Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από το 2015 που είχα κάνει την πρακτική μου μέσω ΕΣΠΑ, αλλά στη σύμβαση που υπογράφαμε γινόταν σαφές ότι η πληρωμή θα γινόταν μέσω του Πανεπιστημίου κι όχι μέσω του φορέα, όπως και έγινε. Με καθυστέρηση μεν (νομίζω 1-2 μήνες μετά την ολοκλήρωση της πρακτικής), αλλά ο φορέας δεν είχε καμία σχέση.
Όσα έγραψα γι' αυτό το θέμα τα έγραψα έχοντας υπόψη μου περιπτώσεις πρακτικής άσκησης σε μεταπτυχιακά προγράμματα (από 1 έως 3 μήνες το καλοκαίρι) που απ' ότι φαίνεται δε θα διαφέρουν απ' αυτό που ετοιμάζουν για τα τμήματα του Π.Δ.Α.!
Σε όσα προγράμματα γίνεται έτσι όπως λες τουλάχιστον έχεις εξασφαλισμένα τα χρήματα σου!
Αλλά ακόμη κι έτσι, άλλο 456€ ή 523€ καθαρά το μήνα (ανάλογα αν είσαι κάτω ή άνω των 25 ετών) για 6 μήνες κι άλλο 200€ με 250€ το μήνα για 2 ή 3!:ok:
Καθώς δεν είναι μόνο η μετονομασία που άλλαξε μόνο για να γίνει ΠΑΝΔΑ, υπενθυμίζω ότι εγώ αυτό το είπα μόνο αποκλειστικά για το δικό μου τμήμα. !
Ναι, δεν άλλαξαν μόνο τα ονόματα...μπήκαν και κάποια νέα "catchy" μαθήματα για τα οποία ούτε οι ίδιοι οι καθηγητές δεν ξέρουν τι ύλη θα διδάξουν!:rolleyes:
Το να κάνει κάποιος πρακτική άσκηση στο πλαίσιο ενός ΠΣ τεχνολογικής εκπαίδευσης δεν σημαίνει ότι αυτή ντε και καλά, θα είναι και ποιοτική. Ξέρω παιδιά που κάνουν πρακτική δηλαδή σε φορείς και όχι μόνο ο εργοδότης δεν του εξασκεί παρά τους έχει για δουλειές όπως αναφέρεις εσύ που καμία σχέση δεν έχουν, με τον σκοπό για τον οποίο πάει ο φοιτητής στον εκάστοτε φορέα.
Το έγραψα προηγουμένως...πήγες σε εργοδότη και σ' έχει για φραπέδες και φωτοτυπίες;Πας στη γραμματεία, κάνεις αίτηση αλλαγής εργοδότη γι' αυτό το λόγο και είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να σου βρουν αλλού δουλειά!
Πλέον ΔΕΝ θα έχεις αυτή την επιλογή γιατί εκτός του ότι θα καταργηθεί το βιβλίο πρακτικής άσκησης κ.λπ. ώσπου να κάνεις την αίτηση, να σου βρουν νέα επαγγελματική στέγη κ.λπ. θα έχει τελειώσει και η πρακτική σου!:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ναι, δεν άλλαξαν μόνο τα ονόματα...μπήκαν και κάποια νέα "catchy" μαθήματα για τα οποία ούτε οι ίδιοι οι καθηγητές δεν ξέρουν τι ύλη θα διδάξουν!:rolleyes: Το έγραψα προηγουμένως...πήγες σε εργοδότη και σ' έχει για φραπέδες και φωτοτυπίες; Πας στη γραμματεία, κάνεις αίτηση αλλαγής εργοδότη γι' αυτό το λόγο και είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να σου βρουν αλλού δουλειά! Πλέον ΔΕΝ θα έχεις αυτή την επιλογή γιατί εκτός του ότι θα καταργηθεί το βιβλίο πρακτικής άσκησης κ.λπ. ώσπου να κάνεις την αίτηση, να σου βρουν νέα επαγγελματική στέγη κ.λπ. θα έχει τελειώσει και η πρακτική σου!:rolleyes:

Αν κατάλαβα εννοείς, ότι οι καθηγητές δεν είναι σωστά εκπαιδευμένοι, ώστε να εφαρμόζουν και να ανανεώνουν κατάλληλα τα ΠΣ σπουδών των τμημάτων ώστε να ανταποκρίνονται στις νέες ανάγκες και τεχνολογίες, με αποτέλεσμα να αναμασάν γνώση ξανά και ξανά χωρίς να "ξέρουν" τι νέο πρέπει να εντάξουν στην διδακτέα ύλη ; Αν εννοείς αυτό ναι μπορεί να συμβαίνει όπως έγινε σύμφωνα με την δική μου οπτική γωνία και στο τμήμα μου. Άσχετα που λένε, ότι το προσάρμοσαν στις αντίστοιχες απαιτήσεις των αντίστοιχων τμημάτων του εξωτερικού, σε καμία περίπτωση. Ήταν και είναι πλούσιο αλλά προς μία κατεύθυνση αλλά όχι προς όλες πχ τώρα αυξήθηκαν τα μαθήματα στον κλάδο της μουσειολογίας αλλά φαινομενικά από τον τίτλο τους, όχι από περιεχόμενο. Αλλά σου λέω στο τμήμα μου, στα υπόλοιπα δεν ξέρω πλην του Σάμι που όντως ήταν αλλαγή πραγματική .

Πριν από λίγο καιρό είχα μία διαφωνία με την @Anonyme για το ΠΣ το δικό μου έναντι αυτό του Ιονίου και καταλαβαίνω τότε πως το έλεγε και την είχα παρεξηγήσει στα λεγόμενά της (συγγνώμη Ανώνυμη :redface:) . Όντως το ΠΣ του Ιονίου τώρα μπορώ να διακρίνω έχει περισσότερη ποικιλία στα μαθήματα και δεν αναμασά τα ίδια και τα ίδια, έχει κάτι το παραπάνω όπως και το ΠΣ του ίδιου τμήματος στην Θεσσαλονίκη έχει κάποια μαθήματα ενδιαφέροντα σε αντίθεση με το δικό μας που απλά έχει βάλει παρωπίδες προς μία κατεύθυνση. Τώρα κατάλαβα πως το εννοούσες τότε . Απλά πιστεύω ακόμα πως μερικά μαθήματα του Ιονίου ναι μεν χρήσιμα και ενδιαφέροντα αλλά θα μπορούσαν να είναι κατ΄επιλογήν υποχρεωτικά (πχ παλαιογραφία) ή ότι θα μπορούσαν κάποια παρόμοια να τα ενσωματώσουν " (πχ παλαιογραφία I Παλαιογραφία II) αντί να τα έχουν ως κάτι διαφορετικά για να αποδεικνύουν ότι είναι πλούσιο το ΠΣ τους. Όντως είναι δεν λέω και πιο πλούσιο από το δικό μας, δεν αναμασάει τα ίδια, αλλά κατάλαβες που το πάω αυτήν την στιγμή.


Επειδή την πρακτική μου, την αφήνω στο τελευταίο εξάμηνο έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα ώστε να αποφασίσω τι με συμφέρει περισσότερο και τι όχι θα σε ρωτήσω κάτι με αυτά που ακούω. Πχ πάω εγώ και κάνω πρακτική στο ιστορικό Αρχείο της τράπεζας της Ελλάδος ; Αν με βάλουν να κάνω δουλειές που δεν εντάσσεται στα πλαίσια της πρακτικής νομοθετικά, και όπως λες κάνω αίτηση αλλαγής φορέα, ωραία ;
1. Πρώτον θα μου βρουν αντικαταστάτη φορέα μέσα σε ένα μικρό χρονικό διάστημα και θα γίνουν όλες οι διαδικασίες ώστε πχ να υπογράψω σύμβαση σε αυτήν την περίοδο και δεν θα χρειαστεί να πάρει παράταση η πρακτική μου για το επόμενο εξάμηνο; Να την κάνω δηλαδή την επόμενη περίοδο που θα ανακοινωθεί ξανά η αίτησή της ;
2. Δεν κατάλαβα αυτό με το βιβλίο της πρακτικής γιατί να καταργηθεί ; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια μπορει καποιος να μου στειλει το προγραμμα σπουδων απο το τμημα λογιστικης&χρηματοοικονομικης και το διοικησης επιχειρησεων του Πανεπιστημιου Δυτικης Αττικης; Γιατι μπαινω στην σελιδα του Πανεπιστημιου και δεν μου τα βγαζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια μπορει καποιος να μου στειλει το προγραμμα σπουδων απο το τμημα λογιστικης&χρηματοοικονομικης και το διοικησης επιχειρησεων του Πανεπιστημιου Δυτικης Αττικης; Γιατι μπαινω στην σελιδα του Πανεπιστημιου και δεν μου τα βγαζει.

Καλησπέρα από ότι είδα ούτε στο παλιό το έχουν αναρτήσει ακόμα το καινούργιο ..
Έχε υπόψη σου και εδώ --> https://acc.teipir.gr/# είναι όλα σε φάση μετάβασης και πρέπει να κάνουμε υπομονή :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Καλησπέρα από ότι είδα ούτε στο παλιό το έχουν αναρτήσει ακόμα το καινούργιο ..
Έχε υπόψη σου και εδώ --> https://acc.teipir.gr/# είναι όλα σε φάση μετάβασης και πρέπει να κάνουμε υπομονή :redface:

Ευχαριστω Σοφια ναι και εγω αυτο ειδα αλλα δεν ξερω αν θα παραμεινει ετσι η θα αλλαξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ευχαριστω Σοφια ναι και εγω αυτο ειδα αλλα δεν ξερω αν θα παραμεινει ετσι η θα αλλαξει.

Λογικά μέχρι να αρχίσει η δήλωση των μηχανογραφικών, θα έχουν αναρτηθεί όλα ! :)
Έχε το νου σου και στα 2 εσύ για καλό και κακό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Λογικά μέχρι να αρχίσει η δήλωση των μηχανογραφικών, θα έχουν αναρτηθεί όλα ! :)
Έχε το νου σου και στα 2 εσύ για καλό και κακό :)

ναι μακαρι να τα βαλουν συντομα.Οκ σε ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
ναι μακαρι να τα βαλουν συντομα.Οκ σε ευχαριστω

Μην ανησυχείς δεν μπορεί να μην τα βάλουν , πρέπει να δουν τα παιδιά τα ΠΣ ώστε να επιλέξουν σχολές.
Να σαι καλά, καλά αποτελέσματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Και όπως είπε και ο Γιάννης μην βλέπεις κάθε αλλαγή με αρνητικό μάτι. Κάθε αλλαγή σίγουρα έχει και κάποια αρνητικά απομηνάρια δεν μπορούν να είναι όλα θετικά. Αλλά αυτό δεν σημαίνει όμως ότι πρέπει να φοβόμαστε την αλλαγή, αλλά να μπορούμε να προσαρμοζόμαστε όπως καλύτερα μπορούμε στα νέα δεδομένα.
Όταν οι αλλαγές γίνονται με ΜΟΝΟ σκοπό & στόχο τις περικοπές δαπανών μόνο "αρνητικά" μπορεί να τις βλέπει κανείς!:yes:
...θα μου βρουν αντικαταστάτη φορέα μέσα σε ένα μικρό χρονικό διάστημα και θα γίνουν όλες οι διαδικασίες ώστε πχ να υπογράψω σύμβαση σε αυτήν την περίοδο και δεν θα χρειαστεί να πάρει παράταση η πρακτική μου για το επόμενο εξάμηνο; Να την κάνω δηλαδή την επόμενη περίοδο που θα ανακοινωθεί ξανά η αίτησή της ;
Ναι...είναι υποχρεωμένοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Όταν οι αλλαγές γίνονται με ΜΟΝΟ σκοπό & στόχο τις περικοπές δαπανών μόνο "αρνητικά" μπορεί να τις βλέπει κανείς!:yes:
Ναι...είναι υποχρεωμένοι!

Καλησπέρα Κωσταντίνε.

Γιατί έχεις "κολλήσει" ότι η αλλαγή αυτή γίνεται με μοναδικό σκοπό τον στόχο & τις περικοπές δαπανών και δεν κοιτάς την ουσία και τα θετικά που προκαλεί μία τέτοια αλλαγή; Εάν ήσουν τώρα φοιτητής στο ΠΑΝΔΑ, δηλαδή θα έβλεπες μία τέτοια αλλαγή αρνητικά και δεν θα έπαιρνες πτυχίο ΑΕΙ ; Γιατί παιδιά από συγκεκριμένες παρατάξεις τα ίδια έλεγαν αλλά δε τους βλέπω τώρα, αφού πλέον έχει δρομολογηθεί να πάνε να πάρουν πτυχίο ΤΕΙ αφού και καλά το ΑΕΙ το υποβάθμιζαν με την έννοια ότι άλλαξε απλά το όνομα !! ;)

Καλά την πρακτική θα την αφήσω, στο τέλος μετά τα καινούργια μαθήματα και θα δω, ακόμα δεν μπορώ να πάρω απόφαση. Να δω τι θα γίνει και με τα παιδιά που θα βγούνε τώρα με το νέο σύστημα τι θα πουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,197 μηνύματα.
Καλησπέρα Κωσταντίνε.

Γιατί έχεις "κολλήσει" ότι η αλλαγή αυτή γίνεται με μοναδικό σκοπό τον στόχο & τις περικοπές δαπανών και δεν κοιτάς την ουσία και τα θετικά που προκαλεί μία τέτοια αλλαγή; Εάν ήσουν τώρα φοιτητής στο ΠΑΝΔΑ, δηλαδή θα έβλεπες μία τέτοια αλλαγή αρνητικά και δεν θα έπαιρνες πτυχίο ΑΕΙ ; Γιατί παιδιά από συγκεκριμένες παρατάξεις τα ίδια έλεγαν αλλά δε τους βλέπω τώρα, αφού πλέον έχει δρομολογηθεί να πάνε να πάρουν πτυχίο ΤΕΙ αφού και καλά το ΑΕΙ το υποβάθμιζαν με την έννοια ότι άλλαξε απλά το όνομα !! ;)

Καλά την πρακτική θα την αφήσω, στο τέλος μετά τα καινούργια μαθήματα και θα δω, ακόμα δεν μπορώ να πάρω απόφαση. Να δω τι θα γίνει και με τα παιδιά που θα βγούνε τώρα με το νέο σύστημα τι θα πουν!

O Διαχωρισμος ειναι αναμεσα σε τει και πανεπιστημια,οχι τει-αει ,εχουν πονεσει τα ματια μου,ειναι σημαντικη διαφορα που λιγοι ως ελαχιστοι κατανοουν αλλα παιζει ρολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
O Διαχωρισμος ειναι αναμεσα σε τει και πανεπιστημια,οχι τει-αει ,εχουν πονεσει τα ματια μου,ειναι σημαντικη διαφορα που λιγοι ως ελαχιστοι κατανοουν αλλα παιζει ρολο.

Ναι έχεις δίκιο, άλλωστε και τα ΤΕΙ και τα ΑΕΙ πανεπιστήμια είναι. Απλά από συνήθεια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,197 μηνύματα.
Ναι έχεις δίκιο, άλλωστε και τα ΤΕΙ και τα ΑΕΙ πανεπιστήμια είναι. Απλά από συνήθεια :P

Οοοοχιι,και τα δυο ειναι ΑΕΙ,αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τα τει και τα πανεπιστημια εχουν ιδιους σκοπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Οοοοχιι,και τα δυο ειναι ΑΕΙ,αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τα τει και τα πανεπιστημια εχουν ιδιους σκοπους.

Καλά ναι και τα 2 ΑΕΙ είναι, αλλά επειδή έχουν διαφορετικούς σκοπούς δυστυχώς έγινε διάκριση ΤΕΙ -ΑΕΙ , κατάλαβα τι θες να πεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
εγω εχω μπερδευτει.... τελικα βρεθηκε κτιριο? ή ακομα στεγαεται στα κτιρια των τει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
εγω εχω μπερδευτει.... τελικα βρεθηκε κτιριο? ή ακομα στεγαεται στα κτιρια των τει

Γιατί πρέπει να αλλάξει κτίριο :P
Στεγάζεται στα κτίρια Αιγάλεω και Πειραιά ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν οι απόφοιτοι του σημερινού ΠΔΑ απο ένα τμήμα, θα πάρουν πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ;:loltooth: Απο περιέργεια ρωτάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν οι απόφοιτοι του σημερινού ΠΔΑ απο ένα τμήμα, θα πάρουν πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ;:loltooth: Απο περιέργεια ρωτάω...

Όσοι μπουν τώρα θα πάρουν όλοι πτυχίο πανεπιστημίου ΑΕΙ , όσοι είναι τώρα φοιτητές που έχουν εισαχθεί από το 2012 μπορούν να επιλέξουν εάν θα πάρουν και εκείνοι πτυχίο πανεπιστημίου ΑΕΙ ή πτυχίο πανεπιστημίου τεχνολογικού τομέα (ΤΕΙ) ;)
Αλλά παρά τις διαμαρτυρίες και τις προσπάθειες υποβάθμισης της πανεπιστημιοποίησης από φοιτητές παρατάξεων, δεν είδα κανέναν τους να σκοπεύει να πάρει πτυχίο ΤΕΙ , γιατί άραγε ; :ermm: ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,197 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν οι απόφοιτοι του σημερινού ΠΔΑ απο ένα τμήμα, θα πάρουν πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ;:loltooth: Απο περιέργεια ρωτάω...

Πανεπιστημιακο οπως και των υπολοιπων πανεπιστημιων στην Ελλαδα ,Πανο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Ανακοινώθηκαν οι αντιστοιχίες των σχολών για φέτος.
https://www.scribd.com/document/382938470/meteggrafes-antistoixies#fullscreen&from_embed
Τα τμήματα του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής τελικά δεν αντιχοιχούν με κάνενα άλλο πανεπιστήμιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top