Σπίτι στη Θεσσαλονίκη

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ενταξει, ολα ειναι θεμα συγκρισης. Και μπορει να βρει μεγαλο σπιτι για να εχει και συγκατοικο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
ρε παιδια ολες αυτες οι περιοχες που μου λετε ειναι χαλια.. δηλαδη 15.000 φοιτητες που ειναι στα ΤΕΙ Θεσ/νικης, που ζουνε? :worry:
σε τοσο αθλιες περιοχες? πφφφ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1990

Νεοφερμένος

Η ioanna1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
αν δεν εχεις προβλημα να παιρνεις δυο αστικα ψαξε ανατολικα.μαρτιου,μποτσαρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Θα διασχιζει ολη την πολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Εγώ ένα έχω να πω:
Όσοι σπουδάζουν στο ΑΠΘ ή στο ΠΑΜΑΚ και θέλουν να πηγαίνουν (σχεδόν) κάθε μέρα στα μαθήματα, να νοικιάσουν όσο το δυνατόν πιο κοντά στο πανεπιστήμιο (π.χ. Καμάρα, 40 εκκλησιές).
Τα πολλά πήγαινε-έλα με τα αστικά δε βολεύουν γιατί α) είναι κουραστικά β) τα δρομολόγια είναι ότι να 'ναι γ) έχει συχνά απεργίες δ) κοστίζουν. Για αυτούς τους λόγους τελικά βαριέσαι να πάρεις το λεωφορείο και δεν πηγαίνεις στο μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Συμφωνώ :) Απλα η κοπελα που ρωτουσε θελει να πηγαινει Σινδο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr.thewritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Επειδή εγώ παίζει να πάω θεσσαλονίκη (περιμένω βάσεις :P ) έχω ήδη επικοινωνήσει με μεσιτικό και μου είπαν ότι θα μου βρουν αυτοί καλά σπίτια κοντά στο απθ.... άρα πιστεύω όσοι μπορούν καλύτερα είναι να απευθυνθούν σε μεσιτικά και να αποφύγουν το χάος του να πηγαίνεις σε μία μεγάλη πόλη για να βρεις σπίτι χωρίς να έχεισ ιδέα τι γίνεται....φυσικά και θα ανέβω και εγώ την άλλη εβδομάδα για να δω όσα μου προτείνουν! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Αν μπορεις συντομευσε το,εχει που εχει σαπια και πανακριβα σπιτια η πολη αν πας και σε μια βδομαδα χλωμο σε βλεπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κόκα κώλα

Νεοφερμένος

Ο Κόκα κώλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ρε παιδια ολες αυτες οι περιοχες που μου λετε ειναι χαλια.. δηλαδη 15.000 φοιτητες που ειναι στα ΤΕΙ Θεσ/νικης, που ζουνε? :worry:
σε τοσο αθλιες περιοχες? πφφφ..

Εγώ που είμαι στο ΤΕΙ μένω κέντρο και με βολεύει πολύ. Εύοσμο μένει ένας φίλος μου και κάνει περίπου την ίδια ώρα με εμένα για να πάει σχολή, επίσης δεν τον βολεύει ως προς τις εξόδους του( γιατί λογικά κέντρο θα βρίσκεσαι με την παρέα σου), εγώ πάντως αν δεν μείνεις Σίνδο(τρισάθλια) προτείνω κέντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
βρηκα ενα σπιτι σε πολυ καλη τιμη και γενικα πολυ βολικο το οποιο ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ διπλα απο το Ν.Σ.Σταθμο. ειναι διπλα σε εκκλησια, εχει ακριβως απεναντι ενα ξενοδοχειο (ονομα δεν θυμαμαι) και απεναντι ειναι η δημοτικη αστυνομια. το θεμα ειναι πως πιστευω οτι η περιοχη ειναι "καπως" :/: ναι μεν βολευει πολυ για τα ΤΕΙ, αλλα το βραδυ τι γινεται? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Είναι επί της Μοναστηρίου; Η αλήθεια είναι ότι αυτή η περιοχή δεν φημίζεται για την ασφάλειά της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aloth

Νεοφερμένος

Η δώρ@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Είναι επί της Μοναστηρίου; Η αλήθεια είναι ότι αυτή η περιοχή δεν φημίζεται για την ασφάλειά της.

επειδή κι εγώ πέρασα Θεσσαλονίκη :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:, γενικότερα ποιες είναι οι πιο "ασφαλείς" (ας πούμε) περιοχές για να μείνει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
επειδή κι εγώ πέρασα Θεσσαλονίκη :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:, γενικότερα ποιες είναι οι πιο "ασφαλείς" (ας πούμε) περιοχές για να μείνει κανείς;
Εκεί που κυκλοφορεί πολύς κόσμος, ακόμα και αργά τη νύχτα.:P
Τριανδρία, 40 εκκλησιές, Χαριλάου, Τούμπα και γενικά οι περιοχές από κέντρο προς ανατολικά είναι κατάλληλες για φοιτητές. Αν μείνεις κέντρο, θα σε βολέψει πολύ ως προς την πρόσβαση στη σχολή σου. Μόνο που υπάρχει ένα θεματάκι: είναι πολύ δύσκολο να βρεις φθηνό σπίτι στο κέντρο που να μην είναι ετοιμόρροπο.:P

Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις από νωρίς το ψάξιμο στο κέντρο, μήπως βρεις καμιά καλή ευκαιρία. Αν δεν βρεις, να πας στις άλλες περιοχές που σου είπα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Είναι επί της Μοναστηρίου; Η αλήθεια είναι ότι αυτή η περιοχή δεν φημίζεται για την ασφάλειά της.

Πφφφ...τοσο χαλια? ειμαι σε απογνωση... :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Πφφφ...τοσο χαλια? ειμαι σε απογνωση... :no:
Γιατί δεν το έψαξες πριν το νοικιάσεις?:hmm: Και Καλαμαριά είναι καλά. Αλλά ακριβά.
Τούμπα βρίσκεις πιο εύκολα σπίτι όπως είπε και ο από πάνω.
Είναι καλή περιοχή για φοιτητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μα αν η κοπέλα νοικιάσει καλαμαριά θα κάνει ολόκληρο ταξίδι κάθε μέρα για τη Σίνδο.
Δεν έχω κάτι με τα ανατολικά αλλά και μεις της δύσης(νεάπολη,σταυρούπολη,συκιές πολίχνη) δεν είμαστε τόσο επικίνδυνοι ούτε τόσο μακριά από το κέντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Πφφφ...τοσο χαλια? ειμαι σε απογνωση... :no:
Ντάξει, δεν είναι και κόλαση...:P
Απλά πέρσι, τέτοιες μέρες, κάνοντας μια βόλτα στη Μοναστηρίου, μου κέντρισαν την προσοχή οι πολλοί αλλοδαποί και οι εργασίες για την κατασκευή του μετρό που ένας θεός ξέρει πόσο θα κρατήσουν. Αυτά τα 2 λειτούργησαν αποτρεπτικά στο να κλείσω ένα σπίτι εκεί που είχα στα υπόψιν μου.

@Iliaki: Καμάρα μένω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Μα αν η κοπέλα νοικιάσει καλαμαριά θα κάνει ολόκληρο ταξίδι κάθε μέρα για τη Σίνδο.
Δεν έχω κάτι με τα ανατολικά αλλά και μεις της δύσης(νεάπολη,σταυρούπολη,συκιές πολίχνη) δεν είμαστε τόσο επικίνδυνοι ούτε τόσο μακριά από το κέντρο.
Α εχεις δίκιο δεν πρόσεξα ότι θα πηγαίνει Σίνδο. Τότε η καλύτερη λύση είναι κέντρο..

Βάιε εσύ που μένεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Μα αν η κοπέλα νοικιάσει καλαμαριά θα κάνει ολόκληρο ταξίδι κάθε μέρα για τη Σίνδο.
Δεν έχω κάτι με τα ανατολικά αλλά και μεις της δύσης(νεάπολη,σταυρούπολη,συκιές πολίχνη) δεν είμαστε τόσο επικίνδυνοι ούτε τόσο μακριά από το κέντρο.

κοίτα, σταυρούπολη είναι λίγο επικίνδυνα λόγω του ψυχιατρείου, αλλά γενικά εγκληματικότητα υπάρχει σχεδόν παντού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εχω σπιτι αλλα ειναι στην Πολιχνη

Ποσο fail παιζει να ειναι αυτο στην φοιτιτηκη μου ζωη?

:down::down::down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top