αλλος εχει αγνοια για τα πανεπιστημια και δεν μπορει να γραψει 5 ιδιωτικα κορυφαια. Ομως γραφει 1 χαζομαρα την οοοια δεν την στηρίζει μονο κ μονο για να δειξει κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σχόλιο 1: Πάλι η Χρυσή Αυγή χέρι χέρι με το Συριζα.

Σχόλιο 2: Μακάρι οι ιδιώτες να παρέμβαιναν στα προγράμματα σπουδών αλλά δυστυχώς δεν μπορούν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ιδιωτικα θα βρεις μονο στην αλλλη μερια και εαν. Τα 14 παγκοσμίως ειναι κ ευρωπαϊκά που δεν ειναι ιδιωτικα.
Ολοι αυτοι που έγραψες , τα πανεπιστημια δεν ειναι ιδιωτικα. Οταν θα καταλαβεις τι ειναι Ιδιωτικό πανεπιστήμιο ελα να συζητήσουμε .

Οσο για αυτο που γραφεις χθες, ειναι η ομολογια του στελέχους σας, οποτε τα στοιχεια ειναι εγκυρα . Αλλος εχει αγνοια για τα πανεπιστημια και δεν μπορει να γραψει 5 ιδιωτικα κορυφαια. Ομως γραφει 1 χαζομαρα την οοοια δεν την στηρίζει μονο κ μονο για να δειξει κατι.


Τα 14 παγκοσμίως είναι ιδιωτικα (μπορεί να είναι μη κερδοσκοπικά αλλά οκ)

Μια ομολογία δεν είναι στοιχείο οποίο στέλεχος ξέρω από το πασοκ μου τα έχει διαψεύσει με στοιχεία.
Εσυ θα μου φέρεις τους Ισολογισμούς του 2000 του 2001 και τα λοιπα.
Αλλιώς λες ψέμματα

Ιδιωτικα θα βρεις μονο στην αλλλη μερια και εαν. Τα 14 παγκοσμίως ειναι κ ευρωπαϊκά που δεν ειναι ιδιωτικα.
Ολοι αυτοι που έγραψες , τα πανεπιστημια δεν ειναι ιδιωτικα. Οταν θα καταλαβεις τι ειναι Ιδιωτικό πανεπιστήμιο ελα να συζητήσουμε .

Οσο για αυτο που γραφεις χθες, ειναι η ομολογια του στελέχους σας, οποτε τα στοιχεια ειναι εγκυρα . Αλλος εχει αγνοια για τα πανεπιστημια και δεν μπορει να γραψει 5 ιδιωτικα κορυφαια. Ομως γραφει 1 χαζομαρα την οοοια δεν την στηρίζει μονο κ μονο για να δειξει κατι.


London school of economics ιδιωτικό
Cambridge ιδιωτικό
Oxford ιδιωτικό
Δημόσιο δεν υπάρχει κανένα καλό στην Ελλάδα και Ευρώπη
Το εκπα είμαι 500-600 θέση παγκοσμίως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Σχόλιο 1: Πάλι η Χρυσή Αυγή χέρι χέρι με το Συριζα.

Σχόλιο 2: Μακάρι οι ιδιώτες να παρέμβαιναν στα προγράμματα σπουδών αλλά δυστυχώς δεν μπορούν...

Δυστυχως παρεμβαινουν και στην ελλαδα εαν δεν ρτο εχετε αντιληφθει . Είτε δωριζοντας προγράμματα ειτε απαιτωντας μαθήματα, ειτε αναλαμβάνουν ερευνητικά προγράμματα ειτε χρηματοδοτουν φοιτητικες ομάδες .
Αλλα τα μοντελα ιδιωτικών πανεπιστημίων εχουν αποτύχει στην Ευρώπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δυστυχως παρεμβαινουν και στην ελλαδα εαν δεν ρτο εχετε αντιληφθει . Είτε δωριζοντας προγράμματα ειτε απαιτωντας μαθήματα, ειτε αναλαμβάνουν ερευνητικά προγράμματα ειτε χρηματοδοτουν φοιτητικες ομάδες .
Αλλα τα μοντελα ιδιωτικών πανεπιστημίων εχουν αποτύχει στην Ευρώπη.


Τα δημόσια πανεπιστήμια στην Ευρώπη συνεργάζονται με ιδιωτικές εταιρείες, όχι όπως εδώ στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Τα 14 παγκοσμίως είναι ιδιωτικα (μπορεί να είναι μη κερδοσκοπικά αλλά οκ)

Μια ομολογία δεν είναι στοιχείο οποίο στέλεχος ξέρω από το πασοκ μου τα έχει διαψεύσει με στοιχεία.
Εσυ θα μου φέρεις τους Ισολογισμούς του 2000 του 2001 και τα λοιπα.
Αλλιώς λες ψέμματα




London school of economics ιδιωτικό
Cambridge ιδιωτικό
Oxford ιδιωτικό
Δημόσιο δεν υπάρχει κανένα καλό στην Ελλάδα και Ευρώπη
Το εκπα είμαι 500-600 θέση παγκοσμίως
Cambridge, Oxford δεν ειναι ιδιωτικά παρολο που εχουν διδακτρα. Δεχονται κανονικα τις επιχορηγησειε του κράτους .
Μια ομολογια στο δικαστηριο ειναι στοιχείο. Και δεν παραδεχθηκε μονο τα γερμανικά μαρκα αλλα και χρηματα απο αλλες εταιρείες .

Επιτυχημενα δημοσια πανεπιστήμια : delft , ecole polytechnique , eth ,kth, tum, rwth, delft, Chalmers, politechnio di milano , tu Dresden, Berlin, Stuttgart, zurich, Μαδρίτης, , eindhoven , twente μερικα απο τα κορυφαία δημοσια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top