Σπίτι στη Θεσσαλονίκη

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Εχω σπιτι αλλα ειναι στην Πολιχνη

Ποσο fail παιζει να ειναι αυτο στην φοιτιτηκη μου ζωη?

:down::down::down:
:worry:η πολίχνη είναι απ' τις καλύτερες δυτικές περιοχές ρε και δεν είναι πολύ μακριά από κέντρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
:worry:η πολίχνη είναι απ' τις καλύτερες δυτικές περιοχές ρε και δεν είναι πολύ μακριά από κέντρο
Ε καλα 1 ωρα για να πας στα πανεπιστημια δεν το λες και λιγο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Γιατί δεν το έψαξες πριν το νοικιάσεις?:hmm: Και Καλαμαριά είναι καλά. Αλλά ακριβά.
Τούμπα βρίσκεις πιο εύκολα σπίτι όπως είπε και ο από πάνω.
Είναι καλή περιοχή για φοιτητη.

δεν το νοικιασα ακομα.. η γυναικα που το εχει μας διαβεβαιωσε πως στο συγκεκριμενο σημειο δεν εχει "περιεργα" η γειτονια γιατι ειναι η αστυνομια ακριβως απεναντι.. κεντρο βολευει σιγουρα αλλα θα περνω 2 λεωφορεια γ σινδο, και το να βρεις 3άρι στο κεντρο σε προσιτη τιμη και να βλεπεται, το κοβω λιγο (εως πολυ) δυσκολο.. ειμαι ΤΟΣΟ μπερδεμενη :worry::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Ε καλα 1 ωρα για να πας στα πανεπιστημια δεν το λες και λιγο :P
Mε λεωφορείο όμως ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
κοίτα, σταυρούπολη είναι λίγο επικίνδυνα λόγω του ψυχιατρείου, αλλά γενικά εγκληματικότητα υπάρχει σχεδόν παντού
Συμφωνώ απόλυτα.
Εχω σπιτι αλλα ειναι στην Πολιχνη

Ποσο fail παιζει να ειναι αυτο στην φοιτιτηκη μου ζωη?

:down::down::down:

Σιγά το fail ρε.Δηλαδή όσοι είμαστε από εκεί να θεωρούμαστε λουζερς;:P

Tι 1 ώρα ρε Γιαννούτα που νομίζεις ότι μένεις;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
δεν κάνει μια ώρα, στάνταρ :P έχω κάνει την διαδρομή, ξέρω xD (πολίχνη-κέντρο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
δεν το νοικιασα ακομα.. η γυναικα που το εχει μας διαβεβαιωσε πως στο συγκεκριμενο σημειο δεν εχει "περιεργα" η γειτονια γιατι ειναι η αστυνομια ακριβως απεναντι.. κεντρο βολευει σιγουρα αλλα θα περνω 2 λεωφορεια γ σινδο, και το να βρεις 3άρι στο κεντρο σε προσιτη τιμη και να βλεπεται, το κοβω λιγο (εως πολυ) δυσκολο.. ειμαι ΤΟΣΟ μπερδεμενη :worry::/:
Φύγε από κει και ψάξε στο κέντρο όσο είναι νωρίς.:P
Ας να κάνεις κι ένα δρομολόγιο παραπάνω, αρκεί να αισθάνεσαι ασφαλής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
δεν το νοικιασα ακομα.. η γυναικα που το εχει μας διαβεβαιωσε πως στο συγκεκριμενο σημειο δεν εχει "περιεργα" η γειτονια γιατι ειναι η αστυνομια ακριβως απεναντι.. κεντρο βολευει σιγουρα αλλα θα περνω 2 λεωφορεια γ σινδο, και το να βρεις 3άρι στο κεντρο σε προσιτη τιμη και να βλεπεται, το κοβω λιγο (εως πολυ) δυσκολο.. ειμαι ΤΟΣΟ μπερδεμενη :worry::/:
Είναι δύσκολο. Μην αγχώνεσαι, ψάξε, ρώτα, έχει πολλές περιοχές η Θεσσαλονίκη, καλές κακές ακριβές, κάτι θα βρεις, έχεις χρόνο.

Καμάρα, πιο κέντρο δεν βρήκες εσύ?:Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr.thewritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Παιδιά αύριο το βράδυ εγώ φεύγω για θεσσαλονίκη και θα απευθυνθώ σε μεσιτικό! καλά κάνω ή θα μου βρουν καμία βλακεία και θα μου λένε ότι δεν γίνεται να βρω καλύτερο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εσύ που έρχεσαι από πολύ μακριά δεν έχεις και άλλη επιλογή εκτός από μεσίτη.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Ζητησε του να σου βρει σπιτι προς ανατολικα...γιατι καποια θα ειναι σε καλυτερη κατασταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κόκα κώλα

Νεοφερμένος

Ο Κόκα κώλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
βρηκα ενα σπιτι σε πολυ καλη τιμη και γενικα πολυ βολικο το οποιο ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ διπλα απο το Ν.Σ.Σταθμο. ειναι διπλα σε εκκλησια, εχει ακριβως απεναντι ενα ξενοδοχειο (ονομα δεν θυμαμαι) και απεναντι ειναι η δημοτικη αστυνομια. το θεμα ειναι πως πιστευω οτι η περιοχη ειναι "καπως" :/: ναι μεν βολευει πολυ για τα ΤΕΙ, αλλα το βραδυ τι γινεται? :worry:

Αν θες την άποψη μου,μακρυά από Βαρδάρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Αν θες την άποψη μου,μακρυά από Βαρδάρη.

δεν ειναι στο Βαρδαρη, ειναι στο τελος της Εγαντιας (ας πουμε). τεσπα, μπορω να μεινω καποια βραδια εκει για να δω τι παιζει το βραδυ στη γειτονια (αυτη που το νοικιαζει ειναι γνωστη μας) και θα κρινω αναλογα. ευχαριστω! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Εγώ να πω τις εντυπώσεις μου από τις περιοχές (δεν είμαι από Θεσσαλονίκη, αλλά πήγα για να βρω σπίτι):

Πολύ ωραίες γειτονιές και σχετικά κοντά στα πανεπιστήμια μού φάνηκαν οι 40 εκκλησίες (χαμηλά όμως, γιατί οι ανηφόρες εκεί πέρα δεν παλεύονται :P), η Τριανδρία και η Τούμπα. Η Καλαμαριά είναι επίσης ωραία, αλλά πιο μακριά. Ωραία είναι και η περιοχή κάτω από το Καυταντζόγλειο (πώς λέγεται;), κοντά στα ΣΣΑΣ, μου φάνηκε πολύ ήσυχη γειτονιά εκεί πέρα.

Στη Ροτόντα και στη Μελενίκου δεν θα ήθελα να μένω με την καμία, πέραν του ότι όλα σχεδόν τα σπίτια είναι παμπάλαια, έχω κυκλοφορήσει νύχτα και τρόμαξα. :P
Η Αγίου Δημητρίου (τέρμα) είναι επίσης κοντά στα πανεπιστήμια και το κέντρο, αλλά τα σπίτια είναι παμπάλαια.
Εψαξα επίσης στην Αγία Τριάδα, και κοντά στην Ευζώνων, αλλά η γειτονιά μού φάνηκε άθλια και είδα 1-2 σπίτια που είχαν τα μαύρα τους τα χάλια, και δεν τα έσωζε ανακαίνιση, παρά μόνο γκρέμισμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
Εμείς κλείσαμε κέντρο,Παπάφη:D
Ωραία είναι! κ 20 λεπτάκια (το πολύ) απο τα πανεπιστήμια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Τελικα που εκλεισες δεν μας ειπες βρε Λουκρητια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
εκτος απο Καλαμαρια και Αρετσου ειναι ωραια περιοχη αλλα ακομα μακρυτερα (εντελως πληροφοριακα).

Ρε συ Λουκρητια εβαλες γυαλια στη Θεσσαλονικια υποφαινομενη, τετοιο εξονυχιστικο ψαξιμο περιοχων δεν εχω κανει με καμια Παναγια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Υπηρεσία Εύρεσης Κατοικίας για τους Πρωτοετείς Φοιτητές/τριες του Α.Π.Θ.

Οι Πρυτανικές Αρχές του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης φρόντισαν να λειτουργήσει και φέτος ανοικτή γραμμή εξυπηρέτησης, προκειμένου οι πρωτοετείς φοιτητές και φοιτήτριες του Ιδρύματος να βοηθηθούν στην αναζήτηση και εύρεση στέγης, η οποία θα λειτουργήσει από 25 Αυγούστου 2011 έως και 31 Οκτωβρίου 2011.
Για το σκοπό αυτό είναι στη διάθεση των ιδιοκτητών διαμερισμάτων η ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών https://dps.web.auth.grκαι οι τηλεφωνικές γραμμές 2310 991372, 991373, 994168, 996743 και 996771 καθώς και το φαξ 2310 995112, όπου μπορούν να δηλώσουν τα διαμερίσματα που διαθέτουν για ενοικίαση.

Στο Τμήμα Σπουδών επίσης υπάρχει στη διάθεση των ενδιαφερομένων κατάλογος με τους μεσίτες της πόλης μας.

Στην ίδια ιστοσελίδα και τις παραπάνω τηλεφωνικές γραμμές, μπορούν να επικοινωνούν οι φοιτητές/φοιτήτριες και να ενημερώνονται για τα διαθέσιμα διαμερίσματα με τα απαραίτητα σχετικά στοιχεία.

Επίσης κατά τη διάρκεια των εγγραφών θα λειτουργούν στους χώρους εγγραφών των νεοεισαγομένων φοιτητών/τριών του Α.Π.Θ. περίπτερα από τα οποία θα διατίθεται ενημερωτικό υλικό και πληροφορίες σε ότι αφορά τις εγγραφές των φοιτητών/τριών, τη σίτιση, τη στέγαση κ.α. Τέλος μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων των επιτυχόντων θα λειτουργούν δύο τηλεφωνικές γραμμές (2310 994000 και 2310 996000) για πληροφορίες σε ότι αφορά τις περιόδους και τα δικαιολογητικά εγγραφών.

Επικοινωνία: Τμήμα Σπουδών ΑΠΘ 2310 991372, 991373, 994168, 996743 και 996771
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top