[Παλιό Σύστημα] Τι μάθημα επιλογής να πάρω στη Γ' Λυκείου;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

VasilisS_!

Νεοφερμένος

Ο VasilisS_! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εσύ έχεις "δώσει" Πανελλαδικές ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Ναι έδωσα φέτος.

Στην Ιστορία εκτός από την παπαγαλία, χρειάζεται κριτική σκέψη, ενώ μετράει και ο λόγος σου. Άσε που απ'όσο ξέρω η ύλη είναι τεράστια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VasilisS_!

Νεοφερμένος

Ο VasilisS_! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Πφφφ... Ειλικρινά, έχω μπερδευτεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Μας έδωσαν χαρτί να επιλέξουμε κατεύθυνση και μάθημα επιλογής για την Γ (είμαι στο παλιό σύστημα)

Είχα Σχέδιο στην Δευτέρα, λέω να πάρω "τεχνολογική επιλογή" στην Γ', το πρόβλημα είναι ότι εδώ, βλέπω πολλά τμήματα σχετικά με την "τεχνολογία", τι ακριβώς κάνουν στο

1) Εφαρμογές Υπολογιστών
2) Τεχνολογία και Ανάπτυξη
3) Ιστορία των Τεχνολογιών
4) Τεχνολογία Υπολογιστικών Συστημάτων
5) Πολυμέσα Δίκτυα
6) Εφαρμογές Λογισμικού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
To μόνο που ξέρω είναι ότι στην τρίτη λυκείου, ό,τι μάθημα επιλογής και να πάρεις, μόνο μάθημα δεν θα γίνεται και θα λύνεις ασκήσεις για το φροντιστήριο ή θα διαβάζεις κάτι άλλο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Αυτό το ξέρω :D
Αλλά όλο και κάτι θα μάθω και από εκεί, όλο και κανα βιβλίο θα μας δώσουν, που θα το διαβάσω Χριστούγεννα ή καλοκαίρι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Γεια σου φίλε. Σου συνιστώ να κοιτάξεις λίγο εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George-20-

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Εγώ διάλεξα Ιστορία των Επιστημών και της Τεχνολογίας, αλλά επειδή το κάνει ο χημικός, και το διαλέξαμε όλη η θετική, συνήθως κάνουμε χημεία. Κατά τα άλλα, είναι ενδιαφέρον μάθημα, αν και λίγο βαρετό. Έτσι κι αλλιώς δεν έχει σημασία, αφού δε θα κάνετε και πολύ μάθημα. Εξαρτάται, βέβαια, και από το σχολείο το αν θα γίνει τμήμα. Τώρα ας πούμε στη Δράμα που μένεις, από παιδιά απ' το φροντιστήριο ξέρω ότι δε γίνονται όλα στα σχολεία της πόλης. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Αρχές Οικονομικής Θεωρίας, αν επιθυμείς να εξεταστείς πανελλαδικά (5ο πεδίο, Οικονομικές Σχολές).
Διαφορετικά, οποιοδήποτε από τα άλλα τρία μαθήματα που δεν εξετάζεται στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Εμείς συνεννοηθήκαμε και πήραμε όλη η θετική και οι καλοί μαθητές της τεχνολογικής Πολυμέσα Δίκτυα για πρώτη φορά στα χρονικά του σχολείου μας, καθώς και δεν εξετάζεται, και ο καθηγητής της πληροφορικής (φοβερός) μας κάνει άλλα, ενδιαφέροντα πράγματα (πχ. μάθαμε 3DS MAX) και έχει αρκετή ησυχία για να διαβάσει όποιος θέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Για 4ο πεδίο ενδιαφέρομαι..

mhmm, θα το δούμε, σε εμάς δεν συμφωνήθηκε τίποτα ,ακόμα, για το εάν επιλέξουν Θετικοί ένα μάθημα κλπ... κανείς δεν ξέρει τίποτα ακόμα. θα το δούμε!!

Ευχαριστώ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι περισσότεροι συνήθως διαλέγουν εφαρμογές υπολογιστών, είναι γενικό, το παίρνουν όλοι δηλαδή πιο εύκολα και δεν έχει εξετάσεις στο τέλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Και σχέδιο παίρνουν πολύ...
Εγώ που πήρα σχέδιο στην Β', μπισκότα ζωγραφίζουμε -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΠΥΡΙΔΩΝΧ

Νεοφερμένος

Ο ΣΠΥΡΙΔΩΝΧ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλημέρα!
Θα ήθελα τη γνώμη σας για την παραπάνω ερώτηση. Βιολογία ή Μαθηματικά και ΑΟΔΕ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Εννοεις μηπως τα μαθηματα επιλογης της Γ' Λυκειου? Γιατι αν ναι, ειναι Μαθηματικα και ΑΟΘ, οχι αοδε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Εννοεις μηπως τα μαθηματα επιλογης της Γ' Λυκειου? Γιατι αν ναι, ειναι Μαθηματικα και ΑΟΘ, οχι αοδε :P
Εννοεί μάλλον κατευθύνση + μάθημα επιλογής ή μόνο κατεύθυνση
Δηλαδή 2 βιολογίες ή Μαθηματικά και αοδε..

Το τι θα επιλέξεις αφορά μόνο εσένα και τις δυνατότητες/ικανότητες σου πάνω στα μαθήματα...
Αν μπορείς την αποστήθιση και σου αρέσει η βιολογία πάρε βιολογία..
Αλλιώς αν είσαι καλός στα μαθηματικά πάρε μαθηματικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MsBonita31

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mariah αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Εννοεί μάλλον κατευθύνση + μάθημα επιλογής ή μόνο κατεύθυνση
Δηλαδή 2 βιολογίες ή Μαθηματικά και αοδε..

Το τι θα επιλέξεις αφορά μόνο εσένα και τις δυνατότητες/ικανότητες σου πάνω στα μαθήματα...
Αν μπορείς την αποστήθιση και σου αρέσει η βιολογία πάρε βιολογία..
Αλλιώς αν είσαι καλός στα μαθηματικά πάρε μαθηματικά..
Χμμ πιο λογικη η δικη σου απαντηση στην ελλιπη ερωτηση του :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΠΥΡΙΔΩΝΧ

Νεοφερμένος

Ο ΣΠΥΡΙΔΩΝΧ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Θα πάω θετική και ρωτάω για το μάθημα επιλογής. Νομίζω τα είπα απλά. Οκ έκει το έγραψα λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Άκου εμένα που είμαι θετική και πήρα αοθ και μαθηματικα..
Εγώ ήθελα και 5ο πεδιο ομως..δεν ειναι λιγο ενα εξτρα μαθημα και δεν το λεω για να σε φοβησω ασχετα που ειναι ευκολο..προσωπικα δεν ηθελα να μπλεχτω με 2 βιολογιες και να αποστηθισω αλλα ποσα και για να μην μπερδευτω και γιατι ηδη η υλη της βιολογιας κατευθυνσης ειναι πολυ μεγαλη!
αμα σ'αρεσουν τα μαθηματικα οπως αναφερθηκε παραπανω και δεν θες να αποστηθισεις αλλο ενα μαθημα (δεν συγκρινεται η θεωρια των μαθηματικων με της βιολογιας) παρε μαθηματικά..αλλιώς πάρε βιολογία
επισης η βιολογια θα σου δώσει εναν πιο ''σιγουρο'' βαθμο κατι που μπορεις να πετυχεις και με τα μαθηματικα οπως εκανα εγω επειδη εδειξα την καταλληλη προσοχη..μαθηματικα παντως μπορουν να στη φερουν σε μια ασκηση πιο ευκολα απο οτι βιολογια..
Βάση ολων αυτων,των δυνατοτητων σου και τι σου αρεσει κάτσε και αποφάσισε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΣΠΥΡΙΔΩΝΧ

Νεοφερμένος

Ο ΣΠΥΡΙΔΩΝΧ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εγώ σαν κύριο στόχο έχω τα ιατρικά. Αλλά από 5ο πεδίο θέλω μόνο τις αστυνομικές σχολές. Στο φροντηστήριο μου είπαν να πάρω βιολογία γενικής να έχω ένα σίγουρο βαθμό και να επικεντρωθώ κυρίως για το 3ο πεδίο. Τα μθαηματικά γενικής είναι δύσκολα σαν μάθημα; Μοιάζουν με την κατεύθυνση; Και ΑΟΘΕ γραφείς εύκολ 100 σαν βιολογία γενικης ή είναι πιό περίεργο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top