[Παλιό Σύστημα] Μάθημα επιλογής

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nickthehunter88

Νεοφερμένος

Ο nickthehunter88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
στο δικο μου σχολειο το 80% δηλωσε πληροφωρικη(δεν πηγαν στρονομια λογο του καθηγητη)...


αν και αυτο που θα πω ειναι εκτος θεματος,εσεις σκεφτεστε να ξεκινησετε υλη μαθηματικων/φυσικης γ λυκειου απο φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...]1ον)θα τα καταφερω στη αστρονομια ή ειναι πιο δυσκολο απο οσο νομιζω;[...]
Θα σου αρέσει. Είναι εντελώς θεωρητικό μάθημα και δεν εμπλέκει μαθηματικά και εξισώσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimosthenisgeo

Νεοφερμένος

Ο dimosthenisgeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Θα σου αρέσει. Είναι εντελώς θεωρητικό μάθημα και δεν εμπλέκει μαθηματικά και εξισώσεις :)

Ναι αλλα μηπως εχω ελλειψεις του χρονου στην ΑΟΘ εαν δεν κανω αρχες οικονομιας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ναι αλλα μηπως εχω ελλειψεις του χρονου στην ΑΟΘ εαν δεν κανω αρχες οικονομιας;

Ούτε καν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Παιδιά ερώτηση. Μπορώ να αλλάξω μάθημα επιλογής για να αλλάξω και τμήμα ή είναι αργά; Θέλω να πάω Πληροφορική αλλά έχει πάρα πολλά άτομα(2 τμήματα ήδη) και δε ξέρω εάν μπορώ να αλλάξω σε αυτή τη φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Παιδιά ερώτηση. Μπορώ να αλλάξω μάθημα επιλογής για να αλλάξω και τμήμα ή είναι αργά; Θέλω να πάω Πληροφορική αλλά έχει πάρα πολλά άτομα(2 τμήματα ήδη) και δε ξέρω εάν μπορώ να αλλάξω σε αυτή τη φάση.

Έπεσες και σε περίοδο απεργιών... Ο νόμος λέει ότι έχεις δικαίωμα να αλλάξεις μάθημα επιλογής μέχρι τέλη Σεπτεμβρίου. Εφόσον όμως τα τμήματα είναι ήδη γεμάτα, ίσως να είναι πιο δύσκολο να μπορέσεις να αλλάξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εγώ είχα δηλώσει Εφαρμογές Υπολογιστών, αλλά δεν έγινε τμήμα και επέλεξα αυτή την μ@λακία με τους φυσικούς πόρους.
Αστρονομία δεν διάλεξα, γιατί θα έχω να διαβάζω τα μαθήματα της κατεύθυνσης, η αστρονομία με μάρανε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Πάντως είστε πολύ τυχεροί εσείς που κάνετε Αστρονομία. Εγώ ήθελα με τα χίλια να κάνω αστρονομία και περίμενα κι από 5-6 άλλα παιδιά να τη διαλέξουν αλλά τελικά 3 άτομα τη διαλέξαμε. Τώρα κάνω ελεύθερο σχέδιο. Καλό, δε λέω, αναπτύσσεις τη δημιουργικότητα, δεν έχει τεστ όπως οι αρχ.οικονομίας, ΑΛΛΑ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Πάντως είστε πολύ τυχεροί εσείς που κάνετε Αστρονομία. Εγώ ήθελα με τα χίλια να κάνω αστρονομία και περίμενα κι από 5-6 άλλα παιδιά να τη διαλέξουν αλλά τελικά 3 άτομα τη διαλέξαμε. Τώρα κάνω ελεύθερο σχέδιο. Καλό, δε λέω, αναπτύσσεις τη δημιουργικότητα, δεν έχει τεστ όπως οι αρχ.οικονομίας, ΑΛΛΑ ΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!

Σε εμάς υπήρχε μεγάλη συμμετοχή στο τμήμα της Αστρονομίας :P. Στάθηκαν τυχερά τα παιδιά που επιθυμούσαν να επιλέξουν αυτό το μάθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikosagt

Νεοφερμένος

Ο Nikosagt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
εμείς πάλι επειδή είμαστε μικρό σχολείο και δεν είχαμε και καθηγητές ολη η δευτέρα κάνει μονοο εφαρμογες υπολογιστών.. :\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εγώ έχω επιλέξει ελεύθερο σχέδιο και είναι αρκετά ενδιαφέρον, ποτέ δεν θα έχεις να διαβάσεις κάτι για την επόμενη φορά. Επίσης η ώρα περνάει πολύ πιο γρήγορα από κάθε άλλο μάθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!! Εγώ φέτος επέλεξα γαλλικά... Από πολύ μικρή ασχολούμαι με τη γλώσσα και φέτος έδωσα το C2, οπότε θεώρησα ότι θα είναι καλό να έχω μια επιπλέον επαφή και ένα καλό βαθμό στο τετράμηνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!! Εγώ φέτος επέλεξα γαλλικά... Από πολύ μικρή ασχολούμαι με τη γλώσσα και φέτος έδωσα το C2, οπότε θεώρησα ότι θα είναι καλό να έχω μια επιπλέον επαφή και ένα καλό βαθμό στο τετράμηνο

Χρόνια Πολλά! Και δημιουργήθηκε τμήμα; Εμάς κανένας δεν ήταν πρόθυμος για Β' Ξένη Γλώσσα! :hehe: Ούτε καν τέθηκε συζήτηση, για την ακρίβεια :P. Kαι παίρνετε βαθμό; Δίνετε εξετάσεις στο τέλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Σε όλα ναι. Το ότι δίνουμε εξετάσεις είναι το τελευταίο που με απασχολεί, πραγματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι περισσότεροι σε μας πάνε πληροφορική εγώ θεώρησα καλό να την αφήσω για του χρόνου, αφού δεν εξεταζόμαστε κιόλας στο τέλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Όσοι επιλέξατε το σχέδιο ως μάθημα επιλογής φέτος, πόσες ώρες σας είπε ο/η καθηγητής/-τρια ότι θα σας "επιτρέψει" στις εξετάσεις για να κάνετε την σύνθεση, ρε παιδιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Όσοι επιλέξατε το σχέδιο ως μάθημα επιλογής φέτος, πόσες ώρες σας είπε ο/η καθηγητής/-τρια ότι θα σας "επιτρέψει" στις εξετάσεις για να κάνετε την σύνθεση, ρε παιδιά;
Ποιο σχέδιο; Ελεύθερο ή Γραμμικό; Αν θυμάμαι καλά, στη Β λυκείου το γραμμικό είναι 2 ώρες και το ελεύθερο 3.






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ποιο σχέδιο; Ελεύθερο ή Γραμμικό; Αν θυμάμαι καλά, στη Β λυκείου το γραμμικό είναι 2 ώρες και το ελεύθερο 3.
Είμαστε στην Β' Λυκείου. Μάθημα επιλογής που το επέλεξαν οι περισσότεροι για την πλάκα. Ρωτάς αν θα κάνουμε και Γραμμικό; Φυσικά Ελεύθερο και με δυσκολία.:P
Εμάς η καθηγήτριά μας λέει 1 ώρα και πολύ θα είναι για την απλή σύνθεση που θα κάνετε. Εντάξει κιουρία είμαστε γρήγοροι αλλά όχι και έτσι. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Είμαστε στην Β' Λυκείου. Μάθημα επιλογής που το επέλεξαν οι περισσότεροι για την πλάκα. Ρωτάς αν θα κάνουμε και Γραμμικό; Φυσικά Ελεύθερο και με δυσκολία.:P
Εμάς η καθηγήτριά μας λέει 1 ώρα και πολύ θα είναι για την απλή σύνθεση που θα κάνετε. Εντάξει κιουρία είμαστε γρήγοροι αλλά όχι και έτσι. :|
Υπάρχει και το γραμμικό στη Β λυκείου.
Για να σας είπε έτσι η κιουρία ασς, σημαίνει ότι θα σας βάλει να ζωγραφίσετε ένα απλό βαζάκι, ώστε να ξεμπερφέψετε γρήγορα κι εσείς κι εκείνη. Αυτό έγινε σε μια γνωστή μου όταν κάποτε έδινε σχέδιο (και τελικά πήραν όλοι 20).


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Δεν το νομίζω, είναι περίεργη στο μάθημά της, αλλά θα δούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top