Πανελλήνιες και σωματικό βάρος

sokolatina_kat

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Ερμ, έβαλες 9 κιλά σε 2 εβδομάδες και τα έχασες σε 1; wtf;

Ναι, και να φανταστείς ότι δεν έκανα την δίαιτα τύπου "απεργία πείνας" απλά πρόσεχα τι έτρωγα και γυμναζόμουν και έτρεχα υπερβολικά πάρα πολύ! Αλλά κέρδισα το στοίχημα με τον εαυτό μου και κατάφερα και πήγα για μπάνιο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Είναι αδύνατο να χάσεις 9 κιλά σε μια βδομάδα χωρίς την βοήθεια νυστεριού... :hmm:
Μήπως είχε πρόβλημα η ζυγαριά σου; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Είναι αδύνατο να χάσεις 9 κιλά σε μια βδομάδα χωρίς την βοήθεια νυστεριού... :hmm:
Μήπως είχε πρόβλημα η ζυγαριά σου; :P
δεν γίνεται:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Science motherfucker, deal with it.



On a side note, ξεκίνησα 69-70kg, τελείωσα 69-70kg. Τι σκατά τρώτε --και πότε-- όσοι παίρνετε δεν ξέρω, γιατί να χάσεις το καταλαβαίνω και το περιμένω μη σου πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Πρωτον: Διαβαζεις περισσοτερο απο τις αλλες χρονιες και μενεις περισσοτερο στο σπιτι οποτε τρως
Δευτερον: Αφου δεν βγαινεις πολυ απο το σπιτι δεν αθλησαι οποτε παιρνεις κιλα..
Οποτε πιο λογικο να παρεις κιλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Τρίτον: δεν υπογράμμισα το "πότε" για να φαίνεται ωραίο, γιατί δε φαίνεται, μ' εκνευρίζει υπογραμμισμένο μέσα σε παύλες (OCD). :P

Δεδομένης της μαλακίας του σχολείου που σου τρώει 8 ώρες τη μέρα, του διαβάσματος στο σπίτι και του φροντιστηρίου απλά δε βλέπω ΠΌΤΕ προλαβαίνεις να πάρεις παραπάνω απ' τις θερμίδες που θα 'καιγες κανονικά, θερμίδες περισσότερες απ' τις normal quantities mind you απ' τη στιγμή που δουλεύει παραπάνω ο εγκέφαλος (ελπίζω), για να παχύνεις.

Anw, να υποθέσω ότι έχω γαμάτο μεταβολισμό (καταβολισμό για το jimmako)? Το υποθέτω. Και πάλι, ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΤΡΩΤΕ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Κανα τοστακι το βραδακι[ή κανα σουβλακι αμα λαχει(με μετρο ομως :P )], κανα αχλαδακι και οτι εχει για μεσημεριανο(Αντε και μια τυροπιτα στο σχολειο το πρωι) δεν τρωω τιποτα αλλο αλλα παχαινω :(

Γραψτε κανα διαιτολογιο γτ με βλεπω να βγαινω το καλοκαιρι στις παραλιες με μαγιο και απο πανω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Τι διαιτολόγιο και χαζομάρες.

Είναι απλό:
1. Προσέχετε τι τρώτε.
2. Κουνήστε λίγο τον κώλο σας.


So simple :P

Για το 1: ήρεμα με τις τυρόπιτες, γύρους, σουβλάκια, σοκολάτες, μαγιονέζες, πίτσες κλπ. Φάτε μπόλικα φρούτα και λαχανικά για να δουλεύει καλά το νιονιό σας. Ειδικά τα φρούτα είναι ωραίο σνακ, κι αν δεν σας αρέσουν σκέτα μπορείτε να κάνετε special (π.χ. μήλο με κανέλα). Επίσης, περιορίστε ζάχαρη και αλάτι. Δεν είναι ανάγκη να βάζετε 2 κουταλιές ζάχαρή στον καφέ/τσάι, αρκεί και μία.

Για το 2: δε χρειάζεται να πηγαίνετε γυμναστήριο. Λίγο γρήγορο περπάτημα/τρέξιμο που και που βοηθά και για εκτόνωση και για να μην παχύνετε. Για μένα το καλύτερο είναι να βάζω μουσική και να χορεύω. Δε με βλέπει κανείς, κάνω ότι βλακεία θέλω, ακούω την μουσικούλα μου, εκτονώνομαι, διασκεδάζω, ηρεμώ και κάνω και αεροβική άσκηση. Κάντε κάτι που σας αρέσει δηλαδή.

Το θέμα δεν είναι μόνο να μη βάλετε κιλά, αλλά να έχετε καλά επίπεδα ενέργειας, να τρέφεστε σωστά γιατί ο εγκέφαλός σας το χρειάζεται και να εκτονώνεστε μέσω της άσκησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ είχα πάρει 6-7 κιλά; Μετά των τέλος των εξετάσεων, άρχισα δίαιτα και πρέπει να' χασα κάνα 3κιλο ή κάπου εκεί; Δε θυμάμαι.
Μετά βέβαια καλοκαίρι, διακοπές, βόλτες, έξω, παγωτά, σουβλάκια ΤΑΠΑΝΤΑ όλα, νομίζω ότι τα ξαναπήρα [νομίζω γιατί απέφευγα τη ζυγαριά].

Από Σεπετέμβρη που μπήκαν όλοι σε πρόγραμμα καθημερινότητας [εκτός από μένα] άρχισα να τρώω κανονικά χωρίς να κάνω διαίτα, χωρίς να προσέχω τι τρώω και έφυγαν από μόνα τους χωρίς να το πάρω χαμπάρι, σε σημείο που άλλοι μου είπαν ότι έχω αδυνατίσει και τότε το κατάλαβα κι εγώ (χαρές που έκανα:redface:)

Φέτος που ξαναδίνω [μάλλον] δεν έχω πάρει, αντίθετα συνεχίζω και χάνω. Βέβαια καμία σχέση το πέρισυ με το φέτος από άποψη ψυχολογίας, οπότε μάλλον οφείλεται εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiiilove

Νεοφερμένος

Η marakiiilove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
'ντάξει...πήρα 15 κιλά.... shame on me... !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Πέρυσι που έδινα κι εγώ πανελλήνιες είχα πάρει 12 κιλά.Μέχρι το Σεπτέμβριο που πήγα φοιτητής τα είχα χάσει και τα 12,Τώρα με το τρέξιμο της σχολής έχω χάσει 5-6 κιλά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Περσι που εδωσα κι εγω εξετασεις,σε καποια φαση που μετρηθηκα,ειχα παρει 3 κιλα,και απορησα που δεν ηταν παραπανω,αφου μερικες βδομαδες πριν τις εξετασεις ετρωγα μετα το φροντιστηριο σοκολατα 4 φορες τη βδομαδα,και γενικα ειχα τις Πανελλαδικες σαν δικαιολογια για να κανω και αλλες ατασθαλιες.Μετα τις εξετασεις αρχισα να κανω γυμναστικη μονος μου και αδυνατισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
εγω παλι κατα την Γ λ ημουν σταθερη ισως ειχα χασει κατι. στις εξετασεις ομως και ιδιαιτερα στο περιθωριο για την επιλογη σχολης εχασα 3-4 κιλα ετσι γρηγορα γρηγορα.βεβαιως οταν πηγα στη σχολη τα ξαναπηρα και με το παραπανω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiiilove

Νεοφερμένος

Η marakiiilove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
ναι αλλά σε ποια σχολή περάσατε; άξιζε τον κόπο; γιατί για την δική μου σίγουρα δεν άξιζε.... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
είχα πάρει γύρω στα 8-9 κιλά,από τότε που τελείωσαν έχασα γύρω στα 12-13 και προσπαθώ να βάλω τώρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εγώ έχω πάρει συνολικά από το καλοκαίρι 4 κιλά, όχι όμως επειδή τρώω, δεν έχω αλλάξει συνήθειες, ούτε τρώω σοκολάτες και λοιπά. Απλώς δεν κάνω καθόλου γυμνασική και έχω κόψει το τένις :cry_x::cry_x::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Από τη δευτέρα λυκείου έκανα εντατική διατροφή αλλά μόλις μπήκε ο Σεπτέμβρης, είπα: "Τέλος! Έχεις διάβασμα και θα σταματήσεις να προσέχεις τι τρως"
Ενώ περίμενα να παχύνω, όλοι μου λένε πως έχω αδυνατίσει εξωφρενικά πολύ και φοβούνται για το τι και πόσο τρώω ενώ φέτος γουρουνιάζω ασυστολώς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγώ έχω πάρει συνολικά από το καλοκαίρι 4 κιλά, όχι όμως επειδή τρώω, δεν έχω αλλάξει συνήθειες, ούτε τρώω σοκολάτες και λοιπά. Απλώς δεν κάνω καθόλου γυμνασική και έχω κόψει το τένις :cry_x::cry_x::cry_x:
Ε συνήθως αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα,,τενίστρια:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ε συνήθως αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα,,τενίστρια:clapup:

Μόλις τελειώσω... ένα θα σου πω, θα πάω να γραφτώ κατευθείαν ,όπου περάσω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μόλις τελειώσω... ένα θα σου πω, θα πάω να γραφτώ κατευθείαν ,όπου περάσω !
Ε ναι το τένις δεν το αφήνουμε;) και ειδικά με το ωραίο βολέ που κάνεις:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top