Σπουδές Μουσικής

RandomHero

Νεοφερμένος

Ο RandomHero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα.
Καταρχας,παω τριτη γυμνασιου και θελω να πω οτι απο την αρχη μου στο γυμνασιο ασχολουμαι με την μουσικη σε υπερβολικο βαθμο:Ποιο συγκεκριμενα παιζω κιθαρα απο οταν μπηκα γυμνασιο.Και γενικα η μουσικη ειναι για μενα η ζωη μου.Στεκεται εκει που δεν μπορει να σταθει καποιος αλλος στα προβληματα μου.Με βοηθαει να ξεπερασω τα προβληματα μου.Η ερωτηση μου ειναι,επειδη με πιεζουν να αποφασισω τι θα γινω στο μελλον,θελω να ξεκαθαρισω οτι Τα αγαπημενα μου μαθηματα οπου και περνω καλους βαθμους ειναι μαθηματικα(17) Φυσικη,χημεια,βιολογια(19) και πληροφορικη(20).Βγαζω μεσω ορο γυρω στο 17 και μισο.Σκεφτομαι να παω τεχνολογικη κατευθυνση μιας κια ειμαι σκραπας στα θεωρητικα Αρχαια(13),Γλωσσα ιστορια κειμενα (15) ελενη (14)κλπ.
Ξερει κανεις απο εδω αν μπορω απο τεχνολογικη η καποια αλλη κατευθυνση να παω να σπουδασω μουσικη?
Χρειαζεται καποιος ειδικο πανεπιστιμιο?Τι Ακριβως χρειαζεται?
Δεν με νοιαζει τι ακριβως θα ειναι.Μουσικος καθηγητης σε σχολειο,ειτε ηχοληπτης δεν με πειραζει απλα θελω να εχω κοντα την μουσικη.
Ευχαριστω(προκαταβολικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
πήγαινε σε μουσικό λύκειο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Όποια κατεύθυνση κι αν ακολουθήσεις, για να περάσεις σε τμήματα που έχουν σχέση με μουσική, θα πρέπει να δώσεις δύο ειδικά μαθήματα, αρμονία και έλεγχο μουσικών ακουστικών ικανοτήτων. Ο βαθμός που θα πάρεις εκεί, θα σου δώσει επιπλέον μόρια, τα οποία θα προσθέσεις σε αυτά που θα έχεις από τους βαθμούς των υπόλοιπων μαθημάτων. Ολα αυτά βέβαια, αν δεν αλλάξουν τα πράγματα μέχρι να δώσεις πανελλήνιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top