Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Γραφεσαι κανονικα Πατρα, κανεις δηλωση μαθηματων και οταν βγει η εγκύκλιος κανεις την αίτηση για μετεγγραφη. Εσυ θα παρακολουθεις κανονικά-δινεις κανονικα εξεταστικη στο 1ο εξαμηνο (αν θες βεβαια-αν εχεις σκοπο να νοικιασεις) και οταν βγουν τα αποτελέσματα γραφεσαι στη Θεσσαλονικη και σου αναγνωριζονται τα μαθηματα που αντιστοιχουν ;)
Οταν ερθεις Θεσσαλονικη θα γραφτεις στο 2ο εξάμηνο, μιας και τα αποτελέσματα βγαινουν Ιανουάριο.
Κι εγω φετοε πηρα μετεγγραφη, οποτε αν χρειαστεις κατι ή εχεις καμια απορία στειλε μου μηνυμα :)

Σε ευχαριστω πολυ! Ξερεις αν σε περίπτωση που δεν θελω να παρακολουθησω καθολου μαθηματα στην Πατρα, υπαρχει προβλημα? Δηλαδη να κανω κανονικα εγγραφη και δηλωση μαθηματων αλλα να μην πατησω στη σχολη...Επειδη εχει αρκετη βαβουρα η ολη υποθεση, προτιμω να χασω ενα 6μηνο απο το να παω Πατρα...αν βεβαια γινεται :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ! Ξερεις αν σε περίπτωση που δεν θελω να παρακολουθησω καθολου μαθηματα στην Πατρα, υπαρχει προβλημα? Δηλαδη να κανω κανονικα εγγραφη και δηλωση μαθηματων αλλα να μην πατησω στη σχολη...Επειδη εχει αρκετη βαβουρα η ολη υποθεση, προτιμω να χασω ενα 6μηνο απο το να παω Πατρα...αν βεβαια γινεται :redface:

αυτο θα κανω και εγω απλως θα δωσο το πρωτο εξαμηνο με το τριτο και εμτα θα ισιωσει το πραγμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ! Ξερεις αν σε περίπτωση που δεν θελω να παρακολουθησω καθολου μαθηματα στην Πατρα, υπαρχει προβλημα? Δηλαδη να κανω κανονικα εγγραφη και δηλωση μαθηματων αλλα να μην πατησω στη σχολη...Επειδη εχει αρκετη βαβουρα η ολη υποθεση, προτιμω να χασω ενα 6μηνο απο το να παω Πατρα...αν βεβαια γινεται :redface:

Κανενα απολυτως προβλημα! Οταν θα ερθεις με το καλο στη Θεσσαλονικη, θα ζητησεις απο τη γραμματεια να κανεις εκπρόθεσμη δηλωση μαθηματων, ωστε να σου δηλωσουν στο ΑΠΘ τα μαθηματα του χειμερινου εξαμήνου και να μπορέσεις να τα δώσεις τον Σεπτέμβριο. Κι εγώ τωρα τον Σεπτέμβριο θα δώσω τα χειμερινά μαθήματα ωστε να μην χάσω ενα εξάμηνο και χρωστάω μαθηματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katsaridi

Νεοφερμένος

Η Katsaridi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
αυτο θα κανω και εγω απλως θα δωσο το πρωτο εξαμηνο με το τριτο και εμτα θα ισιωσει το πραγμα

ααα αρα ολα οκ! Καλη τυχη λοιπον!

Κανενα απολυτως προβλημα! Οταν θα ερθεις με το καλο στη Θεσσαλονικη, θα ζητησεις απο τη γραμματεια να κανεις εκπρόθεσμη δηλωση μαθηματων, ωστε να σου δηλωσουν στο ΑΠΘ τα μαθηματα του χειμερινου εξαμήνου και να μπορέσεις να τα δώσεις τον Σεπτέμβριο. Κι εγώ τωρα τον Σεπτέμβριο θα δώσω τα χειμερινά μαθήματα ωστε να μην χάσω ενα εξάμηνο και χρωστάω μαθηματα :)

οκ! ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες!! μπορω επιτεεεεελους να χαρω που περασα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Την επόμενη εβδομάδα θα εκδοθεί η εγκύκλιος με τις ημερομηνίες εγγραφών των νεοεισαχθέντων στα ΑΕΙ, ενώ οι αιτήσεις για μετεγγραφές θα γίνουν αφού ολοκληρωθεί η εγγραφή των νέων φοιτητών .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν θέλουν όσοι ενδιαφέρονται για μετεγγραφή ας ρίξουν μια ματιά στο θέμα "Μετεγγραφές 2015". Νομίζω θα λύσουν πολλές απορίες τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρανια18

Νεοφερμένος

Η Ρανια18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Πέρασα παιδαγωγικο ιωαννινα και θελω να πάρω μεραγραφη για Θεσσαλονίκη με 5 μόρια πως το βλέπετε σπουδαζεί και η αδερφή μου εκεί γιαυτό ενδιαφέρομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Πέρασα παιδαγωγικο ιωαννινα και θελω να πάρω μεραγραφη για Θεσσαλονίκη με 5 μόρια πως το βλέπετε σπουδαζεί και η αδερφή μου εκεί γιαυτό ενδιαφέρομαι

κατα 70% εισαι μεσα

Τελος παντων εγω θα στειλω σημερα -αυριο ενα μηνυμα στο υπουργειο ορθα δομημενο θα εκθεσω καποια καθολικα-κοινως αποδεκτα επιχειρηματα λογικα και οσο το δυνατον καλυτερα τεκμηριωμενα και επειτα θα ζητησω να γινουν οσο το δυνατον γρηγοροτερα οι μεταγγραφες αν εχετε καποιο επιχειρημα να μου δωσετε για ιδεα ειναι ευπροσδεκτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andromedax

Νεοφερμένος

Η andromedax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αν γινεται καποιος να μου λυσει την απορια μου αυτη.Θα παρακολουθησω το Α εξαμηνο στην πολη που περασα για να μη χασω τα μαθηματα μεχρι να βγει η μετεγγραφη και μετα θα παω εκει που περασα με τη μετεγγραφη.Ομως παρολο που οι σχολες εχουν το ιδιο ονομα(και εχουν αντιστοιχια,γινεται να πας απο την μια στην αλλη)ειδα ρε παιδια οτι στο πρωτο εξαμηνο εχουν καποια διαφορετικα μαθηματα.Δηλαδη αν περασω τα μαθηματα του Α εξαμηνου εκει που περασα και μετα παω στην πολη της μετεγγραφης που εχει καποια διαφορετικα μαθηματα στο πρωτο εξαμηνο θα τα χρωσταω αυτα;
Επισης με 6 μορια ποσες πιθανοτητες εχω για Θεσσαλονικη;
Ευχαριστω πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
μηνχ αγχονεσαι δεν υπαρχει προβλημα..εξαλου δυναται καθε τμημα να ονομαζει διαφορετικα καποια μαθηματα. απο τη στιγμη που ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙΑ τα τμηματα δεν υπαρχει προβλημα και τα 6 μορια σε εχουν εξασφαλισει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Αν γινεται καποιος να μου λυσει την απορια μου αυτη.Θα παρακολουθησω το Α εξαμηνο στην πολη που περασα για να μη χασω τα μαθηματα μεχρι να βγει η μετεγγραφη και μετα θα παω εκει που περασα με τη μετεγγραφη.Ομως παρολο που οι σχολες εχουν το ιδιο ονομα(και εχουν αντιστοιχια,γινεται να πας απο την μια στην αλλη)ειδα ρε παιδια οτι στο πρωτο εξαμηνο εχουν καποια διαφορετικα μαθηματα.Δηλαδη αν περασω τα μαθηματα του Α εξαμηνου εκει που περασα και μετα παω στην πολη της μετεγγραφης που εχει καποια διαφορετικα μαθηματα στο πρωτο εξαμηνο θα τα χρωσταω αυτα;
Επισης με 6 μορια ποσες πιθανοτητες εχω για Θεσσαλονικη;
Ευχαριστω πολυ.

μηνχ αγχονεσαι δεν υπαρχει προβλημα..εξαλου δυναται καθε τμημα να ονομαζει διαφορετικα καποια μαθηματα. απο τη στιγμη που ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙΑ τα τμηματα δεν υπαρχει προβλημα και τα 6 μορια σε εχουν εξασφαλισει

Μη κοιτάς μονο τα ονόματα των μαθημάτων αλλα δες και την ύλη του κάθε μαθήματος. Επίσης δε σημαίνει οτι τα μαθήματα που θα δώσεις στο τμήμα που εισαι θα αντιστοιχησουν στα μαθήματα του Α εξαμήνου στο νεο σου τμήμα. Πχ ενα μάθημα στην πόλη που περασες μπορεί να διδάσκεται στο Α εξαμηνο, ενω στο νέο τμήμα που θα πας, στο Γ. Αναγνωριζεται κανονικά το μάθημα και οταν θα πας στο Γ εξαμηνο δε θα χρειαστει να το δώσεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andromedax

Νεοφερμένος

Η andromedax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
μηνχ αγχονεσαι δεν υπαρχει προβλημα..εξαλου δυναται καθε τμημα να ονομαζει διαφορετικα καποια μαθηματα. απο τη στιγμη που ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙΑ τα τμηματα δεν υπαρχει προβλημα και τα 6 μορια σε εχουν εξασφαλισει
Μη κοιτάς μονο τα ονόματα των μαθημάτων αλλα δες και την ύλη του κάθε μαθήματος. Επίσης δε σημαίνει οτι τα μαθήματα που θα δώσεις στο τμήμα που εισαι θα αντιστοιχησουν στα μαθήματα του Α εξαμήνου στο νεο σου τμήμα. Πχ ενα μάθημα στην πόλη που περασες μπορεί να διδάσκεται στο Α εξαμηνο, ενω στο νέο τμήμα που θα πας, στο Γ. Αναγνωριζεται κανονικά το μάθημα και οταν θα πας στο Γ εξαμηνο δε θα χρειαστει να το δώσεις ;)
Πιστευεις οτι συμφερει περισσοτερο να παω στη πολη που περασα και να παρακολουθησω το πρωτο εξαμηνο εκει για να μη χασω μαθηματα ή μπορεις να τα δωσεις και τον Σεπτεμβριο;Αλλα αν τα δωσεις τον Σεμπτεμβριο ποτε τα παρακολουθεις ,τις θεωριες και αυτα εννοω; Ή απλα διαβαζεις μονος σου; Εχω χασει ηδη ενα χρονο γιατι σε αυτη τη σχολη ειχα περασει περσι και ξαναεδωσα και δεν τα καταφερα οποτε θα παω σε αυτη τελικα και εχω αγχωθει μην ξαναχασω καιρο παλι.Ειναι και μακρια πολυ οποτε σκεφτομαι το οικονομικο για το αν θα παω το Α εξαμηνο εκει να παρακολουθησω αλλα με φοβιζει αν θα μεινω πολυ πισω μετα στα μαθηματα σε περιπτωση που δεν παω.Συγγνωμη παιδια για το μεγαλο μηνυμα οπως καταλαβαινετε εχω αγχωθει,σας ευχαριστω για το χρονο σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thestral

Νεοφερμένος

Η Thestral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Τα κριτήρια ποια είναι; Θέλω να δω πόσα μόρια έχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Πιστευεις οτι συμφερει περισσοτερο να παω στη πολη που περασα και να παρακολουθησω το πρωτο εξαμηνο εκει για να μη χασω μαθηματα ή μπορεις να τα δωσεις και τον Σεπτεμβριο;Αλλα αν τα δωσεις τον Σεμπτεμβριο ποτε τα παρακολουθεις ,τις θεωριες και αυτα εννοω; Ή απλα διαβαζεις μονος σου; Εχω χασει ηδη ενα χρονο γιατι σε αυτη τη σχολη ειχα περασει περσι και ξαναεδωσα και δεν τα καταφερα οποτε θα παω σε αυτη τελικα και εχω αγχωθει μην ξαναχασω καιρο παλι.Ειναι και μακρια πολυ οποτε σκεφτομαι το οικονομικο για το αν θα παω το Α εξαμηνο εκει να παρακολουθησω αλλα με φοβιζει αν θα μεινω πολυ πισω μετα στα μαθηματα σε περιπτωση που δεν παω.Συγγνωμη παιδια για το μεγαλο μηνυμα οπως καταλαβαινετε εχω αγχωθει,σας ευχαριστω για το χρονο σας!

για το αν θα πας στη μακρινη πολη που περασες το καθαριζεις εσυ και κυριως το οικονομικο εγω παντως με 6 μορια θεωρω δεδομενη τη μεταγγραφη μου στη θεσσαλονικη οποτε θα δωσω 1-3 μαζι το σεπτεμβρη...εξαλλου πρωτο εξαμηνο ειναι...μια επαναληψη γ λυκειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
εξαλλου πρωτο εξαμηνο ειναι...μια επαναληψη γ λυκειου

Αληθεια; :worry: Κι εγω αυτο πιστευα για τη φιλολογια, οτι στο 1ο εξαμηνο ειναι μια επαναληψη της Γ λυκειου και απ το 1ο μαθημα αλλαξα γνωμη. Στο πανεπιστημιο θεωρουν οι καθηγητες ΔΕΔΟΜΕΝΑ αυτα που εκανες στο λυκειο, δεν υπαρχει περιπτωση να κανουν επαναληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
εγω μιλουσα στις διακοπες με εναν παλιο καθηγητη ηλεκτρολογος εε και εκει που μιλουσαμε του λεω τι εχει το πρωτο εξαμηνο...μ λεει ε μια επαναληψη της γ λυκειου ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝΙΣΕ οτι τα κυκλωματα πχ που δεν τα κανουμε στο λυκειο ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΟΤΙ ΤΑ ΔΙΔΑΧΤΙΚΑΜΕ βεβαια υπαρχει και ο προγραμματισμος απο φετος που δεν τον δωσαμε πανελλαδικα αλλα ειναι βασικο μαθημα της σχολης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρανια18

Νεοφερμένος

Η Ρανια18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Για τίς μεταγραφες για τα οικονομική κριτήρια τι δικαιολογιτικα χρειαζονται ???Ξέρει κανείς? ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Για τίς μεταγραφες για τα οικονομική κριτήρια τι δικαιολογιτικα χρειαζονται ???Ξέρει κανείς? ?

πανε σε κανενα λογιστη να ζητησεις τη φορολογικη δηλωση αν και πιστευω οτι το υπουργειο θα ξεκαθαρισει την υποθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EveP77

Νεοφερμένος

Η EveP77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδια αν μπορειτε να μου λυσετε μια απορια. Περασα μηχανολογων μηχανικων ΤΕΙ στις Σερρες και ηθελα να παρω μεταγραφη για Θεσσαλονικη αλλα εδω δεν υπαρχει αντιστοιχη σχολη σε ΤΕΙ μονο σε ΑΕΙ και απο οσο γνωριζω μεταγραφη απο ΤΕΙ σε ΑΕΙ δεν γινεται, υπαρχει δυνατοτητα να κανεις καποια μαθηματα της σχολης στην Θεσσαλονικη αντι για Σερρες ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 712 μηνύματα.
Γνωρίζουμε ποτε ακριβώς θα γνωστοποιηθούν τα χαρτιά που πρεπει να προσκομίσουμε στη μια και στην άλλη περίπτωση , επίσης θα τα υποβάλλουμε στη σχολη που περάσετε ετσι ; Και αυτοί μετα τα στέλνουν στη σχολη που θελουμε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top