[28/5/2012] Αρχαία Ελληνική Γλώσσα

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 47)
  • [B]Άριστα[/B] 18-20

    Ψήφοι: 9 19.1%
  • [B]Πολύ καλά[/B] 15-18

    Ψήφοι: 17 36.2%
  • [B]Καλά[/B] 12-15

    Ψήφοι: 11 23.4%
  • [B]Μέτρια[/B] 10-12

    Ψήφοι: 7 14.9%
  • [B]Όχι καλά[/B] 5-10

    Ψήφοι: 2 4.3%
  • [B]Καθόλου καλά[/B] 0-5

    Ψήφοι: 1 2.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

io-sam

Νεοφερμένος

Η io-sam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
το στρατιώται και γω παράθεση το έβαλα !
σκ*τα !είχα αγχωθει τόσο πολύ που έλεγαν όλοι Πρωταγόρα που είχα επικεντρωθεί τόσο πολύ σ'αυτόν κ παραμελησα τα άλλα!
βεβαίως με τον θεό Αριστοτέλη γνωστό έγραψα σχεδόν τέλεια-εξαρτάται κ από τον διορθωτή. Άγνωστο δεν το σχολιάζω με τέτοια λάθη ,υποτίθεται είμαι και καλή! σε όλες τουλάχιστον ένα λάθος και μετάφραση μπούρδελ :Ρ
τι να πω ο Θεός βοηθός!
ΥΓ: Το επόμενο που περιμένω απ'τα παιδιά της επιτροπής είναι να βάλουν θέματα απ'την εισαγωγή του προσφυγικού. Τζίζους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia 5555

Νεοφερμένος

Η sofia 5555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εκανα μια πατατα... ολη δικια μου... αντι εφοραν εγραψα επιοραν :worry:
μακαρι να την εκανες μονο εσυ............κ εγω την ιδια βλακεια εκανα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
μη μασάτε οι βάσεις θα πέσουν, είναι και λιγότεροι οι υποψήφιοι , σίγουρα πράγματα ...

what evers, εγώ τώρα θέλω να δώσω βάση στα λατινικά μπας και πάρω κάνα 19 και σωθώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia 5555

Νεοφερμένος

Η sofia 5555 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
μη μασάτε οι βάσεις θα πέσουν, είναι και λιγότεροι οι υποψήφιοι , σίγουρα πράγματα ...

what evers, εγώ τώρα θέλω να δώσω βάση στα λατινικά μπας και πάρω κάνα 19 και σωθώ...

μακαριι ν πεσουν.....αλλα η θεωρητικη δεν εχει δεχτει σοβαρα κρουματα μεχρι τωρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
το στρατιώται και γω παράθεση το έβαλα !
σκ*τα !είχα αγχωθει τόσο πολύ που έλεγαν όλοι Πρωταγόρα που είχα επικεντρωθεί τόσο πολύ σ'αυτόν κ παραμελησα τα άλλα!
βεβαίως με τον θεό Αριστοτέλη γνωστό έγραψα σχεδόν τέλεια-εξαρτάται κ από τον διορθωτή. Άγνωστο δεν το σχολιάζω με τέτοια λάθη ,υποτίθεται είμαι και καλή! σε όλες τουλάχιστον ένα λάθος και μετάφραση μπούρδελ :Ρ
τι να πω ο Θεός βοηθός!
ΥΓ: Το επόμενο που περιμένω απ'τα παιδιά της επιτροπής είναι να βάλουν θέματα απ'την εισαγωγή του προσφυγικού. Τζίζους!

Μην δίνεις ιδέες! Θα βάλουν Μία ερώτηση την εισαγωγή σελ.116, μία ερώτηση την εισαγωγή σελ.137 και παράθεμα με την στατιστική του Λαμψιάδη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-sam

Νεοφερμένος

Η io-sam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
να πέσουν να πέσουν να δούμε άσπρη μέρα!
άντε μην κάνω κανα τελετουργικο και καλέσω τη συγχωρεμενη τη γιαγιά μου !

καλά αυτό είναι σίγουρο και θα έχει καμία ερώτηση τύπου ποια ήταν η δράση του Βενιζέλου στην Ελλάδα από το 1899 ως το 1932
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βαλαρτ

Νεοφερμένος

Ο βαλαρτ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Βασικά πιστεύω πως οι βάσεις θα πέσουν σε σχολές κυρίως που έχουν πρόσβαση και απ' τις άλλες κατευθύνσεις... ;) Όπως π.χ. Παιδαγωγικά (ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΓΩΩΩ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Βασικά πιστεύω πως οι βάσεις θα πέσουν σε σχολές κυρίως που έχουν πρόσβαση και απ' τις άλλες κατευθύνσεις... ;) Όπως π.χ. Παιδαγωγικά (ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΓΩΩΩ :D

Σε συνδυασμό με την μειούμενη ζήτηση είναι κάτι παραπάνω από αναμενόμενη η μείωσή τους!

Λέτε λόγῳ εκλογών να μας βάλουν συνδυαστική (47, 97-98) το κκε???


Αυτο με τους στρατιώτες λύθηκε τελικά αν είναι επιθετικός ή παράθεση; Ελπίζω επιθετικός, γιατί αλλιώς θα τους διατάξω να κάνουν επίθεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-sam

Νεοφερμένος

Η io-sam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
επίσης :
Στην περίπτωση αυτή υπάρχει συντακτική
αμφισημία, την οποία οφείλουν να
προσέξουν οι βαθμολογητές, επειδή,
σύμφωνα με το σχολικό συντακτικό (σ. 167),
μπορεί να θεωρηθεί ότι το περιεχόμενο της
δευτερεύουσας πρότασης φανερώνει γνώμη
του υποκειμένου, οπότε στον πλάγιο λόγο
διατηρείται η υποτακτική της υποθετικής
πρότασης.

!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
μια εκτιμηση για τα θεματα!:ο καλα διαβασμενοσ μαθητησ δεν αντιμετωπισε κανενα απολυτωσ προβλημα!
η γραμματικη ηταν υπερβολικα ευκολη οπωσ και καθε χρονια
το συντακτικο αρκετα απλο τοσο οι λεξεισ και οσο ο πλαγιοσ
οι ερωτησεισ του διδαγμενου σαφεστατες και το κομματι τησ εισαγωγησ αρκετα καλο
ειναι προφανεσ οτι τα θεματα του 2012 ειναι κατα πολυ ευκολοτερα απο του 2011.
απο οτι καταλαβαινω μεχρι στιγμησ οι βασεισ στο πρωτο πεδιο θα εχουν μια σημαντικη ανοδο οχι βεβαια οπωσ τισ χρονιεσ πριν του 11 αλλα μην περιμενετε να μην στο ιδιο επιπεδο με τισ περυσινες.και τα αρχαια και η λογοτεχνια ειναι σαφωσ ευκολοτερεσ φετοσ σε συγκριση με τα περυσινα θεματα!!
οι ενοτητεσ που επεσαν μονο αντι-σοσ δεν ηταν.και τι θα βαζαν την ενοτητα 4 του πρωταγορα ή πολιτεια οπωσ περυσι??τα ηθικα νικομαχεια δεν ειναι ποτε αντι-σοσ.σκεφτειτε οτι διδασκονται στα μεσα τησ χρονιας και αυτοσ ειναι ενασ απο τουσ πολλουσ λογους που προτιμουνται!

επίσης :
Στην περίπτωση αυτή υπάρχει συντακτική
αμφισημία, την οποία οφείλουν να
προσέξουν οι βαθμολογητές, επειδή,
σύμφωνα με το σχολικό συντακτικό (σ. 167),
μπορεί να θεωρηθεί ότι το περιεχόμενο της
δευτερεύουσας πρότασης φανερώνει γνώμη
του υποκειμένου, οπότε στον πλάγιο λόγο
διατηρείται η υποτακτική της υποθετικής
πρότασης.

!!!!!!
δεν παμε καλα λεω εγω!!!αλλο και τουτο!:mad:σε καμια περιπτωση δεν διατηρουμε την υποτακτικη στην υποθετικη προταση!ασ σταματησει αυτη η εμμονη με το χαζο σχολικο συντακτικο.
ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΘΕ ΠΡΟΤΑΣΗ(ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ) ΣΤΟΝ ΠΛΑΓΙΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥς ΕΜΦΑΣΗΣ ΚΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ Ή ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΖΩΗΡΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ Ή ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑΤΙ ΔΗΛΩΝΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΟΥ.ομωσ σε μια τετοια ασκηση ειναι προφανεσ οτι δεν γινεται να αφησουμε την ιδια εγκλιση(η ασκηση χανει το νοημα τησ -εγω αν διορθωνα θα ηθελα να δω ευκτικη και οχι υποτακτικη!)με τετοια λογικη βρε παιδεσ δεν θα αλλαζαμε ποτε την εγκλιση!!!ειμαι κατηγορηματικα υπερ τησ ευκτικησΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ-ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝΙΖΩ-ΤΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ(αυτο δεν ισχυει για τα λογοτεχνικα κειμενα!!!)οποιοσ εχει διαβασει και αλλα συντακτικα εκτοσ του σχολικου νομιζω οτι καταλαβαινει τι εννοω;)
ΑΧ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Σε συνδυασμό με την μειούμενη ζήτηση είναι κάτι παραπάνω από αναμενόμενη η μείωσή τους!

Λέτε λόγῳ εκλογών να μας βάλουν συνδυαστική (47, 97-98) το κκε???


Αυτο με τους στρατιώτες λύθηκε τελικά αν είναι επιθετικός ή παράθεση; Ελπίζω επιθετικός, γιατί αλλιώς θα τους διατάξω να κάνουν επίθεση!

Επιθετικός είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
πανευκολα τα θεματα:D. εγραψα τελεια. αν συνεχισουν ετσι, μας βλεπω να περναμε μονο οι θεωρητικοι στις οικονομικες σχολες. χαχα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
χαχα κοιτάξτε θεωρούνται εύκολα γιατί οι περισσότεροι προετοιμαζόμαστε για το χειρότερο...όταν περιμένεις πολιτικά και αθροιστικές θεωρίες και σου πέφτει ο ακόλαστος και ο δειλός και τι είναι έξη, είναι σα να περιμένεις μπόρα και σου ρχεται άντε κανα χιονόνερο
ελπίζω να μην πάρει το μάτι μου κανένα να κατηγορεί πάλι τη θεωρητική ότι έχει εύκολα θέματα, γιατί ποιος ξέρει πόσες νύχτες ξενυχτήσαμε ώστε να ξέρουμε τα "εύκολα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
χαχα κοιτάξτε θεωρούνται εύκολα γιατί οι περισσότεροι προετοιμαζόμαστε για το χειρότερο...όταν περιμένεις πολιτικά και αθροιστικές θεωρίες και σου πέφτει ο ακόλαστος και ο δειλός και τι είναι έξη, είναι σα να περιμένεις μπόρα και σου ρχεται άντε κανα χιονόνερο
ελπίζω να μην πάρει το μάτι μου κανένα να κατηγορεί πάλι τη θεωρητική ότι έχει εύκολα θέματα, γιατί ποιος ξέρει πόσες νύχτες ξενυχτήσαμε ώστε να ξέρουμε τα "εύκολα"

Ειδικά οι Θετικοί-Τεχνολογικοί έχουν την εντύπωση ότι είναι παιχνιδάκι. Μόνο μην έχουμε δράματα την Τετάρτη με τις πηγές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μακάρι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Εγώ είχα προαίσθημα για αυτή την ενότητα με τα συναισθήματα. Η αγαπημένη μου ήταν.
Αλλά δεν διάβαζα με τη σκέψη των sos που ακούγονταν. (ούτε με τη διαίσθησή μου :P)
Είχα πολύ άγχος για τα σχόλια, μη ξεχάσω κάτι, μη ξεχάσω την εισαγωγή (που δεν την έγραψα τέλεια! =/)
Η σωματική μου κατάσταση δεν είναι εντάξει. Ακόμα ζαλίζομαι και ανακατεύομαι από το άγχος και ούτε να κοιμηθώ μπορώ εύκολα.
3 ώρες κοιμήθηκα! Επομένως όσοι μιλούν για εύκολα θέματα, ας σκέφτονται πρώτα την προσπάθεια και τον κόπο μας!
Επειδή πέσαν ''εύκολα'' δε σημαίνει ότι γράψαμε και καλά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ό,τι έγινε έγινε, άντε πάμε για ιστορία γερά πια... εγώ πάντως όποτε ακούω για εύκολα θέματα κρατάω και μια πισινή! Είδαμε και πέρσι το γελοίο θέμα με το ίντερνετ και είδαμε και τις βαθμολογίες.

λέτε στο ναυ να μου κόψουν γιατί δεν έβαλα ώ ναυ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ό,τι έγινε έγινε, άντε πάμε για ιστορία γερά πια... εγώ πάντως όποτε ακούω για εύκολα θέματα κρατάω και μια πισινή! Είδαμε και πέρσι το γελοίο θέμα με το ίντερνετ και είδαμε και τις βαθμολογίες.

λέτε στο ναυ να μου κόψουν γιατί δεν έβαλα ώ ναυ ;

Ακριβώς..


Δε νομίζω να κόψουν. Ούτε εγώ έβαλα άρθρο.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Ό,τι έγινε έγινε, άντε πάμε για ιστορία γερά πια... εγώ πάντως όποτε ακούω για εύκολα θέματα κρατάω και μια πισινή! Είδαμε και πέρσι το γελοίο θέμα με το ίντερνετ και είδαμε και τις βαθμολογίες.

λέτε στο ναυ να μου κόψουν γιατί δεν έβαλα ώ ναυ ;

Γιατι, ξεχνάς και την Λογοτεχνία πέρυσι με την ΣΟΣάρα τον Κρητικό και είδαμε τι βαθμοί μπήκαν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
οχι βεβαια..εξαλλου ουτε η δοθεισα λεξη ειχε αρθρο

ελπιζω να μην ανεβουν οι βασεις......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top