Σχολές Δημοσιογραφίας

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν είναι να πάει σε ΑΕΙ θα πάει μόνο στα 3 των ΜΜΕ. Υπάρχει και ένα ΤΕΙ νομίζω που είναι στο ίδιο αντικείμενο. Το να πάει σε ένα άλλο οποιοδήποτε ΑΕΙ, να φάει 4 χρόνια για κάτι παντελώς άσχετο, είναι τσάμπα. Εκτός πλέον αν μετά δώσει κατατακτήριες για ΜΜΕ.

Νομίζω ότι τα ΙΕΚ αυτού του είδους είναι πολλά χρήματα για το τίποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα
ονομάζομαι Αντώνης και είμαι 18 χρονών.. όνειρο μου ήταν να γίνω δημοσιογράφος απο την σχολή ΑΕΙ δημοσιογραφίας αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να πιάσω (για λίγο:() τα μόρια και έτσι παρόλο που οι δεύτερες επιλογές μου ήταν αξίσου καλές σχολές, δεν ήθελα να πάω γιατί προτιμώ να ακολουθήσω κάτι που μου αρέσει πραγματικά (μιας και υπάρχει η δυνατότητα εκτός ΑΕΙ)

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι που είναι καλύτερα να σπουδάσει κάποιος την δημοσιογραφία έτσι ώστε να έχει και ένα πτυχίο στο πλάι του?
Έχω σχεδόν αποκλείσει κάτι περι δημοσιογραφικά εργαστήρια κτλ. γιατί μόνο αρνητικά σχόλια έχω ακούσει..

Οπότε είμαι ανάμεσα σε κάποιο ΙΕΚ, και συγκεκριμένα στο ΙΕΚ ακμή.
οποιεσδήποτε άλλες πρότασεις σχετικά με το που αλλού μπορεί να απευθυνθεί κάποιος εκτός απο ΙΕΚ, δεκτές. ευχαριστώ:)

Το ενδεχόμενο να ξαναδώσεις πανελλήνιες δεν παίζει; :P Βέβαια, αν αντέχεις ψυχολογικά κτλ. Αν σου αρέσει τόσο πολύ, τότε αξίζει να παλέψεις για αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Καλησπέρα
ονομάζομαι Αντώνης και είμαι 18 χρονών.. όνειρο μου ήταν να γίνω δημοσιογράφος απο την σχολή ΑΕΙ δημοσιογραφίας αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να πιάσω (για λίγο:() τα μόρια και έτσι παρόλο που οι δεύτερες επιλογές μου ήταν αξίσου καλές σχολές, δεν ήθελα να πάω γιατί προτιμώ να ακολουθήσω κάτι που μου αρέσει πραγματικά (μιας και υπάρχει η δυνατότητα εκτός ΑΕΙ)

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι που είναι καλύτερα να σπουδάσει κάποιος την δημοσιογραφία έτσι ώστε να έχει και ένα πτυχίο στο πλάι του?
Έχω σχεδόν αποκλείσει κάτι περι δημοσιογραφικά εργαστήρια κτλ. γιατί μόνο αρνητικά σχόλια έχω ακούσει..

Οπότε είμαι ανάμεσα σε κάποιο ΙΕΚ, και συγκεκριμένα στο ΙΕΚ ακμή.
οποιεσδήποτε άλλες πρότασεις σχετικά με το που αλλού μπορεί να απευθυνθεί κάποιος εκτός απο ΙΕΚ, δεκτές. ευχαριστώ:)

Ασε το ΙΕΚ παρ-ακμη,Ξαναδωσε πανελληνιες,αφου δεν επιασες την σχολη για λιγο,και εχεις μικρη αποκλιση,αμα διαβασεις θα την πιασεις του χρονου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antonis93aris

Νεοφερμένος

Ο Antonis93aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
βασικά παιδιά δεν παίζει να ξανα δώσω πανελλήνιες.. κάτι μου λέει ότι δεν πρόκειται να γράψω καλύτερα απο ότι έγραψα φέτος παρόλο που θα έχω περισσότερο χρόνο!

με λίγα λόγια δηλαδή αν εξαιρέσουμε τα ΑΕΙ δημοσιογραφίας και μμε, δεν υπάρχει κάτι άλλο "αξιόλογο" για την συγκεκριμένη ειδικότης?:confused:
Δηλαδή τι είναι καλύτερο να κάνει ένας που θέλει να γίνει δημοσιογράφος και δεν κατάφερε να περάσει ΑΕΙ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι να αποφύγεις τα ΙΕΚ τύπου ακμή. Καλύτερα πήγαινε στο εργαστήρι δημοσιογραφίας, είναι το τρίτο που προτείνω μετά το ΑΕΙ και το ΤΕΙ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι να αποφύγεις τα ΙΕΚ τύπου ακμή. Καλύτερα πήγαινε στο εργαστήρι δημοσιογραφίας, είναι το τρίτο που προτείνω μετά το ΑΕΙ και το ΤΕΙ...

ΑΕΙ=πανεπιστήμια & τει.
Ναι έχει και στα τει....δεν το γνώριζα!!Αλλά επικεντρώνεται σε άλλους τομείς πιο πολύ από ότι κατάλαβα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Για όνομα του θεού άνθρωπε, για όνομα.
Το ξέρω πώς ονομάζονται, συνήθεια είναι.

https://www.minpress.gr/minpress/index/mme_gr/studiesinhellas.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Η βγαλε την σχολη που περασες και δωσε κατατακτηριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Για όνομα του θεού άνθρωπε, για όνομα.
Το ξέρω πώς ονομάζονται, συνήθεια είναι.

https://www.minpress.gr/minpress/index/mme_gr/studiesinhellas.htm

όπως έγραψα δεν ήξερα ότι από τη σχολή της Πάτρας βγαίνεις και δημοσιογράφος!!!!!αν και πιστεύω στηρίζεται πιο πολύ σε άλλους τομείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν έχω δει τα μαθήματά τους αναλυτικά, αλλά είναι στις σπουδές ΜΜΕ στο υπουργείο...
Σίγουρα θα έχουν μεγαλύτερη σχέση από την Νομική για παράδειγμα ή την φιλολογία... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
όπως έγραψα δεν ήξερα ότι από τη σχολή της Πάτρας βγαίνεις και δημοσιογράφος!!!!!αν και πιστεύω στηρίζεται πιο πολύ σε άλλους τομείς

Ειναι δυνατον να κανει λαθος η ρεββεκα ρε τριχα οταν μιλαει για το αντικειμενο της?
Στο διδακτορικο ειναι.
ΦΕΙΛ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Δεν έχω δει τα μαθήματά τους αναλυτικά, αλλά είναι στις σπουδές ΜΜΕ στο υπουργείο...
Σίγουρα θα έχουν μεγαλύτερη σχέση από την Νομική για παράδειγμα ή την φιλολογία... :hmm:

https://www.teipat.gr/ekpaideysi/tmima_pliroforikis_mme.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Γνωρίζει τον τρόπο επιτυχούς επικοινωνίας με τον θεατή, ακροατή αναγνώστη και έχει το απαραίτητο ακαδημαϊκό υπόβαθρο σε ένα εύρος ενδιαφερόντων.
Σταδιοδρομεί ως δημοσιογράφος, ως παραγωγός, ως σχεδιαστής περιεχομένου, ως τεχνολόγος συστημάτων Μ.Μ.Ε., ως επικοινωνιολόγος και ερευνητής αγοράς, ως τεχνολόγος υπολογιστικών συστημάτων, σε εύρος επιχειρήσεων του δημοσίου και ιδιωτικού τομέα

Μια χαρά κάνει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Καλησπέρα
ονομάζομαι Αντώνης και είμαι 18 χρονών.. όνειρο μου ήταν να γίνω δημοσιογράφος απο την σχολή ΑΕΙ δημοσιογραφίας αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να πιάσω (για λίγο:() τα μόρια και έτσι παρόλο που οι δεύτερες επιλογές μου ήταν αξίσου καλές σχολές, δεν ήθελα να πάω γιατί προτιμώ να ακολουθήσω κάτι που μου αρέσει πραγματικά (μιας και υπάρχει η δυνατότητα εκτός ΑΕΙ)

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι που είναι καλύτερα να σπουδάσει κάποιος την δημοσιογραφία έτσι ώστε να έχει και ένα πτυχίο στο πλάι του?
Έχω σχεδόν αποκλείσει κάτι περι δημοσιογραφικά εργαστήρια κτλ. γιατί μόνο αρνητικά σχόλια έχω ακούσει..

Οπότε είμαι ανάμεσα σε κάποιο ΙΕΚ, και συγκεκριμένα στο ΙΕΚ ακμή.
οποιεσδήποτε άλλες πρότασεις σχετικά με το που αλλού μπορεί να απευθυνθεί κάποιος εκτός απο ΙΕΚ, δεκτές. ευχαριστώ:)

10 :% για τις αντίστοιχες σχολές σε ΑΕΙ
Και μέχρι τότε δοκιμάζεις ένα δημόσιο ιεκ για να δεις εάν σου αρέσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antonis93aris

Νεοφερμένος

Ο Antonis93aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι να αποφύγεις τα ΙΕΚ τύπου ακμή. Καλύτερα πήγαινε στο εργαστήρι δημοσιογραφίας, είναι το τρίτο που προτείνω μετά το ΑΕΙ και το ΤΕΙ...

βασικά μου κάνει πολύ μουφέ το εργαστήρι δημοσιογραφίας. δεν ξέρω:hmm:
βέβαια ούτε για το ακμη έχω ακούσει και τα καλύτερα..

απλώς επειδή τυχαίνει να είμαι και απο επαρχία, κοιτούσα αν είναι να πάω σε κάποια σχολή της προκοπής ας πούμε, να ήταν π.χ. Θεσσαλονίκη μιας και η Αθήνα εκτός απο το ότι πέφτει εξίσου μακριά, είναι και λίγο κομματάκι dangerous στο άκουσμα των γονιών μου:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
To εργαστήρι είναι απο τα καλύτερα για ιδιωτικές σπουδές δημοσιογραφίας.Αλλά στοιχίζει κάτι παραπάνω έχω την εντύπωση.Το ακμή έχει άκρες αλλά είναι για γέλια το επίπεδο.Πάντως επιμένω για την αναγκαιότητα ενός πτυχίου να διευρύνεις τις γνώσεις σου και άν έχεις ταλέντο δημοσιογραφικό θα φανεί ακόμα και άν δεν σπουδάζεις μμε.Σκέψου ότι το 90% των επιτυχημένων δημοσιογράφων έχει τελειώσει ένα τμήμα ΑΕΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
To εργαστήρι είναι απο τα καλύτερα για ιδιωτικές σπουδές δημοσιογραφίας.Αλλά στοιχίζει κάτι παραπάνω έχω την εντύπωση.Το ακμή έχει άκρες αλλά είναι για γέλια το επίπεδο.Πάντως επιμένω για την αναγκαιότητα ενός πτυχίου να διευρύνεις τις γνώσεις σου και άν έχεις ταλέντο δημοσιογραφικό θα φανεί ακόμα και άν δεν σπουδάζεις μμε.Σκέψου ότι το 90% των επιτυχημένων δημοσιογράφων έχει τελειώσει ένα τμήμα ΑΕΙ

Γι αυτό ακριβώς πρέπει να πάει σε ένα τμήμα ΜΜΕ, για να έχει γνώσεις από όλους τους τομείς, ΠΑΝΤΑ σε σχέση όμως με την επικοινωνία.

Το ότι άνθρωποι ΤΡΙΤΟΙ προς τον τομέα των ΜΜΕ, εκφέρουν με τόση σιγουριά άποψη και δίνουν συμβουλές, είναι πραγματικά τραγελαφικό. Υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που όλοι αυτοί οι δημοσιογράφοι (αλήθεια, μιλάμε για δημοσιογράφους ή παρουσιαστές; Γιατί η διαφορά είναι πολύ μεγάλη ανάμεσα στα δύο) έχουν τελειώσει σχολές άκυρες. Και ο ίδιος λόγος κάνει και το εργαστήρι πετυχημένο. Τα έχω πει τόσες πολλές φορές που καταντώ γραφική.

Οι σχολές ΜΜΕ, προσφέρουν γνώσεις από κοινωνιολογία και ιστορία μέχρι γλωσσολογία και μάρκετινγκ. Όλα όμως προσανατολισμένα στην επικοινωνία και όχι γενικά και αόριστα.

Ένας λόγος παραπάνω αν είσαι σε επαρχία Αντώνη να το παλέψεις για ΜΜΕ ΑΠΘ. Είναι το καλύτερο για δημοσιογραφία στην Ελλάδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antonis93aris

Νεοφερμένος

Ο Antonis93aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
τι να πω ρε παιδιά θα το ξανα σκεφτώ άμα είναι να προσπαθήσω για ΑΕΙ, αλλά δυστυχώς είναι δύσκολο στην παρούσα φάση.
δεν την παλεύω και ψυχολογικά για τόσο διάβασμα πάλι:(

για αυτό και είχα αποφασίσει να πάω σε ΙΕΚ.
τώρα για το εργαστήρι δημοσιογραφίας πραγματικά δεν ξέρω, είναι και Αθήνα.. πφφ μπέρδεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν είναι να έρθεις από τόσο μακριά μόνο γι αυτό, να μην το κάνεις. Είναι τσάμπα τα χρήματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Γι αυτό ακριβώς πρέπει να πάει σε ένα τμήμα ΜΜΕ, για να έχει γνώσεις από όλους τους τομείς, ΠΑΝΤΑ σε σχέση όμως με την επικοινωνία.

Το ότι άνθρωποι ΤΡΙΤΟΙ προς τον τομέα των ΜΜΕ, εκφέρουν με τόση σιγουριά άποψη και δίνουν συμβουλές, είναι πραγματικά τραγελαφικό. Υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που όλοι αυτοί οι δημοσιογράφοι (αλήθεια, μιλάμε για δημοσιογράφους ή παρουσιαστές; Γιατί η διαφορά είναι πολύ μεγάλη ανάμεσα στα δύο) έχουν τελειώσει σχολές άκυρες. Και ο ίδιος λόγος κάνει και το εργαστήρι πετυχημένο. Τα έχω πει τόσες πολλές φορές που καταντώ γραφική.

Οι σχολές ΜΜΕ, προσφέρουν γνώσεις από κοινωνιολογία και ιστορία μέχρι γλωσσολογία και μάρκετινγκ. Όλα όμως προσανατολισμένα στην επικοινωνία και όχι γενικά και αόριστα.

Ένας λόγος παραπάνω αν είσαι σε επαρχία Αντώνη να το παλέψεις για ΜΜΕ ΑΠΘ. Είναι το καλύτερο για δημοσιογραφία στην Ελλάδα.
Σίγουρα το λογικό θα ήταν να έχεις τελειώσει τμήμα ΜΜΕ για να δουλέψεις ώς δημοσιογράφος η παρουσιαστής.Αλλά γνωρίζεις ότι ούκ ολίγοι έχουν τελειώσει άλλες σχολές όπως πολιτικές επιστήμες,νομικές κτλ.Το τραγικό είναι ότι πολλοί δημοσιογράφοι νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα τελειώνοντας ένα τμήμα ΜΜΕ.Εχουν κάνει ένα μάθημα ιστορίας,ένα λογοτεχνίας και μια γλωσσολογία και είναι και ιστορικοί,φιλόλογοι κτλ.Ασε άν αργότερα κάνουν πχ ρεπορτάζ ιατρικό η δικαστικό.Τότε είναι και δικηγόροι,γιατροί κοκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top