Έχετε φοβίες;

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Γεια σας ,μόλις έκλεισα τα 18 και σιγά σιγά οδεύω προς τα 19 .Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει τελευταία αλλά ανησυχώ για την ζωή μου(δεν με απειλεί κανείς) , με την έννοια της δίνω ποιο μεγάλη σημασία π.χ. όταν περνάω το δρόμο κοιτάω πιο πολλές φορες αν περναει αμάξι ,σκέφτομαι κάτι πιο πολύ προτού πάρω μια απόφαση ,έχω περιορίσει τις βραδυνές μου εξόδους ακόμη και πολλές απογευματινές μην μου τυχει κατι κακο και πολλά άλλα . Θέλω να ρωτήσω είναι της εφηβείας , αν ναι έχετε αντιμετωπίσει ανάλογες περιστάσεις ή έχω πάθει καμιά φοβία ? Το τελευταίο το λέω γιατί βλέπω κάθε μερα δραματικά γεγονότα να γίνονται στην κοινωνία μας , την αύξηση των κλοπών ,διαρρήξεων κτλ . Δεν ξέρω τόσα χρόνια δεν με απασχολούσε τίποτα από τα παραπάνω που σας λέω .

Κάθε άποψη δεκτή και σεβαστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Λοιπόν! Αρχικά συμφωνώ μαζί σου.. Δηλαδή η κατάσταση που επικρατεί στην κοινωνία μας είναι πολύ άσχημη.. Όχι, εγώ δεν περνάω ούτε πέρασα τέτοια φάση, ίσα ίσα θέλω να βγαίνω συνέχεια γιατί βαριέμαι μέσα:P Δεν μπορώ να σου πω αν είναι όντως της εφηβείας ή όχι, αλλά μην αγχώνεσαι, φάση είναι και θα περάσει.. Αν αυτό σε κάνει να αισθάνεσαι καλύτερα, έχω μια γνωστή η οποία τώρα είναι 25 και στα 22 πέρασε μια τέτοια περίοδο.. Φοβόταν να μπει στο λεωφορείο η κοπέλα, η μαμά της τα είχε παίξει.. Πέρασε έτσι 8 μήνες σχεδόν και τώρα βγαίνει μέχρι τις 7:P Γι'αυτό σου λέω μην το πολυσκέφτεσαι, θα περάσει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.

Φίλε καλωσόρισες στην φορουμική παρέα μας. :D :D Μην αγχώνεσαι, όπως σου είπε ο παραπάνω συνομιλητής. Ζήσε την ζωή και άσε τις φιλοσοφίες για τους φιλοσόφους. Η ζωή είναι μικρή και το σήμερα εύκολα γίνεται ένα ρουτινιάρικο χθες. Φρόντισε το κάθε χθες να έχει πινελιές διαφορετικότητας και ζωντάνιας. :) :P Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δυστυχώς ζούμε σε μια κοινωνία της παραλογικής. Το δύσκολο αλλά ενδιαφέρον θέμα, από πλευράς ζωής, είναι πως εμείς μπορούμε να είμαστε λίγο καλύτερα (εσωτερικά) και να ζούμε θετικά εκπέμποντας θετική ενέργεια γύρω μας, μέσα σε αυτό το μαύρο φόντο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Μην ανησυχεις, απλα πιστευω οτι εχεις επηρεαστει απο τα ασχημα γεγονοτα που συμβαινουν καθε μερα στη κοινωνια μας.
Δεν νομιζω οτι ειναι της εφηβειας(βασικα εισαι στη μεταφηβικη περιοδο) αυτο μπορει να το παθει ο καθενας επηρεαζομενος απο κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας , με τα γραφομενα σας μου δίνετε θάρρος :). Δεν ξέρω τι ακριβώς μου φταίει αλλά όταν ήμουν στο λύκειο δεν μου περνούσαν αυτά από το μυαλό μου , να φανταστείτε πίστευα ότι δεν υπάρχει καν άγχος .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Δηλαδή εσύ είσαι αγχωμένος και δεν θες να βγαίνεις κλπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αχμμ... Είχα πάθει κάτι παρόμοιο όταν ήμουν μικρή, δεν ξέρω αν πιάνεται. (γύρω στα 7):redface:
Φοβόμουν απίστευτα πολύ τα πάντα γύρω μου, έκλαιγα σαν να συμβαίνει κάτι πολύ κακό, λες και θα με απαγάγουν αν βρισκόμουν για λίγα λεπτά μόνη μου, δεν μπορούσα να κοιμηθώ τα βράδια με αποτέλεσμα να κοιμαμαι πολλές φορές με τη μαμα μου. Και γενικά κάτι μου έφταιγε αλλά δεν μπορούσα να το εκφράσω... αυτό παίζει να γινόταν για κανένα χρόνο...:worry:

'Οταν ήρθε το καλοκαίρι το ξεπέρασα γιατί άρχισα να κάνω παρέα με ξαδέρφες μου, κοιμόμουν σε αυτές, και σιγά σιγά άρχισε να με εγκαταλείπει αυτό το "πραμα". Πάλι καλά δηλαδή.:(

Τώρα συγκεκριμένα για σένα δε ξέρω... Άλλα σίγουρα θα περάσει... Είναι ένα στάδιο που αρχίζεις και αντιλαμβάνεσαι το κόσμο όπως ένας ενήλικας, και απλά έχεις "φρικάρει" με όλη αυτή τη κατάσταση... Πάντως, εγώ λέω να μην κλείνεσαι πια μέσα... Πραγματικά απλά χάνεις μέρες, στις οποίες θα μπορούσες να κάνεις πολλά πράγματα που σου αρέσουν.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Δηλαδή εσύ είσαι αγχωμένος και δεν θες να βγαίνεις κλπ?
προφανως φοβαται επειδη εφυγε απο τη σιγουρια της ΄΄φωλιας΄΄ του που ονομαζεται σχολειο και ειναι μια πολυ κλειστη κοινωνια που γνωριζε τους συμμαθητες του και πηγε σε κατι μεγαλυτερο στην πραγματικη κοινωνια(οχι οτι δεν ανηκε και πριν εκει) που ολα ειναι πιο ρευστα και σχετικα,οχι οτι αυτο δεν ισχυει στα σχολεια απλα εκει τοσα χρονια συναναστρεφεσαι τους ιδιους ανθρωπους κι νιωθεις δεμενος με αυτους και ξερεις οτι δεν θα σου κανουν ΄΄κακο΄΄.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ακριβώς , αυτό που λες με αντιπρωσοπεύει πλήρως , αφού να φανταστεις μερικώς φορές όταν έβλεπα κάποιον άγνωστο μου έμπενε στο μυαλό ότι ενδέχεται να μου κάνει κάτι κακό .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ακριβώς , αυτό που λες με αντιπρωσοπεύει πλήρως , αφού να φανταστεις μερικώς φορές όταν έβλεπα κάποιον άγνωστο μου έμπενε στο μυαλό ότι ενδέχεται να μου κάνει κάτι κακό .

χμμ...ισως εισαι και λιγο εσωστρεφης:hmm:

Παντως θα συνηθισεις να βλεπεις συνεχεια αγνωστους,οταν μπεις σε καποια σχολη που θα εισαι κυριολεκτικα ξενος αναμεσα σε ξενους,και θα βλεπεις συνεχεια καινουρια προσωπα,θα ακους συνεχεια ιστοριες και εμπειριες των αλλων,θα εξικοιωθεις με αυτο...
και εγω καπως ετσι αρχισα και το συνηθισα, δεν μου ηταν καθολου ευχαριστο να μιλαω συνεχεια με ξενους,ισα ισα φορτικο θα το χαρακτηριζα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Πολλες ειδησεις βλεπεις φιλε μου και σε 'χουν επηρεασει! Ολα ειναι στο μυαλο... μην το σκεφτεσαι και ολα θα πανε καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
έχεις δίκιο , τώρα που το λες το τελευταιο καιρο παρατηρησα οτι βλεπω καθε μερα ειδησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Μην βλέπεις.. Μπορεί η κατάσταση στην χώρα μας να είναι επιεικώς χάλια, αλλά στις ειδήσεις τα μεγαλοποιούν τόσο πολύ που σε κάνουν να τρομάζεις και να λες, που ζω? Τηλεθέαση θέλουν.. Γι'αυτό αν θες να ενημερώνεσαι να παίρνεις που και που καμιά εφημερίδα νο νέιμ.. Και όπως είπε και η Λάουρα σκέψου και το άλλο.. Όσο εσύ φοβάσαι και μένεις μέσα χάνεις στιγμές.. Προσπάθησε να θυμηθείς τον παλιό σου εαυτό, αφού όπως λες παλιότερα δεν σε ένοιαζε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Kοίτα φίλε, καλοσόρισες κι όλας στο φόρουμ, αλλά κι εγώ πέρασα ανάλογη φαση σε μικρότερη ηλικία! Φοβόμουν αρκετά θα λεγα. Αλλά το πέρασα και τώρα είμαι τέλεια. Βέβαια για να το περάσω το φιλοσόφησα πολύ το θέμα. Τώρα όμως που τα χω όλα φιλοσοφημένα(και μόνη μου! δεν ζήτησα τη βοήθεια κανενός! μόνη μου ξεπέρασα τα προβλήματά μου, τους φόβους μου, τις διάφορες φάσεις που περνούσα κυρίως ηλικίες προ εφηβικές και αρχές εφηβίας ) και είμαι πλέον ένας πολύ σταθερός χαρακτήρας που δεν έχω να φοβάμαι τίποτα. Εξάλλου άμα σκεφτείς πως είμαστε ένα τίποτα μπροστά σε ένα άπειρο σύμπαν, δεν αξίζει να μπαίνουμε σε τέτοιο κόπο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Το καλοκαιρι ειδικα, τον Αυγουστο που λεγανε συνεχεια για τη νεα γριπη με τα θυματα και τις χωρες που πληττονται ειχα παθει... αλλα καταλαβα πως δεν επρεπε να υποκυψω στα κολπα τους θα ζουσω τη ζωη μου και δεν ξαναειδα απο κεινη τη μερα ξανα ειδησεις τετοιου ειδους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Ναι σε κάνουν να φοβάσαι.. Ληστείες χαμός, δολοφονίες, εμπρησμοί μας έχουν ξεκάνει -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BYG123

Νεοφερμένος

Ο BYG123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εγω σολωνα τον αυγουστο ημουνα αγγλια μπαρμπαλιθιες τα αγαπημενα μας ΜΜΕ μια χαρα ηταν οι ανθρωποι εκει ολοι χαλαροι καμια σχεση με την κατασταση που περιεγραφαν τσαμπα πανικο προκαλουσαν μαμω το φελεκι τους μεσα απο το κολεγιο που ημουν που πηγα με ενα προγραμμα και ειχε κανα χιλια ατομα τρια ατομα αρρωστησαν και κλειστηκαν στα δωματια τους για καποιες μερες και περασε η αρρωστια και αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Οταν ολα γινονται για τα συμφεροντα σ'αυτη τη χωρα τι να προοδευσει πρωτο;;;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Α καλά τώρα πας σε άλλα χωράφια........:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Δυστυχως αυτο το κυριαρχο γεγονος εχει φερει τα προβληματα στην κοινωνια μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top