Σε ποια πόλη πιστεύετε ότι βρίσκεται το καλύτερο Τμήμα Ιατρικής;

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Σε ποια πολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Κουμπούρας είναι το τούβλο, ο σκράπας, αυτός που δεν παίρνει τα γράμματα..

Βασικά, όταν ήμουν στο γυμνάσιο, είχα φτιάξει μια λίστα από 10 επιστήμες που ήθελα να σπουδάσω, έτσι για γνώσεις και για μούρη και για προσφορά στην επιστήμη. Απλά όταν μεγάλωσα και ωρίμασα, αργότερα, όταν έβαλα κάτω τα χρόνια ζωής, δεν μου βγήκαν τα έτη σπουδών (όπως και του κωμικού ηθοποιού Τσάκωνα στην ταινία «Μάθε παιδί μου γράμματα»). Το όνειρο αυτό ήθελε 2 ζωές.
:/::/:Δυστυχώς, έτσι είναι.....
Η καρδιά ομως τελικά πρεπει να "υποτάσσετε" στην λογική ή το αντίστροφο???
(Δεν θέλω να πω ότι η δεν μου αρεσουν τα μαθηματικά ή κατι τέτοιο)....
Πολλές φορές ζηλεύω αυτούς που "μισουν" την Ιατρική, πραγματικά....Αλλα μετά το μετανιώνω....!!!
Θα μεγαλώσω και ίσως δω τα πράγματα πιο "καθαρά".....:P;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Geser

Νεοφερμένος

Ο Geser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δυστυχώς πολλές φορές ετεροκαθοριζόμαστε από συνθήκες και μόρια.Προσωπικά.με 19510 θα πάω ιατρική Θεσσαλονίκη.Αλλά και 18000 να έβγαζα και να πήγαινα πληροφορική δε θα ξαναέδινα.Όλα σχετικά είναι,για άλλους η ιατρική είναι όνειρο και για άλλους συγκυρία.Το θέμα είναι να καταλάβεις οτι πρόκειται για την πλέον ανθρωπιστική επιστήμη,όλα για τον άνθρωπο και όχι για τη δόξα ή το χρήμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Μα δεν μισώ την ιατρική σαν επιστήμη. Αντιθέτως και μένα με καθηλώνει. Μισώ την ελληνική νοοτροπία που σπουδάζει ιατρική...Αν με πιάνεις ;) :P

Δεν θεωρώ τους νεοέλληνες τόσο ανθρωπιστές ώστε να θέλουν να βοηθούν τον συνάνθρωπο. Εμένα δεν με βοήθησε κανείς για ότι έχω κάνει μέχρι ώρας στην ζωή μου. Μόνο οι γονείς μου. Κανένας άλλος "καλός" άνθρωπος. Άρα, η επιλογή της ιατρικής δεν γίνεται με ανθρωπιστικά κριτήρια. Γίνεται με άλλα κριτήρια. Είναι κρίμα να στηρίζουμε εδώ και 50 χρόνια το ίδιο ψέμα..Οι Έλληνες νομίζω ότι είναι οι πιο φιλοτομαριστές, εγωϊστές και επιδειξιομανείς του πλανήτη. Ο φιλοτομαρισμός φαίνεται από πολλά θέματα (π.χ. τι επίπεδο πολιτικής έχουμε, τι επίπεδο κριτικής σκέψης έχουμε, τι επίπεδο παιδείας έχουμε,...κτλ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Μα δεν μισώ την ιατρική σαν επιστήμη. Αντιθέτως και μένα με καθηλώνει. Μισώ την ελληνική νοοτροπία που σπουδάζει ιατρική...Αν με πιάνεις ;) :P
Σε πιάνω....;)

Δυστυχώς πολλές φορές ετεροκαθοριζόμαστε από συνθήκες και μόρια.Προσωπικά.με 19510 θα πάω ιατρική Θεσσαλονίκη.Αλλά και 18000 να έβγαζα και να πήγαινα πληροφορική δε θα ξαναέδινα.Όλα σχετικά είναι,για άλλους η ιατρική είναι όνειρο και για άλλους συγκυρία.Το θέμα είναι να καταλάβεις οτι πρόκειται για την πλέον ανθρωπιστική επιστήμη,όλα για τον άνθρωπο και όχι για τη δόξα ή το χρήμα.
Φίλε Geser έχεις απόλυτο δίκιο....
Στην Ιατρική είναι "όλα για τον άνθρωπο...";););)
Απλα μακάρι να σκεφτονταν όλοι όσοι σπουδάζουν Ιατρική έτσι....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
αποδειξη και αυτων που λετε ειναι η συμπεριφορα των πρωτοετων στην ιατρικη ολοι θεωρουν πωσ ειναι μυαλα και πωσ θα σωσουν τον κοσμο....φυσικα μετα καταλαβαινουν πωσ δεν ειναι ετσι και οτι χρειαζετε πολυ δουλεια για να ανταπεξελθουν και προσγειωνονται στον πλανητη γη:wall::wall::book::book:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Ποιον πλανήτη Γη; Τον πλανήτη Ελλάδα εννοείς karotenia...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Δεν θεωρώ τους νεοέλληνες τόσο ανθρωπιστές ώστε να θέλουν να βοηθούν τον συνάνθρωπο. Εμένα δεν με βοήθησε κανείς για ότι έχω κάνει μέχρι ώρας στην ζωή μου. Μόνο οι γονείς μου. Κανένας άλλος "καλός" άνθρωπος. Άρα, η επιλογή της ιατρικής δεν γίνεται με ανθρωπιστικά κριτήρια. Γίνεται με άλλα κριτήρια. Είναι κρίμα να στηρίζουμε εδώ και 50 χρόνια το ίδιο ψέμα..Οι Έλληνες νομίζω ότι είναι οι πιο φιλοτομαριστές, εγωϊστές και επιδειξιομανείς του πλανήτη. Ο φιλοτομαρισμός φαίνεται από πολλά θέματα (π.χ. τι επίπεδο πολιτικής έχουμε, τι επίπεδο κριτικής σκέψης έχουμε, τι επίπεδο παιδείας έχουμε,...κτλ).
Δυστυχώς γίνεται με άλλα κριτήρια....
Όσο για τους Έλληνες, νόμιζα ότι είχα μόνο εγώ αυτή την άποψη, μάλλον όχι τελικά....
Είμαστε "σκάρτος" λαός.....:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Χωρίς να κάνω πλάκα και να σε πειράζω empristis (όπως όλες τις άλλες φορές), ένας φίλος μου γιατρός λέει τον εαυτό του μαλάκα πλέον, στα 40 του, διότι όπως μου είπε ότι αν ήξερε την άσχημη τωρινή του φάση (μακροχρόνια ανεργία και αδυναμία εύρεσης εργασίας), καλύτερα να μην σπούδαζε ιατρική. Αλλά μου λέει, βλέπεις καμιά φορά όταν έχεις μόρια καβαλάς καλάμια αδιαφορώντας ποια από αυτά πληγώνουν το δέρμα...Την ζημιά μου λέει, θα την δεις μετά από χρόνια. Στην Ελλάδα η ιατρική και κάθε άλλη επιστήμη είναι πεθαμένη. Το μόνο επάγγελμα που ανθίζει είναι του επαγγελματία πολιτικού με επενδύσεις στις μίζες.

Αν είχε μυαλό ο ίδιος, μου λέει, στα 18 του χρόνια, με τα πολλά μόρια, θα μπορούσε να δήλωνε καμία από τις «υποδιέστερες» σχολή (όπως τις θεωρείτε empristi και άλλοι) και ζούσε σαν άνθρωπος χωρίς να χάσει την ζωή για την ματαιοδοξία του πρεστίζ (για όσους κατ' αυτόν θέλουν να σπουδάσουν ιατρική) και εν τέλει να τον πιεί. Επίσης ο ίδιος πιστεύει ότι στην Ελλάδα τα παιδιά, δηλ., οι γονείς που συμπληρώνουν το μηχανογραφικό αφού πιο 18χρονο ξέρει από δουλειές μιας και το σχολείο απέχει από τον χώρο ή και τον χορό της εργασίας, επιλέγουν τις επιστήμες με βάση τον τίτλο και ότι διαφημίζεται (το οποίο είναι σκέτη πλάνη). Επίσης η επιλογή κατ' αυτόν γίνεται με πρότυπο τον πετυχημένο 60χρονο μεγαλογιατρό με την μαύρη κομπρέσσορ (άπιαστο όνειρο για πολλούς επαγγελματίες γιατρούς και πόσο μάλλον για άπειρους 18ρηδες και λογικό είναι αφού οι μεγαλογιατροί, οι μεγαλοδικηγόροι,...κτλ μετρημένοι στα δάκτυλα είναι, έχουν βύσματα με το παρακράτος,...κτλ) και όχι τον νεαρό φτωχαδάκη γιατρό (μαζική ρεαλιστική περίπτωση) μου μετακινείται με ένα 20 χρονο yugo. Μόνο στην Ελλάδα και αυτό. Άρα μην κατηγορούμε τους άλλους για ανεργία μετά. Οι ίδιοι μας οι εαυτοί και οι επιλογές μας φταίνε. Στην Ελλάδα κυριαρχεί ο ραγιαδισμός του στύλ γιατί εσύ και όχι εγώ. Πουθενά αλλού στον κόσμο. Τώρα, αν εσύ εξέλαβες ότι επιτίθεμαι σε όσους σπουδάζουν ιατρική ή θέλουν να σπουδάσουν ιατρική, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Μια δεν μου καίγεται τι θέλει να σπουδάσει ο καθένας. Απλά, δεν ανέχομαι μετά στα 25 ή στα 35 ή στα 45 να κλαίγεται ο άλλος ο πανεπιστήμονας, για ανεργία και ανικανότητα εύρεσης εργασίας. Τότε, απλά μου την δίνουν κάτι τύποι, που το έπαιζαν στα 18 τους ουάου επιστήμη και έτσι, αλλά στην αγορά εργασίας πέρα από ιατρική ή κάτι άλλο που σπόυδασαν δεν είναι ικανοί να κρατήσουν ούτε περίπτερο. Έλεος με την αρρωστημένη ελληναράδικη νοοτροπία σπουδάζω γιατρός δουλεύω γιατρός κ.ο.κ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Συγνωμη εσυ τι προβλημα εχεις αν ενα παιδι σπουδαζει γιατρος?
Ποιο θεμα σε θιγει?Επιλογη του ειναι και ο,τι θελει κανει.
Και δεν με ξερεις .Οποτε,πως συμπεραινεις τι εγω θεωρω υποδιαιστερο η οχι?

Σαν προκηρυξη της κνε μοιαζει το ποστ σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
είδες κάπου να έχω πρόβλημα;

όπως είπα και προηγουμένως με ενοχλεί μόνο η νοοτροπία της επιλογής της ιατρικής...

για το υπόλοιπο ουδέν σχόλιον :) :whistle:
μου το λες για να βάλω τα κλάματα (αυτό με την κνε);
είσαι ο πρώτος που "ενοχλήθηκε"...επιλογή σου τι διαβάζεις εδώ μέσα...

Aλλά μάλλον πειράζουν οι μαρτυρίες και οι αλήθειες κάποιων. Εξάλλου ποιος υποχρεώνει να ασπαστείς κάτι που γράφω ή λέει κάποιος άλλος και το μεταφέρω; Είναι ωραία τελικά τα παραμυθάκια της κοκκινοσκουφίτσας. Αν ξαναπώ τίποτα εντελώς σε πλαίσια πληροφοριακά, εδώ μέσα, τρυπήστε μου την γάμπα. Καθείστε στην μιζέρια του ποιος την έχει μεγαλύτερη (την σχολή) μέχρι να προσγειωθείτε στο 2ο εξάμηνο ύστερα από γερά χαστούκια εξεταστικής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Οχι,δεν ηταν σκοπος μου.Απλα,για μενα,γραφεις επικριτικα συνεχως καυτηριαζοντας τα παντα.
Ο καθενας εχει ο,το νοοτροπια θελει.Το θεμα ειναι οτι εσυ προσπαθεις να επιβαλλεις τη δικη σου ως σωστη.
Απο που και ως που ξερεις εσυ τα κριτηρια που επιλεγω εγω και ο καθενας μια τετοια σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Μιλάω με επιστήμονες και ακούω, γι' αυτό έχω και μια άποψη. Δεν είμαι καφεδοφοιτητής και ντόλτσε βίτα ουδεμία με ενδιαφέρει η δουλειά. Γι' αυτό και ψάχνω από τώρα και αφουγκράζομαι πράγματα. Δεν είμαι 18χρονο. Στα 18 μου σκεφτόμουν όπως εσύ και έλεγα ακριβώς τα ίδια πράγματα με σένα. Το θέμα είναι ότι κάποτε σε αλλάζει η ζωή και λες τι μαλακίες έλεγα στα 18 μου, χωρίς να θέλω να πω ότι λες μαλακίες. Λέω απλά τι λέει ο μέσος άνθρωπος καθώς μεγαλώνει και περνάν τα άτιμα τα χρόνια, ερχόμενη μια ωριμότητα (σε όσους έρχεται, διότι σε πολλούς ανθρώπους δεν έρχεται ποτέ...). Εφόσον όπως λές γράφω επικριτικά και καυτηριάζω τα πάντα, γιατί τόσοι φίλοι μου, παιδικοί, φοιτητικοί,...κτλ ξαδέρφια μου που με ξέρουν έτσι, με απολαμβάνουν έτσι και περνάμε καλά, δεν διαπίστωσαν την άποψη που θέτεις τόσα χρόνια (από μικρή ηλικία); Να αλλάξω χαρακτήρα για ένα άτομο (για εσένα) και να αρχίσω να λέω ψέματα που να ακούγονται ωραία στα αυτάκια; Λέει; :whistle:

Έτσι είμαι σαν άτομο. Λέω τα πάντα χύμα και σε όποιον αρέσει. Ποτέ δεν χάϊδεψα αυτιά για να αρέσω ή να πάω με τον όχλο. Αν δεν αρέσει δικαίωμά του. Αλλά δεν γίνεται να συμφωνώ με λογικές που κλωνοποιήθηκαν σε μια χώρα εδώ και 30 χρόνια και οδήγησαν την χώρα αυτή, στον γκρεμό και στα ΔΝΤ...Όλοι μας φταίμε για την γενικευμένη κατάντια. Τέτοιοι πολίτες, επιστήμονες, παραεπιστήμονες,...κτλ είμαστε τέτοιες πολιτικές έχουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Μα δεν μισώ την ιατρική σαν επιστήμη. Αντιθέτως και μένα με καθηλώνει. Μισώ την ελληνική νοοτροπία που σπουδάζει ιατρική...Αν με πιάνεις ;) :P

Δεν θεωρώ τους νεοέλληνες τόσο ανθρωπιστές ώστε να θέλουν να βοηθούν τον συνάνθρωπο. Εμένα δεν με βοήθησε κανείς για ότι έχω κάνει μέχρι ώρας στην ζωή μου. Μόνο οι γονείς μου. Κανένας άλλος "καλός" άνθρωπος. Άρα, η επιλογή της ιατρικής δεν γίνεται με ανθρωπιστικά κριτήρια. Γίνεται με άλλα κριτήρια. Είναι κρίμα να στηρίζουμε εδώ και 50 χρόνια το ίδιο ψέμα..Οι Έλληνες νομίζω ότι είναι οι πιο φιλοτομαριστές, εγωϊστές και επιδειξιομανείς του πλανήτη. Ο φιλοτομαρισμός φαίνεται από πολλά θέματα (π.χ. τι επίπεδο πολιτικής έχουμε, τι επίπεδο κριτικής σκέψης έχουμε, τι επίπεδο παιδείας έχουμε,...κτλ).

Η άποψη σου θαρρώ ότι ανταποκρίνεται στα σημερινά δεδομένα,όπου το υποτιθέμενο κύρος που προσδίδει η ιατρική ως επάγγελμα φαίνεται να έχει εμφυτευτεί στον εγκέφαλο του νεοέλληνα(με εξαιρέσεις φυσικά).Παρόλαυτα,οι απόψεις σου ,αν και είναι ρεαλιστικές, προσωπικά πιστεύω οτι είναι και απόλυτες...είμαι καλή μαθήτρια θετικής κατεύθυνσης οπότε φροντιστήριο και γνωστοί με ωθούν στην "κοινότυπη" πλέον κατεύθυνση της ιατρικής και ναι είναι προς το παρόν στις πρώτες προτιμήσεις μου όχι όμως επειδή δίνει αυτό το "κύρος" απλά επειδή τουλάχιστον με το ελάχιστο ψάξιμο που έχω κάνει σχετίζεται άμεσα με την κοινωνική προσφορά που για μένα συνιστά πρωταρχικό κριτήριο επιλογής επαγγέλματος.Δεν υπάρχει τίποτα άλλο που να με πλημμυρίζει με περισσότερη ικανοποιήση από το να βοηθάω το συνάνθρωπο και η ιατρική είναι για μένα το μέσο για να το επιτύχω αυτό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,789 μηνύματα.
Δεν υποχρέωσα κανέναν να υιοθετήσει τις απόψεις μου...

Αδιαφορώ για την γνώμη του κοινού. Ελεύθερα είναι. Ο καθένας διαβάζει ότι θέλει και κρατάει αυτά που θέλει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ant1637

Νεοφερμένος

Η Αντωνία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
εντάξει την άποψή μου εξέφρασα απλώς,συζήτηση γίνεται άλλωστε κ κανείς δε χρειάζεται να υιοθετήσει απόψεις,that's all:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

atimoulis

Νεοφερμένος

Ο atimoulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
παντως εγω δεν πιστευω πως 18 χρονων ατομα επιλεγουν την ιατρικη με βαση το prestige η για να τα αρπαρξουν(ισα ισα που δεν
υπαρχρουν λεφτα).τι να πω,ισως ειμαι πολυ αφελης η πολυ αθωος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
ρε nPB γτ έχω την εντύπωση πως ήθελες να γίνεις γιατρός?

ΥΓ: ναι, είμαι ο κλασικός ο μαλάκας ο νεοέλληνας...θα πάω ιατρική για να βγάλω του πούστη το χρήμα και να κυκλοφορώ με Porsche Cayenne (νομίζω έτσι γράφετε)..αααα, θα έχω κι ένα μικρό Mercedes για να κυκλοφορώ μέσα στην πόλη και να παρκάρω ευκολότερα...Επίσης, η γυναίκα μου θα είναι μελαχρινή με γαλάζια μάτια και θα ζούμε ευτυχισμένοι μαζί με τα παιδιά μας σε μία από τις πολλές μας βίλλες...Θα αγοράσω πολλές σε διαφορετικές χώρες έτσι ώστε όταν βαριέμαι να αλλάζω...Θα είμαι πρώτη μούρη σε όλα τα περιοδικά, ακόμη και στο America...Θα είμαι πασίγνωστος στο Hollywood και πλέον θα έχω γνωρίσει την απόλυτη ευτυχία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasrousmath

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 205 μηνύματα.
ρε nPB γτ έχω την εντύπωση πως ήθελες να γίνεις γιατρός?

ΥΓ: ναι, είμαι ο κλασικός ο μαλάκας ο νεοέλληνας...θα πάω ιατρική για να βγάλω του πούστη το χρήμα και να κυκλοφορώ με Porsche Cayenne (νομίζω έτσι γράφετε)..αααα, θα έχω κι ένα μικρό Mercedes για να κυκλοφορώ μέσα στην πόλη και να παρκάρω ευκολότερα...Επίσης, η γυναίκα μου θα είναι μελαχρινή με γαλάζια μάτια και θα ζούμε ευτυχισμένοι μαζί με τα παιδιά μας σε μία από τις πολλές μας βίλλες...Θα αγοράσω πολλές σε διαφορετικές χώρες έτσι ώστε όταν βαριέμαι να αλλάζω...Θα είμαι πρώτη μούρη σε όλα τα περιοδικά, ακόμη και στο America...Θα είμαι πασίγνωστος στο Hollywood και πλέον θα έχω γνωρίσει την απόλυτη ευτυχία...
Μήπως μέρδεψες τον nPb με εμένα...???
Μπορεί,εεεε......
Για το μήνυμα που έγραψες το μόνο που λέω είναι: χαχαχαχαχαχα
Μ' αρέσει η αποψή σου....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Μήπως μέρδεψες τον nPb με εμένα...???
όχι, γνωρίζω να διαβάζω το ψευδώνυμο που έχει καθένας πάνω από το avatar του :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top