[30/5/2012] Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 82)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 62 75.6%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 13 15.9%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 5 6.1%
  • Οχί καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Ρε παιδια εγω στην ερευνα και αναπτυξη εκει που λεει η λειτουργια αυτη γινεται ολο και περισσοτερο σημαντικη αφου η ανταγωνιστηκοτητα και η αναπτυξη........

Εγω εβαλα υπαρξη και αναπτυξη.Το μονο λαθος που ειχα ολα τα αλλα τα εγραψα copy-paste το βιβλιο.Λετε να κοψουν ?
αν ήταν το μοναδικό τότε ΟΧΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deathakos14

Νεοφερμένος

Ο Deathakos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδια εγω που ολα τα εγραψα οπως τα εχει στο βιβλιο ακριβως , αλλα ξεχασα στην υπερφορτωση να γραψω το " χρονος " λετε να μου κοψει και να παρω 99? Γιατι ετσι μου ειπε ενας καθητητης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iWand

Νεοφερμένος

Ο iWand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Άντε αφού όλοι λένε ας πω και εγώ..
Ίσως ακούγονται λίγο χαζές οι απορίες μου αλλά επειδή δεν θυμάμαι αν έγραψα σωστά την ενσυναίσθηση ή την μπουρδούκλωσα, θέλω να υπολογίσω λίγο τί ενδέχεται να χάσω από παράπλευρες "απώλειες"..

Στην ερώτηση με τη δημιουργική καταστροφή εκεί που λέει "οι επιχειρήσεις, προκειμένου να επιβιώσουν και να αναπτύσσονται, πρέπει να παρακολουθούν τις εξελίξεις αυτές και εγκαίρως να προσαρμόζονται", εγώ έγραψα "η επιχείρηση, για την αποτελεσματική λειτουργία της, ανάπτυξή της και την επίτευξη των στόχων της πρέπει να παρακολουθεί τις εξελίξεις και εγκαίρως να προσαρμόζει τη λειτουργία της" Όλα τα άλλα είναι τα ίδια. Δεν χάνω τίποτα ε;
Επίσης το σημείο που με απασχολεί είναι στην λειτουργία έρευνας και ανάπτυξης. Το βιβλίο γράφει "η λειτουργία αυτή έχει αντικείμενο την ανέυρεση νέων τρόπων παραγωγής και βελτίωσης των υπαρχόντων". Εγώ έγραψα " η λειτουργία αυτή έχει ως αντικείμενο την ανεύρεση νέων τεχνικών, μεθόδων, διαδικασιών παραγωγής ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΗΣ, νέων προϊόντων ή υπηρεσιών, ή βελτιώσεις των παραπάνω, με αξιοποίηση κ.λ.π." Όλα τα υπόλοιπα είναι όπως του βιβλίου, λέτε να μου κόψουν τίποτα επειδή από απροσεξία προσέθεσα το "και διανομής" που δεν το αναφέρει το βιβλίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ampalea4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
αυτη τη δημιουργική καταστροφή τι την θέλαν??

τρελό σκάλωμα μέχρι να θυμηθώ πως το λέει το βιβλίο...
είχα τελειώσει τα πάντα και μου ειχε μεινει αυτο! φεύγαν όλοι γρήγορα και χτυπιόμουν με αυτό!
άξιζε που έκατσα όμως λίγο παραπάνω, γιατί το θυμήθηκα! :D
οπότε ποτέ μην φεύγετε, πριν να απαντήσετε σε όλα ή πριν εξαντληθεί ο χρόνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva.dim

Νεοφερμένος

Η Eva.dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν έγραψα παραδείγματα στις λειτουργίες. ΦΑΚ! Πόσο μπορεί να κόψουν; Κοίτα που θα χάσω από μαλακίες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Αν δεν εγραψες και στις δυο λειτουργιες μαλλον 3 μορια το πολυ 4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
το αοδε ειναι καθαρα θεμα διαβασματος...αν εχεις διαωασει τα γραφεις ολα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
η εικόνα του γραπτού παίζει ΠΟΛΥ σημαντικό ρόλο?

εγώ ξεκήνησα να τα γράφω ωραία, αλλά στην συνέχεια "ψιλοξεχαστικα" και έκανα πιο "βιαστικα" γραμματα.. στο τέλος το ξαναέλεξα και οπου δεν μου άρεσε κάτι το ξανα-"πάτησα" με το στυλο να φενεται πιο καθαρά.. δηλαδή υπάρχει λίγο, ειδικά στις σελιδεσ που ακουμπάνε πιο κοντά στην επιφάνεια του θρανίου μια.. περίεργη :P γραφή, ΑΛΛΑ σχεδόν όλα όσα λεω είναι σωστά

στην λειτουργια της παραγωγή τα γράφω όλα, αλλά όχι τόσο παπαγαλέ.. π.χ. σε μια στιγμη λέω " αποτελειται απο ενα συνολο ενεργειων ΚΑΙ διαδικασιων που σχετιζονται με την παραγωγη προιοντων" ΛΙΙΓΟ πιο πάνω γράφω "είναι ΑΦΕΤΗΡΙΑ και επίκεντρο όλων των δραστηριοτήτων"

στην "υπερφωρτωση ξέχασα τη φρασουλα για το "χρόνο" και "το αξιοποίησής τους", ΑΝΤΙ για λανθασμένη επεξεργασία, έγραψα σύλλυψη ΚΑΙ ξέχασα εντελώς το "καθυστερημένη επεξεργασία"..

το σκότωσα όλο? απο της 8 μονάδες της υπερφόρτωσης πόσες έχασα 4εις? για την εικόνα παίζει να κόψουν πάνω από 2? στην παραγωγή κάτι μήπως??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
να ρωτησω και εγω κατι.
το πρωτο θεμα το εχω ολο σωστο το α5 ακριβως με τα λογια του βιβλιου.και ολα τα αλλα ετσι οπως τα λεει.
απλα στην παραγωγικη λειτουργια εκει που λεει επεξεργασια υλικων ή πληροφοριων εβαλα <<και >>
και στην ερευνα και αναπτυξη τη 1 παραγρ. την εχω γραψει με δικα μου λογια.τη δευτερη ετσι οπως τη λεει και την τριτη (με τις μικρες επιχειρησεις) εχω ξεχασει 2-3 λεξεις (τις τελευταιες)
ποσο λετε να μου κοψουν;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Χριστινα: Τιποτα, αν ειναι το μοναδικο σου λαθος(βεβαια δεν σχολιαζω το "και" αλλα το δευτερο που λες)
tnt: 2 μορια δεν νομιζω παραπανω απο την ερευνα και αναπτυξη, απο την υπερφορτωση 3 μοναδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
η εικόνα του γραπτού παίζει ΠΟΛΥ σημαντικό ρόλο?

εγώ ξεκήνησα να τα γράφω ωραία, αλλά στην συνέχεια "ψιλοξεχαστικα" και έκανα πιο "βιαστικα" γραμματα.. στο τέλος το ξαναέλεξα και οπου δεν μου άρεσε κάτι το ξανα-"πάτησα" με το στυλο να φενεται πιο καθαρά.. δηλαδή υπάρχει λίγο, ειδικά στις σελιδεσ που ακουμπάνε πιο κοντά στην επιφάνεια του θρανίου μια.. περίεργη :P γραφή, ΑΛΛΑ σχεδόν όλα όσα λεω είναι σωστά

στην λειτουργια της παραγωγή τα γράφω όλα, αλλά όχι τόσο παπαγαλέ.. π.χ. σε μια στιγμη λέω " αποτελειται απο ενα συνολο ενεργειων ΚΑΙ διαδικασιων που σχετιζονται με την παραγωγη προιοντων" ΛΙΙΓΟ πιο πάνω γράφω "είναι ΑΦΕΤΗΡΙΑ και επίκεντρο όλων των δραστηριοτήτων"

στην "υπερφωρτωση ξέχασα τη φρασουλα για το "χρόνο" και "το αξιοποίησής τους", ΑΝΤΙ για λανθασμένη επεξεργασία, έγραψα σύλλυψη ΚΑΙ ξέχασα εντελώς το "καθυστερημένη επεξεργασία"..

το σκότωσα όλο? απο της 8 μονάδες της υπερφόρτωσης πόσες έχασα 4εις? για την εικόνα παίζει να κόψουν πάνω από 2? στην παραγωγή κάτι μήπως??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
μόνο στην υπερφόρτωση μπορεί να χάσεις το πολύ 2 μονάδες
όσο για την εικόνα του γραπτού: αν έχεις απαντήσει σωστά δεν παίζει ρόλο, αρκεί να είναι ευανάγνωστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
μόνο στην υπερφόρτωση μπορεί να χάσεις το πολύ 2 μονάδες
όσο για την εικόνα του γραπτού: αν έχεις απαντήσει σωστά δεν παίζει ρόλο, αρκεί να είναι ευανάγνωστο

μαλιστα.. ευχαριτω για την απαντηση:):)

τα πήγα πολυ καλά απότι φενεται.. στην χειροτερη, αν ξεχασα κατι αλλο, 18!! :clapup:


@δροσος

κατι αλλο εννουσες μαλλον, δεν αναφερθηκα στην επεξεργασια/αναλυση, αλλα thanks οπως και να'χει ¨)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ναι βλακεια!! Για την λειτουργιια παραγωγης ηθελα να πω αλλα τωρα που διαβαζω καλυτερα το μηνυμα σου δεν εχεις αλλαξει και το νοημα της προτασης απο οσο θυμαμαι(Γιατι το βιβλιο εχει παει για ανκυκλωση :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Κοβουν μοναδες αν δεν τα λες αυτολεξη οπως τα λεει στο βιβλιο?? :O Ελεος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Κοβουν μοναδες αν δεν τα λες αυτολεξη οπως τα λεει στο βιβλιο?? :O Ελεος..
αν προκύπτει το ίδιο νόημα και χρησιμοπΟιείς τις λέξεις/φράσεις-κλειδιά τότε ΟΧΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dream~

Νεοφερμένος

Η ~Dream~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
το πολύ δύο μονάδες/100
Σας ευχαριστουμε παρα πολύ για τη βοηθεια σας κυριε Geokam!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
αν προκύπτει το ίδιο νόημα και χρησιμοπιείς τις λέξεις/φράσεις-κλειδιά τότε ΟΧΙ
Ε δεν ειμαι ρομποτ να μαθω και το ΚΑΙ και το κομμα και το Η και το Α και το ΟΥ ελεος δηλαδη.Ελληνικα τους εγραψα...Οτι πρεπει και οτι μαθαινω τοσο καιρο.Απλα οχι οπως ειναι μεσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Ε δεν ειμαι ρομποτ να μαθω και το ΚΑΙ και το κομμα και το Η και το Α και το ΟΥ ελεος δηλαδη.Ελληνικα τους εγραψα...Οτι πρεπει και οτι μαθαινω τοσο καιρο.Απλα οχι οπως ειναι μεσα!
ΟΚ μην αγχώνεσαι, είμαι σίγουρος ότι θα τα έχεις πάει καλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Ναι βλακεια!! Για την λειτουργιια παραγωγης ηθελα να πω αλλα τωρα που διαβαζω καλυτερα το μηνυμα σου δεν εχεις αλλαξει και το νοημα της προτασης απο οσο θυμαμαι(Γιατι το βιβλιο εχει παει για ανκυκλωση :P )

ναι.. η γνωστη σε όλους τελετή !!:P:P
θυμιζει το αβαταρ που έχεις ;)
κριμα που το δικό μου είναι "αλλουνού " :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Ε δεν ειμαι ρομποτ να μαθω και το ΚΑΙ και το κομμα και το Η και το Α και το ΟΥ ελεος δηλαδη.Ελληνικα τους εγραψα...Οτι πρεπει και οτι μαθαινω τοσο καιρο.Απλα οχι οπως ειναι μεσα!
Δυστυχώς Νίκο μου είναι ανάλογα τον διορθωτή που θα πέσει το γραπτό σου...:/: Άλλος μπορεί να σου κόψει 1μονάδα άλλος 2 κ άλλος καθόλου...! ! ! Κολοσύστημα....
Εγώ πρέπει να έχω κάνει αρκετά ορθογραφηκά.....:redface: αλλά μου είπαν ότι δεν κόβουν απ'αυτό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top