Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με κάποιον/α που γνωρίσατε από το internet;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 235)
  • Ναι, και θα το έκανα ξανά!

  • Μια φορά, αλλά δεν θα το έκανα ξανά!

  • Κάποτε το σκεφτόμουν, αλλά...

  • Όχι, ποτέ μου!

  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Andrew19:
Ναι αλλά στο Ιντερνετ η κατάσταση είναι αποκλειστικά Mind Game! Πολύ ισχυρό :)

και πολύ επικίνδυνο..:knife:

;) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
και πολύ επικίνδυνο..:knife:

;) ;)

Καθόλου, αν ξέρεις να το χειρίζεσαι!:) Ειδάλλως αν έχεις πει στον εαυτό σου "δε στροφάρει ο δίσκος μου στις 10.000 στροφές", άστο κάτω για τη Μαίρη και τον Κώστα που μπορούν. Είναι αυτό που λένε οι Αμερικάνοι, "shit or get off the pot!";)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Καθόλου, αν ξέρεις να το χειρίζεσαι!:) Ειδάλλως αν έχεις πει στον εαυτό σου "δε στροφάρει ο δίσκος μου στις 10.000 στροφές", άστο κάτω για τη Μαίρη και τον Κώστα που μπορούν. Είναι αυτό που λένε οι Αμερικάνοι, "take a shit or get off the pot!";)

To επικίνδυνο αναφερόταν κυρίως στο γεγονός ότι δεν ξέρεις τι κουμάσι έιναι ο αντίπαλος και μπορεί να μπλέξεις σε καταστάσεις που δεν θα έμπλεκες ποτέ in real life γιατί πολύ απλά το παιχνίδι από το net είναι εντελώς απρόσωπο και μπορεί να διαρκέσει πολύ περισσότερο απ' ότι σε κανονικές συνθήκες.
Μπορεί να πέσεις σε λούμπα και άντε να βγεις μετά.
γκέκε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ναι, γκεγκε αυτο που λες.. η μαλλον αυτο που λετε και οι δυο. δε ξερω για τους υπολοιπους εδω αλλα..εμενα μαρεσει πολυ αυτο το Mind game!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εμενα δε μ'αρεσει καθοοολου το ιντερνετικο mindgame, οδηγει σε ασχημο κολλημα, κι οταν δεν εχεις ιδεα πως φερεται/μιλαει/μπλαμπλα ο αλλος σε τρεις διαστασεις δεεεε βγαινει σε καλο (η κακη εμπειρια μιλησε :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Μετά από 4-5 χρόνια αποχής από κάθε chat room μπήκα πρίν 7 μήνες. Έχω σχέχη με την κοπέλα που γνώρισα εδώ και 5 μήνες και είμαι ερωτευμένος μαζί της.

Σίγουρα όμως δεν θα το ξαναεπιχειρήσω στο μέλλον. Αυτά μία φορά συμβαίνουν στη ζωή, είμαι σίγουρος γι΄αυτό!

Όπως και να ΄χει ελπίζω να είμαι για πάντα μαζί της! Την αγαπώ πολύ!:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από BReaTHeR:
Όπως και να ΄χει ελπίζω να είμαι για πάντα μαζί της! Την αγαπώ πολύ!:inlove:

Στο εύχομαι ολόψυχα!! :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από BReaTHeR:
Μετά από 4-5 χρόνια αποχής από κάθε chat room μπήκα πρίν 7 μήνες. Έχω σχέχη με την κοπέλα που γνώρισα εδώ και 5 μήνες και είμαι ερωτευμένος μαζί της.

Σίγουρα όμως δεν θα το ξαναεπιχειρήσω στο μέλλον. Αυτά μία φορά συμβαίνουν στη ζωή, είμαι σίγουρος γι΄αυτό!

Όπως και να ΄χει ελπίζω να είμαι για πάντα μαζί της! Την αγαπώ πολύ!:inlove:

Μπράβο! Είναι ωραία να υπάρχουν τέτοιες ιστορίες ανάμεσά μας... Και εγώ στο εύχομαι Bro... :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ MonaXoS και Michelle!

Σας εύχομαι να βρείτε και σεις τα καλύτερα μέσω internet. Είτε φιλικές, είτε ερωτικές σχέσεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από BReaTHeR:
Σας ευχαριστώ MonaXoS και Michelle!

Σας εύχομαι να βρείτε και σεις τα καλύτερα μέσω internet. Είτε φιλικές, είτε ερωτικές σχέσεις! :)

Τα έχω βρει καλόμ ;)
Ριντ το πρώτο μου ποστ σε αυτό το θέμα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ναι,... Και ίσως είναι αλήθεια πως έλξη μέσω web μπορεί να νιώσει μόνο κάποιος από 16 και κάτω πνευματική ηλικία. Είναι φόβιο πράμα, με τόσα που ακούγονται. Αλλά πάλι, ακούγονται τόσα πολλά για όλα, οπότε δεν είναι δυνατόν να ζούμε σε ένα κόσμο φόβου. Απλώς κάνω πως δεν ακούω γι'αυτά... αν είναι να γίνει κάτι κακό, ας γίνει, αν όχι, τότε εντάξει.

Αυτού του είδους τις σχέσεις δεν τις συνιστώ πάντως, καλύτερα φέις του φέις...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Και ίσως είναι αλήθεια πως έλξη μέσω web μπορεί να νιώσει μόνο κάποιος από 16 πνευματική ηλικία.
Αν αληθεύει αυτό, τότε ευχαριστώ για το κομπλιμέντο! ..χε χε!

Πάντως μπορείς να πάρεις τα μέτρα σου πριν συναντήσεις έναν άγνωστο.
Πρώτο απ' όλα, πες σε κάποιον που θα πάτε και με ποιόν θα είσαι.
Και πρώτο ραντεβού κάπου που αισθάνεσαι άνετα και έχει κόσμο. Τουλάχιστον εγώ αυτό κάνω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
οχι,δεν έχω τέτοια εμπειρία,είμαι καινούριος με το -νέτ (ένα μήνα μόλις)αλλά θα μπώ στο θέμα έτσι,για να μάθω κιόλας.Πιστεύω λοιπόν,οτι όταν βγαίνεις στην αναζήτηση σχέσης,αφού υπάρχει & το -νέτ,γιατί όχι;;; να συμπληρώσω εδώ οτι υπάρχουν συνθήκες για τον καθένα άγνωστες ( όχι αν θα κεράσει,η θα ξοδευτεί,η...) που μπορεί να δυσκολεύουν την έξοδο στον...ποδόγυρο ετσι λαικά.Π.Χ ώρες εργασίας,κούραση,υποχρεώσεις η...η !Για 'μένα λοιπόν κάθε πεδίο ειναι ανοιχτό.Κάθε τρόπος (τέτ-α-τέτ, -νέτ) εχει τον ίδιο βαθμό επικινδυνότητας,με μιά διφορά.Ποτέ δεν πάς για τέτ-α-τέτ ξαφνικά,χωρίς να γνωρίζεις κάτι για το άλλο...τέτ (κεφάλι γαλλιστί).Η σύγχιση με το -νέτ είναι οτι νομίζεις η πείθεσαι απο την επαφή με το γραπτό λόγο,οτι γνωρίζεις το άλλο άτομο.Εδώ να πώ μόνο,χρόνια συναναστρεφόμαστε & εχουμε άμεση επαφή με ατομα & πάλι δεν τα γνωρίζουμε η δεν θα τα επιλέγαμε για συντρόφους.Ατομα που τα ζούμε κι όμως τα απορρίπτουμε.Αντε τώρα να εμπιστευθείς ενα,δύο η πενήντα...γραπτά.!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Νομίζω πρέπει να διαβάσεις όλο το thread απ' την αρχή...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Νομίζω πρέπει να διαβάσεις όλο το thread απ' την αρχή...;)
Σ'εμένα το λές;;; Εχω χάσει επεισόδια Ε;;;:worry: Πρώτη φορά μου ... ξανασυμβαίνει:P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Βασικά,εγώ το συγκεκριμένο άτομο,δεν το γνώρισα μέσω ίντερνετ..τον γνώρισα μέσω κοινού φίλου,τον συνάντησα 2φορές συνολικά,αλλά η ουσιαστική μας γνωριμία έγινε μέσω ίντερνετ,καθώς σπούδαζε στο εξωτερικό..μιλάγαμε μέσω νετ σχεδόν καθημερινά και όταν γύρισε πλέον στην Ελλάδα,κάναμε σχέση...τελικά,αυτός ήταν ο μεγαλύτερος έρωτας της ζωής μου... :redface: :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από burbuja:
Βασικά,εγώ το συγκεκριμένο άτομο,δεν το γνώρισα μέσω ίντερνετ..τον γνώρισα μέσω κοινού φίλου,τον συνάντησα 2φορές συνολικά,αλλά η ουσιαστική μας γνωριμία έγινε μέσω ίντερνετ,καθώς σπούδαζε στο εξωτερικό..μιλάγαμε μέσω νετ σχεδόν καθημερινά και όταν γύρισε πλέον στην Ελλάδα,κάναμε σχέση...τελικά,αυτός ήταν ο μεγαλύτερος έρωτας της ζωής μου... :redface: :inlove:

Μου ελειψαν τα πολυχρωμα μηνυματα!
ναι, παρτο ολο παλι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Giovanna:
Μου ελειψαν τα πολυχρωμα μηνυματα!
ναι, παρτο ολο παλι...;)
χεχεεε..!! :redface: :D βασικά,είχα πρόβλημα με το ίντερνετ για κάποιο διάστημα,αλλά τώρα επανήλθα δυναμικά και είμαι και πάλι έτοιμη να σας ζαλίσω με τα χρωματιστά μου μυνήματα..! :P :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Αν και υπάρχουν αρκετές φορές που θέλω να μείνω σπίτι, να αράξω, να ανταλλάξω απόψεις, να μιλήσω με τις φίλες μου στο μσν δυστυχώς είμαι κατά των γνωριμιών μέσω νετ. Ίσως παίζει πολύ σημαντικό ρόλο ότι βγαίνω πολύ συχνά, ότι κάνω συχνά γνωριμίες, βλέπω κατευθείαν τον άνθρωπο που με προσεγγίζει και εκεί αποφασίζω αν θα συνεχίσω μία γνωριμία ή όχι. Ίσως είναι προκατάλειψη πραγματικά αλλά δεν ξέρω αν θα έκανα ποτέ κάτι με κάποιον άνθρωπο που γνώρισα μέσω νετ. Ίσως είναι και η έλλειψη εμπιστοσύνης, ότι αυτός το έχει "μεράκι" . Όχι δεν βγάζω τον εαυτό μου εκτός, ίσως γι'αυτό. Δεν θέλω οι άνθρωποι που γνωρίζω να θεωρήσουν ποτέ ότι είμαι άνθρωπος που δεν ζει στον έξω κόσμο και "κρύβεται" πίσω από μία οθόνη για να προβάλει αυτό που θέλει...
Βέβαια ποτέ μη λες ποτέ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Δεν έχω κάνει και πολλές σχέσεις...:PΠάντως δε νομίζω ότι θα το επιχειρούσα.Θεωρώ ότι είναι αρκετά επικίνδυνο.Μπορεί ο άλλος να μην είναι όπως τον περιγράφει και στο τέλος να την πατήσεις πολύ άσχημα...γενικά δε θα εμπιστευόμουν ποτέ κάποιον απ'το νετ,είτε για σχέση ή για οποιοδήποτε άλλο πράγμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top