[2011] Βάσεις Πανελληνίων Πανεπιστημίων και ΤΕΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Δεν είναι εξτρα αφαιρούνται από το συνολικό αριθμό φοιτητών. Εξτεα είναι μόνο αυτοί που μπαίνουν από ασθένειες 5%.

Είναι σκάνδαλο.
Εντελως ομως!!!!!!!!!!!!!!!Περασε Νομικη Αθηνας ατομο με 14.803 (πολυτ) κ εφυγε για Κομοτηνη φιλη μου με 18.300 μοναχοπαιδι ομως αυτη,χωρισμενων γονιων που μονο ο ενας υπαρχει στη ζωη της (ο αλλος εξαφανισμενος απο παληα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Αν και προσωπικα περασα πολιτικους μηχανικους πατρας.
θελω να κανω μια σοβαρη καταγγελια
αμ μπειτε στο minedu στην βαθμολογια πρωτου και τελευταιου και επιλεξετε
γενικη κατηγορια επαλ εσπ
στην πρωτη σχολη πανω πανω λεει ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΟΝΟΜΙΑΣ & ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ
θεσεις 1
επιτυχοντες 2

αρχιζω να αναθεωρω για οσα ειπα για διαμαντοπουλου.

λογιστικης τει ηπειρου
θεσεις 4
επιτυχοντες 5

παει δεν προκειται να ψηφισω πασοκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Εμένα μου έκανε τρομερά αρνητική εντύπωση η βαθμολογία των ειδικών κατηγοριών. Μπήκε άνθρωπος στην φιλολογία με 2... Με 3 στο μαθηματικό...είμαστε σοβαροί...;;Είναι δίκαιο αυτό....;
Ξεφτίλα είναι. Πρώτα για τους ίδιους τους εισακτέους και μετά για τα πανεπιστήμια.

Τρομερό πραγματικά αυτό με τους πολύτεκνους.Σχεδόν με λευκή κολλά δηλαδή σε καλά τμήματα ΑΕΙ....Πάντως και η καραμέλα περι επιλογής των παιδιών σχολών με σίγουρη αποκατάσταση έχει λιώσει,αν εξαιρέσεις αστυνομικές και στρατιωτικές σχολές.Δείτε τις βάσεις των σχολών με σίγουρη αποκατάσταση πχ πληροφορικές,οικονομικά τμήματα στην ασσοέ και στο παπεί,αλλά και τα πολυτεχνεία της περιφέρειας....Του 15 και του 16 τμήματα...Τα παιδαγωγικά εκτός των κεντρικών Αθήνας-Θεσσαλονίκης τα υπόλοιπα μπαίνεις με 16χιλ μόρια...Κάποιοι θα πούν ότι έφταιγαν τα θέματα τα φετινά αλλά δεν εξηγείται κατα την γνώμη μου τόσο μεγάλη πτώση
+1.000. Για άλλη μία φορά απεδείχθη ότι η ελληνική οικογένεια επιλέγει σχεδόν αποκλειστικά σχολές- φιλέτα ανεξαρτήτως ενδιαφερόντων υποψηφίων, αποκατάστασης κτλ. Οι υπόλοιπες επιλογές γίνονται από ανάγκη και μόνο.

Εγώ αν έδινα φέτος και είχα ξεσκιστεί θα αισθανόμουν μαλάκας με τους πολύτεκνους. Και θα "έβριζα" και την μάνα μου!!!:)
Πολύς κόσμος σήμερα ένοιωσε ηλίθιος που δε γεννήθηκε και μεγάλωσε στο πλησιέστερο κονικλοτροφείο.

εγώ θα πανηγύριζα που μπήκα ιατρική γιατί είμαι από πολύτεκνη οικογένεια :redface:
(Η βαθμολογία μου στις πανελλήνιες θα με είσαγε άνετα στην ιατρική Αθηνών θα έφτανα στην Ιθάκη χωρίς τον προορισμό

:hmm: ωραίο μου ακούγεται και θα μουνα συμφοιτητής με τον dmitsos που εγραψε 19,4
Τραγικό είναι. Αδιανόητα πράγματα και θεωρούνται ως επιτεύγματα που θα προαγάγουν την παιδεία. Απλώς φαιδρόν.

Σαν ιδέα ΟΡΘΩΣ το κάναν.Στους ποσοτικούς υπολογισμούς τα καναν μαντάρα.
Παντού μαντάρα τα έκαναν. Απλώς το συνειδητοποίησαν κατόπιν εορτής.

Δεν διαφωνώ και εγώ με την ιδέα τόσο πολύ (αν και δεν έχουν όλοι οι πολύτεκνοι ανάγκη) αλλά το αποτέλεσμα είναι καταστροφικό.
Από που και ως που ένα κράτος που υποτίθεται εφαρμόζει συνταγματικώς κατοχυρωμένα δικαιώματα ενώνει σε μία τέσσερις διαφορετικές κατηγορίες που χρήζουν ιδιαίτερης προστασίας, τους δίνει ελάχιστες θέσεις ενώ στους τρίτεκνους και τους πολύτεκνους που απλώς απολάμβαναν τη διαδικασία και αράδιαζαν παιδιά τους δίνει πλήθος θέσεων;

Απ' την άλλη νομίζω οι ειδικές κατηγορίες έξτρα δεν είναι; Πέρα δηλαδή από το 100% (10%+90%); Αν ισχύει δεν έφαγαν θέση από κάποιον άλλο πέρα από το ότι είναι στην ίδια σχολή. Συμφωνώ με το παιδί που λέει ότι τα κάναν μαντάρα στους ποσοτικούς υπολογισμούς (κάπου είδα ένα 20% το οποίο είναι τεράστιο σα νούμερο).
Απ' την άλλη αυτός που μπήκε στο Μαθηματικό και στη Φιλολογία με 2 και με 3... πιστεύετε ότι θα την τελειώσει ποτέ;
Τώρα να γίνουν εκ των υστέρων αλλαγές του στυλ: "Ε σόρρυ, κάναμε ένα λαθάκι και η κοινή γνώμη δε θεωρεί σωστό να μπείς οπότε ξέχνα αυτό που είδες εχτές στο midenu, δεν πέρασες πουθενά τελικά" δε μου φαίνεται πιθανό και δε θα μου άρεσε κιόλας. (Άσχετα αν είναι δίκαιο).
Εκ των προτέρων έπρεπε να τα δουν αυτά αλλά όπως φάνηκε απέτυχαν.
Τέλος πάντων.
1. Κάνε αριθμητικούς υπολογισμούς. Θα εκπλαγείς.
2. Έφαγαν θέσεις.
3. Μπήκαν με σχεδόν μηδενικά προσόντα, ώστε να ανταποκριθούν στις ακαδημαϊκές απαιτήσεις των ακριβοθώρητων τμημάτων που εισήχθησαν.
4. Η αποτυχία είναι δεδομένη.

Σίγουρα αρκετοί πολύτεκνοι γονείς δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να σπουδάζουν τα παιδιά τους σε 2-3 διαφορετικά μέρη. Όπως επίσης λογικό είναι να δίνει το κράτος κίνητρα στις οικογένειες για να κάνουν παιδιά. Αλλά από την άλλη είναι τεράστια αδικία να εισάγεται κάποιος σε μια σχολή με 5000 και 10000 μόρια λιγότερα από τις βάσεις του 90%. Εντάξει, θέλει κάποιο παιδί πολυτέκνων μαθηματικό και ζει στην Αθήνα. Και ας πούμε ότι χάνει τη σχολή στην Αθήνα για 500 μόρια και περνάει Θεσσαλονίκη. ΟΚ, να έρθει στην Αθήνα. Αλλά τώρα στο Μαθηματικό Αθήνας κάποιος πέρασε με 2664. Ο συγκεκριμένος δεν μπορεί να είχε απλώς μια "ατυχία"! Έπρεπε να είχε μπει κάποιο όριο διαφοράς ανάμεσα στις κανονικές βάσεις και στις βάσεις των ειδικών κατηγοριών.
Όποιος έχει οικονομικές δυσκολίες, κάνει οικογενειακό προγραμματισμό. Το ζουμί είναι ότι με τις μετεγγραφές οι μετεγγραφόμενοι είχαν περάσει στη σχολή απλώς άλλαζαν πόλη. Αυτό ενοχλούσε αρκετούς γιατι ενώ μόχθησαν για τα πολλά μόρια συμφοιτούσαν με "κατώτερους" συμφοιτητές. Τώρα που όντως συνέβη τι έχουν να πουν; Τα γνωστά σύνδρομα "να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα". Πληροφοριακά αρκετός κόσμος ενώ υπαγόταν σε πλείονες της μίας κατηγορίας κοινωνικών κριτηρίων αναγκάστηκε, με τις αλλαγές, να δηλώσει μόνο μία και τελικά έμεινε εκτός νυμφώνος λόγω των ελάχιστων θέσεων. Αντίθετα οι τρίτεκνοι και οι πολύτεκοι τις είχαν άπλετες και φυσικά τις καπάρωσαν.

Δεν είναι εξτρα αφαιρούνται από το συνολικό αριθμό φοιτητών. Εξτεα είναι μόνο αυτοί που μπαίνουν από ασθένειες 5%.

Είναι σκάνδαλο.
Ακριβώς έτσι είναι. +1.000.

Τώρα είδα προσεχτικά όλες τις ειδικές κατηγορίες. Είναι τελείως προκλητικό. Γιατί ο άλλος επειδή είναι μουσουλμάνος να περνάει ιατρική κρήτης με 12661; Ποια η σχέση ανώτατης εκπαίδευσης και θρησκείας; Να αλλαξοπιστήσουμε και εμείς:mad:. Αξιοκρατικό ελληνικό κράτος...
Μόλις έπιασες το νόημα.

Εντελως ομως!!!!!!!!!!!!!!!Περασε Νομικη Αθηνας ατομο με 14.803 (πολυτ) κ εφυγε για Κομοτηνη φιλη μου με 18.300 μοναχοπαιδι ομως αυτη,χωρισμενων γονιων που μονο ο ενας υπαρχει στη ζωη της (ο αλλος εξαφανισμενος απο παληα)
Και πέρασε το ταλαίπωρο πολύτεκνο τέκνο που υπό φυσιολογικές συνθήκες ούτε απ' έξω δε θα έβλεπε τη Νομική Αθηνών και με 14.800 θα περιοριζόταν σε μία επαρχιακή Φιλολογία και πολύ θα του ήταν. Και όλοι έζησαν καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Για τις βάσεις των ειδικών κατηγοριών θα πω μόνο ένα ΤΡΑΓΙΚΟ. Για την επισήμανση του massa τώρα,αν και δεν είμαι σίγουρος απλά υποθέσεις κάνοντας πιστεύω πως εισήχθησαν παραπάνω άτομα σε λιγότερες θέσεις συγκεντρώνοντας τον ίδιο βαθμό πρόσβασης και τα ίδια μόρια(λογικό είναι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εντάξει τα λόγια είναι περιττά. Με κάλυψαν οι από πάνω.

Τώρα σε κάτι σχόλια που είδα που και λένε ότι οι ειδικές κατηγορίες για πολυτέκνους και τρίτεκνους καλώς θεσπίστηκαν και είναι για να βοηθούνται αυτοί που έχουν πρόβλημα βάζω τα γέλια. Δεν πρόκειται να πω τα ίδια απλά πάρτε παράδειγμα τις βάσεις των μουσουλμάνων. Μιλάμε ξεκάθαρα για ψηφοθηρικούς σκοπούς.

Από εκεί και πέρα δεν μπορώ να δεχτώ ότι στο Υπουργείο ήταν τόσο στόκοι και έγινε ότι έγινε. Δηλαδή τι στο διάολο ρε παιδιά ένα πλαφόν πχ μέχρι 10% κάτω της γενικής σειράς δεν μπορούσε να μπει; μας δουλεύουνε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jonito2000

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ρε παιδια εγω περναω αμα δω τις βασεις αλλα δεν μου το βγαζει στο site ουτε στο σχολειο με εχει. Ακομα περναω και με τις ειδικες κατηγοριες, ποιες βασεις να κοιταξω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
ρε παιδια εγω περναω αμα δω τις βασεις αλλα δεν μου το βγαζει στο site ουτε στο σχολειο με εχει. Ακομα περναω και με τις ειδικες κατηγοριες, ποιες βασεις να κοιταξω;

οριστικοποιησες το μηχανογραφικο σου?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Από που και ως που ένα κράτος που υποτίθεται εφαρμόζει συνταγματικώς κατοχυρωμένα δικαιώματα ενώνει σε μία τέσσερις διαφορετικές κατηγορίες που χρήζουν ιδιαίτερης προστασίας, τους δίνει ελάχιστες θέσεις ενώ στους τρίτεκνους και τους πολύτεκνους που απλώς απολάμβαναν τη διαδικασία και αράδιαζαν παιδιά τους δίνει πλήθος θέσεων;

Καφρίλα.Είπαμε,εξήγησα σε άλλο θέμα (βλέπε βάσεις ειδικών κατηγοριών-σχολιασμός) το πως ΑΚΡΙΒΩΣ θα έπρεπε να εφαρμοστεί μια ρύθμιση υπέρ πολυτέκνων(δες κι αν διαφωνήσεις που το θεωρώ απίθανο,το συζητάμε)Αλλά άκους εκεί απολάμβαναν τη διαδικασία.Μπράβο σε αυτούς στους οποίους τυχαίνει και στερούνται για να μην τα ρίξουν.Εκτός κι αν θα θελες να σαι τέταρτος και να μην υπάρχει χώρος για σένα.Η να σου πουν τι κριμα που μένουμε στου διαόλου τον κώλο σε σχέση με το που πέρασες.Πάρε την τσάπα τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξ-Μικε

Νεοφερμένος

Ο Αλεξ-Μικε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδεσ εχς μια απορια στισ βασεισ οι σχολεσ προγραμματισμοθ πςσ λεγονται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos/keratsini

Νεοφερμένος

Ο nikos/keratsini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ρε παιδιά,ξέρει κανείς αν θα αλλάξει τίποτα στις βάσεις τώρα που θα οριστικοποιήσουν οι 1.162 το μηχανογραφικό τους,μην βρεθούμε προ εκπλήξεων.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Και τωρα που τα φωτα των πανελλαδικων εξετασεων σβησανε, που ολοι σχεδον τακτοποιηθηκαν σε μια δημοσια ή ιδιωτικη σχολη, φαινεται πως κανενας πλεον δεν δινει σημασια σε αυτο
Aποκαλυπτικά στοιχεία έφερε στην Επιτροπή Μορφωτικών Υποθέσεων η Αν. υπουργός Παιδείας Φ. Γεννηματά (κατά τη συζήτηση επί του σχεδίου νόμου για τηνελληνόγλωσση εκπαίδευση) σύμφωνα με τα οποία παιδιά ελλήνων του εξωτερικού εισήχθησαν:


-στην ιατρική Πατρών, με 7,1 ενώ η βάση για τους υποψηφίους των πανελληνίων εξετάσεων ήταν 19,22,

-στην Η ιατρική Ιωαννίνων με 7,92 ενώ η βάση για τους υποψηφίους των πανελληνίων εξετάσεων ήταν 19,13.
.
προφανως αυτοι δεν μπορουν να φτασουν τα μαυρα προβατα των τέκνων πολύτεκνων οικογενειών για τους οποιους τοσος λογος εχει γινει. Κανενας δεν κοιτουσε τις αλλες ειδικες κατηγοριες που μπορει παιδια αυτων να εισηχθησαν σε σχολες με εξισου χαμηλοτερες βαθμολογιες. Ολοι ψαχνανε το τεκνο πολυτεκνων που μπηκε στην ιατρκη με 12 και οσο πιο χαμηλοβαθμο εισακτεο βρίσκανε τοσο πιο μεγαλη η αδικια. Οπως επισης και κανενας δεν βγηκε να μιλήσει ή να παραπονεθεί για το παιδι ελληνων τοου εξωτερικου που μπηκε στην ιατρικη με 7,1 .
Μαλλον πως θα πρεπει να το βγαλουν οι ειδήσεις και οι εφημερίδες για να γεννηθει η αδικια.

Οποιος θελει να μιλαει για αδικια και να κατακεραυνωνει παιδια και συστηματα τοτε να ψαχνει και οταν οι προβολεις σβηνουν , οταν ακουει φημες οτι τα θεματα ενος πανελλαδικως εξεταζομενου μαθηματος διερευσαν , οταν βλεπει τελικα οι νεοεισαχθεντες στο τμημα του να μην ειναι 140 οπως λεει στα χαρτια ,αλλα 150 (και δεν μιλαω για τους επιλεον απο μετεγγραφες που ισχυαν) και οχι οταν οι εφημεριδες επιλεγουν να βγαζουν μεμονωμενα βαθμολογικα στοιχεια και να επιδεικνυουν το περι δικαιου αισθημα.

Η πηγη του παραπανου αποσπασματος (αποκομμενο κειμενο) ειναι η https://www.esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=14423:f-gennimata-mpikan-se-iatrikes-me-bathmous-71
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Είπαμε, ψόφος σε όποιον μπαίνει σε ιδρύματα από την πίσω πόρτα είτε είναι τρίτεκνος, πολύτεκνος, μουσουλμάνος, βουδιστής,ινδουιστής, πρωταθλητής στο τραμπολίνο, από εξωτερικό ή από τον Άρη. Μόνο τα κοινωνικά κριτήρια δικαιολογούνται και αυτά υπό περιορισμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
επειδη δεν εχω το προγραμμα word στον υπολογιστη μου δεν μπορω να δω βασεις μηπως ξερετε ποσο ηταν η βαση για τους τριτεκνους στις πανελληνιες 2011

για πρωτο πεδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Για ποια σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
επειδη δεν εχω το προγραμμα word στον υπολογιστη μου δεν μπορω να δω βασεις μηπως ξερετε ποσο ηταν η βαση για τους τριτεκνους στις πανελληνιες 2011

για πρωτο πεδιο

οριστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
για την νομικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Αθήνα : 17756
Θεσσαλονίκη : 18215
Κομοτηνή : 17368
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top