[20/5/2013] Βιολογία Γενικής Παιδείας

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 58)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 35 60.3%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 13 22.4%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 2 3.4%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 2 3.4%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 6 10.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ποια λιπασματα ρε, οχι δεν ηθελε κατι τετοιο....

η διαδικασια της αποικοδομησης των περιτωμματων των ζωων ειναι ακριβως η ιδια με τα οργανικα λιπασματα!αρα στην ερωτηση πως εμπλουτιζεται το εδαφος με αμμωνια η απαντηση περιλαμβανει και τα βιολογικα οργανικα λιπασματα!δηλαδη ουσιαστικα παλι για τα περιττωματα λες!αλλο τα βιομηχανικα λιπασματα που μετατρεπουν απευθειας το μοριακο αζωτο σε νιτρικα ιοντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολύ!:-) με έχει πάρει πολύ από κάτω η αλήθεια είναι, γιατί είχα προσπαθήσει πάρα πολύ για το μάθημα αυτό όλη την χρόνια..

Και καλά έκανες! Εμένα πέρυσι μου έκανε την κηδεία μου, απογοητεύτηκα και σχεδόν τα παράτησα... Εκ των υστέρων βέβαια κατάλαβα ότι έκανα έγκλημα που το αφησα. Όπως και να χει είναι 2ο μάθημα και είναι σημαντικό να συνεχίζεις με καλή ψυχολογία. Καλη επιτυχία για την συνέχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
τα μισα..ουτε εγω εγραψα για αυτην την ηλιθιοτητα-.-

ΟΧΙ! Κανενα δεν θα κοψουν , τι λετε ρε.... αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος, αλλα ο Λινναιος δεν εχει σχεση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sky'sTheLimit

Νεοφερμένος

Η Sky'sTheLimit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
ΟΧΙ! Κανενα δεν θα κοψουν , τι λετε ρε.... αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος, αλλα ο Λινναιος δεν εχει σχεση....

σ ολα τα φροντιστηρια το εχουν ομως σαν απαντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
σ ολα τα φροντιστηρια το εχουν ομως σαν απαντηση!

Ποιος νοιαζεται για τα φροντιστηρια, για το τυπολογικο κριτηριο ειπε, τι σχεση εχει ο Λινναιος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

derron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο derron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
δεν καταλαβαινω γιατι τα φυσιολογικα θεματα πρεπει να θεωρουνται ευκολα και να μειωνεται ετσι η προσπαθεια τοσων παιδιων!δηλαδη πρεπει ναβαζουνε θεματα που να γραφουν μετρια οι καλοι και οι μετριοι κακα?οχι!θεωρω οτι τα θεματα ηταν οπως πρεπει!οσοι διαβασαν εγραψαν !

Σωστός! Αντε γιατί το χουν ξεφτιλίσει μερικοί... Όντως το Δ θέμα ήταν από τα ευκολότερα των τελευταίων ετών. Αλλά αυτό το πανεύκολα που ακούω είναι εκνευριστικό. Αν δεν μας σφάξουν δεν ευχαριστιόμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sky'sTheLimit

Νεοφερμένος

Η Sky'sTheLimit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Ποιος νοιαζεται για τα φροντιστηρια, για το τυπολογικο κριτηριο ειπε, τι σχεση εχει ο Λινναιος....

αφου αυτος το διατυπωσε...τι σκτ εκανε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.

CLONOA

Νεοφερμένος

Ο CLONOA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Έχω περιέργεια .. Πόσες σελίδες γράψατε ;;

Εγώ παιδιά για την έκθεση χρησιμοποίησα 5μιση σελίδες και για την βιολογία 8 και κάτι
Πάντως θα μπορούσαν να βάλουν και καμιά άσκηση, να το βάλουμε το !@# να δουλέψει και λίγο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Σωστός! Αντε γιατί το χουν ξεφτιλίσει μερικοί... Όντως το Δ θέμα ήταν από τα ευκολότερα των τελευταίων ετών. Αλλά αυτό το πανεύκολα που ακούω είναι εκνευριστικό. Αν δεν μας σφάξουν δεν ευχαριστιόμαστε...

το δ θεμα ηταν ευκολο γιατι ηταν πρωτη φορα που βαλανε απο το τριτο κεφαλαιο φυλογενετικο δεντρο!μεσα στην ταξη μου πολλοι μπερδευτηκανε και γραψανε στην ερωτηση για τον κοινο προγονο αντι για τον αριθμο 2 την λεξη παπιες!αν δεν ειχες ασχοληθει με τα φυλογενετικα μπερδευοσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
τα μισα..ουτε εγω εγραψα για αυτην την ηλιθιοτητα-.-

Δηλαδή πως είναι οι μονάδες σε αυτό; Χρειαζόταν αρχικά ο ορισμός του μειξολογικού κριτηρίου, και στη συνέχεια του τυπολογικού. Αυτό δηλαδή έπιανε τις μισές και τις άλλες μισές να πεις οτι τα είδη που μοιάζουν περισσότερο από κάποια αλλα κατατάσσονται στο ιδιο γενος;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
η διαδικασια της αποικοδομησης των περιτωμματων των ζωων ειναι ακριβως η ιδια με τα οργανικα λιπασματα!αρα στην ερωτηση πως εμπλουτιζεται το εδαφος με αμμωνια η απαντηση περιλαμβανει και τα βιολογικα οργανικα λιπασματα!δηλαδη ουσιαστικα παλι για τα περιττωματα λες!αλλο τα βιομηχανικα λιπασματα που μετατρεπουν απευθειας το μοριακο αζωτο σε νιτρικα ιοντα

αυτα τα 3 ηθελε παιδια!τα 2 τελευταια μπορει να θεωρηθουν και το ιδιο αλλα εγω τα εγραψα για να ειμαι καλλυμενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Πόσο αστείο το βρίσκω μερικοί να χτυπιούνται για θέματα κρίσης ενώ αν έπεφτε κανένα τέτοιο θα γκρινιάζανε ότι δεν γράψανε..?

Άντ'από δω ρε, αντί να χαίρεστε που είχατε σίγουρες μονάδες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Αρκετα πιο ευκολα σχετικα με περισυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CLONOA

Νεοφερμένος

Ο CLONOA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Πόσο αστείο το βρίσκω μερικοί να χτυπιούνται για θέματα κρίσης ενώ αν έπεφτε κανένα τέτοιο θα γκρινιάζανε ότι δεν γράψανε..?

Άντ'από δω ρε, αντί να χαίρεστε που είχατε σίγουρες μονάδες :P

Μα είναι λογικό σφάλμα να παραπονιέσαι για δύσκολα θέματα.
Έτσι και πέσουν δύσκολα θέματα, κάνεις μόκο, δεν τα γραφείς εσύ και δεν τα γράφουν κι άλλοι μισοί(πέφτουν οι βάσεις). Ίσως αν είχες διαβάσεις καλύτερα να τα 'γραφες...
Δεν παίζει όμως το ίδιο με τα εύκολα θέματα, διότι μπορεί να τα ξέρεις και να κάνεις λάθος από απροσεξία ενώ πάει χαράμι ο χρόνος που είχες δουλέψει με δύσκολες ασκήσεις. Και φυσικά, ανεβαίνουν και οι βάσεις.
Ωστόσο με τα μαθήματα επιλογής δεν είναι ακριβώς έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mathitis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Μα είναι λογικό σφάλμα να παραπονιέσαι για δύσκολα θέματα.
Έτσι και πέσουν δύσκολα θέματα, κάνεις μόκο, δεν τα γραφείς εσύ και δεν τα γράφουν κι άλλοι μισοί(πέφτουν οι βάσεις). Ίσως αν είχες διαβάσεις καλύτερα να τα 'γραφες...
Δεν παίζει όμως το ίδιο με τα εύκολα θέματα, διότι μπορεί να τα ξέρεις και να κάνεις λάθος από απροσεξία ενώ πάει χαράμι ο χρόνος που είχες δουλέψει με δύσκολες ασκήσεις. Και φυσικά, ανεβαίνουν και οι βάσεις.
Ωστόσο με τα μαθήματα επιλογής δεν είναι ακριβώς έτσι.

και οι βασεις να αυξηθουν δεν θα παει μια σχολη απο το 15 στο 16!θα παει στο 15500 το πολυ!ελεος πια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sky'sTheLimit

Νεοφερμένος

Η Sky'sTheLimit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Δηλαδή πως είναι οι μονάδες σε αυτό; Χρειαζόταν αρχικά ο ορισμός του μειξολογικού κριτηρίου, και στη συνέχεια του τυπολογικού. Αυτό δηλαδή έπιανε τις μισές και τις άλλες μισές να πεις οτι τα είδη που μοιάζουν περισσότερο από κάποια αλλα κατατάσσονται στο ιδιο γενος;;;

ε ολη την διπλα παραγραφο..απο κει που λεει οτι την διατυπωσε ο λινναιος μεχρι εκει π λεει για το φυλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Εκεί με τις πάπιες γράψατε συμπεράσματα παρατηρήσεις ή τη θεωρία του Δαρβίνου σελ 131;

Εγώ έγραψα την 131.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εκεί με τις πάπιες γράψατε συμπεράσματα παρατηρήσεις ή τη θεωρία του Δαρβίνου σελ 131;

Εγώ έγραψα την 131.

Την σελίδα 131
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Άψογα.

Στο Δ3 γράψατε τον ορισμό του είδους; Εγώ όχι. απλά έγραψα τι είναι μειξιολογικό κριτήριο και την δελίδα 122 για το τυπολογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top