Φροντιστήριο Γερμανικών στην Αθήνα

mairhhhh

Νεοφερμένος

Η mairhhhh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
πηρα περυσι το C1 και λεω φετος να συνεχισω για kleines... σπουδαζω στο κεντρο Αθηνας και ρωτησα καποια φροντιστηρια που ειδικευονται μονο στα γερμανικα. Πηγα στο deutsch fuer griechen , πηγα στον Κουκιδη , στον Κατσαουνη.. αλλα δεν εχω καταληξει... και τα 3 εχουν πανω κατω ιδιες τιμες.. εχει κανενας εμπειρια απο αυτα τα φροντιστηρια? Που θα μου προτεινατε να παω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
γιατι δεν πας στο GOETHE INSTITUT?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhhhh

Νεοφερμένος

Η mairhhhh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γιατι δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
στη θεσσαλονικη τουλαχιστον ειναι παρα μα παρα πολυ καλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
γιατι δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα...

Δεν νομίζω να ισχύει απόλυτα αυτό που λες, εγώ είμαι καθηγήτρια Γερμανικών και επειδή γνωρίζω κάποια πράγματα για αυτό, θα ήταν μια πολύ καλή επιλογή το Γκαίτε.
Γιατί δεν περνάς από 'κει να πάρεις κάποιες πληροφορίες και να ρωτήσεις για τα μαθήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhhhh

Νεοφερμένος

Η mairhhhh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
για οικονομικους λογους... ζητανε ολα τα λεφτα μαζι με την εγγραφη.. ενω στα αλλα τα θελουν σε 7 δοσεις... Για τον Κουκιδη εχω ακουσει καλα λογια.. ειναι αυτος που βγαζει τη γραμματικη των γερμανικων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
οχι νομιζω αυτος ειναι ο Χρηστος Καραμπατος (Αν κανω λαθος ας με διορθωσει η τζενη...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
οχι νομιζω αυτος ειναι ο Χρηστος Καραμπατος (Αν κανω λαθος ας με διορθωσει η τζενη...)

Ο Χρήστος Καραμπάτος έχει γερμανικές εκδόσεις και βγάζει απ' όλα (αναγνωστικά, ασκήσεων, γραμματικής κλπ). Ο ίδιος δεν έχει γράψει κάποιο βιβλίο.
Ενώ ο Κουκίδης έχει κι αυτός εκδοτικό οίκο και εκδίδει απ όλα, αλλά αυτός έχει γράψει και κάποια βιβλία (όχι μόνο τη γραμματική).
-----------------------------------------
για οικονομικους λογους... ?

Καταλαβαίνω....

Οκ τότε, δοκίμασε να πας στου Κουκίδη. Δεν γνωρίζω πολλά για αυτό, αλλά θεωρώ πως θα γίνεται καλή δουλειά κι εκεί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jpa24

Νεοφερμένος

Ο jpa24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
maraki love συντοπίτισσα ξέρεις φροντιστήρια εδώ στην πόλη για να ξεκινήσω γερμανικά τον Γενάρη;Πόσο καιρό θα μου πάρει για να δώσω το α1 ή α2; Se ευχαριστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crescent_Moon5

Νεοφερμένος

Η Crescent_Moon5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Γεια σας :)
Μετακομιζω Αθηνα γιατι θελω να κανω μαθηματα Γερμανικων ετσι ωστε να παω για "σπουδες" νηπιαγωγου στην Γερμανια.
Κανονικα ηθελα να παω Γερμανια και να μαθω την γλωσσα εκει.. αλλα μεχρι στιγμης δεν μπορω να το κανω, οποτε ειπα να την κανω Ελλαδα.
Βασικα για νηπιαγωγος πρεπει να χω το Β2.. εγω δεν εχω καθολου γνωση της Γερμανικης γλωσσας.
Μεχρι να παω Αθηνα προσπαθω να μαθω οτι και οπως μπορω μονη μου στο σπιτι.
Αυτο που θελω να κανω ειναι να παρω το Β1 στην Ελλαδα και για το Β2 να παω στην Γερμανια.
Προφανως θα πρεπει να αρχισω απο το Α1 επιπεδο αφου δεν εχω καποια γνωση.. ποσο καιρο θα μου παρει για να παρω και το Β1?
Και μπορει καποιος να μου πει μερικα καλα φροντιστηρια στην Αθηνα?

Ευχαριστω εκ των προτερων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top