[23/5/2011] Χημεία Κατεύθυνσης

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)
  • Άριστα

    Ψήφοι: 5 35.7%
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 1 7.1%
  • Καλά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 8 57.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.
Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2011, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα ξεκλειδωθεί μετά το τέλος της αυριανής εξέτασης.

Καλή επιτυχία, και καλά αποτελέσματα σε όσους τελειώνουν αύριο! :D

Προηγούμενα θέματα:

[12/5/2011] Νεοελληνική Γλώσσα
[14/5/2011] Μαθηματικά Γενικής Παιδείας
[14/5/2011] Φυσική Γενικής Παιδείας
[14/5/2011] Ιστορία Γενικής Παιδείας
[14/5/2011] Βιολογία Γενικής Παιδείας
[16/5/2011] Μαθηματικά Κατεύθυνσης
[16/5/2011] Νεοελληνική Λογοτεχνία Κατεύθυνσης
[18/5/2011] Xημεία-Βιοχημεία Κατεύθυνσης
[18/5/2011] Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων και Υπηρεσιών Κατεύθυνσης
[18/5/2011] Ιστορία Κατεύθυνσης
[18/5/2011] Βιολογία Κατεύθυνσης
[20/5/2011] Φυσική Κατεύθυνσης
[20/5/2011] Αρχαία Ελληνική Γλώσσα Κατεύθυνσης

Θέματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Το τοπικ ανοιξε και τα θεματα δημοσιευθηκαν στο αρχικο ποστ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renoskiller44

Νεοφερμένος

Ο Ρένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Μακαρι να κλεισουν ομορφα οι Πανελληνιες για τους μαθητες...αρκετα βατα φαινονται τα θεματα,νομιζω...αντε και εις αλλα με υγεια!!!Καλα Αποτελεσματα!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros451991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Δεν μου φαίνονται και τόσο βατά... Ειδικά η οργανική... Εύχομαι σε όλους τους υποψηφίους, ολόψυχα καλή επιτυχία, και σε όσους τελειώνουν σημερα να περάσετε το ομορφότερο καλοκαίρι της ζωής σας, όποια και αν είναι τα αποτελέσματα της ψυχοφθόρους αυτής διαδικασίας... Καλή συνέχεια σε όσους δίνουν ΑΟΘ και ειδικά μαθήματα και σε εκείνους επίσης εύχομαι ένα όμορφο καλοκαίρι..

Λοιπόν δίνω τα αποτελέσματα από το θέμα Δ. Αν έχω κάνει κάπου λάθος να με διορθώσετε!!! Λοιπόν:
Δ1: pH=9
Δ2: 990mL H2O
Δ3: 50mL HCl
Δ4: Πολύ καλό ερώτημα με διπλή επίδραση κοινού ιόντος, αν δεν τον προσέξουν οι μαθητές θα χάσουν αρκετά μόρια. Απαιτεί να εχει λύσει κάποιος παρόμοιες ασκήσεις. Τελικά pH=9
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
ελπίζω να βγάζετε νόημα :redface: έχω και το Γ2 αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος μου βγήκε 1 mol... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Νέο έγγραφο κειμένου.txt
    311 bytes · Εμφανίσεις: 225

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Λοιπον δεν θα σχολιασω τα θεματα!!!!

μονο θα πω στα παιδια οτι ολα τελιωσαν μπραβο σας για τα οσα τραβηξατε και καλα αποτελεσματα!!!!!:)

ΥΓ
το καλοκαιρι να το καψετε!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Μου φάνηκαν εύκολα τα θέματα.95+ υπολογίζω.Ευτυχώς δεν μας λεηλατήσαν σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Χεχ,δεν είχα ξανακάνει Ε.Κ.Ι με 2 ασθενή:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SeCTeen

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Πιστεύω το μοναδικό 100 που θα πετύχω. EVER.
Ήταν διαγώνισμα που για τους διαβασμένους και μη αποτέλεσε το <<ευχάριστο>> γεγονός (σε σχέση με τα άλλα βέβαια :P ).
Απαιτούσε ταχύτητα, ακρίβεια στις πράξεις και προσοχή. Όμως απαιτούσε και την γνώση επίλυσεις προβλημάτων με επίδραση σε ασθενή οξεα/βάσεις.
Λοιπόν...
ΤΕΛΟΟΟΟΣ!!!
Καλά αποτελέσματα παιδιά και τώρα ώρα για ξεσάλωμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Εγώ ένα θα πω. Τα θέματα σήμερα ήταν για...ΠΑΡΤΥ!!!:D:D:D:D:D:D

Αν εξαιρέσεις ότι είχανε τα εξής λάθη
- Δε δίνανε θερμοκρασία σ' ένα Σ-Λ και σ' ένα αιτιολόγησης
- Το pΗ ενός ρυθμιστικού με την αραίωση, με την προυπόθεση ότι οι συγκεντρώσεις είναι από 0,1 έως 1, δεν παραμένει πρακτικά σταθερο αλλά τελείως σταθερό.
- Στο Δ3 οι συγκεντρώσεις ήταν κάτω από 0,1 και δεν είχαμε ρυθμιστικό δ/μα. Παρ' όλα αυτά ίσχυε η γνωστή εξίσωση.

Αυτά. Καλό καλοκαίρι και ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Χεχ,δεν είχα ξανακάνει Ε.Κ.Ι με 2 ασθενή:redface:
Μα, και το σχολικό βιβλίο έχει τέτοια άσκηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mara007

Νεοφερμένος

Η Mara007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Στο Δ4 αντί να γράψω στο τέλος πως το pOH=5 άρα pH=9 έγραψα πως pH=5, από απροσεξία. Λέτε να μου κόψουν πολύ;;):confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Μα, και το σχολικό βιβλίο έχει τέτοια άσκηση.
Το εννοούσα πιό πολύ σαν "δεν είχε λύσει πρόσφατα/διαβάσει πρόσφατα κάτι παρόμοιο".Νταξ,τουλάχιστον το υπόλοιπο διαγώνισμα είναι ολόσωστο(εκτός καί άμα μου φλανε τίποτα απο καμιά δικιολόγηση στο Β:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top